admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2022/05/25 13:18 #18604

  • zarziania
  • zarziania Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 5
1. Ja wpisywałam prace rozpoczęte po wydaniu dziennika. Kiedyś było tak, że prace musiały się rozpocząć  po wydaniu dziennika ale to było 2017 roku i od tego czasu dużo się zmieniło, więc może ktoś kto zdawał ostatnio pomoże.
2. Można przedłużyć- rok to minimum.
3. Musisz mieć zaświadczenie, że odbyłeś praktykę a czy w formie umowy o pracę, zlecenia, wolontariatu, zwykłej praktyki to już nie ma znaczenia (ktoś wcześniej już o tym pisał).

Ja miałam ksero dyplomu poświadczone notarialnie i z tego co pamiętam tak musi być. Dowodu osobistego się nie wysyła. Wykaz dokumentów jest na stronie GUGiK.
Wszystko pakujesz do koperty i wysyłasz na adres GUGiK ul. Wspólna 2, 00-926 Warszawa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/05/25 22:13 #18614

  • mstopa
  • mstopa Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 10

Teoretycznie tak, ale na kursie na uprawnienia prowadzący zwracali uwagę,żeby dziennik praktyk wypełniać w formie która bezpośrednio sugeruje jakie prace wykonaliśmy,  np. Sporządziłam szkic polowy.
Podkreślali również, żeby przy zakresie 2 nie wpisywac np. Spisałam protokół x czynności ustalenia granic- bo zgodnie z obowiązującymi przepisami tylko geodeta uprawnionym może to zrobić , a my możemy co najwyżej uczestniczyć w tych czynnościach, a nie je wykonywać.
Zgadzam się. Ja pisałam w dziennikach np. "przygotowanie protokołu przyjęcia granic nieruchomości wraz ze szkicem" albo "zredagowanie sprawozdania", starałam się tak formułować, aby było wiadomo, że wykonywałam czynności pod kierownictwem geodety uprawnionego. Przy rozgraniczeniu pisałam np. przygotowanie danych do przeprowadzenia wywiadu terenowego oraz odszukania znaków granicznych i osnowy ewidencyjnej, analiza materiałów z zasobu i danych uzyskanych w wyniku pomiaru sytuacyjnego, pomiaru śladów i znaków granicznych itp... Ogólnie na zakres 2 wymieniałam w podpunktach i aż miejsca brakowało czasem, żeby się zmieścić w dzienniku, natomiast na zakres 1 pisałam opisowo, na czym polegała praca, co to był za obiekt i opis czynności w trakcie realizacji pracy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/05/28 13:23 #18652

  • soyokaze1000
  • soyokaze1000 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0

1. Ja wpisywałam prace rozpoczęte po wydaniu dziennika. Kiedyś było tak, że prace musiały się rozpocząć  po wydaniu dziennika ale to było 2017 roku i od tego czasu dużo się zmieniło, więc może ktoś kto zdawał ostatnio pomoże.
2. Można przedłużyć- rok to minimum.
3. Musisz mieć zaświadczenie, że odbyłeś praktykę a czy w formie umowy o pracę, zlecenia, wolontariatu, zwykłej praktyki to już nie ma znaczenia (ktoś wcześniej już o tym pisał).

Ja miałam ksero dyplomu poświadczone notarialnie i z tego co pamiętam tak musi być. Dowodu osobistego się nie wysyła. Wykaz dokumentów jest na stronie GUGiK.
Wszystko pakujesz do koperty i wysyłasz na adres GUGiK ul. Wspólna 2, 00-926 Warszawa
 

1 Jeśli nadal tak jest to będzie ciężko.
2 To za mało
3 To też fatalnie.

Czemu się pytam i czemu to źle?
Bo sam prowadzę własną działalność i znajoma osoba mi podpisuje operaty. A wymogi ile i jakie prace trzeba wykonać i to jeszcze w ciągu roku, bardzo ogranicza moje możliwości wpisywaniu prac do takiego dziennika.

W tamtym coś roku ja miałem obsługę pełną dużego obiektu, gdzie był pełen zakres, tyczenie budynku i przyłączy. Oczywiście nie składa się teraz do ośrodka zgłoszenia a sprawdzać mogą prace zgłaszane, jednak dla indywidualnych robót nie robi się tyczenia przyłączy, bo to są lokalne własne.

Tak samo wymóg Opracowania map dla 5 obiektów o łącznej powierzchni 25ha. Zgłoszenie mam w okolicy początku maja a złożyć muszę do końca czerwca i nie wiem kiedy dotrze sam dziennik i sama robota mnie ominie bo to jest 40 ha. Niestety ale ja nie mam teraz za dużo prac gdzie powierzchnia przekracza 10 ha. Nawet dla indywidualnych inwestorów, gdzie mamy 1-3 ha jest mało zgłoszeń.
Bardzo dużo za to mamy drobne podziały/ustalenia granic nieruchomości.

A wymogi jeszcze do zakresu 2, gdzie muszę być w 2 rozgraniczenia administracyjnych, gdzie muszę mieć zaświadczenie praktyk, mnie skreśla z tego typu prac i startowania. My w ogóle nie bierzemy tego typu prac i nie chcemy robić. Rolne podziały, ustalenia granic i w zależności od gminy jaka jest artykuły 93-95 z Gospodarki Nieruchomościami owszem tak.

Bardzo źle się zrobiło na rynku pracy. Odmawiamy nawet tyczenie kabli, gdy pojawiają się wymogi by dołączać szkice kolizyjne. Bo spada odpowiedzialność potem gdy będzie kolizja na geodetę, a teraz mało kto kopie a robią przeciski. Już kilka firm z naszych okolic miało kary, że firma przecięła jakieś przyłączę. Gdyby było podanie robót wstecz jeszcze, że wykonywałem do 5 lat to owszem by było dobrze, bo wtedy sporo się robiło duzych prac geodezyjnych w zakresie 1, teraz jest ciężko.

Wytłumaczcie mi jako to jest z tymi 25 ha?
Że zrobię mapę np
1 w okolicy 10 Ha
2 w okolicy 3 ha
3 i 4 w okolicy 2 ha
5 w okolicy 10 ha i spełni to wymóg? Dobrze to rozumiem?
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/05/29 18:10 #18657

  • Tarmirr
  • Tarmirr Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 16

Witam

Z racji unormowania spraw prywatnych przymierzam się do złożenia wniosku o dziennik praktyk zawodowych. Tutaj zakres 1.
Mam pytania.
1) Czy w dzienniku mogę wpisać prace, które już są w trakcie wykonywane? Są zaczęte, a sam dziennik mogę dostać w połowie wykonywanych prac. Wymóg jest by 5 obiektów o łącznej powierzchni 25 ha. Mam jeden o powierzchni 40 ha. Z racji tego co mamy na rynku, a jesteśmy praktycznie 1-2 osobą firmą, rzadko się trafiają tego typu prace.
2 ) Powiązane też z pierwszym. Jestem po mgr.więc czas praktyk mam 1 rok. Czy związku z brakiem prac wymaganych i minimalnych, same praktyki mogą się przedłużyć?
3) Również powiązane z pierwszym i drugim. Prowadzę firmę, kierownik mi znajomy podpisuje operaty, czy mogę wpisywać swoje prace pod swoja firmę, jak i również pod kierownika? Że na kilka robót wziął mnie na praktyki? Czy to jakoś musi być ujednolicone?

A co do wypełnienia dziennika. Nie ma ogólnego wzoru do ściągnięcia jak go wypełniać? Widzę, że ludzie proszą indywidualnie. Ogólny wzór byłby pomocny

Rozumiem, że ksero dowodu i oryginał dokumentu o ukończenie szkoły, wpłata oczywiście dołączona z wnioskiem i to wystarczy by listem wysłać?
 
Wszystko jest napisane w rozporządzeniach. 

1.) Wszystko zależy kiedy pobrałeś dziennik praktyk. Z tego co widzę, że dopiero teraz zamierzasz się za to zabrać, więc nie musisz się martwić z ilością robót i datami. Jeżeli dziennik był pobrany od 2014r. do bodajże 2019r. to trzeba było wpisywać prace rozpoczęte (zgłoszone) po dacie pobrania dziennika. Teraz to już nie ma znaczenia, więc spokojnie.

2.) Wymóg dotyczący okresu praktyk to jest tylko minimum jakie musisz spełnić, aby przystąpić do egzaminu. Nigdy nie słyszałem oraz nigdzie nie widziałem, aby był jakiś okres ograniczający złożenie dokumentów. 

3.) Masz działalność to w formie potwierdzenia praktyk załączasz zaświadczenie z CEIDG. Co do wpisów to nie widzę problemu. Wszystko jest jasne. Robisz tak samo jak składasz operaty. Wpisujesz w dzienniku roboty pod szyldem swojej firmy, a osoba z uprawnieniami podpisuje. 

Spokojnie ze spełnieniem wymogów. :) Reasumując pobrałeś w tym roku dziennik wpisujesz roboty wszystkie roboty jakie wykonałeś. Podpisuje osoba z uprawnieniami, która podpisała dany operat. Co do wymogów dotyczących robót to są minimum jakie musisz spełnić. Minimum 5 map do celów projektowych o łącznej minimalnej powierzchni 25ha, czyli możesz mieć 25 map po 1ha. Możesz mieć 5 map o łącznej powierzchni 100ha. Nie ma napisanej maksymalnej ilości prac czy powierzchni. Wszędzie jest tylko minimum.

Pozdrawiam i życzę spokoju :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/05/30 08:27 #18660

  • nojge
  • nojge Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 4
a czy ktoś mógłby dać znać, ile prac opisywał ? W zakresie 1 jest ich bardzo dużo i zastanawiam się czy mogę wybrać reprezentację z każdej roboty czy musze opisywać każdą jedną ? Z góry dzięki za odpowiedzi :) 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/05/30 11:22 #18661

  • Niedzwiad
  • Niedzwiad Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 14
Moim zdaniem w dzienniku nic nie opisujesz.
W dzienniku wpisujesz co zrobiłeś (pomierzyłem, sporządziłem, badałem, analizowałem, wytyczyłem, obsługiwałem, zakładałem). Jeżeli masz wytyczyć 20 obiektów, to masz mieć 20 prac, w których będzie wpisane wytyczyłem, jak 20 prac z inwentaryzacji, to masz mieć minimum 20 razy wpisane "inwentaryzowałem".  Na opisywanie szkoda czasu, bo to, czy wiesz jak to wszystko zrobić zgodnie z przepisami to już egzamin wykaże.
Ja tak swoje dzienniki uzupełniłem i nie miałem żadnych problemów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nojge, paula2103

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/05/30 11:34 #18663

  • nojge
  • nojge Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 4
Dzięki !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/05/30 14:37 #18664

  • mmooppcc
  • mmooppcc Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć,
mam parę pytań odnośnie wpisów w dzienniku praktyki zawodowej. Studia pierwszego stopnia skończyłem w marcu zeszłego roku, dziennik odebrałem parę dni temu.
Od ukończenia studiów pracuję w firmie budowlanej - dziale inżynieryjnym. Od września zeszłego roku prowadzę obsługę inwestycji (rozbudowa drogi wojewódzkiej). 
Zastanawiam się czy mogę wpisać do dziennika rozpoczęcie inwestycji z datą przed otrzymaniem dziennika ? W jaki sposób dokonywać wpisów, jeżeli to tak naprawdę cały czas jedna rozbudowana robota obejmująca opracowanie projektu, tyczenie, inwentaryzacje różnych branż. 
Staram się o uprawnienia 1 oraz 4. Obecna inwestycja to zwykła rozbudowa drogi z sieciami uzbrojenia oraz paroma przepustami (w wymogach do prowadzenia inwestycji był zakres 1 oraz 4) czyli teoretycznie mogę wpisać to do obu dzienników praktyk ?.
Z góry dziękuję za pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/05/30 21:27 #18669

  • DLeszcz
  • DLeszcz Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, Mam małe pytanie do zebranych tutaj:
Jestem w trakcie zbierania zakresu 2. Ustaleń jako takich samych nie robimy, jedynie w trakcie podziału- czy mogę robotę zgłoszona jako podział podciagnąć pod ustalenie, jeśli w toku tych prac zostało ono faktycznie wykonane? Czy mogę taką robotę podciągnąć pod dwa wymagania tj: opracowanie mapy z projektem podziału oraz ustalenie? Ustalenia mam głównie z podziałów rolnych, więc do wymagań co do ustaleń i podziałów w innym trybie będę miał na styk.
Dodatkowo jeszcze jedno pytanie- jakie podziały dajecie do podziałów w innym trybie?
Z góry dzięki za odpowiedź ;) 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/05/31 04:51 #18670

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Witam, Mam małe pytanie do zebranych tutaj:
Jestem w trakcie zbierania zakresu 2. Ustaleń jako takich samych nie robimy, jedynie w trakcie podziału- czy mogę robotę zgłoszona jako podział podciagnąć pod ustalenie, jeśli w toku tych prac zostało ono faktycznie wykonane? Czy mogę taką robotę podciągnąć pod dwa wymagania tj: opracowanie mapy z projektem podziału oraz ustalenie? Ustalenia mam głównie z podziałów rolnych, więc do wymagań co do ustaleń i podziałów w innym trybie będę miał na styk.
Dodatkowo jeszcze jedno pytanie- jakie podziały dajecie do podziałów w innym trybie?
Z góry dzięki za odpowiedź ;) 
Tak mozesz ale wpisujesz jako oddzielna pozycje.
Specustawy, rolne, sadowe itd

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/05/31 09:07 #18673

  • CreO
  • CreO Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć. Przejrzałem forum i chciałbym się upewnić co do wniosków. Mam dziennik wydany w roku 2015. Na tą chwilę pusty lecz mam przygotowane prace które chcę tam wpisać.  Zgodnie z nowymi wymogami mogę wpisać do niego minimum 26 prac niekoniecznie w kolejności chronologicznej. Sprawozdanie z prac nie musi być w formie opisowej lecz wyraźnie musi zaznaczone być co przy danej pracy zrobiłem ( przeanalizowałem, pomierzyłem, opracowałem, wytyczyłem itd.)  Dobrze zrozumiałem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/05/31 15:58 #18676

  • stasimon
  • stasimon Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
"Ważne! Praktyka zawodowa jest uznawana, jeżeli w jej przebiegu nie wystąpiła jednorazowa przerwa dłuższa niż 5 lat."

Cytat ze strony: www.biznes.gov.pl/pl/opisy-procedur/-/proc/1326

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/06/01 14:34 #18681

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

"Ważne! Praktyka zawodowa jest uznawana, jeżeli w jej przebiegu nie wystąpiła jednorazowa przerwa dłuższa niż 5 lat."

Cytat ze strony: www.biznes.gov.pl/pl/opisy-procedur/-/proc/1326
w rozp z 2020r. usunieto ten zapis -nieobowiązuje
isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/W...1321/O/D20201321.pdf

bylo w 2019 7.3 (strona 3)
isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/W...1846/O/D20191846.pdf

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marekszczepan.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/06/01 21:54 #18683

  • niema
  • niema Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 5
Witam, mam pytanie dot. składania wniosku i kompletowania materiałów. Miał ktoś taka sytuacje: pracuje na tzw samozatrudnieniu i współpracuje z firmą geodezyjną na tej zasadzie że wszelkie roboty w ośrodku są zgłaszane na ta firmę, ja uczestniczę przy wykonywaniu tych prac ale ofocjalnie prowadzę własną firmę i jako wykonawca mam zgłoszonych na siebie robót doslowanie kilka. Jak moja praktykę zawodową udokumentować przy ubieganiu się o uprawnienia? Dziękuję z góry za pomoc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/06/02 05:03 #18684

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Witam, mam pytanie dot. składania wniosku i kompletowania materiałów. Miał ktoś taka sytuacje: pracuje na tzw samozatrudnieniu i współpracuje z firmą geodezyjną na tej zasadzie że wszelkie roboty w ośrodku są zgłaszane na ta firmę, ja uczestniczę przy wykonywaniu tych prac ale ofocjalnie prowadzę własną firmę i jako wykonawca mam zgłoszonych na siebie robót doslowanie kilka. Jak moja praktykę zawodową udokumentować przy ubieganiu się o uprawnienia? Dziękuję z góry za pomoc
ceidg dalem + umowe wspolpracy firm (z google)
Za tę wiadomość podziękował(a): niema

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.120 s.