admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2018/01/08 10:31 #5980

  • Aspar1
  • Aspar1 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 3
Czy ktoś miał może miał już takie dylematy:

1. Czy dla absolwenta technikum z 2013 r. który podjął pracę od razu po szkole, ale dziennik praktyk odebrał w grudniu 2017 okres odbywania praktyki rozpoczyna się z chwilą wydania dziennika (wiem , że roboty wpisywane do dziennika muszą być zgłoszone po wydaniu dziennika, ale można je skompletować przed upływem 6 lat od jego wydania), czy też w przypadku wcześniejszego skompletowania niezbędnych prac może wystąpić o wszczęcie postępowania sprawdzającego po 6 latach od podjęcia pracy ?

2.Ukończyłem studia wyższe, dziennik praktyk na zakres 1 odebrałem w kwietniu 2015, natomiast na zakres 2 w grudniu 2017. Czy dwuletni okres odbywania praktyki na zakres 2 liczy się od wydania dziennika na zakres 1, tj. 2015 czy od grudnia 2017 ? (czyli podobnie jak w punkcie pierwszym)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Aspar1.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/01/09 12:04 #5994

  • Megan
  • Megan Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 71

mkie90 napisał: Witam.
Mam pytanie prowadzę Dziennik praktyk i zorientowałem się że braknie mi stron na wpisanie wszystkich robót a ponadto pominąłem kilka ważnych dla praktyki robót i wpisałem następne czyli nie mogę już go uzupełnić do tyłu. Kupiłem drugi dziennik i teraz pytanie czy muszę oddać do komisji kwalifikacyjnej ten pierwszy ? Mógłbym ścieśnić wszystko w drugim i wtedy pierwszego nie oddawać ale czy można ? Proszę o pomoc.


Z tego co właśnie przeczytałam w "Katalogu wytycznych....." wynika, że w takim przypadku jak powyżej u MKIE90 najlepszym rozwiązaniem będzie pobranie duplikatu dziennika i wpisanie na nowo prac razem z tymi pominiętymi.
Cytat z "Wytycznych...":
"12.6.4. Duplikat dziennika praktyki zawodowej

W przypadku zagubionego dziennika praktyki zawodowej istnieje możliwość wydania duplikatu dziennika i ponownego jego uzupełnienia. Dziennik (duplikat) powinien być zarejestrowany przez WINGiK w Rejestrze wydanych dzienników praktyki zawodowej pod nową pozycją i z aktualną datą wydania tego dziennika. Na stronie tytułowej dziennika praktyki zawodowej, znajduje się miejsce oznaczone (*), w którym należy wpisać datę
i pozycję wydania pierwszego dziennika.

Za wydanie duplikatu dziennika praktyki zawodowej należy wnieść opłatę w wysokości 45 zł, a potwierdzenie jej dokonania osoba zainteresowana przedkłada, wraz z wnioskiem o wydanie duplikatu dziennika, właściwemu WINGiK."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/01/09 22:00 #6001

  • wojtasmal
  • wojtasmal Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 1
W dzienniku mamy zapisywać chronologicznie prace geodezyjne. Czyli w przypadku zgłoszenia i zakończenia pracy to uporządkowujemy je wg daty zgłoszeń? Mały przykład :] Robotę A zacząłem w styczniu ale kończę ja w grudniu, pomiędzy np.: robota B zgłoszona w lutym zakończona w marcu ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/01/15 08:04 #6025

  • natt
  • natt Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
mariusz22051985 owszem była zamieszczona odpowiedź z GUGiK, że można KERG wpisać zamiast numeru ewid. materiału przyjętego do zasobu ale później ktoś zamieścił odpowiedź z GUGiK, że to jednak musi być ten numer ewid. Dlatego zapytałam jak to w praktyce wygląda.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/01/15 18:59 #6030

  • Mariusz22051985
  • Mariusz22051985 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 5
Dla zainteresowanych powyższym tematem przesyłam moje zapytania i odpowiedzi jakie otrzymałam oficjalnie (mailowo) od osoby uprawnionej w tym temacie z GUGiK:

Zapytania:
1. Czy w "Wykazie prac geodezyjnych i kartograficznych wykonanych w ramach praktyki zawodowej" (dotyczy robót sprzed wejścia w życie rozporządzenia z 2014 ws uprawnień ) należy wykazywać nr KERG roboty? Czy dokładność określenia dat wykonania robót podana w formie : od "miesiąc i rok" do "miesiąc i rok" jest wystarczająca?

2. Czy w "Wykazie prac geodezyjnych i kartograficznych wykonanych w ramach praktyki zawodowej" (dotyczy robót sprzed wejścia w życie rozporządzenia z 2014 ws uprawnień ) grupujemy wszystkie czynności do danych robót?

3. Czy według starych zasad (wykaz prac i opis prac) udokumentować czynności wykonane w ramach roboty zgłoszonej i rozpoczętej w dniu 28 stycznia 2014 a zakończonej w maju 2014 r.? Dziennik praktyk pobrałam w kwietniu 2014 r.

4. Czy prace zgłoszone w 2013 r. dla których wykonywano czynności po dniu odebrania dziennika praktyk (w kwietniu 2014 r.) opisuję w dzienniku praktyki zawodowej czyli dokumentuję wg nowych zasad?

5. Czy w kolumnie nr 5 dziennika praktyk pt. "Identyfikator ewidencyjny materiału nadany dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej przyjętej do państwowego zasobu GiK" wystarczy podać nr KERG lub względnie Id zgłoszenia pracy czy należy pozyskać pełny nr operatu nadany po przyjęciu opracowania do zasobu?

6. Zgodnie z Rozporządzeniem ws uprawnień z 2014 r. w dzienniku praktyki zawodowej wpisów dokonujemy systematycznie po zakończeniu każdej roboty geodezyjnej. Zatem w dzienniku praktyki zawodowej (wg nowych zasad) roboty w wykazie są ułożone wg dat zakończenia prac. Czy ta sama zasada (wg dat zakończenia robót) obowiązuje dla wykazu prac wykonywanego po staremu?

7. Czy opis prac ( część druga dziennika praktyki zawodowej-nowe zasady) wykonujemy dla wszystkich robót wymienionych w wykazie prac? Jaką zasadę przyjąć dla części "Opis prac" wykonywanej wg starych zasad?

Odpowiedzi:

Ad. 1 W wykazie prac geodezyjnych i kartograficznych, wykonanych w ramach praktyki zawodowej na zasadach dotychczasowych, należy wykazywać nr KERG przy wszystkich wpisanych w wykazie pracach, jakie zostały zgłoszone. Termin wykonywania prac może być określony poprzez miesiąc, rok – miesiąc, rok.

Ad. 2 W wykazie prac geodezyjnych i kartograficznych, wykonanych w ramach praktyki zawodowej na zasadach dotychczasowych, należy wpisać szczegółowe czynności podczas wykonywania danej pracy.

Ad. 3 Prace zgłoszone i rozpoczęte przed wejściem w życie nowego rozporządzenia MAiC w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii, a zakończone po jego wejściu, należy dokumentować wg zasad dotychczasowych, w starym wykazie i opisie prac.

Ad. 4 Prace zgłoszone w 2013 r., a ich wykonywanie rozpoczęte po wejściu w życie rozporządzenia MAiC, należy dokumentować w dzienniku praktyki zawodowej.

Ad. 5 W kolumnie nr 5 dziennika praktyki zawodowej, wystarczy podać nr KERG lub ID zgłoszenia pracy.

Ad. 6 W starym wykazie prac, roboty powinny być ułożone tak jak w dzienniku praktyki zawodowej, po zakończeniu każdej roboty geodezyjnej.

Ad. 7 Opis prac w dzienniku praktyki zawodowej należy sporządzić dla każdej pracy, wykazanej w dzienniku w wykazie prac.

Odpowiedz na pytania wydawała się oczywista ale teraz jest już pewna :)
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtas

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/01/15 20:38 #6031

  • Bobotronic89
  • Bobotronic89 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 12
Wiem, że wątek jest obszerny i sam pisałem, że można znaleźć w nim odpowiedzi na wiele pytań ale im dłużej w tym siedzę tym mam więcej wątpliwości. Powiedzcie mi proszę czy dobrze rozumuję: jeżeli na zakres 2 pobrałem dziennik niestety dopiero 31.08.2017 r. to zgodnie z rozporządzeniem w sprawie uprawnień za dzień rozpoczęcia praktyki zawodowej w zakresie 2 uznaje mi się 31.08.2017 r. a z kolei zgodnie z PGiK uprawnienia zawodowe mogą uzyskać osoby, które w moim przypadku czyli mgr posiadają rok praktyki zawodowej. Czyli dziennik mogę złożyć dopiero 01.09.2018 r. mimo, że w prawnych siedzę od 2015 roku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Bobotronic89.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/01/16 21:03 #6044

  • PITeerS
  • PITeerS Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 51
  • Otrzymane podziękowania: 20
Sory że się wtrącę, ale chcę przypomnieć jedną rzecz w skladzie dokumentów wysyłanych do GUGiK razem z dziennikiem.
Oczywiste rzeczy, ktore trzeba wysłać są na stronie gugik www.gugik.gov.pl/geodezja-i-kartografia/uprawnienia-zawodowe i przypomnę o dwoch rzeczach, niekoniecznie oczywistych (kazali mi dosłać).
1. zaświadczenie o odbyciu praktyki
Wystawia geodeta ktory nam podbijał praktyke.
treść:
Niniejszym zaświadczam, że Pan xxxxx, ur. dnia xxxxxxxr,
syn xxxxxx, legitymujący się numerem PESEL xxxxxxxxx odbył rok praktyki zawodowej (od dnia xxx do dnia xxx) o której mowa w art. 44 ust.1 pkt 4 Ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne z dnia 17 maja 1989 r.
2. we wniosku w rubryce wykształcenie ma być napisane np wyższe magisterskie 2 stopnia , albo wyższe inżynierskie 1 stopnia. Ja na wszelki wypadek podałem tez pełne nazwy kierunku i specjalizacji oraz oczywiscie nazwe Uczelni, rok itd.
To ważne, bo od tego zależy punkt 1, czyli długość praktyki.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobotronic89

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/01/23 09:40 #6075

  • GeoSmart
  • GeoSmart Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 1
Czy na zakres II dalej odrzucają wnioski bez modernizacji ewidencji? Sama aktualizacja nie wystarczy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/01/28 21:39 #6172

  • Rudyweteran
  • Rudyweteran Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witajcie.
Przepraszam jeżeli jest to coś w rodzaju odgrzanego starego kotleta,ale nie mogę się w tym połapać..
Czytałem o dzienniku praktyki zawodowej i mam takie pytania. Czy jak ja studia wyższe skończyłem w 2007r (mgr) a pracuję od 2004r i do tej pory nie pobrałem dziennika praktyki zawodowej, to moich lat pracy 2014-2018 nie mogę ich wpisać nigdzie (przepadły?)?. Czyli jak w latach 2007-2014 nie zabrałem wymaganych prac (wg załącznika 2 do rozp) a w latach 2007-2018 już zebrałem wymagane prace (wg załącznika 2 do rozp) to i tak moja praktyka zawodowa jest traktowana jako niepełna (tylko prace z lat 2007-2014). Nic z tym nie da cię już zrobić?
Ps. Chodzi o zakres drugi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/01/28 23:46 #6173

  • lokkk
  • lokkk Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 33
  • Otrzymane podziękowania: 16
Zakres nie ma tu znaczenia.
Praktykę zawodową możesz rozpocząć po ukończeniu 6 semestru studiów (Chociaż znam osobę której tego okresu nie chcieli zaliczyć argumentując "Bo nie") ale skoro skończyłeś studia w 2007 roku to nie bedziesz miał tego problemu. Całą praktykę zawodową przed wejściem rozp. w sprawie uprawnień (luty 2014) dokumentujesz po staremu czyli w formie wykazu. od tego terminu musisz mieć dziennik. Nie możesz mieć też przerwy większej niż 5 lat. Więc jeżeli spełniłeś wszystkie wymagania przed rokiem 2014 i odpowiednio to udokumentujesz to bez problemu powinieneś zostać dopuszczonym do egzaminu. Wszytko jest na stronie GUGiK.
Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/01/29 07:25 #6175

  • Rudyweteran
  • Rudyweteran Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
No tak dla mnie to jest jasne, ale czy jak dziennik praktyki zawodowej wezmę dopiero teraz - dzisiaj to będę mógł wpisać w nim odbytą resztę praktyki np od lutego 2014 do stycznia 2018 czy dopiero będę mógł wpisywać praktykę od momentu pobrania dziennika praktyk. Czyli od dzisiaj a te w sumie 4 (2014-2018)lata idą w błoto?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/01/29 07:26 #6176

  • Rudyweteran
  • Rudyweteran Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tamtą praktykę 2007-2014 to ja rozumiem, ale chodzi mi o tą od 2014 do 2018?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/01/29 08:28 #6177

  • Bobotronic89
  • Bobotronic89 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 12
Niestety praktyka 2014-2018 Ci przepadła. Dzień pobrania dziennika to dzień rozpoczęcia praktyki. Czyli możesz wpisywać w dziennik prace geodezyjne, które wykonywałeś od dnia pobrania dziennika praktyki zawodowej. Było to na forum. Wystarczyło dokładnie przeczytać wątek.:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/01/29 18:01 #6180

  • Rudyweteran
  • Rudyweteran Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
GeoSmart Z tego co się dzisiaj dowiedziałem trzeba to owe minimum dokładnie spełnić. Nie ma żadnych odstępstw od tego co w załączniku do rozporządzenia. Dowiedziałem się dzisiaj tego od kogoś kto jest (bywa) w komisji kwalifikacyjnej.
Ps. dziękuję Bobotronic89 tez się tego pytałem odpowiedniej osoby i potwierdziła mi że jestem w plecy 4 lata.
No cóż co nas nie zabije to nas wzmocni..
Morał jest z tego taki że będę miał więcej czasu na przygotowanie się do egzaminu:)
Jeszcze raz dziękuję wszystkim co mi pomogli

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/01/29 20:18 #6182

  • kozmapysz
  • kozmapysz Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 39
  • Otrzymane podziękowania: 5
Witam,
odnośnie prac związanych z EGiB (prace geodezyjne o różnym charakterze na min. 1 obiekcie objętym kompleksową modernizacją ewidencji lub min. 2 obiekach o różnym zakesie modernizacji ewidencji) w ramach praktyki zakresu 2 - czy takie prace jak połączenie działek lub zmiana użytków na działce spełnią powyższy warunek?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.181 s.