Wylosowane zostały dla Ciebie trzy pytania opisowe z zakresu 5. Pytania losowane są z bazy danych w której znajduje się obecnie 64 pytań. Nie wszystkie pytania są opracowane. Brakuje odpowiedzi na 40 pytań.
Powodzenia
Odśwież stronę aby wygenerować nowy zestaw pytań.
1. W Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa znajdują się grunty z wybudowanymi przez były PGR garażami, które nie znalazły nabywców spośród ich poprzednich najemców. W ewidencji gruntów teren ten jest oznaczony jako B-R IIIa. Natomiast w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego teren ten znajduje się w obszarze przeznaczonym na cele gospodarki rolnej. Gmina wystąpiła z wnioskiem do Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa o nieodpłatne przekazanie terenu wraz z garażami. W jaki sposób nastąpi wyłączenie tych gruntów z produkcji rolnej? Proszę uzasadnić odpowiedź.
W Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa znajdują się grunty z wybudowanymi przez były PGR garażami, które nie znalazły nabywców spośród ich poprzednich najemców. W ewidencji gruntów teren ten jest oznaczony jako B-R IIIa. Natomiast w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego teren ten znajduje się w obszarze przeznaczonym na cele gospodarki rolnej. Gmina wystąpiła z wnioskiem do Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa o nieodpłatne przekazanie terenu wraz z garażami. W jaki sposób nastąpi wyłączenie tych gruntów z produkcji rolnej? Proszę uzasadnić odpowiedź.
Ustawa z dnia 19 października 1991 r. o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa
Art. 44. 1. Grunty Zasobu zabudowane obiektami infrastruktury technicznej towarzyszącej budynkom mieszkalnym wraz z innym mieniem niezbędnym do korzystania z tej infrastruktury Agencja może przekazać, w drodze umowy, nieodpłatnie na własność gminie albo spółdzielni utworzonej przez nabywców lokali określonych w art. 42 ust. 1 w celu administrowania budynkami, w których znajdują się te lokale.
Art. 50. 1. Grunty Zasobu niezbędne do korzystania z budynków i lokali, o których mowa w art. 42–44 i art. 48, oraz grunty zabudowane niesłużące prowadzeniu działalności wytwórczej w rolnictwie uważa się za grunty wyłączone z produkcji rolnej w rozumieniu przepisów ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych.
2. Grunty określone w ust. 1 podlegają ujawnieniu w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako grunty zabudowane.
2. W wyniku scalenia ekwiwalent za wszystkie grunty rolnika, o powierzchni 12 ha, wydzielono w sąsiedztwie jego zabudowań w działce o powierzchni 9 ha. Rolnik składa zastrzeżenie do projektu scalenia, zarzucając zbyt duży ubytek powierzchni gruntów zamiennych. W kwestionariuszu życzeń tego rolnika co do lokalizacji nowych gruntów istnieje wpis: „ W miarę możliwości maksymalnie największy obszar wydzielić przy zabudowaniach. Ewentualny dodatek – za gościńcem w rejonie dawnego swojego”. Czy zastrzeżenie tego rolnika należy uwzględnić ? Proszę uzasadnić odpowiedź.
Odpowiedź na to pytanie nie została jeszcze opracowana. Znasz odpowiedź? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
3. Działki ewidencyjne, budynki i lokale oraz osoby i jednostki organizacyjne, a także inne obiekty bazy danych ewidencyjnych oznacza się w ewidencji odpowiednimi identyfikatorami. Proszę opisać zasadę oznaczania budynków w bazie danych ewidencyjnych numerami ewidencyjnymi oraz podać postaci identyfikatorów, jakie mogą przyjmować budynki ujawniane w ewidencji gruntów i budynków w zależności od przyjętej w danej bazie danych zasady oznaczania ich numerami ewidencyjnymi.
Odpowiedź na to pytanie nie została jeszcze opracowana. Znasz odpowiedź? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.