admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2016/01/29 08:04 #1705

  • Zachlodek
  • Zachlodek Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 1
@ Erzsebet
Dzięki za odpowiedź. Przede wszystkim nie uważam wymogów za bezsensownych, jedynie zastanawiałam się, czy komisja wyłuska z poszczególnych robót to na czym im zależy ;) Akurat mam to szczęście, że zajmuję się podziałami praktycznie od A do Z pomijając ewentualnie stabilizację ;) Jeśli jest rzeczywiście tak jak mówisz to martwią mnie trochę podziały rolne, bo pomimo tego, że robimy ogrom podziałów, to w mojej prawie 3 letniej karierze zawodowej trafił nam się zaledwie jeden podział nieruchomości rolnej (prgik) ;) Taka specyfika Śląska, więc licząc na to, że średnia się nie zmieni, będę czekać kolejnych 6 lat albo przeprowadzę się wgłąb Polski albo przekonam komisję, że "taki mamy klimat" ;) Pozdrawiam! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/01/29 08:43 #1706

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
Można pobierać kolejne dzienniki na ten sam zakres- Gugik zmienił zdanie :) Przyłącz jest elementem sieci, osobiście miałem same przyłącza i przeszło. Wszystkie tyczenia trzeba zgłaszać, chyba że dokumentacja z inwentaryzacji zostanie złożona do 30 dni od tyczenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/01/29 21:56 #1709

  • Erzsébet
  • Erzsébet Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 72
No wiem wiem, zamierzam się trzymać tej opcji z 30 dniami ;) A jak wpisywałeś przyłącza, to pisałeś tyczenia razem z inw?? I czy wspominałeś przy tym o budynku? Zastanawiam się czy wskazywać dokładnie którą robotę do którego punktu zaliczam, czy np wpisać 20 inw budynku+przyłącza i zostawić ten problem komisji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/01/29 23:53 #1710

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
Ja tyczenia sieci miałem przed 12 lipca. A co do inwentaryzacji to wszędzie pisałem budynek + przyłącza i było ok :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/01/30 07:22 #1711

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
yhh.. tyczenia uzbrojenia ZAWSZE trzeba zgłaszać - jeśli wykonają do 30 dni - nie musisz składać operatu z tyczenia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/01/30 10:32 #1713

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
Racja :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/01/30 12:42 #1714

  • Erzsébet
  • Erzsébet Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 72

demol napisał: yhh.. tyczenia uzbrojenia ZAWSZE trzeba zgłaszać - jeśli wykonają do 30 dni - nie musisz składać operatu z tyczenia


Fakt. Jakoś to pominęłam całkiem w rozmyślaniach, bo trzymam się wersji z wpisywaniem ID operatu przyjętego do zasobu. Zamierzam wpisywać numery przyjętych inwentarek, przy których było robione i tyczenie i pomiar powykonawyczy. I tyle :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/02/01 08:58 #1735

  • DD
  • DD Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 55
  • Otrzymane podziękowania: 12
Jeszcze jedno pytanko do sprawy tyczeń i inwentaryzacji sieci uzbrojenia podziemnego Tyczę kabel eN, inwentaryzuje do 30 dni od tyczenia, składam operat z samej inwentaryzacji i do dziennika wpisuje jako tyczenie + inwentaryzacja. W takim wypadku do operatu z inwentaryzacji dołączacie jakiś szkic tyczenia, współrzędne? Czy tylko inwentaryzujecie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/02/01 17:58 #1742

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
jeśli inwentaryzujesz DO 30 dni, to właśnie Art. 12c pkt 2 mówi o tym, że nie musisz składać operatu z tyczenia.

Ja dopisuję w sprawozdaniu z powyku:
"Na podstawie Art. 12c pkt 2. Prawa Geodezyjnego i Kartograficznego (z dn. 17 maja 1989r. z późn. zm.) odstąpiono od złożenia w PODGiK operatu z wytyczenia obiektów budowlanych."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/02/01 23:28 #1747

  • anetkk
  • anetkk Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 3
Witam! Mam pytanie ad. dziennika praktyk na starych zasadach. Czy w takiej syt również można wpisywać np. 1 kerg w pkt 1 i np. 5, lub 1 i 3? W przypadku tyczenia wystarczy podać rodzaj obiektu, pow/długosć sieci i dane dot. działki, obręb itd?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/02/02 00:16 #1748

  • Jimmy
  • Jimmy Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich...
co do tych nieszczęsnych dzienniczków itp. doczytałem się na forum, że roboty które robiłem po wprowadzeniu dzienników mogę tylko i wyłącznie wykazać w dzienniku... może to jest głupie pytanie ale niech mi ktoś to napisze, bo aż mi się wierzyć nie chce...
czyli - jeżeli robiłem fajną robotę prawną (02-05.2015) a nie pobrałem dziennika - to w zasadzie ona mi przepadła????? i w żaden sposób nie mogę jej udokumentować??????
myślę że od 2000 roku nazbierałem odpowiednią ilość robót - ale ta akurat była naprawdę fajna :(
- bardzo proszę niech mi to ktoś potwierdzi - ta robota przepadła????
i drugie takie małe pytanie....
nie zagłębiałem się jeszcze w zakres tych wszystkich zagadnień jakie są potrzebne na dwójkę... ale czy jeżeli pobiorę ten nieszczęsny dziennik - oznacza to, że muszę się z tego dziennika rozliczyć w momencie składania papierów? czy może lepiej go wziąć a w razie jeśli wystarczy mi robót - w ogóle go nie ujawniać... można w ten sposób zrobić?

pozdrawiam wszystkich.... i dziękuje za odpowiedz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/02/02 07:23 #1749

  • dyziojasiojohan
  • dyziojasiojohan Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 6
jak masz odpowiedni staż to nie musisz brać dziennika tylko składasz po staremu wykaz + opis praktyki zawodowej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/02/02 08:27 #1750

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
Robota przepadła. A co do pobierania dziennika, możesz pobrać i nie wykazać a jak wykażesz to najwyżej pusty bo będziesz miał wszystkie roboty po staremu. Ale prościej przeanalizować swoje roboty i zastanowić się czy jest Ci potrzebny.. 45 zł w kieszeni :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/02/02 19:19 #1757

  • kat155
  • kat155 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam pytanie, czy wpisując do dzienniczka robotę z wytyczenia a w niej kilka sieci, np.: 5 m. kabla eN, 6 m. kabla eW, 12 m. kabla eN itd. zaliczamy 3 sieci uzbrojenia podziemnego, czy dla pewności lepiej rozbić to na 3 różne wpisy? Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/02/02 21:57 #1767

  • anetkk
  • anetkk Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 3
Powtarzam mój wcześneijszy wpis: czy 1 kerg można wykazać dla np. 2, 3 rodzajów robót? Np. 1 kerg wpisać pod innym asortymentem w pkt. 1 i np. pkt. 3 ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.166 s.