admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2017/04/05 23:47 #4543

  • Naataalijaa
  • Naataalijaa Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 73
  • Otrzymane podziękowania: 23
A co ma do tego właściciel firmy? Właściciel nie musi być geodetą uprawnionym, a poświadczenia, że wykonałeś te prace, dokonuje geodeta uprawniony. Moim zdaniem to zamieszanie z firmami nie ma znaczenia, ważne jest, żeby uprawniony napisał, że pod jego kierownictwem wykonywałeś roboty. Nie musi też to być jedna osoba, może być kilka w zależności co u jakiego geodety wykonywałeś - ja tak miałam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/04/25 14:56 #4639

  • Kopniakos
  • Kopniakos Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 48
  • Otrzymane podziękowania: 11
Dzwoniłem dziś do GUGiK w podobnej sprawie (pracuję w firmie nie zajmującej się geodezją, a po pracy i w weekendy robię roboty geodezyjne pod inną firmą) i Pani powiedziała, że w dzienniku wymagają pieczątkę firmy oraz uprawnionego oraz zaświadczenie w jakim okresie wykonujesz ten "staż" w tej firmie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/05/09 14:44 #4775

  • Iwa
  • Iwa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, mam pytanie odnośnie prac niezbędnych do uznania praktyki dla zakresu pierwszego. W rozporządzeniu zapisane jest dla tyczeń "minimum 15 prac geodezyjnych obejmujących tyczenie budynków lub budowli,w tym 8 sieci uzbrojenia podziemnego". Czy mam to traktować jako 15 tyczeń budynków i min 8 tyczeń sieci, czy może 15 ogółem, w tym np 8 tyczeń sieci i 7 tyczeń budynków?
Z góry dziękują za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/05/10 18:18 #4778

  • MarJan
  • MarJan Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 30
  • Otrzymane podziękowania: 4
15 ogółem:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/05/24 21:06 #4846

  • Kosiak
  • Kosiak Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Szybkie pytanie: rozumiem że w wykazie prac geodezyjnych trzeba wpisywać datę rozpoczecia i zakonczenia prac, ale w ktorym miejscu nalezy ja wpisac? w kulumnie 6, gdzie jest potwierdzenie wykonanych czynnosci? Dzięki za odpowiedż

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/06/27 15:01 #5082

  • TNgeo
  • TNgeo Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • 1
  • Posty: 72
  • Otrzymane podziękowania: 12
W dniu 22 czerwca, przed egzaminem przewodniczący komisji p. Cegielski odniósł się do opisu najważniejszych prac. Chodziło mu o to że niektóre prace są zbyt pobieżnie opisywane, prosił by bardziej szczegółowo opisać daną pracę- od wytyczenia do oddania operatu z opisem napotkanych problemów przy wykonanej pracy.
Za tę wiadomość podziękował(a): zmooda

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/07/06 18:56 #5181

  • Kopniakos
  • Kopniakos Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 48
  • Otrzymane podziękowania: 11

Kosiak napisał: Szybkie pytanie: rozumiem że w wykazie prac geodezyjnych trzeba wpisywać datę rozpoczecia i zakonczenia prac, ale w ktorym miejscu nalezy ja wpisac? w kulumnie 6, gdzie jest potwierdzenie wykonanych czynnosci? Dzięki za odpowiedż


Ja robiłem tak:
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/07/06 20:17 #5184

  • monik
  • monik Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ja uzupełniłem to w ten sposób, że łączyłem roboty i wyszły mi 42. Patrzysz tylko tak jakby na pkt 1,2,3 z załącznika do rozp. w sprawie uprawnień. Bo pkt 4 i 5 zawierają się w tych pierwszych trzech- zakładanie osnowy to prawie zawsze przy tyczeniu, a z kolei ja wpisywałem same mdcp (wpisałem 15 wykonanych mdcp), czyli pkt 1. Więc wyszły mi 42 roboty i zmieściłem w wykazie prac. A opis robiłem 2 roboty na jedną stronę i oddzielałem kreską poziomą. Wszystko zmieściło się w 1 dzienniku[/quote]

Właśnie się dzisiaj zorientowałam że jest mniej stron do opisu prac..eh...przeszło to dzielenie strony na pól? pod każda polówka pieczątka geodety i firmy czy tylko na dole ? u mnie najgorzej z tyczeniami budynków. Pracuje w przedsiębiorstwie w którym robi się mapy dc proj, tyczenia sieci, i inwentaryzacje sieci . A większość geodetów jakich znam nie zgłasza tyczeń a wiadomo pomógł by człowiek po godzinach za praktyke itp . Niestety trochę pozamykali ludziom drogę do uprawnień..
jak ktos siedzi w urzedzie albo nie wiem tylko na budowie to cieżko ten dziennik uzupełnic .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/07/06 22:01 #5186

  • Kopniakos
  • Kopniakos Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 48
  • Otrzymane podziękowania: 11

monik napisał: Ja uzupełniłem to w ten sposób, że łączyłem roboty i wyszły mi 42. Patrzysz tylko tak jakby na pkt 1,2,3 z załącznika do rozp. w sprawie uprawnień. Bo pkt 4 i 5 zawierają się w tych pierwszych trzech- zakładanie osnowy to prawie zawsze przy tyczeniu, a z kolei ja wpisywałem same mdcp (wpisałem 15 wykonanych mdcp), czyli pkt 1. Więc wyszły mi 42 roboty i zmieściłem w wykazie prac. A opis robiłem 2 roboty na jedną stronę i oddzielałem kreską poziomą. Wszystko zmieściło się w 1 dzienniku

Właśnie się dzisiaj zorientowałam że jest mniej stron do opisu prac..eh...przeszło to dzielenie strony na pól? pod każda polówka pieczątka geodety i firmy czy tylko na dole ? u mnie najgorzej z tyczeniami budynków. Pracuje w przedsiębiorstwie w którym robi się mapy dc proj, tyczenia sieci, i inwentaryzacje sieci . A większość geodetów jakich znam nie zgłasza tyczeń a wiadomo pomógł by człowiek po godzinach za praktyke itp . Niestety trochę pozamykali ludziom drogę do uprawnień..
jak ktos siedzi w urzedzie albo nie wiem tylko na budowie to cieżko ten dziennik uzupełnic .


Ja myślę, że po podziale strony w dzienniku wystarczy podpis na samym dole. Niestety dość trudno zebrać te operaty z tyczeń bo nie dość, że operaty z nich muszą być oddane i przyjęte do ośrodka to jeszcze mało kto to robi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Kopniakos.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/07/19 17:41 #5248

  • kozmapysz
  • kozmapysz Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 39
  • Otrzymane podziękowania: 5
Witam,
podczas uzupełniania dziennika do zakresu II mam robotę polegającą na połączeniu kilku działek w jedną. Pod jaki zakres robót to podciągnąć? jako "inny podział" czy "prace związane z EGiB"?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/07/20 08:08 #5250

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201
prace związane z EGiB

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/07/29 18:52 #5269

  • bronx
  • bronx Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,
Zaczęłam uzupełniać dziennik praktyk, zaczęłam od 2 zakresu i zastanawiam się jak dokładny opis pracy powinien być w dzienniku. Możecie rzucić okiem na to co wymyśliłam. Będę wdzięczna za rady, co dopisać, co wywalić
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/07/30 13:48 #5273

  • AKU
  • AKU Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 5
co wpisujecie w rubryce wielkość obiektu dla dziennika zakres 2?
ilość działek?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/08/09 14:24 #5280

  • AniAni
  • AniAni Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 136
  • Otrzymane podziękowania: 24
Ja wpisywałam ilość działek przed i po, np. 1+2 , podział 1 działki na 2
Za tę wiadomość podziękował(a): AKU

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/08/16 15:23 #5287

  • AKU
  • AKU Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 5
Czy ktoś ostatnio wysyłał dziennik na 2 bez modernizacji, tylko np. z ustaleniami itp?
Kiedyś podobno przechodziło, jak jest teraz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez AKU.
Czas generowania strony: 0.113 s.