admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/26 20:19 #17242

  • damianf.geo
  • damianf.geo Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 15
Tak, mogą być mapy klasyfikacyjne, zasiedzenia, mapy synchronizacyjne itp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/27 16:53 #17252

  • ana608
  • ana608 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 9
Pisałam w tej sprawie do gugiku, Pani Adrianna Berenson odpisała mi następująco
"zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa uznanie
praktyki zawodowej następuje w ramach części wstępnej postępowania kwalifikacyjnego,
prowadzonego przez komisję kwalifikacyjną do spraw uprawnień zawodowych w dziedzinie
geodezji i kartografii. Główny Geodeta Kraju nie jest upoważniony do wskazywania 
prawidłowego sposobu opisu przebiegu Pani praktyki zawodowej w dzienniku praktyk. To
komisja kwalifikacyjna na podstawie przedstawionego w dzienniku praktyk opisu czynności,
które osoba zainteresowana wykonała osobiście w ramach prac geodezyjnych, dokonuje
indywidualnej oceny, czy praktyka zawodowa, co do rodzaju i liczby prac oraz opracowań
geodezyjnych lub kartograficznych, jest zgodna z załącznikiem nr 2 do rozporządzenia
Ministra Rozwoju z dnia 28 lipca 2020 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie
geodezji i kartografii (Dz.U. poz. 1321)."
To sie dowiedzialam wszystkiego;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/29 21:49 #17284

  • gosiaczez
  • gosiaczez Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dzień dobry. Wpisuje do dziennika inwentaryzacje budynku i tak ja opisuje:
-Zgłoszenie pracy geodezyjnej w Starostwie Powiatowym w.....
-Analiza dostępnych materiałów pozyskanych z PZGiK
-Przeprowadzenie wywiadu terenowego
-Wykonanie geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych metodą precyzyjnego pozycjonowania oraz pomiarów wysokościowych metodą niwelacji geometrycznej elementów sieci uzbrojenia terenu
-Sporządzenie szkicu polowego
-Sporządzenie raportów pomiarowych
-Opracowanie i Skompletowanie dokumentacji w postaci operatu technicznego.
-Przekazanie  operatu do PODGiK

Czy to wystarczy? Czy może dokładniej opisać prace kameralne? tzn sporządzenia arkusza danych ewidencyjnych dotyczącego budynku oraz wykazu zmian danych ewidencyjnych dotyczących działki. zrobienie mapy z inwentaryzacji powykonawczej w programie turbomap

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/30 05:13 #17285

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Z dala
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Dzień dobry. Wpisuje do dziennika inwentaryzacje budynku i tak ja opisuje:
-Zgłoszenie pracy geodezyjnej w Starostwie Powiatowym w.....
-Analiza dostępnych materiałów pozyskanych z PZGiK
-Przeprowadzenie wywiadu terenowego
-Wykonanie geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych metodą precyzyjnego pozycjonowania oraz pomiarów wysokościowych metodą niwelacji geometrycznej elementów sieci uzbrojenia terenu
-Sporządzenie szkicu polowego
-Sporządzenie raportów pomiarowych
-Opracowanie i Skompletowanie dokumentacji w postaci operatu technicznego.
-Przekazanie  operatu do PODGiK

Czy to wystarczy? Czy może dokładniej opisać prace kameralne? tzn sporządzenia arkusza danych ewidencyjnych dotyczącego budynku oraz wykazu zmian danych ewidencyjnych dotyczących działki. zrobienie mapy z inwentaryzacji powykonawczej w programie turbomap
bardzo podobnie pisałem, wszystkie czynnosci, ktore zrobilem osobiscie. Jezeli byl wykaz to ez go wpisalem, jak redakcja mapy to tez w jakim sofcie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/02/01 13:41 #17347

  • jotka
  • jotka Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 2
Dzień dobry. Mam dzienniki z 2015. Proszę o kilka stron (po jednej dla wykazu i opisu) dla zakresu I i II.
Nie chodzi mi o treść (każdy wie co ma wpisać  ) ale bardziej o układ co gdzie w jaki sposób by nie popełnić głupich błędów.
Z góry bardzo dziękuję.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/02/02 18:40 #17383

  • sulik
  • sulik Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czy ktoś z Państwa otrzymał skan dziennika z zakresu II, by móc się czymś wspomoc przy wypełnianiu? Jeśli tak, prosiłabym o podzielenie się. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/02/03 08:42 #17393

  • Joytas
  • Joytas Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 58
Dzień dobry.
Wczoraj otrzymałem dziennik praktyki zawodowej dla zakresu 1. Czy mógłbym prosić o jakieś skany/zdjęcia wypełnionego dziennika?
Mam też pytanie czy prace mogę wpisywać adekwatnie do wyszczególnionych w rozporządzeniu tj. punkt 1 zakładanie i pomiar ... - wypisuje pozycje,
później 2 pomiary syt wys - wypisuje pozycje itd?
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/02/04 09:31 #17405

  • Dany73
  • Dany73 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. 
Chciałbym w końcu uzupełnić dziennik praktyk pobrany w 2017r. Czy posiada ktoś jakiś skan przykładowej strony jak uzupełniać dziennik na stopień 1 uprawnień.
Z góry dziękuję. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/02/04 09:35 #17406

  • GEO1_UPR
  • GEO1_UPR Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 12
Czy miejscowość i data musi być wypisana na stronie zawierającej opis prac? W miejscu gdzie potwierdzane jest wykonanie prac przez geodetę upr. ? Bo mam tylko pieczątkę i podpis, nie wiem czy uzupełnić resztę?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/02/04 13:05 #17407

  • motorynka
  • motorynka Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć! Zakres 2 zdany w 2019, jestem w trakcie wypełniania dziennika na zakres 1, przeczytałam cały wątek jednak jak każdy mam parę wątpliwości co do opisów prac - będę bardzo wdzięczna za udostępnienie przykładowego dziennika na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuję :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez motorynka.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/02/06 22:04 #17446

  • gosiaczez
  • gosiaczez Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 1
" Przebieg praktyki zawodowej dokumentuje się wpisami odzwierciedlającymi wykonywane prace geodezyjne lub prace kartograficzne, w tym czynności wykonywane w ramach tych prac, ze wskazaniem daty rozpoczęcia i zakończenia tych prac, a w przypadku prac podlegających zgłoszeniu do właściwych organów Służby Geodezyjnej i Kartograficznej – również ze wskazaniem identyfikatora zgłoszenia prac geodezyjnych lub prac kartograficznych."'

W której kolumnie to wpisujecie  w dzienniku praktyk po nowego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/02/08 00:25 #17481

  • Monika S
  • Monika S Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hej, czy mogę poprosić o przykłady wypisania dzienników dla zakresu 1 i 2? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/02/08 08:55 #17483

  • MarcinKo
  • MarcinKo Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam serdecznie, czy jest możliwość przesłania przez kogoś przykładowego uzupełnienia dziennika na zakres 1 i 2 w celu porównania i sprawdzenia czy czasami nie błądzę ? ;)  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/02/11 19:09 #17567

  • Nicram_93
  • Nicram_93 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 8
Witam, również zabieram się za wypełnianie dziennika na zakres 1, dziennik pobrany w 2018 roku. Jeśli można by prosić o podesłanie jakiś przykładowych stron z wypełnionego poprawnie dziennika, na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , to byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Jeszcze takie jedno pytanko dla pewności. Czy jeśli mam np. robotę dotyczącą jednocześnie wytyczenia i inwentaryzacji sieci, to czy mogę ją wpisać jako jedną pozycję i będzie się liczyła zarówno do wytyczeń jak i inwentaryzacji sieci, czy trzeba mimo wszystko to rozbijać osobno na wytyczenie i inwentaryzację, i w związku z tym w opisie prac też rozpisywać osobno, pod tym samem nr ID zgłoszenia? Chodzi mi głównie o to, czy jeśli na zakres pierwszy wymagane jest teoretycznie 26 prac, to czy mogę je łączyć jeśli jest taka możliwość i czy to wszystko może się zawrzeć np. w 18 pracach (tak mi akurat wychodzi), czy jednak to rozbijać dla świętego spokoju?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Nicram_93.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/02/11 20:50 #17568

  • sernik92
  • sernik92 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 29
  • Otrzymane podziękowania: 2

Witam, również zabieram się za wypełnianie dziennika na zakres 1, dziennik pobrany w 2018 roku. Jeśli można by prosić o podesłanie jakiś przykładowych stron z wypełnionego poprawnie dziennika, na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , to byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Jeszcze takie jedno pytanko dla pewności. Czy jeśli mam np. robotę dotyczącą jednocześnie wytyczenia i inwentaryzacji sieci, to czy mogę ją wpisać jako jedną pozycję i będzie się liczyła zarówno do wytyczeń jak i inwentaryzacji sieci, czy trzeba mimo wszystko to rozbijać osobno na wytyczenie i inwentaryzację, i w związku z tym w opisie prac też rozpisywać osobno, pod tym samem nr ID zgłoszenia? Chodzi mi głównie o to, czy jeśli na zakres pierwszy wymagane jest teoretycznie 26 prac, to czy mogę je łączyć jeśli jest taka możliwość i czy to wszystko może się zawrzeć np. w 18 pracach (tak mi akurat wychodzi), czy jednak to rozbijać dla świętego spokoju?
Ja tak właśnie robiłem - tyczenie sieci jako jeden wpis (tyczenie), a inwentaryzacja tej sieci jako drugi wpis (inwentaryzacja) i dziennik został zaopiniowany pozytywnie, rozbijać śmiało. ;) Jednak dla świętego spokoju nie wpisywałbym robót na styk, warto zostawić sobie margines bezpieczeństwa, jakby komisja odrzuciła którąś z robót... I przy mdcp również warto w sumie mieć więcej niż te wymagane 25ha, tak na wszelki wypadek ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Nicram_93

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.238 s.