Wylosowane zostały dla Ciebie trzy pytania opisowe z zakresu 1. Pytania losowane są z bazy danych w której znajduje się obecnie 458 pytań. Nie wszystkie pytania są opracowane. Brakuje odpowiedzi na 120 pytań.
Powodzenia
Odśwież stronę aby wygenerować nowy zestaw pytań.
1. Proszę podać, jakie dane i informacje powinien zamieścić geodeta w protokole z wznowienia znaków granicznych.
Odpowiedź na to pytanie nie została jeszcze opracowana. Znasz odpowiedź? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
2. Jakie dokumenty wykorzystuje się do geodezyjnego opracowania projektu działki lub terenu? Na kim spoczywa obowiązek zapewnienia geodezyjnego wytyczenia obiektu i z jakich przepisów ten obowiązek wynika? Co zawiera szkic tyczenia?
Jakie dokumenty wykorzystuje się do geodezyjnego opracowania projektu działki lub terenu? Na kim spoczywa obowiązek zapewnienia geodezyjnego wytyczenia obiektu i z jakich przepisów ten obowiązek wynika? Co zawiera szkic tyczenia?
Jakie dokumenty wykorzystuje się do geodezyjnego opracowania projektu działki lub terenu?
§ 21 standardów. Tyczenie i geodezyjna obsługa budowy i montażu obiektów budowlanych
1. Tyczenie obiektów budowlanych oraz geodezyjną obsługę budowy i montażu obiektów budowlanych wykonuje się w szczególności na podstawie wyników geodezyjnego opracowania:
1) projektu zagospodarowania działki lub terenu, o którym mowa w art. 34 projekt budowlany ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2020 r. poz. 1333);
2) planu sytuacyjnego, o którym mowa w art. 29a udowa przyłączy i stacji ładowania ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane.
2. Przy geodezyjnym opracowaniu projektu zagospodarowania działki lub terenu wykorzystuje się, o ile jest to niezbędne, inne dokumenty wchodzące w skład dokumentacji budowy.
3. Wykonanie tyczenia geodeta uprawniony potwierdza dokonaniem odpowiedniego wpisu w dzienniku budowy
3. Co jest treścią mapy do celów projektowych i w jaki sposób przedstawia się na niej obiekty nieobjęte bazami danych PZGiK a wymagane przez projektanta lub inwestora? Kto powinien podpisać mapę do celów projektowych i w jaki sposób? Jakie prawa przysługują osobom wykonującym mapy do celów projektowych?
Co jest treścią mapy do celów projektowych i w jaki sposób przedstawia się na niej obiekty nieobjęte bazami danych PZGiK a wymagane przez projektanta lub inwestora? Kto powinien podpisać mapę do celów projektowych i w jaki sposób? Jakie prawa przysługują osobom wykonującym mapy do celów projektowych?
Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 18 sierpnia 2020 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego
§ 32. Treść i skala mapy do celów projektowych
1. Treścią mapy do celów projektowych są szczegóły terenowe stanowiące treść mapy zasadniczej, usytuowanie zieleni wysokiej ze wskazaniem pomników przyrody, a także określone przez projektanta lub inwestora inne szczegóły terenowe i informacje, w tym miary liniowe.
2. Treść i skalę mapy do celów projektowych dostosowuje się do rodzaju i wielkości zamierzenia budowlanego.
3. Przy redakcji mapy do celów projektowych stosuje się oznaczenia i symbole graficzne obiektów właściwe dla treści mapy zasadniczej, a jeżeli na mapie występują również inne obiekty, należy na niej umieścić stosowną legendę.