admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2017/02/27 15:33 #4338

  • paulinasawicka
  • paulinasawicka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 194
  • Otrzymane podziękowania: 16
Witam,
czy każdy musi wypełnić ten dziennik praktyki zawodowej? Pracuje od 2009 r.. chciałabym przystąpić do egzaminu na uprawnienia zawodowe. Nie mam jeszcze dziennika. Jeśli zakupię go choćby jutro, to wpisuje tam roboty geodezyjne które wykonuje, ale dopiero od daty jutrzejszej? Wcześniejsze się nie liczą? Proszę o wyrozumiałość, dopiero zagłębiam się w temat.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/02/27 17:43 #4339

  • baca2411
  • baca2411 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 8
PRaca musi być rozpoczęta po wydaniu dziennika. Na twoim miejscu bym udokumentował po staremu. Do lutego 2014 od 2009 możesz wpisywać roboty. Te które były potem niestety nic Ci nie dadzą bez dziennika.m

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/03/07 08:54 #4366

  • tryton
  • tryton Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam.
Mam pytanie odnośnie książki praktyk. Co należy zrobić gdy braknie miejsca w ksiazce na wpisy a nie zostały spełnione minima robót z rozporządzenia. Dokłada się kartki samemu czy występuje się o nie do odpowiedniego organu ? Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/03/07 20:16 #4367

  • baca2411
  • baca2411 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 8
Występujesz do winga o nowy. i wpisujesz praktyki dalej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/03/16 01:01 #4416

  • Przemek1
  • Przemek1 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 198
  • Otrzymane podziękowania: 67
a jak podeszlibyście do uzupełniania dziennika praktyk pracy geodezyjnej dotyczącej Inwentaryzacja sieci uzbrojenia podziemnego. Czy w opisie czynności wpisalibyście, że inwentaryzacja przyłączy: w, ks, kd, tel, eN, cw została wykonana bezpośrednio przed zasypaniem (wykonywano podczas kompleksowej obsługi budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego).

Operat mam jeden gdzie była wykonana inwentaryzacja budynku + przyłączy, ale rozbijam to na: Inwentaryzacja obiektów budowlanych - budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym oraz Inwentaryzacja sieci uzbrojenia podziemnego zgodnie z zaleceniami GUGIK dla późniejszego bezpieczeństwa podczas zliczania prac (w myśl zasady lepiej dmuchać na zimne).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/03/17 19:18 #4435

  • wwitek123
  • wwitek123 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witajcie, mam pytanie odnośnie wpisywania tyczenia budynku
Mam przypadek tyczenia budynku oraz 3 przyłączy.
Jak wpiszę tyczenie budynku +przyłączy to komisja uzna jako 1 budynek i 3 sieci ? :)
Czy mam rozbić tą robotę na Tyczenie budynku oraz tyczenie przyłączy jako druga robota ale obydwie pod tym samym nr kerg?:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/03/21 10:52 #4463

  • geosl
  • geosl Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 3
Witam.
Mam pytanie dotyczące wypełniania dziennika praktyk. W rozporządzeniu pisze że wpisy sa dokonywane w sposób systematyczny, po wykonaniu każdej kolejnej pracy. Mam przypadki prac zgłoszonych w 2015 roku (wykonane prace terenowe, obliczeniowe) ale operat do PODGiK został złożony w 2017 i dostał numer P.......... 2017. Czym się kierować przy kolejności wpisywania robót: faktycznymi pracami czy oddaniem operatu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/03/21 11:18 #4464

  • AK
  • AK Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 0

geosl napisał: Witam.
Mam pytanie dotyczące wypełniania dziennika praktyk. W rozporządzeniu pisze że wpisy sa dokonywane w sposób systematyczny, po wykonaniu każdej kolejnej pracy. Mam przypadki prac zgłoszonych w 2015 roku (wykonane prace terenowe, obliczeniowe) ale operat do PODGiK został złożony w 2017 i dostał numer P.......... 2017. Czym się kierować przy kolejności wpisywania robót: faktycznymi pracami czy oddaniem operatu?


Liczy się data oddania operatu (zakończenia roboty). Wtedy wpisujesz datę np. 02.2015 - 03.2017 i numer ID P......2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/03/22 23:37 #4473

  • kloofka
  • kloofka Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 5
Pod jednym nr kerg (a konkretnie nr P.) możesz wpisać jedną robotę - w tym przypadku jedno tyczenie budynku lub jedno tyczenie sieci.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/03/27 12:28 #4495

  • geosl
  • geosl Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 3
W dzienniku praktyki, w wykazie prac, kolumna 2 (rodzaj prac) wpisuje się hasło jak w rozporządzeniu? np. pomiary sytuacyjne i wysokościowe oraz opracowanie ich wyników ........, tyczenie obiektów budowlanych, .......... - czy konkretnie: mapa do projektu, inwentaryzacja kanalizacji sanitarnej, tyczenie budynku .... ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez geosl.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/03/27 19:25 #4496

  • AniAni
  • AniAni Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 136
  • Otrzymane podziękowania: 24
Ja pisałam: mapa do celów projektowych, tyczenie, inwentaryzacja itd. komisja nie zarzuciła błędu.
Za tę wiadomość podziękował(a): monciaram

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/03/28 22:30 #4500

  • LukaszK
  • LukaszK Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 7
strony 11-49 w dzienniku na dole przy potwierdzeniu czynności jest miejsce na "pieczęć wykonawcy prac" chodzi o pieczątkę firmy czy tylko geodety uprawnionego z jego numerem uprawnień?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/04/05 08:38 #4533

  • geosl
  • geosl Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 3
W dzienniku praktyk, w wykazie prac, kolumna 6 (potwierdzenie wykonanych czynności) wystarczy podpis geodety uprawnionego czy ma być pieczątka? Jeśli pieczątka to jaka : firma czy geodeta uprawniony? Podobnie w opisie czynności: jest pieczęć wykonawcy - czyli firma,a obok podpis - sam podpis czy dawaliście też pieczątkę uprawnionego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/04/05 17:29 #4538

  • DOMGEO
  • DOMGEO Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 123
  • Otrzymane podziękowania: 25

geosl napisał: W dzienniku praktyk, w wykazie prac, kolumna 6 (potwierdzenie wykonanych czynności) wystarczy podpis geodety uprawnionego czy ma być pieczątka? Jeśli pieczątka to jaka : firma czy geodeta uprawniony? Podobnie w opisie czynności: jest pieczęć wykonawcy - czyli firma,a obok podpis - sam podpis czy dawaliście też pieczątkę uprawnionego?


Rozporządzenie Ministra Administracji i C yfryzacji1)z dnia 31 stycznia 2014 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii
§ 7. 2. Wpisy potwierdza osoba posiadająca uprawnienia zawodowe w odpowiednim zakresie, pod której kierunkiem osoba
zainteresowana wykonywała prace geodezyjne lub kartograficzne, poprzez złożenie przy każdym wpisie podpisu imiennego
z podaniem numeru uprawnień zawodowych, a także z pieczątką wykonawcy, o którym mowa w art. 11 ustawy


USTAWA z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne
Art. 11. 1. Wykonawcą prac geodezyjnych lub prac kartograficznych może być przedsiębiorca, jednostka organizacyjna, a także osoba legitymująca się uprawnieniami zawodowymi w dziedzinie geodezji i kartografii w przypadku wykonywania przez tę osobę funkcji biegłego sądowego, mierniczego górniczego lub asystenta mierniczego górniczego.
2. W przypadku gdy wykonawcą prac geodezyjnych lub prac kartograficznych podlegających obowiązkowi zgłoszenia organowi Służby Geodezyjnej i Kartograficznej jest przedsiębiorca lub jednostka organizacyjna, a poszczególne czynności składające się na te prace nie są realizowane w całości samodzielnie przez osobę legitymującą się uprawnieniami zawodowymi, przedsiębiorca lub kierownik jednostki organizacyjnej ustanawia legitymującego się odpowiednimi uprawnieniami zawodowymi kierownika prac geodezyjnych lub kierownika prac kartograficznych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/04/05 23:25 #4542

  • tomo324
  • tomo324 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 9
Witam!
Potrzebuję Waszej porady, a mianowicie jestem zatrudniony w firmie geodezyjnej X, natomiast wszystkie roboty jakie robimy wykonujemy pod szyldem firmy Y( Właściciel firmy X jest synem właściciela firmy Y). W moim dzienniku praktyk wpisałem roboty z firmy Y, w której nie jestem faktycznie zatrudniony. W takim razie jaki dokument powinienem dostarczyć? Poświadczenie od właściciela firmy Y, iż pod jego kierownictwem wykonywałem roboty?
Dziękuje za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.073 s.