108
egzaminów w bazie
Zakres 4
175
wszystkich pytań opisowych
Zakres 4
103
opracowanych pytań opisowych
Zakres 4

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.90 Liczba opinii: 5

Wylosowane zostały dla Ciebie trzy pytania opisowe z zakresu 4. Pytania losowane są z bazy danych w której znajduje się obecnie 175 pytań. Nie wszystkie pytania są opracowane. Brakuje odpowiedzi na 72 pytań.

Powodzenia

Odśwież stronę aby wygenerować nowy zestaw pytań.

1. Proszę podać zasady lokalizacji, zakładania i utrzymania znaków stanowisk pomiarowych i celów przy obsłudze geodezyjnej inwestycji.

Proszę podać zasady lokalizacji, zakładania i utrzymania znaków stanowisk pomiarowych i celów przy obsłudze geodezyjnej inwestycji.

 

Lokalizacja stanowisk pomiarowych i celów powinna spełniać warunki spotkane na konkretnej budowie:

Wymagania dotyczące lokalizacji zależą od:

  • typu konstrukcji i jej złożoności,
  • dostępności i dogodności do pomiarów,
  • lokalizacji tymczasowych dróg na terenie budowy,
  • lokalizacji urządzeń podziemnych,
  • rodzaju gruntu,
  • okresu czasu w którym stanowiska i cele mają być używane.

Przed stabilizacją celów i stanowisk pomiarowych leżących na terenie budowy, należy ich lokalizację uzgodnić z kierownikiem budowy, a jeżeli zlokalizowane są poza terenem budowy należy uzyskać pozwolenie właściciela lub użytkownika nieruchomości.

Czytaj więcej: Proszę podać zasady lokalizacji, zakładania i utrzymania znaków stanowisk pomiarowych i celów przy obsłudze geodezyjnej inwestycji.

2. Wymień oraz opisz układy odniesienia stosowane przy badaniu przemieszczeń i odkształceń obiektów.

Wymień oraz opisz układy odniesienia stosowane przy badaniu przemieszczeń i odkształceń obiektów.

 

Układ odniesienia - baza doniesienia oraz związany z nią w sposób jednoznaczny układ współrzędnych, slużący do zapisu pozycji punktów, a więc i wektorów przemieszczeń.

Baza odniesienia - odpowiednie liczny zbiór punktów materialnych, spełniających określone kryterium stałości wzajemnego położenia, względem których mogą być wyznaczane przemieszczenia innych punktów.

 

Czytaj więcej: Wymień oraz opisz układy odniesienia stosowane przy badaniu przemieszczeń i odkształceń obiektów.

3. Proszę opisać na czym polega geodezyjne opracowanie projektu i co jest wynikiem tego opracowania. Proszę podać podstawy prawne.

Odpowiedź na to pytanie nie została jeszcze opracowana. Znasz odpowiedź? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Log in to comment
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się