admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2016/02/02 22:32 #1769

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
Moim zdaniem to już trochę kombinowanie, ale napiszcie mejla do Gugiku czy coś takiego przejdzie. Dla mnie jeden kerg to jedna robota.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/02/03 11:42 #1774

  • monika198954
  • monika198954 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 3
Może komuś się przyda Info z GUGiK:
Moje pytania:

"Proszę o wyjaśnienie zapisu z Rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 31 stycznia 2014 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii:
Załącznik nr 2
2) tyczenie obiektów budowlanych – minimum 15 prac geodezyjnych obejmujących tyczenie budynków lub budowli, w tym 8 sieci uzbrojenia podziemnego;
3) inwentaryzacja obiektów budowlanych – minimum 12 prac geodezyjnych obejmujących inwentaryzację budynków lub budowli, w tym 7 sieci uzbrojenia podziemnego;
Czy powyższy zapis oznacza, że w dzienniku praktyk należy wykazać wykonanie minimum:
Ad 2). 7 wytyczeń budynków + 8 wytyczeń sieci uzbrojenia terenu? Czy 15 wytyczeń budynków i 8 wytyczeń sieci uzbrojenia terenu?
AD 3). 5 inwentaryzacji budynków + 7 inwentaryzacji sieci uzbrojenia terenu? Czy 12 inwentaryzacji budynków + 7 inwentaryzacji sieci uzbrojenia terenu?
Proszę również o wyjaśnieni czy w przypadku wybrania z WINGiK drugiego dziennika praktyk dla zakresu I można w nim wpisywać prace zakończone przed wybraniem tego dziennika. Pierwszy dziennik został przez mnie wybrany 2 lata temu i jest już w całości uzupełniony opisem wykonanych prac."

Odpowiedź GUGiK:
"W odpowiedzi na zapytanie, przekazane pocztą elektroniczną w dniu 1 lutego 2016 r. uprzejmie wyjaśniam, że na zakres 1 należy wykonać 15 prac geodezyjnych obejmujących tyczenie 7 budynków lub budowli oraz tyczenie 8 sieci uzbrojenia podziemnego. Podobna sytuacja jest z inwentaryzacją, należy wykonać 12 prac geodezyjnych obejmujących 5 inwentaryzacji budynków lub budowli oraz 7 inwentaryzacji sieci uzbrojenia podziemnego.
W przypadku wypełnienia dziennika w całości, można wykupić kolejny dziennik na ten sam zakres i wpisywać do niego prace, wykonywane przed jego wykupieniem."
:)
Za tę wiadomość podziękował(a): zmooda, korsaz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/02/10 11:20 #1898

  • DD
  • DD Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 55
  • Otrzymane podziękowania: 12
Zastanawiam się jeszcze czy na zakres 1 punkt 1 – „pomiary sytuacyjne i wysokościowe oraz opracowywanie ich wyników, w tym sporządzanie lub aktualizacja mapy zasadniczej – minimum 15 prac i opracowań geodezyjnych;” zaliczacie tylko roboty na obiektach które posiadają mapę zasadniczą? Czy wliczacie również prace z obrębów które mają stary syt.-wys. i mapę ewid. w skali 1:2880, czyli miejsca w których mapę opracowujemy jednostkowo. I jeszcze jakie prace poza mdcp, czy inwentaryzacją wliczacie w ten podpunkt?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/02/10 14:20 #1899

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
Wszystkie na, których wykonywałeś pomiar syt- wys. Czemu miało by być jakieś ograniczenie? A tam gdzie aktualizujesz zasadniczą wpisujesz ze ja aktualizowałeś.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/02/11 20:31 #1913

  • anetkk
  • anetkk Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 3
mam pyt ad wykazania wytyczenia sieci. Czy jeżeli mam kerg z roboty (zgloszenie obejmowało inwentaryzacje sieci, a wczesniej byla wytyczona) to czy podawać ten kerg, mimo iż nie trzeba bylo zglaszac wtedy wytyczen?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/02/11 21:57 #1915

  • aś Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 5
Ja wpisywałam informację : " nie wymaga zgłoszenia w PODGiK" i było ok (odnośnie budynków)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez .

Dziennik praktyki zawodowej 2016/02/11 22:14 #1916

  • anetkk
  • anetkk Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 3
jasne co do budynków :) chodzi mi o sieci..czy jak juz mam kerg ktory byl do inwentarki, a wytyczenie dotyczylo tej samej sieci, tylko wykazuje ja pod pkt 2 jako wytyczenie to podawac czy lepiej sobie darowac?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/02/11 22:16 #1917

  • anetkk
  • anetkk Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 3
mam jeszcze pyt ad. pkt 4 zakładanie i pomiar osnów pomiarowych lub realizacyjnych sytuacyjnych i wysokościowych - minimum 1 obiekt bez względu na jego wielkość; czy ten zakres prac wyszczegolnic pod osobnym pkt czy np. w ramach innych prac napisać ze akurat byla zakladana osnowa w ramach calosci?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/02/12 08:12 #1920

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
Podawać KERG. Wyszczególnić tylko w opisie np. sporządzania mapy do celów projektowych. Już była o tym mowa.
Za tę wiadomość podziękował(a): anetkk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/02/12 16:50 #1929

  • anetkk
  • anetkk Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 3
dzięki jkbsrwk :)) mam jescze pyat ad tyczenia i inwentarki sieci? Podawać je razem, czy wyszczególnić pod pkt 2 tyczenie sieci, pod pkt 3 inwentarka sieci? co do opisów szczegółowych.. jest jakaś konkretna ilosc prac które należy opisać? 3 wystarcza?,,,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/02/12 17:05 #1930

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
Myślę, że czy opiszesz w jednym czy rozbijesz nie ma znaczenia ważne, żeby było. Rozumiem, że mowa o dokumentowaniu po staremu? Ja miałem 5 robót: tyczenie sieci, tyczenie budynku, inwentaryzacja sieci, inwentaryzacja budynku, mdcp. Po jednej z każdego rodzaju.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez jkbsrwk.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/02/13 12:15 #1934

  • geodetka
  • geodetka Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 0
Poszukuję osoby, która w niedawnym czasie zdawała egzamin na uprawnienia 1 z pozytywnym skutkiem. Mam kilka pytań m. in. odnośnie wypełniania dziennika. Jeśli się znajdzie chętna do pomocy miła osoba, proszę, żeby napisała na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/02/13 19:30 #1946

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
Poszukujesz osoby.. no fajnie, pewnie takiej, która poda Ci wszystko na tacy? A poszukiwałaś już na tym forum informacji Cie nurtujących? Już mnie szlag trafia, jak czasem tu zaglądam i widzę pytania od osób, które ewidentnie widać, że albo nie przeczytali choć trochę forum, albo są kompletnie zieloni i nawet ustawy PGiK nie przeczytali ani rozporządzenia w spr praktyk zawodowych. :angry:
"geodetka" -> "Posty: 1"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez demol.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/02/14 20:47 #1956

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201
Forum jest od tego żeby sobie nawzajem pomagać, ale trochę własnej inwencji też nie zaszkodzi
@geodetka - myślę, że jak przeczytasz ten wątek to znajdziesz tu odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/02/17 20:08 #1980

  • Night
  • Night Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 5
Użytkownicy :)

Po przeczytaniu całego tematu podsumowując.
Jest ktoś kto zbierał doświadczenie na zakres 1 tylko dziennikiem praktyk?

Z kontaktów z GUGiK wynika, że pkt 1) i 5) (mdcp i aktualizacja mapy zasadniczej) można połączyć - to chyba dalej obowiązuje?
Natomiast pkt 2), 3) i 4) już nie? - ale to chyba już nie obowiązuje, przewijały się takie stwierdzenia wcześniej, ale teraz już można to łączyć?
Ale tak - dziennik ma 45 miejsc na Wykaz prac i 39 stron na Opis prac, i te strony na opis sugerują, że jedna strona - jedna robota. GUGiK napisał, że CHYBA można pisać o więcej jak jednej pracy na pojedynczej stronie Opisiu, ale czy na pewno? Ktoś już w ten sposób udokumentował doświadczenie i przeszło kwalifikację wstępną?
Bo przecież 48 minus wspólne pkt 1) i 5) daje nam 43 - więc mieścimy się w wykazie, ale już nie w opisie. Jak to załatwić?
Ja osobiście wybrałem sobie 57 prac, które chciałbym wpisać - część z nich wyrzucę, część mogę skomasować, ale czy przejdzie to przez kwalifikację?

No i PS. Myślę że pkt 1) jako pomiar i aktualizacja mz można by spokojnie połączyć i z pkt 3) i 4).

Czekam na odpowiedź, pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.202 s.