admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2022/03/05 21:57 #17920

  • wavesensor
  • wavesensor Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 130
  • Otrzymane podziękowania: 89
Umowę możesz przedstawić tylko z jednej firmy, ważne by czasowo praktyka (staż pracy) się zgadzała.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wavesensor.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/03/06 06:52 #17921

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Mam takie trochę nietypowe pytanie odnośnie zaliczenia praktyki zawodowej. Dziennik mam prawie wypełniony, rozumiem jednak, że wysyłając papiery muszę załączyć umowę o pracę, czy coś w tym stylu, co potwierdzi odbywaną praktykę. Mam nietypową sytuację, pracuję w firmie, gdzie szefostwo (małżeństwo) ma dwie firmy formalnie, każdy na siebie. Oficjalnie pracuję na umowie o pracę w jednej z nich, natomiast w drugiej równocześnie też nieoficjalnie wykonuję roboty, bo na co dzień nie zwracamy na to uwagi, wykonuje się prace zgłoszone na tą i na tą firmę, biuro to samo, taki nietypowy podział został im z dawnych lat. W dzienniku mam wpisane prace i z tej i tej firmy, ponieważ rodzaje prac często są dzielone na obie firmy (np. w jednej aktualizacje mdcp, a w drugiej tyczenia i inwentaryzacje, oczywiście tak z grubsza). Stąd moje pytanie, jak "ugryźć" te prace w tej drugiej firmie, gdzie oficjalnie umowy o pracę nie mam? Gdzieś kiedyś czytałem coś o umowie o nieodpłatnej praktyce, chyba nawet tu na forum, ale wolałbym się upewnić? Ktoś spotkał się z podobną sytuacją? Przejdzie coś takiego, a jeśli tak, to mógłby ktoś podesłać wzór takiej umowy? Z góry dziękuję.


 
ja mialem z trzech firm. umowe o wspolpracy dalem, wzor z google

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marekszczepan.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/03/06 12:42 #17924

  • ciacho23
  • ciacho23 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 32
  • Otrzymane podziękowania: 5
Witam. 

Pewnie wiele osob wypełniając dziennik robi to hurtowo przed złożeniem go. Mam więc pytanie o datę podpisu geodety uprawnionego. Czy powinna to być data w miarę aktualna z datą zakończenia czynności opisanych w dzienniku dla danej pracy czy może to być aktualna data podpisu, czyli generalnie wszędzie taka sama?

I druga sprawa. Dla prac typu mapa do zasiedenia, służebności czy podziałów na zlecenie sądu wykonywanych przez geodetę biegłego sądowego w kol. 2 jako wykonawcę wpisuję po prostu jego imię i nazwisko? No bo tych prac nie wykonuje on pod szyldem wykonawcy - firmy, którą na co dzien prowadzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/03/06 22:15 #17931

  • IzaGeo93
  • IzaGeo93 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 32
  • Otrzymane podziękowania: 17
Hej. W przypadku wykonywania części prac w innej firmie jakimi umowami się podpieraliście?? Umowa o współpracy, widziałam ktoś proponował. Jakie inne umowy spisywaliście?? 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/03/07 05:09 #17936

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Hej. W przypadku wykonywania części prac w innej firmie jakimi umowami się podpieraliście?? Umowa o współpracy, widziałam ktoś proponował. Jakie inne umowy spisywaliście?? 
zlecenie, dzielo, praktyka absolwencka. cokolwiek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/03/07 08:33 #17937

  • pietras
  • pietras Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich. Proszę o podesłanie po jednej stronie wypełnionych dzienników z zakresu 1 i 2 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z góry dziękuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/03/07 21:31 #17943

  • loch.w
  • loch.w Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć wszystkim.
Przejrzałem prawie cały wątek, jednak nasuwa mi się pytanie odnośnie uzupełniania dziennika, na które chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Mianowicie, dziennik na "jedynkę" pobrałem w połowie 2016 roku i tak sobie leżał nie otwierany do bieżącego roku - czyli wydany gdy obowiązywało rozporządzenie w sprawie nadawania uprawnień z 2014 roku. Do tego momentu rozporządzenie w sprawie uprawnień zmieniło się we wrześniu 2019 oraz w lipcu 2020 roku. W lipcu 2020 na zakres pierwszy znacznie zmniejszono liczbę robót. Teraz moje pytanie jest następujące. Jeśli chce uzupełnić dziennik (który był pobrany w 2016 roku a był nieuzupełniany) to:

a) wpisuję roboty wykonane pomiędzy rokiem 2016 a wrześniem 2019 w taki sposób jakbym w danej chwili zakończył robotę tzn wpisywał ją wtedy na bieżąco i chronologicznie - cytując rozporządzenie "wpisy w dzienniku praktyki zawodowej są dokonywane w sposób systematyczny", a pomiędzy wrześniem 2019 do dziś wpisuję jak chcę

czy

b) w dziennik pobrany w 2016 roku wpisuję wymagane roboty nie patrząc na żadną chronologię, systematyczne uzupełnianie dziennika - ważne żeby ilość robót czyli 26 robót była wpisana i tyle.

Dziękuję za odpowiedź.

 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/03/08 05:01 #17946

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Cześć wszystkim.
Przejrzałem prawie cały wątek, jednak nasuwa mi się pytanie odnośnie uzupełniania dziennika, na które chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Mianowicie, dziennik na "jedynkę" pobrałem w połowie 2016 roku i tak sobie leżał nie otwierany do bieżącego roku - czyli wydany gdy obowiązywało rozporządzenie w sprawie nadawania uprawnień z 2014 roku. Do tego momentu rozporządzenie w sprawie uprawnień zmieniło się we wrześniu 2019 oraz w lipcu 2020 roku. W lipcu 2020 na zakres pierwszy znacznie zmniejszono liczbę robót. Teraz moje pytanie jest następujące. Jeśli chce uzupełnić dziennik (który był pobrany w 2016 roku a był nieuzupełniany) to:

a) wpisuję roboty wykonane pomiędzy rokiem 2016 a wrześniem 2019 w taki sposób jakbym w danej chwili zakończył robotę tzn wpisywał ją wtedy na bieżąco i chronologicznie - cytując rozporządzenie "wpisy w dzienniku praktyki zawodowej są dokonywane w sposób systematyczny", a pomiędzy wrześniem 2019 do dziś wpisuję jak chcę

czy

b) w dziennik pobrany w 2016 roku wpisuję wymagane roboty nie patrząc na żadną chronologię, systematyczne uzupełnianie dziennika - ważne żeby ilość robót czyli 26 robót była wpisana i tyle.

Dziękuję za odpowiedź.


 
Oddajesz dziennik teraz i będzie oceniany wg obowiązujących przepisów - ilość robót, zasady wpisywania.
Sytuacja jest głupia, bo te przepisy nie są do końca spójne. Ja dla pewności wpisałbym chronologicznie - nie jest to raczej duży problem
Za tę wiadomość podziękował(a): loch.w

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/03/08 10:42 #17947

  • loch.w
  • loch.w Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nie, wpisanie robót chronologicznie nie jest problemem.
Choć bardziej myślałem, żeby wpisy podzielić w tym przypadku na takie jakby grupy dla łatwiejszego sprawdzania tzn. wypisać w kolejności według obowiązującego załącznik nr 2.
Przykład:
1. osnowa pomiarowa - 1 robota
2. pomiary syt-wys (mdcp) 5 robót
3.tycznie obiektów budowlanych 10 robót
4. inwentaryzacja obiektów budowlanych 10 robót.

A czy przy obecnych zasadach mogę łączyć tyczenie sieci od razu jej z inwentaryzacją? Nadal tak można?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/03/08 11:57 #17950

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Nie, wpisanie robót chronologicznie nie jest problemem.
Choć bardziej myślałem, żeby wpisy podzielić w tym przypadku na takie jakby grupy dla łatwiejszego sprawdzania tzn. wypisać w kolejności według obowiązującego załącznik nr 2.
Przykład:
1. osnowa pomiarowa - 1 robota
2. pomiary syt-wys (mdcp) 5 robót
3.tycznie obiektów budowlanych 10 robót
4. inwentaryzacja obiektów budowlanych 10 robót.

A czy przy obecnych zasadach mogę łączyć tyczenie sieci od razu jej z inwentaryzacją? Nadal tak można?
W dzienniku musisz mieć jako osobne pozycje. Czyli dwa razy wpisujesz tą samą robotę, ale opisaną jako tyczenie i jako inw.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/03/09 09:50 #17961

  • Gedon
  • Gedon Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich.
Proszę o podesłanie wypełnionych dzienników z zakresu 1,2 i 4 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z góry dziękuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/03/11 21:45 #17980

  • rychudave
  • rychudave Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 4
Cześć. Mam pytanie odnośnie dziennika na zakres 1. Według przepisów drogi i chodniki sa budowlami tak ? Podpowie mi ktoś jak wpisać tyczenia i inwentaryzacje jezdni, krawęzników, chodników, przepustów itp ?  W pryzypadku jezdni i chodnikow jak oznaczać wielkość obiektu ? W metrach lub m^2? 
Jesli ktos posiada uzupełniony dziennik na zakres 1, to byłbym bardzo wdzięczny za podzielenie się nim. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez rychudave.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/03/14 15:44 #18013

  • UGMC
  • UGMC Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 15
1. osnowa pomiarowa - 1 robota
2. pomiary syt-wys (mdcp) 5 robót TYLKO TUTAJ PODAJESZ POWIERZCHNIĘ OPRACOWANIA
3.tycznie obiektów budowlanych 10 robót
4. inwentaryzacja obiektów budowlanych 10 robót.
A co do reszty

' Podpowie mi ktoś jak wpisać tyczenia i inwentaryzacje jezdni, krawęzników, chodników, przepustów itp ?'
- tyczenie, opracowane na podstawie czego? w jaki sposób opracowano projekt, jaką metodą wyniosłeś szkic tyczenia itd itp
pomiar? zgłoszenie  - mapa porównanie - pomiar - operat - mapa wynikowa

Napisz jakie czynności wykonywałes, chyba ze nie wykonywałeś....
Za tę wiadomość podziękował(a): rychudave

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/03/15 06:52 #18018

  • bartek-geo
  • bartek-geo Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 31
  • Otrzymane podziękowania: 18
Hej,
a jak opisujecie np. robotę związaną z zakładaniem osnowy? Wpisujecie ID zgłoszenia i opisujecie tylko, że założono osnowę pomiarową np. metodą GNSS i na tym kończycie wpis? Czy wpisujecie co jeszcze w ramach tej pracy robiliście?

W sumie taką samą wątpliwość mam przy wpisywaniu tyczeń i inwentaryzacji sieci. Wszystkie roboty, jakie zgłaszam to inwentaryzacje, ale wiadomo najpierw wykonawcy wytyczę tę sieć i następnie po kilku dniach ją zainwentaryzuję. To wpis odnośnie tyczenia sieci będzie dotyczył samego tyczenia tzn. wpiszę, że opracowałem PZT, naliczyłem sieć/przyłącze, wytyczyłem je w terenie i koniec? A tym samym numerem ID roboty, ale jako osobny wpis pomiar powykonawczy sieci (już bez opisywania tyczenia) ??

Dzięki za rozwianie wątpliwości :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/03/15 17:13 #18026

  • geokr
  • geokr Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 51
  • Otrzymane podziękowania: 24
Cześć

Mam pytanie d osób, które złożyły dziennik na nowych zasadach. W polu identyfikator zgłoszenia pracy (wykaz) wpisujecie :
GGXI.6640.245.2021

czy wystarczy w tylko
6640.245.2021

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.248 s.