admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2016/11/18 09:04 #3328

  • Marcin.Geo
  • Marcin.Geo Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 101
  • Otrzymane podziękowania: 15
Nie ma znaczenia ile budynków, budowli, sieci uzbrojenia podlegało opracowaniu w ramach jednego zgłoszenia pracy, nawet gdyby było ich wiele - to byłaby tylko jedna praca. Pracą geodezyjną w rozumieniu rozporządzenia w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii, jest każda praca zgłoszona do odpowiedniego ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, obejmująca wymagany asortyment prac.
Wobec powyższego prace wykonane w ramach geodezyjnej obsługi inwestycji (jedno zgłoszenie), nie mogą być zaliczone jako odrębne prace, o których mowa w załączniku nr 2 do ww. rozporządzenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Marcin.Geo. Powód: modyfkacja

Dziennik praktyki zawodowej 2016/11/18 16:53 #3331

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
Marcin.Geo pozwolę sobie z Tobą nie zgodzić. Były już nawet stanowiska "Pani z telefonu" GGK, że można wpisywać np. 1 z 5 (pomiar + mapa).


Napisałeś: "Pracą geodezyjną w rozumieniu rozporządzenia w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii, jest każda praca zgłoszona do odpowiedniego ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, obejmująca wymagany asortyment prac."

W rozp w spr urpawnień jest napisane, że do prac zgłoszonych do ośrodków wpisywać nr ZASOBU (nie mylić z ID), więc w domyśle jest, że dla robót które nie są zgłaszane - nie trzeba wpisywać.

Zgłoszeniu wytyczenia podlegają BUDYNKI i sieci uzbrojenia terenu. Droga to budowla - nie budynek - nie trzeba zgłaszać wytyczenia. Chyba że żyję w błędzie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/11/18 20:11 #3334

  • Marcin.Geo
  • Marcin.Geo Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 101
  • Otrzymane podziękowania: 15
Może ją żyje w bledzie Demol. czyli wg Ciebie jak należy opisać roboty w ramach geodezyjnej obsługi aby jasno wynikało że w ramach jednego zgloszenia masz np 5 robot(np. 5tyczen), a nie jedno jak to wynika z mojej definicji roboty geodezyjnej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/11/20 10:59 #3343

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
Hmm.. ja bardziej myślałem o różnym "asortymencie" na jednej robocie (typu wytyczenie + powyk) a nie 5 tyczeń np. przyłączy na jednym zgłoszeniu - z tym przypadkiem się nie spotkałem w listach/opiniach GGK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/11/28 12:22 #3357

  • Mateusz Prawucki
  • Mateusz Prawucki Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Mam prośbę czy ktoś z Państwa mógłby wysłać mi przykładowo wypełniony dzienniczek praktyk zawodowych dla zakresu I lub II.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/11/29 18:57 #3359

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
a nie było już gdzie na forum a nawet w tym temacie coś o tym? Jak mniemam nie przeczytałeś całego długiego wątku?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/12/10 09:46 #3424

  • Przemek1
  • Przemek1 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 198
  • Otrzymane podziękowania: 67
Witam,

Technikiem jestem od 2012 roku. Dziennik praktyki zawodowej pobrałem w 2014 roku jako technik i dokumentuje prace wykonywane po jego pobraniu. W 2016 roku ukończyłem studia I stopnia. Do egzaminu mogę przystąpić 2 lata po ukończeniu studiów z możliwością wykazania praktyki, którą wykonywałem jako technik ? (dziennik praktyk wystawiony jest na technika).

Na "chłopski rozum" to podniosłem swoje kwalifikacje i okres 6 lat od pobrania dziennika praktyk skrócił mi się i jest liczony od ukończenia studiów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/12/10 13:48 #3431

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201
Art. 44. 1 pgik. Uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresach, o których mowa w art. 43 pkt 1, 2, 4 i 5, mogą uzyskać osoby, które:
...
4) posiadają rok praktyki zawodowej w przypadku ukończenia studiów wyższych drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, 2 lata praktyki zawodowej w przypadku ukończenia studiów wyższych pierwszego stopnia albo 6 lat praktyki zawodowej w przypadku posiadania średniego wykształcenia geodezyjnego;

Od chwili ukończenia studiów wyższych pierwszego stopnia potrzebujesz dwa lata praktyki zawodowej aby starać się o uprawnienia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/12/14 13:25 #3452

  • regi05
  • regi05 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam, mam pytanie odnośnie wypełniania dzienniczka. Zakres 1 (głównie podpunkt 1). Dodam, że przeczytałem wątek od początku do końca i o ile jestem pewien, że przy zakresie 1 podpunkty 1 i 5 można łączyć, to mam do was takie pytania:
1. Ze względu na charakterystykę firmy w której pracuję mało wykonujemy mdcp a co za tym idzie pomiarów syt-wys i aktualizacji mapy zasadniczej, a jak już robimy mapy to często bez pomiaru. Robimy za to dużo podziałów, gdzie często przed podziałem trzeba zaktualizować mapę zasadniczą, bo to budynek został przebudowany, zamierzyć trzeba ogrodzenia itp. Czy takie rzeczy mogę wpisać do podpunktu 1 i będzie mi się to liczyło? Czy jak zakładam przy takim pomiarze osnowę pomiarową to też mi się liczy do podpunktu 4?
2. Wykonując inwentaryzację, aktualizuję również mapę zasadniczą, czy ktoś z was łączył te dwie roboty i to przeszło?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/12/17 10:39 #3486

  • Przemek1
  • Przemek1 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 198
  • Otrzymane podziękowania: 67
zgodnie z §6 Rozpoczęcie w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii "Rozpoczęcie praktyki zawodowej nie może nastąpić wcześniej niż w dniu wydania dziennika praktyki zawodowej".

Wychodziłoby na to, że jeśli dziennik praktyki zawodowej pobrałem w 2014 roku to jako technik 6 lat biegnie od tego roku czyli do 2020. Gdybym pobrał go jako inżynier w 2016 roku to mógłbym przystąpić do uprawnień w 2018 roku (ale nie mógłbym dokumentować prac przed datą pobrania dziennika). Mnie interesuje teraz fakt, czy jeśli w dzienniku praktyki zawodowej mam napisane, że został on wydany jako technik geodeta to czy bezwzględnie liczy mi się 6 lat, bo dziennik nie zostanie "zaktualizowany" po podniesieni kwalifikacji.

Ponieważ pracuję od 2012 w zawodzie to rozważam jeszcze możliwość oświadczania, że w okresie 2012-2014 rozpocząłem swoją praktykę zawodową "na starych zasadach" (ale nie wykazując żadnych prac), a nie dopiero po pobraniu dziennika, wtedy temat dla mnie jest prosty, bo nie ma żadnego znaczenia czy jestem traktowany w kategorii technika czy inżyniera.

Muszę zwrócić się z tym chyba do GUGiK-u

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/12/18 14:16 #3489

  • arek172
  • arek172 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam taki problem, otóż pracuję jako geodeta przy obsłudze inwestycji. Dodam, że jest to obsługa stała. Napiszcie proszę, co mam wpisać w rubrykę "Identyfikator ewidencyjny materiału nadany dokumentacji geodezyjnej lub kartograficznej przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego". Ten numer nie istnieje jak na razie, bo nie oddawane jest do ODGiK.

Jest masa żelbetów, tyczenia i inwentaryzacji jest dość, ale nie ma żadnych śladów w postaci operatów oddawanych do ośrodka. Nie ma żadnych śladów pracy wtedy?
Jak ten fakt rozwiązać?

Dla przykładu: Nikt przecież nie robi operatu z projektowania, ... osnowy realizacyjnej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/12/18 17:03 #3491

  • Przemek1
  • Przemek1 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 198
  • Otrzymane podziękowania: 67
Przy obsłudze zgłasza się tyczenie i inwentaryzację i te numery KERG mogą świadczyć o tym, że brałeś udział w obsłudze.

Operaty techniczne z tyczenia np. żelbetów, kotew itp. oczywiście, że są wykonywane przez uprawnionych geodetów z tym, że nie są przekazywane do ODGiK ale do dokumentacji budowy dla inwestora, który na tej podstawie między innymi też fakturuje (tzw. dokumentacja do sprzedaży). Można w sprawozdaniu opisać tom takiej dokumentacji lub miejsce składowania lub, że została ona przekazana do dokumentacji budowy (szkice dokumentacyjne, tyczenia przekazuje się do inspektora nadzoru). Każda inwestycja, dla której ustalony jest inspektor nadzoru inwestorskiego uprawnia do wpisania takiej pracy do dziennika (mówimy o zakresie 4). Przy większych inwestycjach niektórzy geodeci "umawiają się" z ODGiK że robią zgłoszenie i oddają zlecenie etapowo czyli np. dokumentują każde tyczenie - jest to o tyle dobre, że potem nikt po roku nie przynosi książki takich tyczeń.

Co do dziennik praktyki to dużo zależy naprawdę od tego co się robi - słyszałem o przypadku, gdzie ktoś brał udział w obsłudze budowy elektrowni i wykazał 1 zgłoszenie do ODGiK ale opis prac zawierał wszystkie prace dla zakresu 4 i praktyka została uznana.
Za tę wiadomość podziękował(a): arek172

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/12/18 20:40 #3492

  • arek172
  • arek172 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
A czy nie jest błędem jak niektóre prace wpiszę zarówno do dziennika na 1 i na 4, przykład tej osnowy realizacyjnej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/12/18 21:15 #3493

  • Przemek1
  • Przemek1 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 198
  • Otrzymane podziękowania: 67
Spokojnie można wpisywać pracę geodezyjną zarówno do dziennika z zakresu 1 oraz zakresu 4, ponieważ prowadzone i rozpatrywane są one niezależnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2017/01/06 09:43 #3543

  • krzysx15
  • krzysx15 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 3
Jak sądzicie czy wpisując wielkość obiektu w dzienniku błędem będzie zamiast powierzchni wpisanie np 3km (bo jest to droga).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.072 s.