admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/05 18:32 #17066

  • adamgeo88
  • adamgeo88 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam. Dołączam się do prośby o przesłanie skanu kilku stron wypełnionego dziennika z zakresu 1 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/07 07:22 #17071

  • Maka
  • Maka Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Kochani, czy ja dobrze widzę,że w nowym Rozp. ws uprawnień zawodowych w gik dla zakresu 1, w sumie potrzebuję jedynie (minimum) 26 robót w dzienniku? dopiero zabieram się za zbieranie prac ale w poprzednim Rozp. było ich aż 48 sztuk, stąd moje zdziwienie...;)proszę o odpowiedz,  Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/07 08:28 #17073

  • Drakoni
  • Drakoni Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć. 
Również dołączę się do prośby o wysyłkę kilku stron wypełnionego dziennika: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  (zakres I i II) 

Pozdrawiam :) 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/07 09:42 #17074

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Z dala
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Kochani, czy ja dobrze widzę,że w nowym Rozp. ws uprawnień zawodowych w gik dla zakresu 1, w sumie potrzebuję jedynie (minimum) 26 robót w dzienniku? dopiero zabieram się za zbieranie prac ale w poprzednim Rozp. było ich aż 48 sztuk, stąd moje zdziwienie...;)proszę o odpowiedz,  Pozdrawiam
Tak, suma minimum to obecnie 26
Za tę wiadomość podziękował(a): Maka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/07 17:39 #17075

  • Michos
  • Michos Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć. 
Również dołączę się do prośby o wysyłkę kilku stron wypełnionego dziennika:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  (zakres II) . Dzieki z góry.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/07 20:01 #17077

  • Jvver
  • Jvver Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 10
Witam jordekap post=16927 userid=3716
Ja podaje tylko id zgłoszenia. żadnych identyfikatorów typu P.xxxx.xxx.xxx

W dziennikach jest jasno opisana kolumna "identyfikator ewidencyjny materiału nadany dokumentacji geodezyjnej lub kartograficznej przyjętej do PZGiK". 

Jest tak w moim dzienniku z 2014. Na wzor obecnie obowiązujący nie patrzyłem. więc skąd pomysł na wpisywanie ID zgłoszenia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/08 05:20 #17079

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Z dala
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Witam jordekap post=16927 userid=3716
Ja podaje tylko id zgłoszenia. żadnych identyfikatorów typu P.xxxx.xxx.xxx

W dziennikach jest jasno opisana kolumna "identyfikator ewidencyjny materiału nadany dokumentacji geodezyjnej lub kartograficznej przyjętej do PZGiK". 

Jest tak w moim dzienniku z 2014. Na wzor obecnie obowiązujący nie patrzyłem. więc skąd pomysł na wpisywanie ID zgłoszenia?
obecnie jest inny wzór, masz stary wzór dziennika po prostu. Musisz zrobić dziennik z obowiązującymi przepisami więc wpisujesz ID_zgloszenia. Doczytaj nowe rozporządzenie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/08 12:37 #17080

  • Niedzwiad
  • Niedzwiad Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 14

Witam jordekap post=16927 userid=3716
Ja podaje tylko id zgłoszenia. żadnych identyfikatorów typu P.xxxx.xxx.xxx

W dziennikach jest jasno opisana kolumna "identyfikator ewidencyjny materiału nadany dokumentacji geodezyjnej lub kartograficznej przyjętej do PZGiK". 

Jest tak w moim dzienniku z 2014. Na wzor obecnie obowiązujący nie patrzyłem. więc skąd pomysł na wpisywanie ID zgłoszenia?
obecnie jest inny wzór, masz stary wzór dziennika po prostu. Musisz zrobić dziennik z obowiązującymi przepisami więc wpisujesz ID_zgloszenia. Doczytaj nowe rozporządzenieJeżeli masz dziennik stary to wypełniasz go wg tabel jakie w nim są zawarte. Moim zdaniem wg nowego wzoru możesz zacząć wypełniać stary dziennik jeżeli robota, którą wpisujesz zaczęła się po wprowadzeniu zmian.
Pamiętajcie, że dzienniki wg prawa uzupełnia się na bieżąco, chociaż nie wiem co myśleć o tym, że w tej chwili w dzienni pobrany 2021r można wpisywać prace z 2012 i podobno takie praktyki są również zaliczane. Szkoda, że prawo tego wcześniej nie przewidziało i tak naprawdę gdy w budownictwie dzienniki zostały wycofane to w geodezji wycofano oświadczenia i wprowadzono dzienniki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Niedzwiad.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/08 19:35 #17081

  • Jvver
  • Jvver Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 10
Dzięki za odpowiedź, upewnię się jeszcze w poniedziałek w GUGIK co wpisywać, gdyż wg rozporządzenia jest wpisane, że dziennik należy wypełniać zgodnie ze wzorem dziennika (art. 29 pkt. 1), więc dla starych dzienników skłaniałbym się, żeby wypełniać zawsze identyfikator ewidencyjny materiału. Chyba, żeby wypełnić właśnie po nowemu i dawać id zgłoszeń. Myślę, że robienie misz-maszu nie jest dobre.

Właśnie w nowym rozporządzeniu nie znalazłem zdania o tym, że należy wypełniać na bieżąco i dlatego można wpisywać roboty sprzed pobrania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jvver.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/10 16:37 #17093

  • geojust
  • geojust Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzień dobry, czy jest szansa otrzymać również kilka zdjęć z przykładowymi wpisami w dzienniku z zakresu 1 i 2?
Z góry dziękuję za pomoc! 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/12 17:55 #17101

  • Lukasz88
  • Lukasz88 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam 
będzie ktoś tak miły i podesłałby   parę stron z dziennika zakres 2 ?
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Lukasz88.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/13 09:21 #17105

  • Ewelina1989
  • Ewelina1989 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam.
Podłączam się pod prośbę o kilka wypełnionych stron dziennika zakres I : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/13 14:14 #17107

  • Kowal1993
  • Kowal1993 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 5
Można do dziennika wpisać prace, które zostały wykonane (np podział) ale z jakiegoś powodu nigdy nie został operat złożony do ośrodka? Brakuje mi rozgraniczeń hih.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/13 18:13 #17108

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Z dala
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Można do dziennika wpisać prace, które zostały wykonane (np podział) ale z jakiegoś powodu nigdy nie został operat złożony do ośrodka? Brakuje mi rozgraniczeń hih.
Podajesz nr zgłoszenia, nie numer w zasobie obecnie, więc odpowiedz sobie sam ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/16 15:28 #17124

  • dkmiecik
  • dkmiecik Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć, 
mam pytanie dotyczące daty rozpoczęcia, którą mam wpisać do dziennika. Asortymentem zgłoszonej pracy w 2019 roku była MDCP oraz inwentaryzacja. Mapę wykonano w 2019r natomiast inwentaryzacje w 2021r.  Data z 2019 roku, byłaby datą przed dniem pobrania dziennika przeze mnie . Jaką datę rozpoczęcia podać przy inwentaryzacji?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez dkmiecik.
Czas generowania strony: 0.112 s.