admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2021/11/11 13:20 #16481

  • ana608
  • ana608 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 9
Cześć:) czy ktoś mógłby podzielić się wypełnionym dziennikiem z zakresu 1,  który przeszedł weryfikację? Byłabym wdzięczna . Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/11/15 21:40 #16536

  • giekon
  • giekon Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzień dobry, Dobry wieczór,
Wypełniam dziennik praktyk z zakresu 2. Mam problem z podpunktami 5 oraz 6 :/ Jakiego typu prace tam wpisać? Czy ktoś może podpowiedzieć lub podać lub podesłać jakieś przykłady? Byłbym wdzięczy za podpowiedź i pomoc :) Ewentualne propozycje proszę podesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/11/16 05:19 #16538

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Dzień dobry, Dobry wieczór,
Wypełniam dziennik praktyk z zakresu 2. Mam problem z podpunktami 5 oraz 6 :/ Jakiego typu prace tam wpisać? Czy ktoś może podpowiedzieć lub podać lub podesłać jakieś przykłady? Byłbym wdzięczy za podpowiedź i pomoc :) Ewentualne propozycje proszę podesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Chyba masz zle rozporzadzenie w sprawie uprawnien 2019 a nie aktualne 2020, obecnie jest 5 podpunktow w zakresie 2

1) prace związane z postępowaniem rozgraniczeniowym wykonywanym w trybie administracyjnym lub sądowym – minimum 2 prace geodezyjne;
2) wznawianie znaków granicznych lub wyznaczanie punktów granicznych – minimum 8 prac geodezyjnych;
3) opracowanie mapy z projektem podziału nieruchomości – minimum 12 opracowań, w tym 8 w trybie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020 r. poz. 65, 284, 471 i 782) i 4 w innym trybie;
4) prace geodezyjne związane z ewidencją gruntów i budynków – prace geodezyjne o różnym charakterze na obszarze minimum 1 obiektu, na którym przeprowadzano modernizację ewidencji gruntów i budynków w trybie art. 24a ustawy z dnia 17 maja 1989 r. – Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2020 r. poz. 276, 284, 782 i 1086), lub na obszarze minimum 1 obiektu objętego postępowaniem scaleniowym lub prace związane z ustalaniem granic działek ewidencyjnych – minimum 5 prac geodezyjnych obejmujących łącznie 20 działek ewidencyjnych;
5) sporządzanie innych niż wymienione w pkt 3 map i dokumentów geodezyjnych do celów prawnych, łącznie z badaniem stanu prawnego nieruchomości – minimum 3 prace geodezyjne
Za tę wiadomość podziękował(a): giekon

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/11/17 19:29 #16572

  • giekon
  • giekon Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
A można wypisać w 4 pkt tylko prace z ustaleniem ewidencyjnym granic działki które robiliśmy np. przed podziałem? I to samo w 5 pkt. - 3 prace z połączenia działek? Nic innego niestety nie znajdę :/ 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/11/17 21:55 #16581

  • Jvver
  • Jvver Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 10
Cześć, czy wpisywaliście do dziennika na "jedynkę" roboty wykonywane w ramach Geodezyjnej Obsługi Inwestycji, np. budowa drogi ekspresowej lub modernizacja linii kolejowej?

Chciałbym wpisać tyczenia i inwentaryzacje właśnie z takich robót, gdyż większość mojej praktyki spędziłem na dużych budowach. Ktoś wpisywał to na jedynkę?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/11/18 05:27 #16583

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Cześć, czy wpisywaliście do dziennika na "jedynkę" roboty wykonywane w ramach Geodezyjnej Obsługi Inwestycji, np. budowa drogi ekspresowej lub modernizacja linii kolejowej?

Chciałbym wpisać tyczenia i inwentaryzacje właśnie z takich robót, gdyż większość mojej praktyki spędziłem na dużych budowach. Ktoś wpisywał to na jedynkę?
zgodnie z rozp musisz miec ilosci odpowiednie i rodzaje, wiec czesc mozna
3) tyczenie obiektów budowlanych – minimum 10 obiektów budowlanych, w tym 5 dotyczących sieci uzbrojenia podziemnego;

4) inwentaryzacja obiektów budowlanych – minimum 10 prac geodezyjnych obejmujących inwentaryzację budynków lub budowli, w tym 5 dotyczących sieci uzbrojenia podziemnego.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jvver

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/11/24 07:26 #16672

  • nnnnnnn7
  • nnnnnnn7 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć, czy ktoś kto już uzupełniał dziennik na zakres 4 chciałby się podzielić zdjęciami/ skanem uzupełnionego dziennika.
Mogę w zamian podzielić się zdjęciami uzupełnionego dziennika na zakres 2. 
Mój mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/11/24 10:27 #16673

  • Marcin Krokowski
  • Marcin Krokowski Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 5
Cześć mam pytanie: czy jest tutaj ktoś kto byłby chętny udostępnić wypełniony dziennik z zakresu 4? Zabrałem się za wypisywanie i mam problem z kilkoma robotami, będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/11/30 18:56 #16751

  • itachi
  • itachi Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 1
Cześć, mam pytanie odnośnie dziennika praktyk do 2 zakresu. W 4 punkcie (ten o modernizacji ewidencji) dodali możliwość wykonania 5 prac związanych z ustaleniem przebiegu granic działek ewidencyjnych. Ale nie potrafię odróżnić prac związanych z wyznaczeniem punktów granicznych (punkt 2 z rozporządzenia) a prac związanych z ustaleniem przebiegu granic działek ewidencyjnych. A może to jest to samo? Może mogę wpisać 5 prac związanych z wyznaczeniem punktów granicznych. Ktoś może wyjaśniłby mi róźnicę między wyznaczenie punktów granicznych a ustalenie przebiegu granic działek ewidencyjnych. Mogłbym wpisać 5 prac związanych z wyznaczeniem punktów granicznych jako realizację punktu 4 z rozporządzenia.
I jeszcze jedno pytanie. Mogę wpisywać prace rozpoczęte przed dniem wydania dziennika praktyki zawodowej? Ktoś ma potwierdzone info z weryfikacji takiego dziennika?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez itachi.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/11/30 20:37 #16754

  • emergency12
  • emergency12 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 72
  • Otrzymane podziękowania: 42
Ustalenie robi sie gdy brak jest dokumentów które pozwalają odtworzyć granice. Dokładny przebieg ustalenia granic opisany jest w rozp EGiB od paragrafu 31.
Zwykło sie mówić przy wznowieniu/wyznaczeniu że ustala się granice, pojęcia sie mylą i dlatego można sie pogubić.
Co do wpisu w dzienniku, dzwoniłem kiedyś do GUGiKU z podobnym pytaniem, dostałem odpowiedź że mogę wpisać jeśli w tym czasie pracowałem w firmie. Ale lepiej samemu zadzwonić/ napisać maila
Za tę wiadomość podziękował(a): itachi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/11/30 21:01 #16755

  • chemik
  • chemik Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 16
Ja dziennik pobrałem na początku 2021 roku i nie miałem wpisanej ani jednej roboty po pobraniu dziennika, a większość robót była z 2008 roku. Więc na pewno można wpisać roboty wstecz.
Za tę wiadomość podziękował(a): itachi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/12/01 05:07 #16757

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Mogę wpisywać prace rozpoczęte przed dniem wydania dziennika praktyki zawodowej? Ktoś ma potwierdzone info z weryfikacji takiego dziennika?
Rozp w sprawie uprawnien - mozna na 100%
Za tę wiadomość podziękował(a): itachi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/12/02 21:45 #16774

  • Marcin1986
  • Marcin1986 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 3
Witam. Czy mogłby ktoś wrzucic skan z wypelnienia dziennika praktyki z zakresu 2. Z góry dziękuję

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/12/07 21:02 #16892

  • giekon
  • giekon Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czy jak w opisie czynności które wykonywałem podczas podziału podam informację o badaniu stanu prawnego nieruchomości - badanie ksiąg wieczystych to czy taka praca zostanie zakwalifikowana również do pkt 5. Sporządzanie innych niż wymienione w pkt 3 map i dokumentów geodezyjnych do celów prawnych, łącznie z badaniem stanu prawnego nieruchomości?
Czy pod ten punkt kwalifikują się prace związane ze sporządzeniem wykazu zmian danych ewidencyjnych działki lub budynku? 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/12/07 21:36 #16895

  • MarioMariano
  • MarioMariano Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hej. W jaki sposób wprowadzaliście do dziennika tyczenia budynków przed zniesieniem obowiązku zgłaszania? Część prac mam zgłoszonych jako tyczenie + inwentaryzację więc je opiszę razem i wpiszę identyfikator operatu. A co z pracami gdzie zgłosiłem tylko tyczenie ale nie składałem operatu? Podać tylko id zgłoszenia? Nie robią z tym problemu? Gdyby ktoś miał ochotę podzielić się wypełnionym dziennikiem z zakresu 1 i 2 będę wdzięczny - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.119 s.