admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/04 12:36 #6250

  • zzzgeo
  • zzzgeo Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam, mam pytanie, czy w Waszym dzienniku praktyk każdy opis np map d/c proj. wygląda tak samo? Oczywiście poza nazwą obiektu itd. Czy za każdym razem opisujecie to w tak sam sposób czy staracie się to jakoś "urozmaicić" ? Kolejne pytanie, czy ma ktoś przykład opisu pracy wytyczenia np. bud lub siec, który przeszedł już weryfikacje komisji? Wiem jak opisać mapę oraz inwentaryzację, natomiast zastanawiam się czy nie pominę czegoś przy wytyczeniach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/04 17:29 #6254

  • mandragora
  • mandragora Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 10
U mnie opisy wyglądały bardzo podobnie do siebie. Pisałam na czym polegała praca i że w ty zakresie pod nadzorem uprawnionego wykonałam np. (i tu wymieniałam od myślników) opracowanie zgłoszenia, sporządzenie szkicu polowego z pomiaru budynku oraz opracowałam mapę z inwentaryzacją budynku. Komisja to zaakceptowała. Nie pisałam wypracowań, tylko konkrety. W ten sposób kilka prac opisałam na jednej stronie.
Za tę wiadomość podziękował(a): zzzgeo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/05 10:38 #6256

  • filianski
  • filianski Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 3
nie dopuszczą Cię do egzaminu bez modernizacji. Ja pisałem w czerwcu na sali było 14 osób z 20, 6 osób odrzuciła komisja za brak modernizacji. Przewodniczący na początku egzaminu mówił, żeby uczulić kolegów, że brak modernizacji jest niedopuszczalny

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/05 14:24 #6258

  • Przemek1
  • Przemek1 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 198
  • Otrzymane podziękowania: 67
www.orzeczenia-nsa.pl/wyrok/vi-sa-wa-225..._zawodu/2c28325.html

WYROK WSA w sprawie dokumentowania przebiegu praktyki zawodowej na starych zasadach

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/06 17:31 #6271

  • zzzgeo
  • zzzgeo Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 2
Mam pytanie odnośnie wpisywania wytyczeń. Map 15 map o łącznej powierzchni 25 ha, mam 12 inwentaryzacji budynków+ przyłączy, mam też roboty które polegały na wytyczeniu oraz inwentaryzacji, której chciałabym podciągnąć tylko pod tyczenia. Wszystkie wytyczenia przyłączy były zgłaszane i od razu inwentaryzowane w ciągu 30 dni. W związku z tym w dzienniku mam wpisać tylko czynności które wykonałam przy wytyczeniu czy też te z inwentaryzacji, skompletowanie operatu itd?Czy wtedy na pewno zalicza mi to jako tyczenie? Kolejne pytanie - wpisywaliście może tyczenia budynków, które nie były skompletowane i oddane do Ośrodka? mam kilka takich tyczeń budynków, ale wtedy nie wiem co wpisać np w dacie zakończenia roboty.
Dodam, że czytałam cały temat, ale pewne kwestie są dla mnie nadal nie jasne. Z góry dziękuję, za każdą odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/06 18:01 #6272

  • sebastian_z
  • sebastian_z Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 8
Powiem Ci szczerze że ja bym pisał co robiłeś przy tyczeniu i tyle . Jeżeli chodzi o tyczenia które nie były kompletowane to dopisz sobie kerg z MDCP i po temacie ;P a data to wpisz sobie date kiedy wytyczyłeś i tyle.
Za tę wiadomość podziękował(a): zzzgeo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/07 19:29 #6292

  • zzzgeo
  • zzzgeo Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 2
Jak wpisywaliście wielkość obiektu w kolumnie 4 w dzienniku, w przypadku gdy np mapa była robiona dla 10 działek? wpisywaliście łączna powierzchnie? Kolejne pytanie - w przypadku inwentaryzacji lub tyczenia przyłączy wpisywaliście długość przewodu do metra czy dokładniej?
Dołączam opis wytyczenia budynku - co myślicie? co dopisać?
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez zzzgeo.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/08 07:50 #6296

  • geoslaw82
  • geoslaw82 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 1
Mam pytanie odnośnie do osób, które w ostatnim czasie złożyły dokumenty na zakres II i są przed egzaminem. Jak udokumentowaliście prace z modernizacji?Może są osoby, które nie wykonywały prac w ramach modernizacji a złożyły wnioski i zostały dopuszczone do egzaminu. Chodzi mi o wypowiedz większej liczby osób. Mam problem, ponieważ prace z zakresu II wykonuję od 12 lat ale w swojej praktyce dotąd nie wykonywała moja firma modernizacji. Nie wiem co z tym fantem zrobić. Są to duże roboty, które trwają niekiedy kilkanaście miesięcy. Małe firmy nie przystępują do takich przetargów. Jeżeli coś możecie poradzić proszę o sugestie i wskazówki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/08 10:00 #6297

  • mandragora
  • mandragora Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 10
Przy mdcp wpisywałam łączną powierzchnię w ha. W przypadku inwentaryzacji i tyczeń pisałam na sztuki, np. 2 przyłącza. Nie podawałam długości przewodu. Ponadto ja wpisywałam numer operatu zamiast numeru zgłoszenia.
Za tę wiadomość podziękował(a): zzzgeo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mandragora.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/08 10:22 #6298

  • piti_o
  • piti_o Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich.
Myślałem, że udokumentowanie praktyki zawodowej to najmniejszy problem w całym tym procesie kwalifikacyjnym , a jednak :)
Czytając wątek sam mam już wiele wątpliwości co i jak.
Chce udokumentować praktykę na starych zasadach, pracę zacząłem od stycznia 2011, na umowie o prace do lipca 2014. Czynny zawodowo jestem od września 2010 do dziś. Moje pytania brzmią:
- Czy mogę zaliczyć do praktyki prace wykonywane z przed umowy o pracę ( oborna inż 04.2011, semestr 6 skończyłem w czerwcu 2010)? Na razię myślę o uprawnieniach z zakresu 1, ale w październiku 2010 brałem udział w modernizacji ewidencji co jak widzę jest świętym graalem wśród prac na 2. Jak udokumentować taką pracę jeżeli nie miałem umowy o pracę wtedy?
- Jak udokumentować tyczenia z tego okresu ? Nie robiło się wtedy operatów z tyczeń. Czy mogę te tyczenia podpiąć pod kergi z inwentaryzacji? Wybrałem sobie takie roboty, które akurat też tyczyłem ( budynki, turbiny wiatrowe, orliki, sieci i przyłącza ) .
- Co do opracowań kartograficznych - mam dużo opracowań liniowych ( głównie mdpcp pod sieć ts ) , czy podawać opracowanie w km czy w ha ( np. 60m x 1km = 6ha )?
Pozdrawiam i życzę wszystkim wytrwałości .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/08 18:10 #6303

  • chawratka
  • chawratka Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich.
Trochę wstępu: pracowałam w firmie projektowo -budowlanej geodezyjno -kartograficznej. Właściciel był z wykształcenia budowlańcem, a część geodezyjna podbijał geodeta uprawniony zatrudniony na umowę o dzieło.
Właśnie zaczynam wypełniać swoje dzienniki (zakres 1 i 2), przeczytałam cały wątek ale nie znalazłam dokładnych odpowiedzi na poszczególne pytania:
1. Czy w wykazie prac w kol 6, oraz w opisie prac kol 3 obowiązkowo musi być pieczątka wykonawcy? Czy w wykazie wystarczy sam podpis geodety uprawnionego? A w opisie pieczątka i podpis geodety uprawnionego? Bo się zwolniłam i jeśli mam być szczera ciężko będzie teraz od szefa samej pieczątki w dziennikach. (wiem wiem, powinnam wypełniać na bieżąco, ale rzadko kto tak robi a decyzja była szybka)
2. Czy mapy z aktualizacji bazy EGiB ( głównie zmiany użytków, wyłączenie użytków z produkcji rolnej) można podpiąć pod zakres 2 i jeśli tak to czy to spełnia wymogi prace z EGiB?
3. Czy prace z tyczenia, które zostały zgłoszone do ośrodka, ale nie zostały złożone z tego operaty mogę brać pod uwagę w zakresie 1? Czy tylko operaty złożone do ośrodka? U mnie w powiecie praktycznie nikt takich operatów nie składa, może dlatego że 95% to już staży geodeci z uprawnieniami :P
4. W tym biurze pracowałam z kolegą, na zgłoszeniach byliśmy wpisani we trojkę ( geodeta uprawniony jako kierownik robót, my jako realizator prac). Czy jedną robotę możemy wpisać sobie oboje do dziennika? Czy tylko ta robotę na której widnieją moje pieczątki i moje podpisy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/09 07:39 #6307

  • t.brzoza
  • t.brzoza Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 32
  • Otrzymane podziękowania: 1
witam, potrzebuje pomocy, pytanie brzmi jezeli ktoś skończył studia inżynierskie zaoczne w czerwcu 2016r , (załozył dziennik praktyk w lipcu 2016r-ma juz wpisane wszystkie potrzebne prace na dany zakres) ,
pracuje w firmie geodezyjne od 2012r(umowa zlecenie) ,
pytanie brzmi kiedy może iść na egzamin ?-kiedy spełni wymagany staz 2 letni
(od założenie dziennika praktyk? -czy podliczął te 0.5 roku przed założeniem dziennika praktyk?) -jeszcze jest wyjscie ze na starych zasadach , bo jestem technikiem od czerwca 2012 r
prosze o odp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/10 11:48 #6339

  • Przemek1
  • Przemek1 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 198
  • Otrzymane podziękowania: 67
jeśli dziennik masz od lipca 2016 to możesz w nim wykazać prace wykonanie wyłącznie z datami w którym miałeś już dziennik praktyk. Jeśli jesteś technikiem od 2012 roku to możesz do 2014 roku wykazać praktykę zawodową na starych zasadach. Po zmianie przepisów powinno się pobrać dziennik praktyki zawodowej od razu żeby móc kontynuować wykaz prac.

Jeśli uprawnienia chcesz zdawać jako technik to 6 lat od daty na świadectwie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Jeśli jako inżynier to roboty z okresu 2012-2016 nie możesz wykazać. Najlepiej pokazać ciągłość praktyki jako technik wykazując prace na starych zasadach w okresie 2012-2014 i w okresie od 2016 roku. Okres 2014-2016 aktualnie jest traktowany jako przerwa w wykonywaniu praktyki ponieważ rozpoczęcie praktyki w myśl nowych przepisów jest rozumiane z dniem pobrania dziennika praktyki zawodowej.

Moim zdaniem Twój przypadek w okresie 2014 - 2016 tylko do interpretacji indywidualnej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/10 11:53 #6340

  • Przemek1
  • Przemek1 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 198
  • Otrzymane podziękowania: 67
Ad1.
Powinna być pieczęć wykonawcy lub chociaż sama pieczątka z nazwą firmy (zgodnie z *, która widnieje na dole i odnośnikiem do ustawy prawo geodezyjne

Ad 3.
Jeśli złożę pracę geodezyjną na podział i odbiorę materiały z PZGiK a nie skończę podziału to praca nie jest wykonana. W przypadku tyczeń w 99 % przypadków wykonuje się tyczenie + inwentaryzacja jako zwieńczenie pracy. Osobiście składałem 2 operaty wyłącznie z tyczenia i w urzędzie każdy się dziwił i mówili po co samo tyczenie . Więc moim zdaniem można podać nr operatu ale w przypadku jego weryfikacji będzie widniało jedynie zgłoszenie pracy i jej realizacja a nie operat przyjęty za zasobu.

Ad 4. możecie wpisać ponieważ każdy dziennik jest prowadzony niezależnie. - najlepiej jeśli wpisujesz prace na których są twoje podpisy w operatach "dla świętego spokoju".
Za tę wiadomość podziękował(a): chawratka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/10 11:58 #6341

  • Przemek1
  • Przemek1 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 198
  • Otrzymane podziękowania: 67
- nie musiało się wpisywać KERGÓW na starych zasadach ale mile widziane jest podanie kergów z inwentaryzacji lub jeśli było samo tyczenie budynku bez inwentaryzacji to opisać wszystko, że zgodnie z przepisami (podać) nie zgłaszano pracy - podać dokładną lokalizację obiektu

- jeśli chodzi o MDCP musi być 5 opracowań o łącznej powierzchni 25 ha - więc tcyh 5 prac musi byc wykazane w ha. pozostale opracowania najlepiej wpisywać tak jak podałeś 60 m x 1 km = 6 ha i masz 2w1.

- można zaliczyć wszystkie prace jeśli tylko wykonywane były w okresie kiedy miałeś prawo je dokumentować (6 semestr studiów) + oświadczenie geodety że te prace były pod jego nadzorem (kopii umów o pracę nie wymagają - wystarczy oświadczenie).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.077 s.