admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2017/02/19 13:41 #4270

  • MATI
  • MATI Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 5
Witam, mam pytanie dot. uzupełnienia dziennika praktyki zawodowej.
Na 1 zakres jest wymagana minimalna ilość prac geodezyjnych 48.
Dziennik składa się z dwóch części:
1) wykaz prac (miejsce jest dla 45 robót)
2) opis czynności (miejsce jest dla 39robót)
Część dot. opisu czynności jest na forum wyjaśniona (można na stronie opisać więcej prac)
Czy na 1 zakres zawsze musimy mieć dwa dzienniki? Czy może tabele z wykazem prac też dzielicie, żeby mogło być więcej prac w dzienniku??

pozdrawiam
MATI

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/02/19 13:55 #4271

  • marcinn
  • marcinn Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 159
  • Otrzymane podziękowania: 14

MATI napisał: Witam, mam pytanie dot. uzupełnienia dziennika praktyki zawodowej.
Na 1 zakres jest wymagana minimalna ilość prac geodezyjnych 48.
Dziennik składa się z dwóch części:
1) wykaz prac (miejsce jest dla 45 robót)
2) opis czynności (miejsce jest dla 39robót)
Część dot. opisu czynności jest na forum wyjaśniona (można na stronie opisać więcej prac)
Czy na 1 zakres zawsze musimy mieć dwa dzienniki? Czy może tabele z wykazem prac też dzielicie, żeby mogło być więcej prac w dzienniku??

pozdrawiam
MATI


Ja uzupełniłem to w ten sposób, że łączyłem roboty i wyszły mi 42. Patrzysz tylko tak jakby na pkt 1,2,3 z załącznika do rozp. w sprawie uprawnień. Bo pkt 4 i 5 zawierają się w tych pierwszych trzech- zakładanie osnowy to prawie zawsze przy tyczeniu, a z kolei ja wpisywałem same mdcp (wpisałem 15 wykonanych mdcp), czyli pkt 1. Więc wyszły mi 42 roboty i zmieściłem w wykazie prac. A opis robiłem 2 roboty na jedną stronę i oddzielałem kreską poziomą. Wszystko zmieściło się w 1 dzienniku

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marcinn.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/02/19 14:15 #4272

  • MATI
  • MATI Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 5
Robiąc w taki sposób nie jest zachowana ta minimalna liczba prac. Czy twój sposób przejdzie przed komisją?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/02/19 16:33 #4273

  • marcinn
  • marcinn Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 159
  • Otrzymane podziękowania: 14
Dlaczego nie jest zachowana? Dziennik przeszedł, a ja jestem już po egzaminie :) Jak robisz mdcp to masz pomiary syt-wys i aktualizacje MZ (więc jak zrobisz 15 mdcp to odpada ci pkt 5 o ile masz powierzchnię min 25ha, ale przy 15 pracach to nie ma się co martwić). Pkt 4, czyli zakładanie i pomiarów osnów to bez problemu w jakiejś robocie się znajdzie- ja to pisałem do każdego tyczenia. Więc wypisałem:
15 mdcp
15 tyczeń ( z reguły to były bud+ jakieś przyłącza)
12 inwentaryzacji (też przeważnie bud + przyłącza)

Razem 42 roboty i jeszcze zostało miejsca w wykazie na 3. Opis robiłem 2 prace na jedną stronię, więc też trochę tych stron zostało. Dziennika po staremu nie dawałem (chociaż mogłem)

Może trafiłem na logicznie myślącą komisję. Ciężko powiedzieć czy tak jak ja zrobiłem to u innej komisji też będzie dobrze...
Za tę wiadomość podziękował(a): Kopniakos

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marcinn.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/02/19 18:16 #4274

  • geokamil
  • geokamil Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 68
  • Otrzymane podziękowania: 18
Zawsze można podkreślić stronę i na jednej wpisać dwie roboty - to podpowiedź Pani z urzędu. Ja po prostu wziąłem drugi dziennik i to co nie zmieściło się do pierwszego wpisałem do drugiego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/02/20 10:49 #4282

  • fkol
  • fkol Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, przeczytałem całe forum, ale nie znalazłem odpowiedzi.
Czy mógł by mi ktoś przesłać skan wypełnionych dzienników z zakresy I i IV.
Odwdzięczę się.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez fkol.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/02/20 13:49 #4286

  • shaz_
  • shaz_ Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0

Karolima napisał: Przeczytałam cały wątek, ale odpowiedzi nie znalazłam. Mam pytanie odnośnie uzupełniania dziennika praktyk dla zakresu 2, chodzi mi o tą nieszczęsną modernizację. Czy może wypowiedzieć się ktoś komu komisja uznała dziennik na zakres 2 bez całkowitej modernizacji? Jakie roboty wpisywaliście - np. weryfikacja danych ewidencyjnych, aktualizacja użytków itd? W jaki sposób wpisać prace w dziennik, żeby zostały uznane?
Z góry dzięki za pomoc


Podbijam pytanie bo też mam ten problem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/02/21 09:39 #4299

  • Omenter
  • Omenter Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć!
Również dołączam się do prośby użytkownika fkol. Nie chodzi mi o gotowca, ale na pewno każdy z Was miał jakiś szablon, którego się trzymał przy wpisywaniu prac do dziennika praktyk, może być w formie zdjęcia lub dokumentu tekstowego. Dopiero zaczynam przygodę z uprawnieniami i mam spory mętlik i taka mała ściągawka na pewno dużo pomoże. Interesują mnie zakresy 1 i 2.
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
Bartek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/02/21 11:52 #4300

  • Excrucior
  • Excrucior Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 2
Panowie JAK MOŻNA NIE UMIEĆ WYPEŁNIĆ DZIENNIK !!!!!
powiem żenada
należy poczytać rozporządzenie i trochę myśleć - a na ustnym pojawiają się pytania w kwestii wypełniania wniosków czy zgłoszeń i później problem.......

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Excrucior.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/02/21 13:29 #4303

  • fkol
  • fkol Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Gdyby wszyscy byli pewni jak wypełnić dziennik to to forum nie miało by racji bytu. Nikt by się o nic nie pytał. Można by było zamieścić przykład dobrze wypełnionego dziennika i wszystko by było jasne. Jakoś na uprawnienia budowlane znaleźć w internecie wypełniony dziennik nie ma problemu.
I co to ma do wypełniania wniosków? Żenada...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/02/21 15:02 #4306

  • Excrucior
  • Excrucior Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 2
Wypełnienie dziennika to najprostsza rzecz związana z uzyskaniem uprawnień. Jak ktoś nie umie wypełnić dokumentu to jak chce być geodetą zwłaszcza z zakresu 2 gdzie głównie sporządza się dokumentację do celów prawnych (sądowych) , czy nawet innych zakresów . Ja sam wypełniłem 3 dzienniki i znam wiele innych osób które sobie z tym poradziły bez problemu. A forum jest aby rozwiązywać problemy, wyjaśniać wątpliwości. Więc lepiej wykazać się większym zainteresowaniem i napisać na forum z którą pozycją jest problem w dzienniku a nie dajcie wzór dziennika ( wzory w necie też są dostępne ) I niech mi jeden albo drugi kolega napisze co jest skomplikowanego w tym dzienniku to z pewnością mu pomogę, bo jestem strasznie ciekawy z czym macie problem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Excrucior.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/02/23 09:59 #4327

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
fkol niestety przy uprawnieniach trzeba też włożyć trochę własnej pracy.
Mi nikt nie pomógł w wypełnianiu dziennika bo byłem jednym z pierwszych.
"Gdyby wszyscy widzieli jak wypełnić dziennik....." oj fkol widzę że nie przeczytałeś tego pomocnego i obszernego tematu. Wiele razy była poruszana kwestia INTERPRETACJI KOMISJI co do wypełniania dziennika. Każda komisja widzi to inaczej (tzn biorąc pod uwagę "zliczanie" robót). Więc nie ma uniwersalnej metody.
Wpisuj w dziennik (opis roboty) po kolei co robiłeś w danej pracy i będzie ok (nie mówię tu o oczywistościach, że np. ustawiłeś tyczkę z lustrem dalmierczym pionowo nad mierzonym punktem.... )

Excrucior czy wypełnienie dziennika to tak całkiem najprostsza rzecz to nie wiem:P (ww. wspomniana ilość robót).




BTW ktoś z PolŚl. jest na świeżo w sprawie uprawnień i dzienników? :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez demol.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/02/26 21:57 #4333

  • regi05
  • regi05 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 1

shaz_ napisał:

Karolima napisał: Przeczytałam cały wątek, ale odpowiedzi nie znalazłam. Mam pytanie odnośnie uzupełniania dziennika praktyk dla zakresu 2, chodzi mi o tą nieszczęsną modernizację. Czy może wypowiedzieć się ktoś komu komisja uznała dziennik na zakres 2 bez całkowitej modernizacji? Jakie roboty wpisywaliście - np. weryfikacja danych ewidencyjnych, aktualizacja użytków itd? W jaki sposób wpisać prace w dziennik, żeby zostały uznane?
Z góry dzięki za pomoc


Podbijam pytanie bo też mam ten problem


Za niedługo będę wypełniał dziennik i mam zamiar wpisać kilka lub nawet kilkanaście mniejszych robót związanych z aktualizacją bazy EGiB, w tym aktualizacja przy podziałach i innych robotach. Gdzieś chyba ktoś pisał w tym wątku, że tak zrobił i przeszło.
Za tę wiadomość podziękował(a): shaz_

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/02/27 09:00 #4335

  • regi05
  • regi05 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 1
Sorry za post pod postem, ale pisane w inne dni i dotyczą czego innego. ;)
Pytanie z mojej strony. Jak mam taką robotę związaną z przebudową skrzyżowania. Pomiar powykonawczy i tyczenia zagospodarowania, miejsca postojowe, chodniki, drogi zieleńce i dwie sieci, t i kd. Myślicie, że mogę to wpisać jako np tyczenie/inwentaryzacja sieci z nr ID lub tam P.. oraz jako osobną pozycję tyczenie zagospodarowania bez nr ID jako osobną robotę?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/02/27 09:43 #4336

  • Dropson
  • Dropson Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
W związku z wątpliwościami w kwestii poprawnego wypełnienia dziennika praktyki zawodowej (zakres 4) pozwalam sobie napisać na forum.
Tytułem wstępu, obsługiwałem inwestycje w ramach, której było wykonywane m.in:
- projektowanie, zakładanie i pomiar osnowy realizacyjnej
- geodezyjne opracowanie projektu budowlanego
- pomiary realizacyjne budynków oraz budowli (np. 2 budynki i 6 budowli)
- geodezyjna inwentaryzacja budynków oraz budowli (jeden operat zawierający 2 budynki u 6 budowli).

1. Czy mogę wszystkie te prace wpisać w wykazie pod jedną pozycją i wymienić je w "rodzaju prac lub opracowań" czy każdą z tych pozycji muszę wpisywać oddzielnie z inną "lp."?
Jeżeli oddzielnie to jak wygląda kwestia uznania "geodezyjnej obsługi procesu inwestycyjnego na każdym etapie"?

2. Jeżeli w ramach jednej pracy zainwentaryzowano 2 budynki i 6 budowli, to po wpisaniu w jednej pozycji zostaną tak uznane, czy tylko jako 1 budynek?
Jeżeli nie, to czy można wpisać je w oddzielnych pozycjach (ten sam KEM)?

Czytałem ten temat i wiem, że każda komisja może na to patrzeć inaczej. Większość poruszanych tutaj kwestii dotyczyło uprawnień z zakresu 1, stąd moje pytanie jak wygląda doświadczenie osób stających się o uprawnienia z zakresu 4 na nowych zasadach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.076 s.