admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Pytania opisowe 2021- zakres 1 2023/01/15 10:55 #19592

  • latajacekolano
  • latajacekolano Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 45
  • Otrzymane podziękowania: 14
Jaka powinna być odległość granicy pasa drogowego od zewnętrznej krawędzi urządzeń technicznych związanych z prowadzeniem i obsługą ruchu drogowego? Kiedy przy geodezyjnym pomiarze sytuacyjnym krawężnika jezdni można pominąć punkt sytuacyjny stanowiący punkt załamania linii wyznaczonej przez krawężnik?

"
Ustawa o Drogach publicznych art. 34Odległość granicy pasa drogowego od zewnętrznej krawędzi wykopu, nasypu, rowu lub od innych urządzeń wymienionych w art. 4 pkt. 1 i 2 powinna wynosić co najmniej 0.75, a dla autostrad i dróg ekspresowych – co najmniej 2 metry."

Czy po uchyleniu art. 34 ustawy można gdzieś znaleźć odpowiedź na to pytanie np. "Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022 r. w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych". Bo mi niestety się nie udało.  ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez latajacekolano.

Pytania opisowe 2021- zakres 1 2023/01/15 18:27 #19607

  • Askell
  • Askell Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 31
  • Otrzymane podziękowania: 28

Jaka powinna być odległość granicy pasa drogowego od zewnętrznej krawędzi urządzeń technicznych związanych z prowadzeniem i obsługą ruchu drogowego? Kiedy przy geodezyjnym pomiarze sytuacyjnym krawężnika jezdni można pominąć punkt sytuacyjny stanowiący punkt załamania linii wyznaczonej przez krawężnik?

"
Ustawa o Drogach publicznych art. 34Odległość granicy pasa drogowego od zewnętrznej krawędzi wykopu, nasypu, rowu lub od innych urządzeń wymienionych w art. 4 pkt. 1 i 2 powinna wynosić co najmniej 0.75, a dla autostrad i dróg ekspresowych – co najmniej 2 metry."

Czy po uchyleniu art. 34 ustawy można gdzieś znaleźć odpowiedź na to pytanie np. "Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022 r. w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych". Bo mi niestety się nie udało.  ?
 
Myślę, że odpowiedzią jest teraz art. 34a. To znaczy, że nie ma już konkretnych odległości dla granicy pasa drogowego.

Art. 34a. Rozmiar pasa drogowego wynika z rozmiaru terenu niezbędnego do usytuowania drogi uwzględniającego konieczność zapewnienia widoczności lub stanowiącego rezerwę w celu zmiany jej parametrów użytkowych lub technicznych.
Za tę wiadomość podziękował(a): latajacekolano

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pytania opisowe 2021- zakres 1 2023/01/26 15:36 #19705

  • latajacekolano
  • latajacekolano Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 45
  • Otrzymane podziękowania: 14

W rozporządzeniu BDOT500 budynek w budowie nie ma KŚT, a według schematu GML budynek w budowie ma obowiązkowy atrybut "rodzaj budynku KŚT" i każdy wykonawca programu tak zrobił i bądź tu mądry....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez latajacekolano.
Czas generowania strony: 0.043 s.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się