admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2015/05/06 08:16 #903

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
To i tak ja mam pyt. za 100 pkt. bo mam wykaz i dziennik, z czego w wykazie pracowałem w firmie A i robiłem roboty z firmy A i też w wykazie pracowałem w firmie B a robiłem roboty firmy A [ot tak się porobiło], a w dzienniku dalej pracowałem w firmie B a robiłem roboty w firmie A. I się zastanawiam czy czasookres pracy w firmie B muszę potwierdzić w firmie A że robiłem u nich roboty [w sumie to podwykonawstwo firmy B dla firmy A].

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez demol.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/05/06 19:45 #904

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
A ja mam pytanie jeśli w firmie pracuje rok później w tej samej firmie jestem na stażu 3 miesiące i później dalej pracuje do teraz, to wystarczy jedno zaświadczenie ze jestem zatrudniony od marca 2013r. do chwili obecnej??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/05/06 20:04 #905

  • Marek
  • Marek Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 125
  • Otrzymane podziękowania: 32
Generalnie należy chyba przyjąć taką zasadę, że należy udokumentować pracę w tych firmach, które podbijają się w wykazie czy dzienniku praktyki, czyli dołączyć świadectwa pracy lub inne umowy/zaświadczenia o zatrudnieniu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/05/11 19:56 #918

  • Sleepwalker
  • Sleepwalker Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 9
Witam wszystkich,
Mam 2 pytania odnośnie nowego dziennika na uprawnienia z zakresu I: w rozporządzeniu z 31 stycznia z zeszłego roku jest mowa o 48 robotach geodezyjnych, natomiast w nowym dzienniku jest miejsce na 45 robót. Czy ja czegoś nie rozumiem, czy trzeba podpiąć jedną robotę pod dwa różne typy prac geodezyjnych?
Drugie pytanie, to czy można nie wpisywać nr ID nadanego przez PODGiK do tyczeń budynków wykonanych przed lipcem zeszłego roku? To pytanie już się powtórzyło w postach 862-865, lecz nie zostało potwierdzone przez kogoś 'wyżej', a zależy mi na w 100% dobrej informacji, ponieważ mój pracodawca nie zgłaszał ani nie zgłasza tyczeń budynków.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/05/11 20:57 #920

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
Ad. 1.
też myślałem że debile tworzyli ten dziennik. aż nie przeczytałem dokładnie pierwszej [drugiej?] strony dziennika. Jak byk tam pisze że jeśli braknie miejsca trzeba nowy dziennik.

Ad. 2.
W dzienniku wpisujesz roboty rozpoczęte po dniu wydania dziennika.
Roboty tyczeń przed lipcem 2014 nie wymagały zgłoszenia więc nie mają ID więc ja wpisałem w tym polu "brak". [miałem też jedną robotę nie podlegającą zgłoszeniu to też nawet id-kergu nie pisywałem, a w jednym urzędzie mi powiedzieli że nie nadająID zasobu więc wpisałem id zgłoszenia].
Tyle że jeszcze papierów nie wysłałem:P za cel wziąłem sobie przynajmniej raz przeczytanie wszystkich ustaw/rozporządzeń;p

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/05/12 18:56 #925

  • kucmix
  • kucmix Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 14
Można zmieścić wszystkie roboty w jednym dzienniku bo wystarczą 42 roboty. Jeżeli przy MDCP robiłes i pomiary i kartowanie oraz zakładałeś osnowę pomiarową to już masz 3 roboty w jednym więc wystarczy 15 map do celów projektowych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/05/12 20:27 #926

  • Sleepwalker
  • Sleepwalker Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 9
Odnośnie pierwszego pytania, to dzisiaj udało mi się dodzwonić i babka z GUGIK-u powiedziała dokładnie to samo co kolega w poście wyżej napisał. Także myślę, że ta sprawa jest rozwiązana.
Natomiast jeśli chodzi o drugą sprawę, to nie dostałem odpowiedzi wprost, że można nie wpisywać żadnego nr ID przy tyczeniach sprzed lipca. Pozostaje mi chyba czekać, aż ktoś wypełni w ten sposób dziennik i da komisji do weryfikacji... Albo poprosić pracodawcę o zgłoszenie tych kilku tyczeń, ale to może być niełatwe zadanie :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/05/12 20:43 #927

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
SLeepwalker, dzwonić to jedno, mailować to drugie a komisja to trzecie. Ktoś w tym temacie się wypowiadał o opinii z telefonu czy maila i mu powiedzieli, że np przy inwentaryzacji nie można na tej samej robocie zrobić budynku i sieci uzbrojenia.
Jedyna chyba szansa sprawdzenia i głos decydujący to ta komisja, która akurat będzie sprawdzała Twoje papiery - niestety :angry: .
Zresztą muszą mieć jakąś "jednoznaczność" w swoim postępowaniu. Jak w Prawie GiK i rozporządzeniach jest syf, w organizacji jest syf to czemu by tu miało być porządnie i normalnie :angry: . [a wszystko chodzi o... kasę? :angry: ]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/05/12 21:32 #928

  • monik
  • monik Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam jestem tu nowa wypełniam dziennik praktyk ale nie wiem czy do końca dobrze mogłby mi ktos wysłać ewentulnie wkleić przykłądowy opis pracy np odnośnie mapy do celów projektowych bo nie wiem jak do konca ma to wygladać .A nie znam nikogo kto mogłby mi odpowiedzieć na to pytanie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/05/13 08:53 #929

  • marvel
  • marvel Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Ostatnio przeczytałem taki zapis z Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 31 stycznia 2014 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii :

§ 6. Praktykę zawodową uznaje się za rozpoczętą w dniu przystąpienia przez osobę zainteresowaną do wykonywania
prac geodezyjnych lub kartograficznych pod kierunkiem osoby posiadającej uprawnienia zawodowe. Rozpoczęcie praktyki
zawodowej nie może nastąpić wcześniej niż w dniu wydania dziennika praktyki zawodowej.


Czyli tym samym jeśli zacząłem pracę we wrześniu 2014 a w maju 2015 dostałem dziennik praktyk zawodowych to czy nie mogę wpisać robót które robiłem przed wydaniem dziennika?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/05/13 10:19 #930

  • Marek
  • Marek Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 125
  • Otrzymane podziękowania: 32
do monik:
Na Twoim miejscu założyłbym nowy temat "wpis w dzienniku praktyk dot. mdcp", tam wpisałbym swoją propozycję i na pewno ktoś wyrazi opinię do Twojego opisu. Jak widać temat "dziennik praktyki zawodowej" jest bardzo ogólny i nowym użytkownikom ciężko coś konkretnego znaleźć, bo trzeba przeczytać cały temat.
Ja sam pisząc opis prac nie rozpisywałem się bardzo, pisząc od punktów.
do marvel:
Możesz wpisywać tylko to co robiłeś od maja 2015, czyli np. jeżeli oddaliście operat w kwietniu to niestety nie wpiszesz go do dziennika, ale jeżeli pobraliście materiały w marcu, zrobiliście wywiad w kwietniu, a pomiar i kompletowanie operatu to maju to możesz wpisać te czynności (pomiar i kompletowanie operatu) do swojego dziennika.
Niestety trzeba teraz jak najwcześniej zakładać dzienniki - ja brałem od razu na 3 zakresy.
Za tę wiadomość podziękował(a): marvel

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/05/13 10:24 #931

  • marvel
  • marvel Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
A jest jakiś termin ważności dziennika praktyk?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/05/13 10:47 #932

  • Marek
  • Marek Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 125
  • Otrzymane podziękowania: 32
Rozporządzenie w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii

§8.3. Praktyka zawodowa jest uznawana, jeżeli w jej przebiegu nie wystąpiła jednorazowa przerwa dłuższa niż 5 lat.


Czyli jeżeli nie wpiszesz żadnej roboty przez 5 lat od pobrania dziennika - przepada.
Jeżeli między kolejnymi robotami minie 5 lat - przepada.

W innych przypadkach jest ok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/05/13 13:30 #934

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
jest jeden: od wpisu nazwijmy go A do wpisu B okres między nimi nie może być większy niż 5 lat. Czyli jedna robota na 5 lat :D
Śmiać się można, ale np na dwójkę czy czwórkę taki rozstrzał terminów ma sens...


o... Marek mnie ubiegł :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez demol.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/06/21 23:02 #1053

  • anetkk
  • anetkk Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 3
Witam! Czy ktoś mógłby pomóc w mojej syt. Nie pobrałam nadal dziennika niestety. Pracę rozpoczęłam na starych zasadach i do wejścia w życie rozporządzenia mam bez 2 tyg 2 lata od momentu ukończenia studiów. W tym okresie wykażę moje prace z tych 2 lat tylko czy mam je wypełniać zgodnie z nowym rozporządzeniem? Czy ma ktoś przykładowo wypełniony dziennik na zakres 2? i ewentualnie czy mógłby się nim podzielić tak dla ogólnego rozeznania jak to zrobić dobrze? ;) jeszcze jedno pytanie do Was czy wiadomo coś ad modernizacji. Czy w tym punkcie można wpisywać po prostu prace z zakresu weryfikacji danych egib? z góry dziękuje za pomoc :) jakąkolwiek!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez anetkk.
Czas generowania strony: 0.076 s.