admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2017/11/25 17:38 #5828

  • oskarr17
  • oskarr17 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 1
Czy trzeba wpisywać przykładowo, że robotę wykonywano od stycznia do lutego czy wystarczy w potwierdzeniu wykonanych czynności wpisać datę kiedy złożony operat? np. konkretnie 15.01.17r?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/11/27 20:31 #5834

  • wojtasmal
  • wojtasmal Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 1
Moim zdaniem datę zakończenia pracy powinno sie wpisywać okres, w którym JA wykonywałem daną pracę . Możliwe, że temat już był ale pracując w dużej firmie są czasami b. duże tematy, zajmuję sie nimi kilka zespołów. Taki przykład z życia : pracowałem w firmie, rozpocząłem kilka fajnych tematów, które mógłbym wpisać sobie w dziennik praktyk ( powiedzmy operat + pomiar ) została tylko mapa. Zmieniłem pracę i co, nie mogę sobie wpisać w dzienniku tych robót ??? Co mnie obchodzi czy to skończone czy nie, jest osoba w firmie( GEODETA UPRAWIONY), który odpowiada za to, ja swoją prace wykonałem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/12/14 23:10 #5910

  • maruda87
  • maruda87 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam
Czy mogę wykazać w dzienniku praktyk tyczenie obiektu które było nie zgłoszone ponieważ inw.została wykonana w ciągu 30 dni od momentu tyczenia.Tzn czy mogę wpisac w dzienniku praktyk ID z inwentaryzacji a w opisie prac napisać ze tyczenie+inw.Ktos z was moze miał juz taki dylemat i zna już odp.z góry dzieki.pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/12/14 23:35 #5911

  • Megan
  • Megan Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 71
Tyczenie powinno być zgłoszone, tyle tylko, że nie oddajesz operatu z tyczenia, ponieważ w ciągu 30 dni została wykonana i przekazana do pzgik inwentaryzacja. Natomiast jeśli chodzi o drugi temat, to przy tyczeniach wpisujesz nr ID jaki został nadany dokumentom z inwentaryzacji. Taką informację otrzymałam z GUGiK-u. Tyczenie i inwentaryzacja maja być wpisane w dwóch rubrykach, ale będą miały jeden numer przyjęcia do zasobu.
Za tę wiadomość podziękował(a): maruda87

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Megan.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/12/17 23:14 #5924

  • rub
  • rub Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 57
  • Otrzymane podziękowania: 21
Witam, czy można w jednym dzienniku zmieścić całość wymaganych prac? Chodzi o to, czy można wpisywać przy jednej robicie (jeden operat) np. inwentaryzację budynku i sieci lub aktualizacja mapy zasadniczej i kartograficzne opracowanie mapy? Wtedy zaoszczędziłoby się dużo miejsca, czy ktoś tak robił i wystarczył jeden dziennik?
Pytanie kolejne, czy przyłącza można traktować jako sieci?
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/12/18 00:27 #5925

  • Megan
  • Megan Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 71
Przeczytaj ten wątek, a znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania i pewnie na jeszcze wiele, które w przyszłości będziesz chciał zadać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/12/18 08:31 #5926

  • rub
  • rub Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 57
  • Otrzymane podziękowania: 21
Wątek przeczytany, ale uzyskane odpowiedzi są sprzeczne, albo udzielone dwa lata temu, dlatego pytam u źródła osób, które zdawały w ostatnim czasie.
Dziękuję za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/12/18 20:55 #5928

  • Megan
  • Megan Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 71
Możesz połączyć tylko mapę i kartograficzne opracowanie, reszta musi być oddzielnie (taką informację otrzymałam z GUGiK). Tak samo tyczenie sieci i inwentarka sieci (jeżeli zakończona w ciągu 30 dni) też ma być oddzielnie, nr identyfikatora wpisujesz w tyczeniu ten z inwentarki (GUGiK). Przyłącza można traktować jako sieci (wątek).
Dziennik napisany, ale nie złożony jeszcze, ja tak zrobiłam i mi jeden dziennik nie wystarczył. Pomimo, że tyczenia i inwentaryzacje sieci próbowałam zmieścić na jednej stronie.
Za tę wiadomość podziękował(a): rub

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Megan.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/12/29 20:45 #5956

  • mkie90
  • mkie90 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam.
Mam pytanie prowadzę Dziennik praktyk i zorientowałem się że braknie mi stron na wpisanie wszystkich robót a ponadto pominąłem kilka ważnych dla praktyki robót i wpisałem następne czyli nie mogę już go uzupełnić do tyłu. Kupiłem drugi dziennik i teraz pytanie czy muszę oddać do komisji kwalifikacyjnej ten pierwszy ? Mógłbym ścieśnić wszystko w drugim i wtedy pierwszego nie oddawać ale czy można ? Proszę o pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/12/29 22:44 #5957

  • Megan
  • Megan Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 71
Praktykę dokumentujesz od momentu (daty) uzyskania dziennika, nie możesz więc wpisywać prac wykonanych przed jego uzyskaniem (pierwszy dziennik). Uzupełniasz drugi dziennik i oddajesz obydwa. Prace pominięte przepadły.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/12/30 09:44 #5958

  • bombell
  • bombell Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 13
Z tym "przepadły" to bym jeszcze nie poddawał się. mkie90 zadzwoń do GUGiK'u podpytaj może da się coś z tym zrobić. Przeczytaj dokładnie rozporządzenie odnośnie uprawnień tam chyba coś jest o omyłkach i wykreśleniach w dzienniku praktyk. Drugi dziennik jest kontynuacją pierwszego i nie wydaje mi się że tutaj jest literalnie traktowane prawo że nie można do niego wpisać robót z datą wcześniejszą niż data jego wyrobienia. Praktyka wystartowała z pierwszym dziennikiem. Ale to jest ludzkie podejście (logiczne) a urzędnika nigdy nie zrozumiesz.
Za tę wiadomość podziękował(a): mkie90

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/12/31 17:13 #5963

  • Bobotronic89
  • Bobotronic89 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 12
Z tego długiego wątku wynika, że użytkownik bombell ma rację (polecam go na spokojnie przeczytać a na wiele pytań znajdziesz tu odpowiedź). Drugi dziennik jest kontynuacją pierwszego i logiczne jest, że wpiszesz do niego prace wykonane przed jego pobraniem. Chyba nawet ktoś już poruszał ten temat w tym wątku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/01/07 17:03 #5976

  • natt
  • natt Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, przeczytałam cały wątek dotyczący dziennika praktyk i odnalazłam sprzeczne informacje.
Dlatego mam pytanie do osób, które w ostatnim czasie oddawały dziennik lub mają sprawdzone informacje
dotyczące mojego pytania. Jestem na etapie uzupełniania dziennika i posiadam wszystkie informacje dotyczące
wykonanych już przeze mnie robót z wyjątkiem identyfikatora ewidencyjnego materiału przyjętego do zasobu.
Czy ktoś się orientuje, czy jeżeli wpiszę zamiast tego identyfikatora, numer identyfikacyjny operatu, to dziennik
zostanie uznany za błędnie uzupełniony ?
Ewentualnie, czy w urzędzie zostanie mi podany identyfikator ewidencyjny materiału przyjętego do zasobu jeśli
podam numer identyfikacyjny operatu ?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/01/07 17:41 #5977

  • bombell
  • bombell Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 13
Ja wpisywałem nr identyfikacyjny operatu. Dla żadnej roboty nie podałem identyfikatora ewidencyjnego materiału przyjętego do zasobu. Dzienniki przeszły bez problemu. Ale nie brałbym tego za pewnik. Jeśli masz czas i w ośrodku podadzą Ci identyfikatory to dla spokoju warto wpisać tak jak powinno być.
Za tę wiadomość podziękował(a): natt

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/01/07 23:49 #5979

  • Mariusz22051985
  • Mariusz22051985 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 5
Odpowiedz udzielona przez GUGIK. "W kolumnie nr 5 dziennika praktyki zawodowej wystarczy podać nr KERG lub ID zgłoszenia pracy" To pytanie padło juz na forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.078 s.