admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2017/08/17 09:59 #5288

  • fizyk1
  • fizyk1 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 2
Bez modernizacji wniosek zostaje odrzucony, stanowisko komisji jest takie, że musi być modernizacja. Mój odrzucili w maju.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/09/02 11:14 #5348

  • ecki92
  • ecki92 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 12
Wklejam moje zapytanie do GUGIKU może sie komuś przyda:
Stąd moje pytania:
1) Czy pod jednym identyfikatorem ewidencyjnym materiału zasobu roboty w dzienniku mogę wypisać jako oddzielne prace prowadzone w okresie po odebraniu dziennika, np. tyczenie i inwentaryzacje sieci uzbrojenia terenu (woda osobno, gaz osobno itd.)?
2) Czy wykonując MDCP, pomiar jak i opracowanie kartograficzne pod jednym wpisem w dzienniku spełniam warunki dla podpunktu 1) pomiary syt-wys oraz opracowanie wyników tych pomiarów i 5) kartograficzne opracowanie MDCP?

Witam,

W odpowiedzi na zapytania, przekazane pocztą elektroniczną w dniu 25 października 2016 r. uprzejmie wyjaśniam, że może Pan wpisać do dziennika praktyki zawodowej w osobnych pozycjach, tyczenie i inwentaryzację sieci uzbrojenia terenu, które zawierają jeden identyfikator.

Wykonując mapę do celów projektowych, może Pan wpisać w dzienniku praktyki zawodowej pod jednym wpisem zarówno pomiar syt.-wys. jak również kartograficzne opracowanie mapy do celów projektowych.



Z poważaniem,
Za tę wiadomość podziękował(a): pawel1024

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/09/04 06:28 #5369

  • arek172
  • arek172 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
A mam takie pytanie co do dziennika praktyk z zakresu 4. Otóż co wpisywaliście pod robotą określoną pojęciem: geodezyjna obsługa procesu inwestycyjnego na każdym etapie?
Jak to rozumieć? W sumie to każdy etap często robi inna firma. Jak rozwiązaliście ten problem, macie jakieś propozycje rozwiązania problemu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/09/04 18:21 #5373

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 87
pisałem w tej sprawie do GUGIK:
odp: Odnosząc się do pracy z zakresu 4, polegającej na geodezyjnej obsłudze procesu inwestycyjnego na każdym etapie, praca taka powinna zawierać elementy związane z rozpoczęciem budowy, począwszy od zaprojektowania i założenia osnowy realizacyjnej kończąc na aktualizacji mapy zasadniczej.
Za tę wiadomość podziękował(a): zmooda

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/09/06 06:27 #5385

  • arek172
  • arek172 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
A jakie macie doświadczenia z komisją kwalifikującą w GUGiK? Czepiają się w dziennikach do każdego szczegółu by tylko odrzucić wniosek, czy jak ktoś ma w miarę wypisane, to to przechodzi? Jak to z nimi jest?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/09/06 17:54 #5389

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 87
musi być wyczerpane minimum prac zgodnie z rozporządzeniem.
jasno i zgodnie z przepisami prawa musi być wszystko napisane w dzienniku, bez zbytnich szczegółów i będzie ok

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/09/06 18:01 #5390

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 87
Dla przykładu opis mojej jednej z prac, (dziennik bez żadnego ale przeszedł): ja pisałem bezosobowo.
Zgłoszono pracę geodezyjną, której nadano ID: BG.6640....... Przedmiotem pracy było opracowanie mapy do celów projektowych. Wykonano wywiad terenowy. Zmiany wkreślono kolorem czerwonym na kopii mapy zasadniczej. Wykonano pomiar sytuacyjny szczegółów terenowych (ogrodzenie, wiata, kanalizacja lokalna - szmabo, oraz właz). Pomiary wykonano metodą precyzyjnego pozycjonowania GNSS/RTN. Wysokość włazu kanalizacyjnego określono za pomocą niwelacji geometrycznej tworząc ciąg obustronnie dowiązanych. Wykonano pomiar kontrolny pomiaru GNSS/RTN na 2 punktach szczegółowej osnowy poziomej 412.... i 412... Wykonano szkic polowy. Skompletowano operat i złożono do ODGiK celem weryfikacji i przyjęcia do PZGiK.
Przykładowy opis MDCP.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/09/11 23:29 #5473

  • Patryk2403
  • Patryk2403 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 9
Witam, mam ciekawy, dość problematyczny temat dotyczący kartograficznego opracowania mapy do celów projektowych widniejących w wykazie robót. Otóż jak wiadomo specyfika wielu PODGIK-ów opiera się na kartowaniu pomiaru oddawanego przez geodetów a nie plików wsadowych. Tak niestety jest i u mnie w PODGIK ( przyczyna:zmiana programu w starostwie na nowszy tzw. EWMAPA obiektowa, żaden z geodetów nie posiada jeszcze takowego itp.) Co za tym idzie nie jestem w stanie sam wytworzyć gotowego produktu jakim jest mapa do celów projektowych w programie numerycznym. Czy szanowna komisja nie zarzuci braku spełnienia warunków tj. asortymentu robót jakim jest w tym wypadku kartograficzne opracowanie mapy do celów projektowych?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/09/12 12:07 #5475

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 87
W tym moim powyższym opisie brakuje: opracowano kartograficznie mapę do celów projektowych (np. 2,3ha).
Nie pisz nic więcej, myślę że wtedy przejdzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/09/22 14:27 #5554

  • Agi
  • Agi Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
A co w przypadku gdy tyczenia nie były zgłaszane? Inwestycja rozpoczynała się w ciągu 30 dni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/09/22 19:37 #5555

  • Tusia884
  • Tusia884 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 114
  • Otrzymane podziękowania: 33
Agi-rozpoczęcie inwestycji w ciągu 30 dni od wytyczenia obecnie nie wyłącza Cię z obowiązku zgłoszenia wytyczenia. Jedynie w przypadku, o którym mowa w PGiK. możesz nie składać operatu technicznego z wytyczenia jeżeli w ciągu 30 dni od wytyczenia zrobisz inwentaryzację.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/09/25 13:01 #5564

  • Agi
  • Agi Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tusia884- dzięki. Podsumowując inwentaryzacje przyłączy, mogę wliczyć w tyczenia bo w ciągu 30 dni zostały zakończone.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/09/27 10:21 #5574

  • Agi
  • Agi Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czy w Twojej firmie, zgłaszaliście tyczenia budynków ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/10/04 20:47 #5584

  • GeoSmart
  • GeoSmart Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 1
Zakres 2... Co z tą modernizacja? Jak to ominąć? Ciężko jest zdobyć taką praktykę.Może ktoś ma jakieś znajomości :)?.... Najlepiej w okolicy Gdańska....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/10/10 20:32 #5605

  • vcf1919
  • vcf1919 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam. Mam pytanie może ktoś pomoże;) "inwentaryzacja obiektów budowlanych – minimum 12 prac geodezyjnych obejmujących inwentaryzację budynków
lub budowli, w tym 7 sieci uzbrojenia podziemnego" - rozumiem, że należy wykonać 5 inwentaryzacji budynków lub budowli. Czy pod pojęciem budowli wpisać mogę inwentaryzację boiska sportowego, komina przemysłowego, drogi (j.mb)? Z góry dziękuje za odpowiedź:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.077 s.