admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2016/05/27 08:16 #2680

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
Jak patrzę na twój przykład dziennika, to mam wrażenie, że nie przeczytałeś całego wątku o dzienniku, bo takie tematy były już kilkakrotnie poruszone :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/05/30 09:46 #2690

  • Przemo
  • Przemo Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich i proszę o pomoc.
W dniu 01.07.2016 r minie mi 5-cio letni okres przerwy w praktyce.
Został mi miesiąc i mam pytanie w jakiej formie mogę podjąć jakąś bezpłatną praktykę/staż aby przedłużyć doświadczenie zawodowe tak aby mi cała praktyka zawodowa zbierana od 2004 r nie przepadła ???
Od pięciu lat nie pracuje w zawodzie praktykę zbierałem od 2004 - 2011
Dzwoniłem do GUGiK i zaproponowano mi wolontariat ale niestety nie można być wolontariuszem w przedsiębiorstwie prywatnym.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/05/30 10:35 #2691

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
Pobrać dziennik, odbyć praktykę, udokumentować w nim jakieś prace. Wykonawca podbija Ci oświadczenie o odbyciu bezpłatnej praktyki.
P.S. Moim zdaniem można być wolontariuszem, tylko "pracodawca" ponosi korzyści za darmowego pracownika i z tego trzeba się rozliczyć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/07/26 15:11 #2964

  • Geomgr
  • Geomgr Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 46
  • Otrzymane podziękowania: 5
Witam,
mam takie pytanie, mogę wpisać do dziennika robotę zgłoszoną przed jego otrzymaniem ? Tj. robota została zgłoszona do ośrodka np. 09.06.2016, a dziennik praktyki został wydany 01.07.2016, a robotę zaczęliśmy 05.07.2016 i skończona 20.207.2016?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/07/26 17:39 #2965

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201

§ 6. Rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 31 stycznia 2014 r.
w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii Praktykę zawodową uznaje się za rozpoczętą w dniu przystąpienia przez osobę zainteresowaną do wykonywania prac geodezyjnych lub kartograficznych pod kierunkiem osoby posiadającej uprawnienia zawodowe. Rozpoczęcie praktyki zawodowej nie może nastąpić wcześniej niż w dniu wydania dziennika praktyki zawodowej.

Nie ma znaczenia kiedy robota została zgłoszona, ale to kiedy konkretne prace były przez Ciebie wykonywane.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/09/01 20:55 #3074

  • Raf
  • Raf Avatar
  • Z dala
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
czy w opisie dzienniku praktyk mogę pisać 2 pozycje(tz. na jednej stronie opis+na samym dole 1 podpis geodety uprawnionego)?-czy musi być 1 strona opisu i 1 pozycja ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/09/02 08:15 #3076

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
Nawet musisz jeśli chcesz wykorzystać wszystkie pozycje z wykazu bo stron na opis jest trochę mniej :) Ja miałem na kilku stronach po dwa opisy i było ok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/09/03 12:33 #3077

  • tommiM
  • tommiM Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czy w kolumnie 4 "Nazwa i położenie obiektu , wielkość obiektu" wpisywaliście np. miejscowość dz. 1, 1 ha czy dokładne położenie czyli województwo, powiat, obręb itp.
W kolumnie 1 wystarczy wpisać imie i nazwisko geodety uprawnionego czy firmę?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez tommiM.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/09/03 12:34 #3078

  • tommiM
  • tommiM Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czy w kolumnie 4 "Nazwa i położenie obiektu , wielkość obiektu" wpisywaliście np. miejscowość dz. 1, 1 ha czy dokładne położenie czyli województwo, powiat, obręb itp.
W kolumnie 1 wystarczy wpisać imie i nazwisko geodety uprawnionego czy firmę?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/09/03 12:38 #3079

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
ja wpisywałem- nr działki., obręb, jednostka ewid., powierzchnia działki. ewentualnie przy mdcp jeszcze powierzchnia opracowania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/09/08 19:54 #3090

  • Raf
  • Raf Avatar
  • Z dala
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
1.jeżeli robie budynek powykonawczy +przyłacza uzrojenia do niego -czy to licz się jako inwentaryzacja sieci uzbrojenia terenu ?
2.przyłącza kanalizacji sanitarnej do budynku czy to się liczy jako inwentaryzacja sieci uzbrojenia terenu?
można przyłącza traktować jako sieć ?-czy komisja to zalicza ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/09/09 09:15 #3092

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
Temat był omawiany na forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/09/21 08:59 #3115

  • ola552
  • ola552 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,

ukończyłam studia geodezyjne, od 5 lat pracuje w geodezji, od 1.09.16r odebrała dziennik praktyki zawodowej na 1 i 2 zakres.

Chciałam się zapytać o parę rzeczy odnośnie wpisywania robót do dziennika:

1. czy wymagane jest, że przy zgłoszeniu danej roboty do ośrodka wpisanie się do listy osób w punkcie 8 ??
dot. w/w pyt. czy wystarczy wpisać tylko uprawnionego a siebie podpisywać pod szkicami obliczeniami itp ??
Czy taką robotę gdzie nie ma mnie na liście w zgłoszeniu ale ją mierze, liczę i są liczne moje podpisy mogę wpisać do dziennika praktyk ??

2. co najlepiej wpisywać do takich dzienników, po kolei co się robiło czy konkretnie ??

3. przy zakresie 2 szef nie posiada uprawnień w tym zakresie ale robimy liczne podziały/ wznowienie i podpisuje się pod tym i podbija się geodeta z upr. 2. czy mimo że mój pracodawca nie ma takich uprawnień mogę wpisywać do dziennika takie roboty ??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/09/21 17:09 #3117

  • DD
  • DD Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 55
  • Otrzymane podziękowania: 12
"§ 7. 1. Przebieg praktyki zawodowej dokumentuje się kolejnymi wpisami odzwierciedlającymi czynności wykonywane
w  ramach opracowań będących rezultatem odpowiednich prac geodezyjnych lub kartograficznych, ze wskazaniem daty
rozpoczęcia i zakończenia tych prac, a w przypadku prac podlegających zgłoszeniu do właściwych organów Służby Geodezyjnej
i Kartograficznej – ze wskazaniem również identyfikatora ewidencyjnego materiału nadanego dokumentacji geodezyjnej
lub kartograficznej przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Wpisy w dzienniku praktyki
zawodowej są dokonywane w sposób systematyczny, po wykonaniu każdej kolejnej pracy geodezyjnej lub kartograficznej."

1. Myślę że jeżeli nie będziesz wpisana w zgłoszeniu nic się nie stanie. Wystarczy podpisywać się pod tym co wykonywałaś.I taką robote spokojnie możesz wpisywać.
2. Do dziennikow wpisujesz to co robiłaś. Mówi o tym pierwsze przytoczone zdanie z rozporządzenia o uprawnieniach.
3. Było już w tym temacie o tym. Piszesz pod czyim kierownictwem było wykonywane, a pieczątke firmy w której to robiłaś, podpisuje CI to uprawniony który miał wymagane uprawnienia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/09/27 15:44 #3137

  • Jachu
  • Jachu Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
A co w przypadku gdy nie jestem podpisany nigdzie w operatach ( taka polityka firmy- tylko podpisy geodety uprawnionego) ale robiłem pomiary i składałem go od początku do końca to mogę wpisywać te ID operatów do dziennika??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.073 s.