admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2017/10/13 13:07 #5626

  • Megan
  • Megan Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 71
To są obiekty budowlane, wiec jak najbardziej możesz je wykorzystać.
Za tę wiadomość podziękował(a): vcf1919

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/10/17 19:57 #5643

  • vcf1919
  • vcf1919 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez vcf1919.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/10/18 19:54 #5651

  • HallamFoe
  • HallamFoe Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 9
Cześć
Mam pytanie, jak rozumiecie zapis "zakładanie i pomiar osnów pomiarowych lub realizacyjnych sytuacyjnych i wysokościowych - minimum 1 obiekt bez względu na wielkość"? Czy jeżeli założyłem osnowę pomiarową sytuacyjną na jednym obiekcie to wystarczy, czy muszę mieć też wysokościową?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/10/18 20:49 #5653

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201
Wydaje mi się, że to nie wystarczy. W wykazie jest sytuacyjnych i wysokościowych, więc muszą być dwa typy osnowy. Ale to tylko moja interpretacja.
Za tę wiadomość podziękował(a): HallamFoe

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez zmooda.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/10/19 22:07 #5658

  • HallamFoe
  • HallamFoe Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 9
A czy myślicie, że założenie osnowy pomiarowej techniką RTN (w ASG-EUPOS) może być uznane jako założenie osnowy sytuacyjno - wysokościowej? Może ktoś tak robił i zatwierdzili?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/10/23 16:07 #5678

  • damianito88
  • damianito88 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam mam pytanie odnośnie tego czy mogę się starać o uprawnienia na starych czy na nowych zasadach.
Pracuje we firmie geodezyjnej od początku 2009 roku do teraz. Skończyłem technikum w czerwcu 2008, w czerwcu 2012 obroniłem inż.
Skupmy się na inż. Z tego co dowiadywałem się odnośnie praktyk (po staremu) musi być przepracowane 2lata w zawodzie, w moim przypadku wychodzi tak, że od momentu obrony inż.(czerwiec 2012). do wejścia w życie nowych przepisów (31styczen 2014) będzie brakowało mi pół roku do pełnych 2lat. Ale doczytałem,że praktykę można rozpocząć po ukończeniu 6 semestru (u mnie styczeń 2012) ale nie wcześniej niż pół roku przed obroną. Czyli wychodziłoby, że na styk załapałbym się na starych zasadach.
Pytanie moje brzmi:
1. Czy mój tok interpretacji przepisów jest poprawny?
2. Jak długo jeszcze można zdawać na starych zasadach?

Pozdawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/10/24 22:47 #5691

  • AiW23052015
  • AiW23052015 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam Wszystkich :)
W sprawie problemu MODERNIZACJI w zakresie 2 uprawnień - z racji mojej szerokiej interpretacji zapisów rozporządzenia co do mojego ewentualnego udziału w modernizacji ewidencji (zapisy tak klarowne jak niegdyś poprawiane przez GUGiK sławetne przepisy o uwierzytelnieniu ;) ) i jasnego stanowiska mojej koleżanki (która temat rozpoznała wcześniej na kursie przygotowującym do uprawnień prowadzonym przez jakiegoś egzaminatora), pokusiłam się ostatnio o telefon do Warszawy.
Polemiki nie było - aktualnie komisja z automatu odrzuca wszystkie wnioski, które nie zawierają stricte potwierdzenia udziału w modernizacji (1 pełnej bądź 2 niepełnych). Nie jakieś tam aktualizacje, nie jakieś tam ustalenia granic, nie jakieś tam arkusze budynków - wyłącznie modernizacja, taka zakończona wyłożeniem i z innymi bajerami. Ten wspaniały trend wprowadzono ponoć koło czerwca (ktoś na górze się niestety zastanowił), wcześniej nie było problemu z wykazaniem się np. aktualizacją EGiB.
Ja też nie uczestniczyłam w modernizacji, więc łączę się w bólu ze Wszystkimi :)

Swoją drogą, potwierdzenie jakich kompetencji GUGiK chce uzyskać od zdających przez wymóg uczestnictwa w modernizacji? Z tego co wiem, przy modernizacji realizuje się typowe prace związane z EGiB, tylko że na większą niż zwykle skalę. Sedno prac jest takie samo dla modernizacji i mniejszych robót z zakresu ewidencji - badanie stanu prawnego, ustalenie granic, aktualizacja areału działki, założenie kartoteki budynków... Jedynie niewielka część całego procesu wykracza poza typowe roboty prowadzone przez mniejszych przedsiębiorców. Macie jakieś przemyślenia? :huh:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/10/26 19:04 #5709

  • klio
  • klio Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 49
  • Otrzymane podziękowania: 7
Moje propozycje dlaczego nalezy wykazac sie udzialem w modernizacjach:
1) na duzej czesci Polski przeprowadza sie modernizacje i zabrakloby rak do pracy wsrod geodetow i studentow, a w taki sposob sa zapewnione rece do pracy :D:D:D
2) sama praca przy modernizacjach pozwala na zrozumienie skad w bazach danych biora sie dane; rozwiazywaniu wielu mnazacych sie problemow; zdaniu sobie sprawe, ze z byle czego nie da sie stowrzyc cudu, przede wszystkim zmniejszenia roszczeniowosci mlodych geodetow wobec zasobu i urzednikow :P
3)uczy refleksyjnosci na pewne tematy; przy malych robotach nie ma czasu na refleksje; leci operat za operatem :P
4) uczy przetwarzania wielu danych, w malych robotach nigdy nie bedzie sie mialo takich problemow jak przy duzych pracach min dot. oprogramowania czy informatycznych aspektow geodezji od ktorych czesc geodetow chcialaby uciec
5)trzeba szukac firm, ktore robia modernizacje; mimo, ze sie nie zmienia pracy powoduje to, ze geodeta staje sie bardziej proaktywny, przedsiebiorczy, moze nauczyl sie czegos nowego lub poznal nowe osoby
GEO-KARTO-LINIA.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez klio.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/10/26 19:44 #5713

  • bombell
  • bombell Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 13
Będę złośliwy. Przeczytaj to co napisałeś jak "wytrzeźwiejesz";) jak czytałem Twój post miałem wrażenie że pisał je niewolnik - szczęśliwy niewolnik któremu system wyprał mózg;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Sebastian1988, Kilimandżaro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/10/29 21:34 #5733

  • pawel1024
  • pawel1024 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Chciałbym się zapytać w sprawię wypełniania dzienniczka na razie zakres 1, drugi za kilka m-c, wiem że były ten temat, ale czytałem kilka sprzeczny odpowiedz z sobą.
Jestem na początku pracy nad nimi, chociaż wybrałem je, już z 8 m-c temu, ( i prawie mam zalecano ilość prac, z każdej robiłem sobie kopie zgodnie z sugestia użytkowników twego forum), ale nic nie wypełniałem mając wątpliwość dlatego proszą o sugestie w tej sprawie i odpowiedz na kilka pytań.

Po 1 Czy do dzienniczka można wpisywać prace w których termin rozpoczęcia jest przed wyborem dzienniczka z WGiK
, ale ich zakończenie juz po ? Bo mam kilka ciekawym prac które zajęły kilka m-c od terminu zgłoszenie do terminu przyjęcia przez PodGIK. Czy tylko prace wyłącznie po wybraniu dzienniczka.


2 Czy można uznać że „pomiary sytuacyjne i wysokościowe oraz opracowywanie ich wyników, w tym sporządzanie lub aktualizacja mapy zasadniczej – minimum 15 prac i opracowań geodezyjnych” =mdcp zmianami ?

3 Tyczenie gdy w jednym KERG ma tyczenie np. galerii handlowej+ przytłoczą możną to zakwalifikować jako tyczenie obiektu oraz tyczenie sieć czy do tej 2 grupy(tyczenie sieć) zaliczają się same obiekty liniowe np. światłowody, sieć telefoniczna, prądowa itp. ?

4 Jeżeli w jednym KERG mam wytyczenie obiektów oraz inwentaryzacje należy za każdy razem tworzyć szkic tyczenia pomimo, że nie upłyną termin 30 dni ? Aby było ważne do uprawnień.

Oraz ostanie najważniejsze Czy na każdym operacie powinna znajdować się moją pieczątka ? Czy wystarczy ze szef podbiję w dzienniczku, ze wykonywałem daną prace ( mam kilka nie podbitych, chociaż je wykonywałem osobiście)

Z góry przepraszam jeżeli moje pytania wydadzą się absurdalne, ale jak powiadają kto się pyta nie błądzi, a w tym przypadku nie będę musiał od nowa wybierać dzienniczków.

Z uszanowanie Paweł

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez pawel1024.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/11/14 21:56 #5779

  • H3niek
  • H3niek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,
Przeczytałem cały wątek niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
Odbywam praktykę geodezyjną na terenie zamkniętym. Rafineria Gdańska Grupa LOTOS S. A.
Zgłoszenia robót jak i wszelka dokumentacja geodezyjna jest składana do Zasobu Planu Generalnego Grupy LOTOS i nie wychodzi poza teren rafinerii. 1)Czy ktoś miał już z czymś takim styczność? Jak powinienem poprawnie wypełnić swój dzienniczek?
2)W kolumnie 5 wpisywać "brak"?

§ 7. 1. Przebieg praktyki zawodowej dokumentuje się kolejnymi wpisami odzwierciedlającymi czynności wykonywane w ramach opracowań będących rezultatem odpowiednich prac geodezyjnych lub kartograficznych, ze wskazaniem daty rozpoczęcia i zakończenia tych prac, a w przypadku prac podlegających zgłoszeniu do właściwych organów Służby Geodezyjnej i Kartograficznej – ze wskazaniem również identyfikatora ewidencyjnego materiału nadanego dokumentacji geodezyjnej lub kartograficznej przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

Dobrze rozumiem, że nie jest to wymóg? W moim przypadku nie podlega – nie podaje.

3)Jeśli chodzi o kolumnę 4. (Nazwa i położenie obiektu, wielkość obiektu)
Wykonujemy tam wiele prac na wielu instalacjach, które podlegają osobnym zgłoszeniom. Jest podział na działki ale nie jestem pewien czy ten sam podział widnieje w EGiB. Zatem powinienem napisać. "M.Gdańsk, Grupa LOTOS S. A., woj. pomorskie, obręb: 300."Czy raczej sprecyzować do numeru działki i odpuścić sobie "Grupa LOTOS S. A."? Powinienem gdzieś podkreślić, że jest to teren zamknięty?

4)Staram się o uprawnienia z zakresu 1 i 4. Głównie zajmujemy się pacami z zakresu 4, dlatego też chciałbym część prac powpisywać do zakresu 1.
Gdzie jest ta granica między zakresem 1 a 4? Jak skomplikowana musi być budowla, aby do 1 się już nie nadawała, głównie chodzi mi tutaj o tyczenia. Jest to gdzieś w jakimś rozporządzeniu bardziej szczegółowo opisane?
Czy na przykład taka robota jak niżej to nie jest już za dużo na jedynkę?(jedna z mniejszych robót, wytyczenie i później pomiar powykonawczy kanałów kablowych, 80m długości, 0.042ha) Czy ten opis nie jest zbyt szczegółowy?
-Wywiad terenowy
-opracowanie materiałów projektowych
-wstępne wytyczenie zewnętrznego obrysu kanałów kablowych wraz z założeniem reperów roboczych
-sporządzenie szkicu tyczenia
-ponowne wytyczenie zewnętrznego obrysu kanałów kablowych w wykopie wraz z naniesieniem rzędnych pod chudy beton
-inwentaryzacja chudego betonu wraz ze sporządzeniem operatu
-wytyczenie obrysu ścian kanałów kablowych pod zbrojenie wraz z narzuceniem rzędnych góry płyty
-inwentaryzacja płyty betonowej i wytyków pod ściany kanałów kablowych wraz ze sporządzeniem operatu
-wytyczenie obrysu ścian kablowych na płycie
-inwentaryzacja sytuacyjna oraz wysokościowa szalunków ścian kanałów kablowych przed betonowaniem
-sporządzenie operatu z inwentaryzacji szalunku przed betonowaniem.
Kanał kablowy został wykonany fragmentami dlatego część z powyższych czynności wykonano więcej niż raz.

Czy raczej z takich robót to pod jedynkę mógłbym pod ciągnąc tylko pomiar powykonawczy takiego kanału? I czy taki kanał kablowy albo technologiczny mogę podpiąć pod sieć uzbrojenia podziemnego z instrukcji G7 - kanały zbiorcze?

5)Co z takimi nietypowymi sieciami jak sieć odgromowa?

6)Ostatnie pytanie już w normalnych warunkach, poza rafinerią. Ostatnio przy pomiarze syt. wys. osnowa państwowa była na tyle blisko, że wszystko byliśmy w stanie pomierzyć bez zakładania pomiarowej. Co w takim wypadku wpisujecie w opisie? Pomijacie podpunkt z zakładaniem osnowy i od razu przechodzimy do pomiarów?

Część z tych pytań wysłałem do gugiku prawie 3 tyg temu, niestety dalej bez odpowiedzi. Mam nadzieję, że wy mi pomożecie. Wiem, że to mój pierwszy post, moja przygoda z praktyką geodezyjną dopiero się zaczyna, dlatego nie bądźcie dla mnie zbyt surowi :)
Mam nadzieję, że zostanę z wami na dłużej,
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/11/17 15:05 #5792

  • Szczyk
  • Szczyk Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam ponownie
Mam pytanie do bardziej doświadczonych osób
Moja sytuacja wygląda następująco w 2013 zdałem tytuł inżyniera, pracowałem potem na przełomie 2015/2016 w firmie geodezyjnej przez rok, gdzie wypełniłem cały dziennik, potem w 2017 roku zrobiłem tytuł magistra aktualnie pracuje w Firmie państwowej z geodeta uprawnionym robiąc prace geodezyjne od połowy roku 2016, lecz nie wpisuje ich w dziennik, gdyż mam cały uzupełniony. Teraz moje pytanie " czy mogę według was przystąpić do egzaminu na uprawnienia czy nie??" Według Pani z gugik liczy się tylko okres do pół roku przed uzyskaniem tytułu magistra, więc moj dziennik moge wyrzucić do kosza. Czy to nie jest dziwne?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/11/19 17:43 #5802

  • mon
  • mon Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 1
Czy ktoś z Was ma bądź spotkał się z taką sytuacją, gdzie właściciel firmy nie jest geodetą uprawnionym, a jedynie zatrudnia uprawnionego? Czy gdziekolwiek w dzienniku będzie mi potrzebny podpis szefa? Czy wszędzie potwierdzenie praktyki tylko i wyłącznie z pieczątką i podpisem uprawnionego?
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/11/20 10:26 #5805

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201
Wydaje mi się, że potrzebny będzie tylko podpis geodety uprawnionego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/11/21 17:26 #5816

  • wojtasmal
  • wojtasmal Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 1
Też mam taką sytuację. Zatrudniony byłem w firmię drogowej a uprawniony geodeta miał własną działalność. W dzienniku podpiszę sie tylko geodeta, dołączę świadectwo pracy i chyba wystarczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.079 s.