admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2016/10/20 22:53 #3228

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201
To chyba tak nie działa.

Od momentu ukończenia studiów wyższych drugiego będziesz potrzebował jeszcze dwa lata praktyki aby móc ubiegać się o uprawnienia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/10/21 08:53 #3232

  • wojtas
  • wojtas Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 16
Jednoznacznie nie jest tak napisane .
Po ukończeniu studiów mogę ubiegać się o dziennik praktyk, ktory umożliwia mi rozpocząć praktykę czyli 2 lata w moim przypadku . Jak ja już mam dwa lata dziennik praktyk z wymienionymi w rozporządzeniu pracami to dlaczego nie mogę ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/10/21 09:25 #3233

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
"2 lata praktyki zawodowej w przypadku ukończenia studiów wyższych pierwszego stopnia" Moim zdaniem to jest jednoznacznie napisane.

Tu chodzi o pewną świadomość zawodową, którą nabywasz podczas nauki zawodu w danej szkole stąd różne okresy praktyki. Czy słusznie? Nie wiem, ale taki jest sens. Ale jak Cie to nie przekonuje, to po prostu zadzwoń do Gugiku- będziesz miał informację z pierwszej ręki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/10/27 23:53 #3253

  • Megan
  • Megan Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 71
Witam
Zanim napiszę do GUGiK-u, spróbuję tutaj rozwiać moje wątpliwości, może mi pomożecie. Zabieram się za kompletowanie dokumentacji na zakres 1 i mam dylemat dotyczący potwierdzania praktyki przez geodetę uprawnionego. W dzienniku chciałam wpisać prace geodezyjne, które wykonywałam z mężem (geodetą uprawnionym) w jego firmie i nie wiem czy tak można, żeby praktykę podpisywał mąż? Teraz mam własną firmę, współpracuję z innym geodetą uprawnionym i tutaj sytuacja jest jasna. Oprócz tego pracuję w ODGiK.
Czy muszę do dokumentów dołączyć oświadczenia obydwu geodetów uprawnionych o przebytej praktyce zawodowej? Czy ktoś odbywał praktykę w firmie współmałżonka i przeszło to przez Komisję? Czy muszę dołączyć zaświadczenie o zatrudnieniu w ODGiK, gdzie tam wiadomo, raczej praca nie ma nic wspólnego z odbywaniem praktyki?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/10/28 08:22 #3254

  • macius_86
  • macius_86 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 12
- Jeżeli mąż jest uprawniony to może Ci podpisać - nie ma tu przeciwwskazań jeżeli chodzi o powinowactwo (często się zdarza, że podpisuje mąż czy ojciec).
- Wszystkie wpisy w dzienniku poświadczone przez geodetę uprawnionego powinny mieć też potwierdzenie w postaci zaświadczenia o zatrudnieniu) Znaczy: np masz w dzienniku kilkadziesiąt robót, podpisanych przez 5 różnych osób uprawnionych. W tym załóżmy:
A) 1 osoba prowadzi własną działalność - Ty byłaś asystentką/pomiarową przy pracach wpisanych w dziennik.
B) 1 osoba była zatrudniona w firmie X i Ty dla nich pracowałaś
C) 3 osoby pracowały w różnym okresie w jednej firmie, a Ty przez cały okres dla tej firmy wykonywałaś pracę dla firm.
Potrzebujesz, więc w sumie 3 zaświadczeń odpowiednio po jednej dla A, B i C z zaświadczenia ma wynikać okres pracy w firmie, który pokrywa się z dziennikiem.
Za tę wiadomość podziękował(a): Megan

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/10/29 00:11 #3256

  • macbed
  • macbed Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam,

Mam pytanie odnośnie samej konieczności posiadania przeze mnie dziennika praktyk.
W geodezji pracuję od września 2007. Na studia poszedłem jak zacząłem pracować (2007-2012). Wcześniej byłem też w technikum geodezyjnym.

Czy teraz nadal wykonując prace geodezyjne i dopisując je do praktyki zawodowej muszę mieć dziennik? Czy do doświadczenia zawodowego mam wpisać tylko prace wykonane przed wejściem przepisów?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/10/29 21:44 #3257

  • macius_86
  • macius_86 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 12
Tak, od 2014 masz obowiązek dokumentacji praktyki w dzienniku. Czyli 2007 - 2014 zapisujesz na starych zasadach - w teorii jeżeli masz tam wystarczająco dużo prac to powinno to wystarczy. Każdą robotę wykonaną w okresie 2014 - chwila obecna, musi być już w dzienniki. Dodatkowo jeśli dziennik wyrobisz np. teraz 29.10.2016 to dopiero od tego momentu możesz wpisywać czyli 2014 - 2016 masz przerwę zawodową.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/10/31 09:28 #3258

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
a przerwa w praktyce może być max 5 lat, bo potem praktyka od nowa....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/10/31 13:14 #3259

  • Raf
  • Raf Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
jakbyście zapisali w dzieniku praktyk sporządzenie GESUT ?(jak fachowo się to nazywa )
myśle zeby to zapisać karta informacyjna GESUT ?(tylko nie wiem czy jest to poprawnie )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/11/08 12:08 #3268

  • Zachlodek
  • Zachlodek Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 1
Cześć,
mam pytanie odnośnie drugiej kolumny w dzienniku praktyk. Co kryje się pod pojęciem nazwa wykonawcy? W prgik wykonawcą jest zarówno przedsiębiorca jak i osoba legitymująca się uprawnieniami :) Co wpisywaliście? Nazwę firmy, czy geodetę uprawnionego i czy dopuszczalna jest pieczątka?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/11/08 13:14 #3269

  • GeoPryzmat
  • GeoPryzmat Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 30
  • Otrzymane podziękowania: 3
Ja wpisywałem nazwę firmy.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zachlodek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/11/08 16:15 #3270

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
Zachlodek:

PGiK:
Art. 11. 1. Wykonawcą prac geodezyjnych lub prac kartograficznych może być przedsiębiorca, jednostka organizacyjna, a także osoba legitymująca się uprawnieniami zawodowymi w dziedzinie geodezji i kartografii w przypadku wykonywania przez tę osobę funkcji biegłego sądowego, mierniczego górniczego lub asystenta mierniczego górniczego.

Osoba uprawniona jeśli nie jest mierniczym, biegłym lub asystentem zgodnie z PGiK nie jest wykonawcą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/11/10 19:22 #3276

  • vcf1919
  • vcf1919 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam.
Mam pytanie odnośnie dziennika praktyk a mianowicie "zakładanie i pomiar osnów pomiarowych lub realizacyjnych sytuacyjnych i wysokościowych"
czy wystarczy założyc punkty osnowy pomiarowej techniką GPS RTK/RTN poprzez pomiar dwukrotny na punkcie osnowy czy to nie przejdzie w dzienniku?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/11/11 12:48 #3277

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
no ja tak puściłem w dzienniku (kwestia że mój dziennik był wzięty za uznanie wykształcenia pokrewnego i komisja chyba go nie sprawdzała.
W dzisiejszych czasach (GNSS) to hmm rzadko się zdarza że zakłada się osnowę klasycznie. A w rozp. nie jest napisane jak zakładana osnowa, tylko że ma być założenie. Czyli dowolną metodą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/11/12 21:32 #3281

  • vcf1919
  • vcf1919 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 1
dzieki za odpowiedz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.080 s.