admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2015/09/28 07:50 #1305

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201

m.t.zamojski napisał: czy sam WYKAZ PRAC GEODEZYJNYCH I KARTOGRAFICZNYCH WYKONYWANYCH W RAMACH PRAKTYKI ZAWODOWEJ wystarczy czy opis prac też należy zrobić- jak on ma być szczegółowy i do ilu robót powinien być wykonany?


Ja robiłem wykaz i opis prac. Opis prac dla 2 robót; dość szczegółowo - 3-4 strony. Na zakres 2 dołączyłem nawet protokół graniczny z rozgraniczenia. W uchylonym rozporządzeniu w sprawie uprawnień wprost nie jest powiedziane, że opis trzeba wykonać. Ale jest tam napisane:

Osoba zainteresowana dołącza do wniosku:
...
2) dokumenty potwierdzające praktykę zawodową;
4) inne dokumenty mające wpływ na ocenę dotychczasowego dorobku zawodowego, w tym opinie pracodawców;
...

Opis prac można podciągnąć pod "inne dokumenty mające wpływ na ocenę dotychczasowego dorobku zawodowego".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/09/28 20:44 #1319

  • kaczer90
  • kaczer90 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 6
Hej.
Czy ktoś z Was wpisywał dwie oddzielne roboty inwentaryzacyjne (budynek osobno, sieci osobno) pod jedno zgłoszenie inwentaryzacji powykonawczej budynku wraz z SUT?
Czy dla tego samego obiektu wpisywaliście 1 tyczenie?

Pracuje w delegacji i mam trochę problem z nazbieraniem prac do dziennika? :)

edit:
Dziś dzwoniłem do Pani z GUGIK-u i odpowiedziała mi na pytania:
Jedyna możliwa konfiguracja to - przy jednej MDCP spełnione zostaną 2 warunki z załącznika 2 rozporządzenia w sprawie uprawnień geodezyjnych z zakresu I ( 1 - pomiar syt-wys oraz 5). Dopiero przejrzałem że był juz poruszany ten temat, ale jakby coś to mam potwierdzenie :)

pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): zmooda

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaczer90.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/09/29 17:47 #1320

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201

kaczer90 napisał: Dopiero przejrzałem że był juz poruszany ten temat, ale jakby coś to mam potwierdzenie :)


Tak ten temat był już TUTAJ poruszany.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/10/05 17:40 #1328

  • m.t.zamojski
  • m.t.zamojski Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 5
Witam, mam pytanie czy i jak powinno wyglądać oświadczenie o spełnieniu warunków Prawa geodezyjnego art. 44 m.in. o tym że:
nie były karane za przestępstwo....

Czy posiada ktoś jakiś wzór takiego oświadczenia?
Czy do udokumentowania wykształcenia wystarczy kopia dyplomu lub odpisu?
Czy ona musi być oryginalna?
Czy musi być poświadczana notarialnie?
Czy suplement dyplomu też należy dołączać? jego kopię? (poświadczaną notarialnie?)

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/10/07 19:46 #1329

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201

m.t.zamojski napisał: Witam, mam pytanie czy i jak powinno wyglądać oświadczenie o spełnieniu warunków Prawa geodezyjnego art. 44 m.in. o tym że:
nie były karane za przestępstwo....

Czy posiada ktoś jakiś wzór takiego oświadczenia?


Wzór oświadczenia o niekaralności znajduje się w dziale pobierania

m.t.zamojski napisał: Czy do udokumentowania wykształcenia wystarczy kopia dyplomu lub odpisu?
Czy ona musi być oryginalna?
Czy musi być poświadczana notarialnie?


Wystarczy kopia dyplomu lub odpisu, ale weź pod uwagę to, że po zdaniu egzaminu dokumenty będące załącznikiem do wniosku o nadanie uprawnień nie są zwracane. Ja zrobiłem notarialne poświadczenie dyplomu i na pierwszy egzamin załączyłem to poświadczenie. Przed egzaminem zrobiłem skany tego poświadczenia i teraz, jak składam wniosek na kolejny zakres to załączam ksero tego poświadczenie i jak narazie nie było z tym żadnego problemu.

m.t.zamojski napisał: Czy suplement dyplomu też należy dołączać? jego kopię? (poświadczaną notarialnie?)


Suplementu do dyplomu załączać nie trzeba.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez zmooda.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/10/08 19:07 #1338

  • Agata
  • Agata Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 58
  • Otrzymane podziękowania: 24
Witam!
Proszę o opinie, jak szczegółowo opisywaliście prace w Opisie prac? W sensie wszystkie czynności po kolei czy tak bardziej ogólnie?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Co do dokumentów to ja się dowiedziałam telefonicznie, że dyplom może być w kopii ale poświadczonej notarialnie i dodatkowo info dla mężatek, jeżeli zmieniałyście nazwisko ( na dyplomie panieńskie) to trzeba załączyć akt małżeństwa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/11/09 12:55 #1387

  • tommiM
  • tommiM Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam
Zacząłem uzupełniać dziennikpraktyk i mam do was kilka pytań.
1. W jaki sposób należy wykonać oraz przedstawić w dzienniczku zakładanie osnów pomiarowych metoda RTK żeby było tak jak ma być? Pytam bo jest pewna niejasność co do przepisów.
- tyczenie sieci uzbrojenia terenu – jak to zgłaszać? Do ośrodka raczej nie zgłasza się tyczenia sieci uzbrojenia terenu. Może to być jako zgłoszenie inwentaryzacji?

Mam jeszcze pytanie odnośnie przedstawienia zaświadczenia od pracodawcy. Jeżeli pracuję w firmie A która nie wykonuje pomiarów z zakresu 1 ale żeby odbyć praktykę z zakresu 1 dogadałem się z kilkoma geodeta u których mogę wykonać poszczególne prace wymagane do uprawnień. Odbywa się to na zasadzie wolontariatu czyli ja pomagam w zamian za możliwość odbycia praktyki oraz wpisu w dzienniczek. Co wtedy mam przedstawić skoro nie mam umowy o prace ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/11/09 18:17 #1389

  • kaczer90
  • kaczer90 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 6
Hej, dostałem e-meila od GUGiK-u :

Witam,

W odpowiedzi na zapytania, przekazane pocztą elektroniczną w dniu 28 września 2015 r. uprzejmie wyjaśniam, że jeśli w ramach jednego zgłoszenia, wykonywane były prace w różnych asortymentach:
-tyczenie obiektów budowlanych
-tyczenie sieci uzbrojenia podziemnego
-inwentaryzacja obiektów budowlanych
-inwentaryzacja sieci uzbrojenia podziemnego

to można uznać każdy z tych asortymentów jako osobny obiekt wg załącznika nr 2 do rozporządzenia w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii, a tym samym należy je wpisywać jako osobne pozycje w dzienniku praktyki zawodowej (na stronach Wykazu prac). ,


Poprawcie mnie, jeśli źle rozumuję:
Czyli dla jednego zgłoszenia na jeden obiekt mogę wpisać 4 osobne pozycję (tyczenie, inwentaryzacja..) w wykazie prac i każde z osobna będzie zaliczone zgodnie z załącznikiem 2 ww. rozporządzenia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaczer90.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/11/13 14:37 #1399

  • tommiM
  • tommiM Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Może mi ktoś podesłać formularz opisu praktyk na starych zasadach

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez tommiM.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/11/13 17:16 #1400

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/11/14 20:51 #1401

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
kaczer - to jest odwieczne pytanie i odwieczna niewiadoma. Podobno każda komisja to inaczej interpretuje. Jeśli się zmieniło na to co piszesz i jest to jakoś potwierdzone to w końcu zaczyna się dziać coś normalnego?

Kaczer miałeś ten mail podpisany? Kto te stanowisko/odpowiedź Ci udzielił?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/11/24 19:15 #1441

  • Tomasz7
  • Tomasz7 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 1
Rozmawiałem ostatnio z osobami z komisji i z kobietą z GUGiKu nt. wpisywania różnych asortymentów spod jednej roboty.
Odpowiedzi były odziwo jednakowe, czyli mozemy wpisywać wszystko tylko pod osobnymi pozycjami.

Dla mnie to zamyka temat. Osoba z komisji sama przyznała, że było by to niedorzeczne.
pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/11/24 22:25 #1442

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
Hmm ciekawe ja np. pod MDCP miałem wpisaną osnowę, pomiar, sporządzanie MDCP i aktualizację mapy zasadniczej (między innymi), wszystko wpisane pod jednym ID zgłoszenia, w jednej rubryce i przeszło. Takie rozwiązanie uważam z sensowne bo zajmuje minimum miejsca i nie widzę sensu w rozbijaniu tego na 4 wpisy i opisy "dwulinijkowe" :)

W zasadzie pod jednym ID/numerem materiału przyjętego do PZGiK może być tylko tyczenie i inwentaryzacja, ale też nie widzę sensu tracenia miejsca w dzienniku skoro można to wpisać raz :) Ale oczywiście każdy sam decyduje :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/11/25 18:13 #1444

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
okeej, Tomasz7, czyli wpisuję jedno zgłoszenie np 5 razy tak? 1. wytyczenie budynku 2. powyk budynku, 3. powyk sieci, 4. osnowa pomiarowa, 5. opracowanie kartograficzne (mapa powykonawcza)

albo jak jkbsrwk pisałeś w jednym wierszu wszytko? tzn dla raz wymienionego ID w kolumnie nr 3 "rodzaj prac" wcisnąłeś tam wszystkie przez Ciebie wymienione?:P

w tym momencie by odpadało branie drugiego dziennika, bo w jednym nie da rady się zmieścić z wszystkim osobno.
I dwa, ratowało by to tyłek przy operatach z wytyczenia, bo często się robi wyt+pow na jednym zgłoszeniu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/11/25 20:18 #1445

  • mic_c
  • mic_c Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam takie pytanko czy ktoś rozkminiał taki problem.....
chodzi o wymagania z Zakresu I podpunkt 2) tyczenie obiektów... czy możliwe będzie uznanie 12 prac z tyczenia sieci ?? mam problem polegający na tym że posiadam kilka zgłoszonych robót tyczenia budynku jednak nigdy nie został oddany operat z tych robót i w związku z tym nie mogę wpisać ID materiału zasobu ;/ czy w zamian za to mogę wykazać tylko tyczenia sieci ??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.067 s.