Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Pytania opisowe 2021- zakres 1 2022/06/15 09:42 #18732

• Don_Pedro
  • Don_Pedro Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Otrzymane podziękowania: 6

...w załączniku nr 2 do BDOT jest Rodzaj WgKST czyli jest wymóg że powinno się jednak określić rodzaj. Czyli uważam że powinno się jednak określić rodzaj nawet dla budynku w budowie (jest to niby nielogiczne bo się go nie uwidacznia w egib takiego budynku i nie robi się dla niego karty budynku )ale taki jest wymóg. Źle myślę? Proszę o jakąś poradę w tej sprawie.

w rozporządzeniu BDOT500 - rozdział 6, dla znaków umownych "budynek w budowie OTBB" wg informacji z uwagi, dla tego obiektu określa się tylko "Krawędź zewnętrzna znaku pokrywa się z obrysem budynku."

Informacje o których piszesz dotyczą budynku OTBU (BDOT500) z roz. EGIB Par. 15.1. czyli budynków które nie wymagają geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej a które stanowią treść bazy BDOT500. Taki budynek ma oznaczenie OTBU dla którego określa się "oznaczenie rodzaju budynku ..." czyli KST wg. informacji z "uwagi".

czyli informacyjnie wg. oznaczeń z modelu danych BDOT500
istniejący = i (OTBU)
wBudowie = b (OTBB)
Za tę wiadomość podziękował(a): ndz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pytania opisowe 2021- zakres 1 2022/06/18 11:25 #18741

• GeoKas
  • GeoKas Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Otrzymane podziękowania: 0
He, czy ktoś może poratować odpowiedzią na pytanie :62. Jakie czynności powinien wykonać geodeta przy opracowaniu mapy do celów projektowych, gdy w zamierzeniu budowlanym przewiduje się usytuowanie domu jednorodzinnego w odległości 3,5 m od granicy działki ewidencyjnej? W jaki sposób (w którym miejscu, na jakim poziomie) należy dokonywać pomiarów odległości budynków od innych budynków, urządzeń budowlanych lub granicy działki budowlanej w przypadku, gdy te odległości są ściśle określone przepisem prawa (projektem)? Jak należy oznaczać na mapie do celów projektowych obiekty niebędące treścią mapy zasadniczej? Kto powinien podpisać mapę do celów projektowych i w jaki sposób? Szukałam odpowiedzi ale nie mogę znaleźć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.126 s.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się