210
egzaminów w bazie
Zakres 1
273
wszystkich pytań opisowych
Zakres 1
190
opracowanych pytań opisowych
Zakres 1

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.69 Liczba opinii: 8

Wylosowane zostały dla Ciebie trzy pytania opisowe z zakresu 1. Pytania losowane są z bazy danych w której znajduje się obecnie 273 pytań. Nie wszystkie pytania są opracowane. Brakuje odpowiedzi na 83 pytań.

Powodzenia

Odśwież stronę aby wygenerować nowy zestaw pytań.

1. Kiedy i jakie prawa przysługują Wykonawcy prac geodezyjnych i kartograficznych w przypadku odmowy włączenia wykonanej przez niego dokumentacji do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego?

Odpowiedź na to pytanie nie została jeszcze opracowana. Znasz odpowiedź? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. Proszę opisać na ilu poziomach klasyfikacyjnych w bazie danych GESUT i BDOT500 są grupowane obiekty. Co znajduje się na poszczególnych poziomach? Jakie są zasady kodowania?

Proszę opisać na ilu poziomach klasyfikacyjnych w bazie danych GESUT i BDOT500 są grupowane obiekty. Co znajduje się na poszczególnych poziomach? Jakie są zasady kodowania?

 

Na ilu poziomach klasyfikacyjnych w bazie danych GESUT i BDOT500 są grupowane obiekty?

 • w BDOT500 gromadzi się dane o obiektach topograficznych, których klasyfikacja jest określona na trzech poziomach szczegółowości (§ 3 mapa zasadnicza);
 • klasyfikacja obiektów powiatowej bazy GESUT i krajowej bazy GESUT prowadzona jest na trzech poziomach szczegółowości (§ 3 gesut).

Czytaj więcej: Proszę opisać na ilu poziomach klasyfikacyjnych w bazie danych GESUT i BDOT500 są grupowane obiekty. Co znajduje się na poszczególnych poziomach?

3. Proszę opisać sposób obliczenia współrzędnych punktów sytuacyjnej osnowy pomiarowej (wraz z oceną dokładności) w oparciu o materiały archiwalne PZGiK, terenowych pomiarów kątowo – liniowych oraz obserwacji wykonanych metodą statyczną GNSS.

Proszę opisać sposób obliczenia współrzędnych punktów sytuacyjnej osnowy pomiarowej (wraz z oceną dokładności) w oparciu o materiały archiwalne PZGiK, terenowych pomiarów kątowo – liniowych oraz obserwacji wykonanych metodą statyczną GNSS.

 

Dane obserwacyjne dotyczące osnowy pomiarowej wyrównuje się metodą najmniejszych kwadratów w układzie sieci jednorzędowej (§ 18. 1 standardy).

 

Przy opracowaniu wyników pomiarów osnowy pomiarowej (§ 74 standardy):

 1. do wyrównania osnowy pomiarowej przyjmuje się łącznie dane obserwacyjne oraz inne dane PZGiK o odpowiedniej dokładności;
 2. wyniki pomiaru przed wyrównaniem podlegają redukcji ze względu na:
  1. stałe błędy instrumentalne,
  2. odchylenia stanu środowiska w trakcie pomiaru od warunków idealnych, normalnych lub założonych,
  3. pochylenie terenu,
  4. przyjęty system odniesień przestrzennych (np. redukcja na poziom elipsoidy, redukcja ze względu na odwzorowanie);
 3. dane obserwacyjne przy ich wyrównaniu podlegają matematycznemu zrównoważeniu;
 4. w przypadku osnów pomiarowych, których dane obserwacyjne pozyskane zostały zarówno w drodze geodezyjnych pomiarów terenowych, jak i precyzyjnego pozycjonowania za pomocą GNSS, stosuje się metodę łącznego wyrównania tych danych obserwacyjnych.

Czytaj więcej: Proszę opisać sposób obliczenia współrzędnych punktów sytuacyjnej osnowy pomiarowej (wraz z oceną dokładności) w oparciu o materiały archiwalne PZGiK, terenowych pomiarów ...

Log in to comment
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się