Wylosowane zostały dla Ciebie trzy pytania opisowe z zakresu 2. Pytania losowane są z bazy danych w której znajduje się obecnie 390 pytań. Nie wszystkie pytania są opracowane. Brakuje odpowiedzi na 102 pytań.
Powodzenia
Odśwież stronę aby wygenerować nowy zestaw pytań.
1. Wyjaśnić, jaki jest dalszy los działek gruntu wydzielonych pod drogi publiczne lub pod poszerzenie istniejących dróg publicznych z nieruchomości, której podział został dokonany na wniosek właściciela lub użytkownika wieczystego.
Wyjaśnić, jaki jest dalszy los działek gruntu wydzielonych pod drogi publiczne lub pod poszerzenie istniejących dróg publicznych z nieruchomości, której podział został dokonany na wniosek właściciela lub użytkownika wieczystego.
W przypadku gdy wnioskodawcą był właściciel nieruchomości, z chwilą gdy decyzja o podziale stała się ostateczna albo orzeczenie sądu stało się prawomocne, działki wydzielone w toku podziału pod drogi publiczne ( gminne, powiatowe, wojewódzkie, krajowe), bądź pod ich poszerzenie - z mocy prawa przechodzą na własność nowych właścicieli tych dróg, a mianowicie: gminy, powiatu, województwa lub Skarbu Państwa.
2. Jakie dokumenty powinna załączyć do wniosku osoba występująca do wójta (burmistrza, prezydenta) o podział nieruchomości, którego celem jest wydzielenie działki budowlanej.
Jakie dokumenty powinna załączyć do wniosku osoba występująca do wójta (burmistrza, prezydenta) o podział nieruchomości, którego celem jest wydzielenie działki budowlanej.
Zgodnie z art. 95 pkt 7 ustawy o gospodarce nieruchomościami, wydzielenie działki budowlanej w drodze podziału nieruchomości, dokonuje się niezależnie od ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i w związku z tym nie jest wymagana opinia wójta (burmistrza, prezydenta miasta). Zatem osoba wnioskująca o taki podział, załącza do wniosku następujące dokumenty:
3. W razie sporu co do przebiegu granicy geodeta nakłania strony do zawarcia ugody. O ile strony zgodzą się na jej zawarcie, geodeta sporządza akt ugody. Proszę wymienić podstawowe elementy treści takiego aktu.
W razie sporu co do przebiegu granicy geodeta nakłania strony do zawarcia ugody. O ile strony zgodzą się na jej zawarcie, geodeta sporządza akt ugody. Proszę wymienić podstawowe elementy treści takiego aktu.
Akt ugody powinien zawierać:
- mię i nazwisko geodety oraz numer jego uprawnień zawodowych,
- numer i datę postanowienia o wszczęciu postępowania rozgraniczeniowego oraz upoważnienia dla geodety,
- oznaczenia nieruchomości przez określenie ich położenia, numerów działek ewidencyjnych, numerów ksiąg wieczystych lub zbiorów dokumentów,
- informacje dotyczące stron i ich pełnomocników,
- szkic graniczny,
- opis utrwalenia punktów granicznych,
- wzmiankę o odczytaniu dokumentu stronom przed podpisaniem,
- omówienie skreśleń i poprawek,
- datę sporządzenia dokumentu oraz podpisy stron i geodety.
Czytaj więcej: W razie sporu co do przebiegu granicy geodeta nakłania strony do zawarcia ugody ...