207
egzaminów w bazie
Zakres 1
271
wszystkich pytań opisowych
Zakres 1
189
opracowanych pytań opisowych
Zakres 1

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.69 Liczba opinii: 8

Wylosowane zostały dla Ciebie trzy pytania opisowe z zakresu 1. Pytania losowane są z bazy danych w której znajduje się obecnie 271 pytań. Nie wszystkie pytania są opracowane. Brakuje odpowiedzi na 82 pytań.

Powodzenia

Odśwież stronę aby wygenerować nowy zestaw pytań.

1. Obszar kwartału ulic w mieście przewidziany do nowego pomiaru sytuacyjnego jest na tyle gęsto zabudowany, że nie jest możliwe zachowanie wymaganej ilości rzędów osnowy pomiarowej przy pomiarze metodą bezpośrednią, a zabudowa i zadrzewienie uniemożliwia zastosowanie odbiorników do pomiarów satelitarnych (GPS). Proszę zaproponować i opisać metodę właściwą dla wykonania tego zadania zgodnie z obowiązującymi przepisami technicznymi.

Obszar kwartału ulic w mieście przewidziany do nowego pomiaru sytuacyjnego jest na tyle gęsto zabudowany, że nie jest możliwe zachowanie wymaganej ilości rzędów osnowy pomiarowej przy pomiarze metodą bezpośrednią, a zabudowa i zadrzewienie uniemożliwia zastosowanie odbiorników do pomiarów satelitarnych (GPS). Proszę zaproponować i opisać metodę właściwą dla wykonania tego zadania zgodnie z obowiązującymi przepisami technicznymi.


Metodą, która zapewni uzyskanie odpowiedniej dokładności pomiaru szczegółów sytuacyjnych, w opisanym przypadku jest zastosowanie osnowy w postaci sieci modularnej.

Sieć modularna jest utworzona ze zbioru wzajemnie powiązanych kątowo-liniowych konstrukcji geodezyjnych nazwanych modułami. Pojedynczy moduł jest konstrukcją geodezyjną, dla której jest tworzony niezależny układ roboczy współrzędnych (x,y,z). Konstrukcja modułu jest utworzona przez zespół różnych danych pomiarowych pozyskanych z metody ortogonalnej, biegunowej, wcięć kątowych, liniowych czy kombinowanych, a nawet mogą tu wejść elementy uzyskane z istniejących map na drodze digitalizacji.

Czytaj więcej: Obszar kwartału ulic w mieście przewidziany do nowego pomiaru sytuacyjnego jest na tyle gęsto zabudowany, że nie jest możliwe zachowanie wymaganej ilości rzędów ...

2. Geodeta otrzymał od inwestora zlecenie polegające na prowadzeniu prac związanych z inwestycją dotyczącą sieci uzbrojenia terenu mającą przebiegać przez teren dwu powiatów i częściowo przez teren zamknięty. Jak powinien to zrealizować?

Odpowiedź na to pytanie nie została jeszcze opracowana. Znasz odpowiedź? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Jak często należy wykonywać pomiary kontrolne na punktach poziomej osnowy geodezyjnej w sesji pomiarowej technikami kinematycznymi RTK i RTN. Proszę uzasadnić odpowiedź

Jak często należy wykonywać pomiary kontrolne na punktach poziomej osnowy geodezyjnej w sesji pomiarowej technikami kinematycznymi RTK i RTN. Proszę uzasadnić odpowiedź.

 

Rozporządzenie w sprawie "standardów" - §12 mówi, że: Przed rozpoczęciem lub w trakcie każdej sesji pomiarowymi technikami kinematycznymi RTK oraz RTN wykonuje się pomiar kontrolny na co najmniej dwóch punktach poziomej osnowy geodezyjnej, zlokalizowanych w odległości nie większej niż 5 km od punktów będących przedmiotem pomiaru. Odchyłka liniowa ustalona na podstawie pomiaru kontrolnego nie może przekraczać:

  1. w odniesieniu do współrzędnych prostokątnych płaskich — 0,12 m (dx, dy ≤ 0,12 m);
  2. w odniesieniu do wysokości — 0,09 m (dh ≤ 0,09 m).

 

Czytaj więcej: Jak często należy wykonywać pomiary kontrolne na punktach poziomej osnowy geodezyjnej w sesji pomiarowej technikami kinematycznymi RTK i RTN.

Log in to comment
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się