209
egzaminów w bazie
Zakres 1
273
wszystkich pytań opisowych
Zakres 1
189
opracowanych pytań opisowych
Zakres 1

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.69 Liczba opinii: 8

Wylosowane zostały dla Ciebie trzy pytania opisowe z zakresu 1. Pytania losowane są z bazy danych w której znajduje się obecnie 273 pytań. Nie wszystkie pytania są opracowane. Brakuje odpowiedzi na 84 pytań.

Powodzenia

Odśwież stronę aby wygenerować nowy zestaw pytań.

1. Proszę opisać w jak i sposób powinien geodeta wykonujący inwentaryzację przewodu uzbrojenia podziemnego dokumentować stwierdzoną rozbieżność między ułożeniem przewodu, a lokalizacji wynikającą z uzgodnionego projektu?

Odpowiedź na to pytanie nie została jeszcze opracowana. Znasz odpowiedź? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. Opracowanie rzeźby danego terenu wymagało zagęszczenia osnowy wysokościowej punktami IV klasy. Co powinien zrobić wykonawca, aby zrealizować to zadanie?

Opracowanie rzeźby danego terenu wymagało zagęszczenia osnowy wysokościowej punktami IV klasy. Co powinien zrobić wykonawca, aby zrealizować to zadanie?

 

Na początku należy podkreslić, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 14 lutego 2012 r. w sprawie osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych osnowy dzielą się tylko na 3 klasy. Klasa IV nie istnieje.

Jeżeli pomiar rzeźby terenu wymaga zagęszczenia osnowy wysokościowej prace te można wykonać w oparciu o założoną osnowę pomiarową.

Osnowy pomiarowe zakłada się w postaci:

  1. pomiarowej osnowy sytuacyjnej;
  2. pomiarowej osnowy wysokościowej;
  3. pomiarowej osnowy sytuacyjno-wysokościowej (dwufunkcyjnej).

Średni błąd położenia punktów pomiarowej osnowy sytuacyjnej nie może być większy niż 0,10 m względem najbliższych punktów poziomej osnowy geodezyjnej, a średni błąd położenia punktów pomiarowej osnowy wysokościowej nie może być większy niż 0,05 m względem najbliższych punktów wysokościowej osnowy geodezyjnej.

Czytaj więcej: Opracowanie rzeźby danego terenu wymagało zagęszczenia osnowy wysokościowej punktami IV klasy. Co powinien zrobić wykonawca, aby zrealizować to zadanie?

3. Czy przy wykonywaniu geodezyjnych pomiarów wysokościowych istnieje obowiązek wykorzystywania dwóch reperów? Proszę uzasadnić odpowiedź

Odpowiedź na to pytanie nie została jeszcze opracowana. Znasz odpowiedź? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Log in to comment
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się