admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2017/01/08 10:17 #3552

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
a czy wielkość obiektu to tylko powierzchnia? Jak mierzysz powykonawczo np. wodociąg to "wielość" to ilość km tak na moje rozumowanie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/01/17 14:36 #3614

  • Ewela
  • Ewela Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 5
Witam wszystkich forumowiczów,
Mam pytanie do osób które praktykę zawodową przedstawiły zarówno w wykazie jak i w dzienniku - czy nie stanowiło to dla komisji problemu, nie trzeba dodatkowo złożyć jakiegoś pisma, uzasadnienia?
Obroniłam się w styczniu 2013, dziennik mam z maja 2014, więc rozumiem że od obrony do daty wydania dziennika mogę wykonane roboty przedstawić w wykazie??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/01/17 16:34 #3615

  • adzik7
  • adzik7 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 76
  • Otrzymane podziękowania: 33

Ewela napisał: Witam wszystkich forumowiczów,
Mam pytanie do osób które praktykę zawodową przedstawiły zarówno w wykazie jak i w dzienniku - czy nie stanowiło to dla komisji problemu, nie trzeba dodatkowo złożyć jakiegoś pisma, uzasadnienia?
Obroniłam się w styczniu 2013, dziennik mam z maja 2014, więc rozumiem że od obrony do daty wydania dziennika mogę wykonane roboty przedstawić w wykazie??


W Twoim przypadku możesz dokumentować prace po staremu od stycznia 2013 do wejścia w życie nowego rozporządzenia o uprawnieniach, czyli do lutego 2014.
Ja składałam taki wniosek z robotami i po staremu i po nowemu i nie było z tym problemu. Myślę, że dla komisji to normalne, bo takich wniosków jest zapewne multum.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewela

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/01/17 18:21 #3619

  • Naataalijaa
  • Naataalijaa Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 73
  • Otrzymane podziękowania: 23
ja mam egzamin na zakres 1 za sobą (zdany). W dzienniku wpisywałam w wielkości obiektu np. inwentaryzacja bud - 1 budynek, mdcp - 1ha, tyczenie bud - 1 budynek, tyczenie, inwentaryzacja sieci/przyłączy - 1 sieć + 2 przyłącza. Nie pisałam w metrach, choć niby tak się powinno, bo nie robiłam wpisów systematycznie, tylko jak już uzbierałam wszystkie (wpisywałam tylko najważniejsze dane w excelu) to wypisałam dziennik. A że nie zapisywałam długości sieci, to nie wiedziałam jakie tam były :P nie było problemów przy weryfikacji dziennika przez komisję ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/01/18 13:02 #3625

  • Ewela
  • Ewela Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 5
tak też myślałam ale chciałam się utwierdzić :-) adzik7 dziękuję za szybką odpowiedź.
Jeśli można to mam jeszcze pytanie. Zgodnie z rozporządzeniem po 12.07.2014 należy zgłaszać tyczenia, więc jeśli w dzienniku wpiszę robotę przyjętą jako inwentaryzację do zasobu w czerwcu 2014 to czy przy opisie mogę wpisać że było robione też tyczenie? Wiadomo że tyczenie było wykonane z rok wcześniej kiedy nie trzeba było ich zgłaszać. Myślicie że będzie uznane jako 1 z 7 dot. budynków / budowli?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ewela.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/01/18 14:44 #3626

  • Megan
  • Megan Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 71
Też mam z tym dylemat, ale z tego co czytałam na forum, to ludzie wpisują wytyczenia sieci, jeżeli zgodnie z ustawą w przeciągu 30 dni wykonana została i przekazana do ośrodka dokumentacja z inwentaryzacji. Natomiast jeżeli chodzi o budynki, to jeżeli wytyczenie było wykonane zanim został pobrany dziennik, to nie można go wpisać (wg starych przepisów nie trzeba było zgłaszać tyczenia). Jeżeli inwentaryzacja wykonana była w czerwcu 2014, a rozporządzenie weszło w lipcu 2014, to wpisać możesz (moim zdaniem), bo wykonywałaś takie czynności, ale nie można tego traktować jako oddzielnej pracy. Z resztą jeżeli na tym samym obszarze wykonywane było i tyczenie i inwentaryzacja, to należy wybrać, czy do dziennika wpisujesz wytyczenie, czy inwentaryzację, nie można traktować tych prac, jako dwóch niezależnych.:(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Megan.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/01/18 20:13 #3633

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7

Megan napisał: ......Z resztą jeżeli na tym samym obszarze wykonywane było i tyczenie i inwentaryzacja, to należy wybrać, czy do dziennika wpisujesz wytyczenie, czy inwentaryzację, nie można traktować tych prac, jako dwóch niezależnych.:(


a przeczytałaś cały temat? Bo wątek łączenia typów robót był poruszany muttum razy. Chyba, że znowu coś się zmieniło (byłem na etapie, że niby można łączyć).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez demol.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/01/19 09:33 #3637

  • Ewela
  • Ewela Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 5

demol napisał: a przeczytałaś cały temat? Bo wątek łączenia typów robót był poruszany muttum razy. Chyba, że znowu coś się zmieniło (byłem na etapie, że niby można łączyć).

Nie wiem jak było wcześniej przyjmowane ale koleżanka złożyła wniosek w czerwcu 2016 łącząc inwentaryzację budynku z przyłączami - potraktowała to jako 1 inwentaryzację budynku i 1 przyłącza, dostała pismo że nie spełnia wszystkich kryteriów - ma za mało robót. Po uzupełnieniu w taki sposób że jeden KERG dotyczy tylko jednego wymogu, została dopuszczona do egzaminu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ewela.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/01/26 09:27 #3694

  • regi05
  • regi05 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 1
Czy pod pomiarami syt-wys mogą też być pomiary sieci/przyłączy? Czyli analogicznie, jak robię inwentaryzację powiedzmy przyłącza/sieci, to zaliczą mi to jako inwentaryzacja lub jako pomiar syt-wys i aktualizacja mapy zasadniczej?
Czy jak robię podział/mapę do celów prawnych i na przykład aktualizuję budynki to mogę to wpisać jako pomiar i aktualizacja mapy zasadniczej do 1 punktu?

p.s. dodam, że przeczytałem cały wątek, chce się upewnić i doprecyzować, poza tym brakuje mi jednoznacznych komentarzy do moich pytań.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/01/26 11:09 #3695

  • Ewela
  • Ewela Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 5
Moim zdaniem to wszystko zależy od komisji kwalifikacyjnej, bo nigdzie nie jest jednoznacznie napisane jak roboty rozliczać. Jeśli przeczytałeś cały wątek to zauważyłeś że niektórzy pisali że łączenie np. inwentaryzacji budynku z inwentaryzacją przyłączy przechodziło jako 2 prace z punktu 2, a ja znam przypadek że wniosek z takim uzupełnieniem został odrzucony. Więc sama już nie wiem jak być powinno. Ja osobiście robię tak żeby komisja nie miała wątpliwości., robota dotyczy tylko inwentaryzacji budynku, tylko założenia osnowy itp. Oczywiście przy osnowie opisuję, że brałam udział przy pomiarze i aktualizacji mapy zasadniczej, ale robotę traktuję tylko jako podpunkt 4.

A ja mam pytanie do tych którzy składali zarówno wykaz robót i dziennik praktyk. Czy do wykazu dołączaliście jeszcze "OPIS PRAC, UZNANYCH PRZEZ OSOBĘ ZAINTERESOWANĄ ZA NAJWAŻNIEJSZE, WYKONANYCH W RAMACH PRAKTYKI ZAWODOWEJ" ?? Skoro część praktyki dokumentuję w dzienniku to tam każda robota jest opisana szczegółowo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ewela.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/01/26 12:55 #3699

  • Patryk1101
  • Patryk1101 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam mam pytanie w sprawie dziennika praktyk. Otóż zdałem technika w czerwcu 2014 a dziennik wyrobiłem sobie w maju 2015 czy okres po którym mogę przystąpić do egzaminu ( 6 lat po techniku) liczy się od momentu zdania tego egzaminu czyli w moim przypadku od czerwca 2014 czy od momentu wyrobienia dziennika praktyk czyli od maja 2015? Jest to dość istotne bo jeżeli od momentu wydania dziennika to ucieka mi rok, przy wydawaniu dziennika zapytałem o to w Wojewódzkiej Inspekcji Geod i Kartogr. i mówili,że od momentu wydania dziennika, natomiast rozmawiając z innymi osobami to mówią,że od momentu zdania i wyrobienia odpowiedniej liczby prac. Czy ktoś potrafi udzielić konkretnej odpowiedzi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/01/27 11:00 #3717

  • t_tekien
  • t_tekien Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 13

Ewela napisał: Czy do wykazu dołączaliście jeszcze "OPIS PRAC, UZNANYCH PRZEZ OSOBĘ ZAINTERESOWANĄ ZA NAJWAŻNIEJSZE, WYKONANYCH W RAMACH PRAKTYKI ZAWODOWEJ" ?? Skoro część praktyki dokumentuję w dzienniku to tam każda robota jest opisana szczegółowo


Zarówno do egzaminu na zakres 1 jak i egzaminu na zakres 2 dołączałem opis prac. W dzienniku jest niby opisana szczegółowo każda praca ale dla części, która była dokumentowana "po staremu" przekazywałem komplet: wykaz prac, opis prac, potwierdzenie zatrudnienia
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewela

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/01/27 18:20 #3721

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
Patryk z tego co ja wiem, to CZAS praktyki liczy Ci się od uzyskania dyplomu. ILOŚĆ robót do praktyki liczą się tylko te z dziennika. Choć pewno interpretacja komisji szanownej może być taka, że praktyka się liczy od pierwszej wpisanej roboty w dzienniku. Tak jak zapewne już przeczytałeś, co komisja to obyczaj.
Swoją drogą na jakimś szkoleniu WINGiK Śląsk mówił, żeby, jak tylko będzie można, lecieć po dziennik, żeby roboty nie uciekały.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/01/27 19:24 #3723

  • Ewela
  • Ewela Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 5
Tak na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że czas powinien się liczyć od momentu uzyskania dyplomu, ale.... w ustawie PGiK : Uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii mogą uzyskać osoby, które posiadają ..... 6 lat praktyki zawodowej w przypadku posiadania średniego wykształcenia geodezyjnego;.
W ustawie o nadaniu uprawnień:  Rozpoczęcie praktyki zawodowej nie może nastąpić wcześniej niż w dniu wydania dziennika praktyki zawodowej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ewela.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/02/08 14:33 #3995

  • Karolima
  • Karolima Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
Przeczytałam cały wątek, ale odpowiedzi nie znalazłam. Mam pytanie odnośnie uzupełniania dziennika praktyk dla zakresu 2, chodzi mi o tą nieszczęsną modernizację. Czy może wypowiedzieć się ktoś komu komisja uznała dziennik na zakres 2 bez całkowitej modernizacji? Jakie roboty wpisywaliście - np. weryfikacja danych ewidencyjnych, aktualizacja użytków itd? W jaki sposób wpisać prace w dziennik, żeby zostały uznane?
Z góry dzięki za pomoc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.087 s.