admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2016/09/27 21:51 #3138

  • DD
  • DD Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 55
  • Otrzymane podziękowania: 12
"3.  Badanie treści dziennika praktyki zawodowej może obejmować również sprawdzenie, czy osoba zainteresowana
brała czynny udział w czynnościach opisanych w dzienniku praktyki zawodowej. Sprawdzenie odbywa się na podstawie
informacji pozyskanych z ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, w którym jest przechowywana dokumentacja
geodezyjna i kartograficzna prac wykazanych w dzienniku praktyki zawodowej. "
Rozporzadzenie o uprawnieniach, w razie kontroli brak potwierdzenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/10/05 10:23 #3155

  • vadeerek
  • vadeerek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,
zwracam się do Was z pytaniem odnośnie uzupełniania dziennika praktyk. Wykonuję modernizację ewidencji gruntów i budynków na terenie całej gminy, która składa się z 11 obrębów. Czy wpisać każdy obręb osobno i mam 11 prac czy 1 prace - dotycząca całej gminy? jak to wpisać do dziennika 1, a jak do 2?
Czy po uzupełnieniu "wykaz prac lub opracowań geodezyjnych" to "opis czynności wykonywanych przez osobę zainteresowana" wykonuję tylko do wybranych prac czy każdą opisuję indywidualnie?
I ostatnie pytanie, robota zaczęła się w gdzieś kolo sierpnia a ja dziennik mam od września, praca dalej trwa więc mogę sobie wpisać ją od momentu uzyskania dziennika?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/10/05 10:37 #3156

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
Możesz wpisać do dziennika. Ile prac w wykazie tyle opisów. Ja bym wpisał jeden raz bo jedną modernizację potrzebujesz, więc szkoda miejsca w dzienniku. Wpisałbym tylko do dziennika na zakres 2, bo nie za bardzo widzę sens wpisywania do zakresu 1 :)
Za tę wiadomość podziękował(a): vadeerek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/10/05 10:54 #3157

  • vadeerek
  • vadeerek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki za szybką odpowiedz :)
Robione są tez pomiary syt-wys i przetwarzanie rezultatów pomiarów, to do 1 też można to dać, i nie wiem jak lepiej obrębami czy nie zawalać tych wpisów i dać tylko gminę? :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/10/20 10:24 #3222

  • WACHU
  • WACHU Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam
Mam takie pytanie, bo słyszałem dużo na ten temat, ale 100% odpowiedzi nie uzyskałem jak narazie.

Jeżeli przypuśćmy skończyłem technikum w 2014 roku czyli po wydaniu rozporządzenia i zacząłem od razu pracę w zawodzie natomiast po dziennik pojechałem w 2016 roku. To od kiedy mi się liczy praktyka? kiedy mogę podchodzić do egzaminu?
A drugi przykład podobny. Czyli, że skończyłem technikum w 2014 r , tylko że nie zacząłem pracy od razu po technikum tylko razem z wydaniem dziennika. Czyli w 2016 r. To w takim przypadku kiedy mogę podchodzić do uprawnień?

Z góry dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/10/20 14:11 #3223

  • llukaszekk
  • llukaszekk Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 11
Okres od wejścia w życie rozporządzenia, do momentu pobrania dziennika, uznawany jest za przerwę w praktyce zawodowej. Więc odpowiedni okres czasu od skończenia szkoły, ale praktyka czyli prace geodezyjne od momentu zabrania dziennika.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/10/20 14:15 #3224

  • WACHU
  • WACHU Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki za odpowiedź, ale szczerze mówiąc nie do końca ją zrozumiałem. Mógłbym prosić o bardziej obrazowe wyjaśnienie? :)
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/10/20 14:22 #3225

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
Rozporządzenie:
§ 6. Praktykę zawodową uznaje się za rozpoczętą w dniu przystąpienia przez osobę zainteresowaną do wykonywania prac geodezyjnych lub kartograficznych pod kierunkiem osoby posiadającej uprawnienia zawodowe. Rozpoczęcie praktyki zawodowej nie może nastąpić wcześniej niż w dniu wydania dziennika praktyki zawodowej.

PGiK:
Art. 44.
1. Uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresach, o których mowa w art. 43 pkt 1, 2, 4 i 5, mogą uzyskać osoby, które:
1) posiadają pełną zdolność do czynności prawnych;
2) nie były karane za przestępstwo przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, za przestępstwo przeciwko wymiarowi sprawiedliwości, za przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, za przestępstwo przeciwko mieniu, za przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu, za przestępstwo przeciwko obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi lub za przestępstwo skarbowe;
3) posiadają wyższe lub średnie wykształcenie geodezyjne;
4) posiadają rok praktyki zawodowej w przypadku ukończenia studiów wyższych drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, 2 lata praktyki zawodowej w przypadku ukończenia studiów wyższych pierwszego stopnia albo 6 lat praktyki zawodowej w przypadku posiadania średniego wykształcenia geodezyjnego;
5) wykażą się znajomością przepisów w dziedzinie geodezji i kartografii.

Czyli: pobierasz dziennik i dopiero od tego momentu musisz pracować 6 lat i dokumentować praktykę.
Za tę wiadomość podziękował(a): domika20@gmail.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/10/20 20:06 #3227

  • wojtas
  • wojtas Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 16
Witam,
Moje pytanie odnośnie przystąpienia do egzaminu. Jestem technikiem, od 2014 prowadzę dziennik praktyk . W marcu będę bronił inżyniera i moje pytanie czy potrzebuje kolejnych dwóch lat praktyki? Patrząc formalnie to będe spełniał warunki czyli ''4) posiadają rok praktyki zawodowej w przypadku ukończenia studiów wyższych drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, 2 lata praktyki zawodowej w przypadku ukończenia studiów wyższych pierwszego stopnia albo 6 lat praktyki zawodowej w przypadku posiadania średniego wykształcenia geodezyjnego; "

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/10/20 22:53 #3228

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201
To chyba tak nie działa.

Od momentu ukończenia studiów wyższych drugiego będziesz potrzebował jeszcze dwa lata praktyki aby móc ubiegać się o uprawnienia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/10/21 08:53 #3232

  • wojtas
  • wojtas Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 16
Jednoznacznie nie jest tak napisane .
Po ukończeniu studiów mogę ubiegać się o dziennik praktyk, ktory umożliwia mi rozpocząć praktykę czyli 2 lata w moim przypadku . Jak ja już mam dwa lata dziennik praktyk z wymienionymi w rozporządzeniu pracami to dlaczego nie mogę ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/10/21 09:25 #3233

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
"2 lata praktyki zawodowej w przypadku ukończenia studiów wyższych pierwszego stopnia" Moim zdaniem to jest jednoznacznie napisane.

Tu chodzi o pewną świadomość zawodową, którą nabywasz podczas nauki zawodu w danej szkole stąd różne okresy praktyki. Czy słusznie? Nie wiem, ale taki jest sens. Ale jak Cie to nie przekonuje, to po prostu zadzwoń do Gugiku- będziesz miał informację z pierwszej ręki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/10/27 23:53 #3253

  • Megan
  • Megan Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 71
Witam
Zanim napiszę do GUGiK-u, spróbuję tutaj rozwiać moje wątpliwości, może mi pomożecie. Zabieram się za kompletowanie dokumentacji na zakres 1 i mam dylemat dotyczący potwierdzania praktyki przez geodetę uprawnionego. W dzienniku chciałam wpisać prace geodezyjne, które wykonywałam z mężem (geodetą uprawnionym) w jego firmie i nie wiem czy tak można, żeby praktykę podpisywał mąż? Teraz mam własną firmę, współpracuję z innym geodetą uprawnionym i tutaj sytuacja jest jasna. Oprócz tego pracuję w ODGiK.
Czy muszę do dokumentów dołączyć oświadczenia obydwu geodetów uprawnionych o przebytej praktyce zawodowej? Czy ktoś odbywał praktykę w firmie współmałżonka i przeszło to przez Komisję? Czy muszę dołączyć zaświadczenie o zatrudnieniu w ODGiK, gdzie tam wiadomo, raczej praca nie ma nic wspólnego z odbywaniem praktyki?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/10/28 08:22 #3254

  • macius_86
  • macius_86 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 12
- Jeżeli mąż jest uprawniony to może Ci podpisać - nie ma tu przeciwwskazań jeżeli chodzi o powinowactwo (często się zdarza, że podpisuje mąż czy ojciec).
- Wszystkie wpisy w dzienniku poświadczone przez geodetę uprawnionego powinny mieć też potwierdzenie w postaci zaświadczenia o zatrudnieniu) Znaczy: np masz w dzienniku kilkadziesiąt robót, podpisanych przez 5 różnych osób uprawnionych. W tym załóżmy:
A) 1 osoba prowadzi własną działalność - Ty byłaś asystentką/pomiarową przy pracach wpisanych w dziennik.
B) 1 osoba była zatrudniona w firmie X i Ty dla nich pracowałaś
C) 3 osoby pracowały w różnym okresie w jednej firmie, a Ty przez cały okres dla tej firmy wykonywałaś pracę dla firm.
Potrzebujesz, więc w sumie 3 zaświadczeń odpowiednio po jednej dla A, B i C z zaświadczenia ma wynikać okres pracy w firmie, który pokrywa się z dziennikiem.
Za tę wiadomość podziękował(a): Megan

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2016/10/29 00:11 #3256

  • macbed
  • macbed Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam,

Mam pytanie odnośnie samej konieczności posiadania przeze mnie dziennika praktyk.
W geodezji pracuję od września 2007. Na studia poszedłem jak zacząłem pracować (2007-2012). Wcześniej byłem też w technikum geodezyjnym.

Czy teraz nadal wykonując prace geodezyjne i dopisując je do praktyki zawodowej muszę mieć dziennik? Czy do doświadczenia zawodowego mam wpisać tylko prace wykonane przed wejściem przepisów?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.071 s.