admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/10 12:02 #6342

  • Przemek1
  • Przemek1 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 198
  • Otrzymane podziękowania: 67
chronologia prac zgodnie z datą ich zakończenia - na logikę jak skończę to wpisuję bo rozpocząć mogę dziś a skończyć za rok więc nie mogę w dniu rozpoczęcia (złożenia zgłoszenia) wpisać to co było zrobione za rok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Przemek1.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/10 12:04 #6344

  • Przemek1
  • Przemek1 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 198
  • Otrzymane podziękowania: 67
dokumentowanie praktyki na nowych zasadach jest możliwe tylko i wyłącznie w dzienniku praktyki zawodowej dla prac wykonanych po dniu jego pobrania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/11 22:09 #6365

  • dominikaaa3
  • dominikaaa3 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam, piszę zapytaniem o dwie rzeczy, które mnie nurtują, a niestety nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi na forum.

1. Czy mogę wpisać do dzienniczka prace, które zostały zgłoszone przed wydaniem dziennika, zostały wykonane jedynie pomiary ( przeze mnie), a całe opracowanie zostało wykonane po otrzymaniu dziennika? Czy w dzienniku mogę umieścić, że wykonałam pomiar, itp. mimo, iż ten pomiar został wykonany przed złożeniem wniosku o dziennik?
z góry dziękuję za odpowiedź :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/12 08:41 #6366

  • Bobotronic89
  • Bobotronic89 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 12
Ja bym w to nie brnął. Dzień rozpoczęcia praktyki zawodowej to dzień pobrania dziennika. Chyba, że zrobisz delikatną korektę okresu wykonywania pracy geodezyjnej, tak żeby grało z datą pobrania dziennika. Myślę, że nikt z komisji nie będzie aż tak wnikliwie drążył tematu. Bo co innego by było, gdybyś tylko zgłosiła pracę przed pobraniem dziennika, a pomiar i skompletowanie operatu wykonała już po pobraniu dziennika. Takie sytuacje zgodnie ze stanowiskiem GUGiKu są akceptowalne.
Za tę wiadomość podziękował(a): dominikaaa3

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Bobotronic89.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/12 20:53 #6378

  • przemo669
  • przemo669 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam

Zastanawiam się czy nie udokumentować części prac na starych zasadach.. chodzi głównie o wytyczenie budynków ponieważ w firmie gdzie pracuje nie składa się operatów z tyczenia. A wiadomo że gdy jeszcze obowiązywały stare zasady nie było obowiązku zgłaszania wytyczenia budynku w ODGiK. Pytania:
1. czy mogę to zrobić? Czy jest jakieś rozporządzenie które określa rodzaje i ilość robót, sposób w jaki owe prace opisać na starych zasadach? czy po prostu opisać czynności które wykonywałem przy tyczeniu budynku w starym wykazie?
2. (nowe zasady) - Czy przy zgłoszeniu inwentaryzacji np. przyłącza gazu mogę mogę napisać że wytyczyłem przyłącze a następnie zainwentaryzowałem? Czy zostanie to zaliczone to tyczeń sieci? oczywiście złożenie inwentaryzacji odbyło się szybciej niż 30 dni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez przemo669.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/12 22:37 #6379

  • wavesensor
  • wavesensor Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 130
  • Otrzymane podziękowania: 89
a sporządzając praktykę wg starych zasad - wykaz prac - tez wymagają modernizacje? czy odnosi się to tylko do prac dokumentowanych w dzienniku?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/13 07:52 #6383

  • bombell
  • bombell Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 13

przemo669 napisał: Witam

Zastanawiam się czy nie udokumentować części prac na starych zasadach.. chodzi głównie o wytyczenie budynków ponieważ w firmie gdzie pracuje nie składa się operatów z tyczenia. A wiadomo że gdy jeszcze obowiązywały stare zasady nie było obowiązku zgłaszania wytyczenia budynku w ODGiK. Pytania:
1. czy mogę to zrobić? Czy jest jakieś rozporządzenie które określa rodzaje i ilość robót, sposób w jaki owe prace opisać na starych zasadach? czy po prostu opisać czynności które wykonywałem przy tyczeniu budynku w starym wykazie?
2. (nowe zasady) - Czy przy zgłoszeniu inwentaryzacji np. przyłącza gazu mogę mogę napisać że wytyczyłem przyłącze a następnie zainwentaryzowałem? Czy zostanie to zaliczone to tyczeń sieci? oczywiście złożenie inwentaryzacji odbyło się szybciej niż 30 dni.


Ad.1 Ja składałem dziennik i stary wykaz. Nowy dziennik bo zabrakło mi 2 miesięcy praktyki żeby mógł na starych zasadach. Stary wykaz gdyż tam miałem wykazane tyczenia których nie trzeba było wtedy jeszcze zgłaszać. Przeszło bez mrugnięcia okiem.
Ad2. Tak możesz.
Za tę wiadomość podziękował(a): przemo669

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/13 08:55 #6384

  • przemo669
  • przemo669 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 1

bombell napisał:

przemo669 napisał: Witam

Zastanawiam się czy nie udokumentować części prac na starych zasadach.. chodzi głównie o wytyczenie budynków ponieważ w firmie gdzie pracuje nie składa się operatów z tyczenia. A wiadomo że gdy jeszcze obowiązywały stare zasady nie było obowiązku zgłaszania wytyczenia budynku w ODGiK. Pytania:
1. czy mogę to zrobić? Czy jest jakieś rozporządzenie które określa rodzaje i ilość robót, sposób w jaki owe prace opisać na starych zasadach? czy po prostu opisać czynności które wykonywałem przy tyczeniu budynku w starym wykazie?
2. (nowe zasady) - Czy przy zgłoszeniu inwentaryzacji np. przyłącza gazu mogę mogę napisać że wytyczyłem przyłącze a następnie zainwentaryzowałem? Czy zostanie to zaliczone to tyczeń sieci? oczywiście złożenie inwentaryzacji odbyło się szybciej niż 30 dni.


Ad.1 Ja składałem dziennik i stary wykaz. Nowy dziennik bo zabrakło mi 2 miesięcy praktyki żeby mógł na starych zasadach. Stary wykaz gdyż tam miałem wykazane tyczenia których nie trzeba było wtedy jeszcze zgłaszać. Przeszło bez mrugnięcia okiem.
Ad2. Tak możesz.


Nie wiesz czy istnieje jakiś wykaz w którym były wymagania co do rodzajów prac i ilości? jakie prace należało wpisać w wykazie wg starych zasad?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/13 09:46 #6386

  • przemo669
  • przemo669 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 1
Jeśli składałeś część robót po staremu a część w dzienniku to czy dołączałeś do starego wykazu "opis prac wykonanych w ramach praktyki zawodowej, uznanych przez osobę zainteresowaną za istotne" ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/13 10:03 #6387

  • sebastian_z
  • sebastian_z Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 8
ja dołączyłem taki opis ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/13 11:11 #6388

  • bombell
  • bombell Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 13
Nie wiem czy istniej. Dawałem stary wykaz praca ale kompletowałem go i opisywałem pod kątem nowego wykazu jak w dzienniku. Tak dawałem opis 3 prac.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/14 19:58 #6412

  • Sleepwalker
  • Sleepwalker Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 9
Cześć wszystkim. Mam do Was pytanie odnośnie opisu czynności w dzienniku praktyk (zakres I) do kartograficznego opracowania MDCP i zakładania i pomiaru osnów, co tam najważniejszego wpisywaliście żeby w miarę ten opis się różnił od zwykłej aktualizacji mapy syt-wys? Przeszukałem trochę internetów i dalej nie mam pomysłu jak to ugryźć...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/15 08:11 #6417

  • Bobotronic89
  • Bobotronic89 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 12
Prace można łączyć. Połącz kartograficzne opracowanie mdcp z opisem mapki do projektu. Ja dla bezpieczeństwa napisałbym, że poza plikiem wsadowym dołączyłem kartograficznie opracowaną mdcp wydrukowaną w formacie A3 do operatu technicznego (min. 5 prac o pow. 25 ha). Co do osnowy to możesz również połączyć z mdcp lub z tyczeniem budynku. Ja bym tego nie rozbijał na osobne pozycje. Stanowisko GUGiKu do tej pory było, że można łączyć te prace.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/15 10:37 #6422

  • Sleepwalker
  • Sleepwalker Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 9
Właśnie je połączyłem, tzn. MDCP kolejno najpierw z kartograficznym opracowaniem a później z zakładaniem osnów. Tylko oprócz jednego zdania, które różniłoby taki opis od opisu samej MDCP nic mi sensownego nie przychodzi do głowy... Dlatego też pytam Was, może macie ze dwa zdania odnoszące się tylko do kartograficznego opracowania i zakładania osnów. Z góry dzięki za każdą pomoc :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/02/18 14:36 #6447

  • natt
  • natt Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mama takie pytanie dotyczące pracy z zakresu 1 - "kartograficzne opracowanie mapy do celów projektowych – opracowanie map dla co najmniej 5 obiektów o łącznej powierzchni minimum 25 ha".To 25 ha to jest suma powierzchni zakresów opracowywanych przy każdej mdcp, czy suma powierzchni działek, dla których są sporządzane mdcp ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.071 s.