admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2021/12/08 04:55 #16899

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 482
  • Otrzymane podziękowania: 200

Hej. W jaki sposób wprowadzaliście do dziennika tyczenia budynków przed zniesieniem obowiązku zgłaszania? Część prac mam zgłoszonych jako tyczenie + inwentaryzację więc je opiszę razem i wpiszę identyfikator operatu. A co z pracami gdzie zgłosiłem tylko tyczenie ale nie składałem operatu? Podać tylko id zgłoszenia? Nie robią z tym problemu? Gdyby ktoś miał ochotę podzielić się wypełnionym dziennikiem z zakresu 1 i 2 będę wdzięczny - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Tak spokojnie to przechodzi
Za tę wiadomość podziękował(a): MarioMariano

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/12/08 22:15 #16927

  • jordekap
  • jordekap Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 75
  • Otrzymane podziękowania: 34
Ja podaje tylko id zgłoszenia. żadnych identyfikatorów typu P.xxxx.xxx.xxx

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/12/09 12:27 #16937

  • Wig
  • Wig Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć.
Wiem że tamat był wałkowany, ale proszę o informację, czy na dwójkę, pod ten paragraf "5) sporządzanie innych niż wymienione w pkt 3 map i dokumentów geodezyjnych do celów prawnych, łącznie z badaniem stanu prawnego nieruchomości – minimum 3 prace geodezyjne." może być sporządzenie dokumentacji z połączenia działek? Przeszło komuś takie połączenie? Czy lepiej coś innego ogarnąć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/12/09 22:20 #16953

  • sernik92
  • sernik92 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 29
  • Otrzymane podziękowania: 2
Hej. Podłączam się - czy do zakresu nr 2, podpunkt nr 5 (sporządzanie innych niż wymienione w pkt 3 map i dokumentów geodezyjnych do celów prawnych, łącznie z badaniem stanu prawnego nieruchomości – minimum 3 prace geodezyjne) można zaliczyć:

* mapy klasyfikacyjne (brałem udział przy odkrywkach, sporządzaniu mapy i wykazów, jednak klasyfikator nie ma uprawnień geodezyjnych, a same wykazy i mapę podbijał inny geodeta uprawniony, który brał udział w czynnościach - kogo wtedy wpisać jako osobę nadzorującą? Wydaje mi się, że tylko geodetę uprawnionego wobec tego, że w dzienniku jest miejsce na wpisanie nr uprawnień, jednak już sam zgłupiałem.. ;)

* wyciągi z wykazu zmian gruntowych?

* wykazy zmian danych ewidencyjnych dotyczących działek i budynków (np. przy podziałach czy inwentaryzacjach)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/12/14 20:41 #16974

  • giekon
  • giekon Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
I dokumenty "spakowane", jutro je wysyłam. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/12/15 13:49 #16976

  • Niedzwiad
  • Niedzwiad Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 14
sernik92 post=16953 userid=7647
Hej. Podłączam się - czy do zakresu nr 2, podpunkt nr 5 (sporządzanie innych niż wymienione w pkt 3 map i dokumentów geodezyjnych do celów prawnych, łącznie z badaniem stanu prawnego nieruchomości – minimum 3 prace geodezyjne) można zaliczyć:

* mapy klasyfikacyjne (brałem udział przy odkrywkach, sporządzaniu mapy i wykazów, jednak klasyfikator nie ma uprawnień geodezyjnych, a same wykazy i mapę podbijał inny geodeta uprawniony, który brał udział w czynnościach - kogo wtedy wpisać jako osobę nadzorującą? Wydaje mi się, że tylko geodetę uprawnionego wobec tego, że w dzienniku jest miejsce na wpisanie nr uprawnień, jednak już sam zgłupiałem.. ;)

* wyciągi z wykazu zmian gruntowych?

* wykazy zmian danych ewidencyjnych dotyczących działek i budynków (np. przy podziałach czy inwentaryzacjach)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Tylko uprawniony może to potwierdzić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Niedzwiad.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/12/15 15:31 #16978

  • an.gr
  • an.gr Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 4
dziennik zakres 4
Szanowni, czy może mógłby podzielić się ktoś opisem jak wypełnił dziennik w punktach 3a i 3b ? 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/12/16 13:29 #16983

  • an.gr
  • an.gr Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 4
Może ktoś z bardziej doświadczonych Uprawnionych mógłby podpowiedzieć co mogłabym tutaj jeszcze dodać i czy to przejdzie 
3.Geodezyjna obsługa procesu inwestycyjnego:
a. geodezyjne opracowanie projektu budowlanego – budynek toalet na MOP  wraz z przyłączami; woda + kanalizacja sanitarna+ energia elektryczna.


Na podstawie projektu zagospodarowania terenu w wersji elektronicznej i dokumentacji projektowej dokonałam wstępnej analizy.
Następnie określiłam w państwowym układzie współrzędnych przebieg punktów głównych osi konstrukcyjnych budynku, a także naziemnych i podziemnych szczegółów terenowych przyłączy podziemnego uzbrojenia terenu.
Sporządziłam szkic dokumentacyjny z naniesionymi miarami kontrolnymi do tyczenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez an.gr.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/12/17 04:10 #16986

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 482
  • Otrzymane podziękowania: 200

Może ktoś z bardziej doświadczonych Uprawnionych mógłby podpowiedzieć co mogłabym tutaj jeszcze dodać i czy to przejdzie 
3.Geodezyjna obsługa procesu inwestycyjnego:
a. geodezyjne opracowanie projektu budowlanego – budynek toalet na MOP  wraz z przyłączami; woda + kanalizacja sanitarna+ energia elektryczna.


Na podstawie projektu zagospodarowania terenu w wersji elektronicznej i dokumentacji projektowej dokonałam wstępnej analizy.
Następnie określiłam w państwowym układzie współrzędnych przebieg punktów głównych osi konstrukcyjnych budynku, a także naziemnych i podziemnych szczegółów terenowych przyłączy podziemnego uzbrojenia terenu.
Sporządziłam szkic dokumentacyjny z naniesionymi miarami kontrolnymi do tyczenia.
jest ok
Za tę wiadomość podziękował(a): an.gr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/12/20 17:16 #16996

  • masia
  • masia Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 16

witam, 
Zabieram się za wypełnianie dziannika z zakresu 2. Czy ktoś łączył prace typu wznowienie znaków granicznych + podział nieruchomości - praca pod jednym zgłoszeniem, oddana w jednym operacie ale liczona w dzienniku praktyk  jako podział i jako wznowienie. To samo ustalenie granic i podział nieruchomości. Dodam że łączyłem tak prace w zakesie 1 typu wytyczenie i inwentarzyacja - dziennik zweryfikowany pozytywnie. Chciałbym jednak zasięgnąć opini osób które mają już pozytywnie zaopiniowany dziennik z zakresu 2. 
Pozdrawiam
Tak, ja tak robilem i przeszlo bez problemu. Podzial i wznowienie/ustalenie/wyznaczenie
A czy można łączyć trzy prace w jednej robocie tj. podział + wznowienie + wyznaczenie, bo naszły mnie wątpliwości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/12/22 19:59 #17020

  • takjaknachrzcie
  • takjaknachrzcie Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 32
  • Otrzymane podziękowania: 15
czy wpisywaliście wielkość obiektu przy uzupełnianiu dziannika praktyk na zakres 2? (4 kolumna: nazwa i położenie obiektu, wielkość obiektu)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/12/23 04:58 #17025

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 482
  • Otrzymane podziękowania: 200

czy wpisywaliście wielkość obiektu przy uzupełnianiu dziannika praktyk na zakres 2? (4 kolumna: nazwa i położenie obiektu, wielkość obiektu)
tak

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/12/28 08:37 #17041

  • Kowal1993
  • Kowal1993 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 5
Podpinam się pod pytanie. Mógłby ktoś coś?

Hej. Podłączam się - czy do zakresu nr 2, podpunkt nr 5 (sporządzanie innych niż wymienione w pkt 3 map i dokumentów geodezyjnych do celów prawnych, łącznie z badaniem stanu prawnego nieruchomości – minimum 3 prace geodezyjne) można zaliczyć:

* wyciągi z wykazu zmian gruntowych?

* wykazy zmian danych ewidencyjnych dotyczących działek i budynków (np. przy podziałach czy inwentaryzacjach)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Kowal1993.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/01 20:43 #17048

  • Jvver
  • Jvver Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 10
Witam,
mam w swoim życiorysie kilka dużych budów trwajacych po 2-3 lata i nie mam za bardzo z czego wybierać. Pytanie jak uważacie, czy jak wpiszę "w ramach" punktu "Pomiary sytuacyjne i wysokościowe oraz opracowywanie ich wyników dla potrzeb wykonania mapy do celów projektowych lub aktualizacji mapy zasadniczej – opracowanie map dla co najmniej 5 obiektów o łącznej powierzchni minimum 25 ha" inwentaryzację powykonawczą linii kolejowej to  czy w ramach tego samego zgłoszenia mogę wpisać inwentaryzację budynku w ramach punktu "Inwentaryzacja obiektów budowlanych – minimum 10 prac geodezyjnych obejmujących inwentaryzację budynków lub budowli, w tym 5 dotyczących sieci uzbrojenia podziemnego."

 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/04 16:52 #17063

  • AdamB
  • AdamB Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich, od 3 lat posiadam dzienniki praktyk zawodowych (I oraz II) z tym że nic nie mam jeszcze uzupełnione  . Doświadczenie pewnie mam już wsytarczające aby przystąpić do egzaminów, pozostaje teraz tylko wypełnić dzienniki. Czy ktoś byłby tak uprzejmy podesłać skan kilku stron wypełnionego dziennika ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )?? Nie chce popełnić jakiś głupich błędów przy uzupełnianiu. Pozdro i dzięki za jakiekolwiek info
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.153 s.