admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2015/06/22 09:52 #1055

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
do wejścia w życie rozporządzenia możesz dokumentować praktykę po staremu. Po wejściu w życie rozporządzenia TYLKO po nowemu i tylko w dzienniku i tylko po dacie wydania dziennika.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/06/22 15:16 #1060

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
Możesz nie brać dziennika jeśli przez te dwa lata przed dziennikiem zrobiłaś wszystkie wymagane roboty wg rozporządzenia. Co do modernizacji- cięzkie pytanie. Podobno zależy jak komisja interpretuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/07/11 18:13 #1130

  • dancom
  • dancom Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 2

jkbsrwk napisał: Możesz nie brać dziennika jeśli przez te dwa lata przed dziennikiem zrobiłaś wszystkie wymagane roboty wg rozporządzenia. Co do modernizacji- cięzkie pytanie. Podobno zależy jak komisja interpretuje.


Pytanie czy od ostatniej praktyki(wymaganej) do egzaminu może minąć więcej niż 5 lat?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/07/11 19:10 #1131

  • demol
  • demol Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 7
WYDAJE mi się, że tak. Kwestia interpretacji komisji, która będzie sprawdzać papiery. W rozporządzeniu w spr uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i karto jest tylko obostrzenie:
"Par. 8.3. Praktyka zawodowa jest uznawana, jeżeli w jej przebiegu nie wystąpiła jednorazowa przerwa dłuższa niż 5 lat."

czyli w samej praktyce nie możesz mieć przerwy większej niż 5 lat, a nie w terminie "praktyka - papiery na egzamin".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/07/27 22:30 #1230

  • piecho23
  • piecho23 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 9
Orientuje się ktoś może czy w STARYM WYKAZIE PRAC WYKONANYCH W RAMACH PRAKTYKI ZAWODOWEJ w kolumnie nr 3 (rodzaj prac) należy KONIECZNIE wpisać nr KERG przy każdej robocie?
Składał ktoś ostatnio STARY wykaz do GUGiK?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/07/28 07:38 #1232

  • Marek
  • Marek Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 125
  • Otrzymane podziękowania: 32
Ja w kwietniu składałem bez KERG i było ok.
Za tę wiadomość podziękował(a): piecho23

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/07/28 17:38 #1233

  • piecho23
  • piecho23 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 9
Dzięki wielkie
A jeśli można jeszcze:
1. Składałeś tylko STARY WYKAZ czy DZIENNIK też?
2. W STARYM WYKAZIE wypisałeś (Rodzaj i liczbę prac oraz opracowań geodezyjnych lub kartograficznych niezbędnych do uznania praktyki zawodowej na podstawie nowego rozporządzenia z 2014r (czyli 15 pomiarów syt-wys itd.) czy dałeś mniej?
3. Czy pisałeś także (Opis prac, uznanych przez osobę zainteresowaną za najważniejsze, wykonanych w ramach praktyki zawodowej)? Jeżeli tak, na ile mniej więcej stron piszecie?
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/07/29 08:42 #1236

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
Ja miałem wykaz i opis prac, i dziennik. Wykaz i Dziennik- napisane zgodnie z rozporządzeniem. Opis prac dotyczył tylko prac z wykazu- chyba 5 prac opisałem na około 3/4 strony każda:)
Za tę wiadomość podziękował(a): piecho23

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/08/03 14:39 #1244

  • Marek
  • Marek Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 125
  • Otrzymane podziękowania: 32
hej, przepraszam, że tak późno, ale czasami nie mogę pisać postów...

1) ja też część po staremu i część po nowemu
2) nawet jak oddajesz wszystko po staremu to ilość prac musi być po nowemu (czyli zgodna z rozp.)
3) tak pisałem. Ja miałem mniej niż jkbsrwk. Dwie strony czcionką 12, interlinia 1.5.
Za tę wiadomość podziękował(a): piecho23

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/08/16 15:48 #1265

  • Kaps
  • Kaps Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam.
Planuje we wrześniu wystąpić o dziennik praktyki zawodowej. Studia skończyłam w 2011 roku i od tego czasu ciągle pracuje w zawodzie. Były to studia 1 stopnia po których wg ustawy PGiK muszę przepracować 2 lata. Czy po zmianie w przepisach o nadawaniu uprawnień zawodowych muszę owy dziennik praktyki prowadzić co najmniej 1.5 roku? Jakie przepisy o tym mówią, szukałam ale nigdzie na taki wątek nie wpadłam. Jeszcze kolejne pytanie odnośnie wniosku o wydanie dziennika praktyk- dane osoby zainteresowanej.. co wpisujemy w pkt 3 wykształcenie kierunkowe z zakresu o którym mowa w artykule(...), specjalizacje na studiach? czy może, że były to studia pierwszego stopnia na kierunku geodezji i kartografii? Czy trzeba dołączać do wniosku poświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych, o niekarności, umowy o prace żeby potwierdzić staż pracy?
Ciężko to ogarnąć... ciągle coś się zmiana.
Z góry dziękuję za podpowiedź :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Kaps. Powód: błędne dane

Dziennik praktyki zawodowej 2015/08/17 08:52 #1269

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201

Kaps napisał: Witam.
Planuje we wrześniu wystąpić o dziennik praktyki zawodowej. Studia skończyłam w 2011 roku i od tego czasu ciągle pracuje w zawodzie. Były to studia 1 stopnia po których wg ustawy PGiK muszę przepracować 2 lata. Czy po zmianie w przepisach o nadawaniu uprawnień zawodowych muszę owy dziennik praktyki prowadzić co najmniej 1.5 roku? Jakie przepisy o tym mówią, szukałam ale nigdzie na taki wątek nie wpadłam.

Przepisy dotyczące nabywania uprawnień zmieniły się w połowie lutego 2014 roku. Zakładając, że pracujesz od września 2011 r. to we wrześniu 2013 r. Twoja praktyka dobiegła końca. Jeżeli do tego czasu wykonałeś niezbędne do uznania praktyki roboty to nie musisz pobierać dziennika. Dziennik praktyki zaczął funkcjonować od połowy lutego 2014 r. Roboty wykonywane po tym terminie aby były uznane przez komisję kwalifikacyjną muszą być wpisane do dziennika.[/quote]

Kaps napisał: Jeszcze kolejne pytanie odnośnie wniosku o wydanie dziennika praktyk - dane osoby zainteresowanej.. co wpisujemy w pkt 3 wykształcenie kierunkowe z zakresu o którym mowa w artykule(...), specjalizacje na studiach? czy może, że były to studia pierwszego stopnia na kierunku geodezji i kartografii?
Nie posiadam dziennika praktyk, ale wpisałbym kierunek studiów oraz informację, że były to studia pierwszego stopnia bo to dość ważna informacja. Nic nie stoi na przeszkodzie aby wpisać też specjalizację.

Kaps napisał: Czy trzeba dołączać do wniosku poświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych, o niekarności, umowy o prace żeby potwierdzić staż pracy? Ciężko to ogarnąć... ciągle coś się zmiana. Z góry dziękuję za podpowiedź :)

Do wniosku trzeba dołączyć oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz o niekaralności (nie jest wymagane zaświadczenie sądowe). W dziale pobierania znajdziesz gotowe odpowiednie druki. Jeżeli chodzi o staż pracy to ja potwierdzałem go świadectwami pracy. Jeżeli ciągle pracujesz w tym samym miejscu wystarczy oświadczenie pracodawcy.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaps, czarnykapelusz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/09/14 21:17 #1298

  • agnieszka
  • agnieszka Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 10
Mam dość ciekawą sytuację...
Pracuję od 2008 roku, obronę miałam w 2012 r. i pracowałam wtedy w firmie A.
Pytanie nr 1:
Od stycznia 2013 roku zaczęłam pracę w firmie B i okazało się po dwóch tygodniach, że firma A ogłosiła upadłość.
Jak mogę udokumentować prace, które wykonywałam w firmie A?
Bo rozumiem, że mam posługiwać się starym wykazem, ale jak z podpisem przez ówczesnego szefa?

Pytanie nr 2:
Przewinął się wątek dotyczący momentu rozpoczęcia praktyki zawodowej.
Jeżeli rozpoczęłam studia 2008 roku, to "zbieranie" robót mogę rozpocząć dopiero od uzyskania tytułu (w tym przypadku) inżyniera, czy mogę zbierać już roboty od szóstego semestru studiów?
Zgodnie z poniższym:
"Art. 44b. 1.
Praktyka zawodowa obejmuje wykonywanie prac geodezyjnych i kartograficznych z odpowiedniego zakresu pod kierunkiem osoby posiadającej uprawnienia zawodowe w odpowiednim zakresie u przedsiębiorców lub w jednostkach organizacyjnych, o których mowa w art. 11.
2. Osoba ubiegająca się o nadanie uprawnień zawodowych, zwana dalej „osobą zainteresowaną”, może rozpocząć praktykę zawodową:

1) jeżeli spełnia wymagania, o których mowa w art. 44 ust. 1 pkt 3, art. 44a ust. 1 pkt 3 lit. a lub w art. 44a ust. 2 pkt 3, albo

2) po zaliczeniu szóstego semestru studiów wyższych, o których mowa w art. 44 ust. 1 pkt 3 albo w art. 44a ust. 1 pkt 3 lit. a, na podstawie umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej lub umowy o praktykę absolwencką u przedsiębiorców lub w jednostkach organizacyjnych, o których mowa w art. 11, lub na podstawie umowy dotyczącej praktyki zawartej między uczelnią a takimi podmiotami."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/09/15 08:34 #1299

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201

agnieszka napisał: Mam dość ciekawą sytuację...
Pracuję od 2008 roku, obronę miałam w 2012 r. i pracowałam wtedy w firmie A.
Pytanie nr 1:
Od stycznia 2013 roku zaczęłam pracę w firmie B i okazało się po dwóch tygodniach, że firma A ogłosiła upadłość.
Jak mogę udokumentować prace, które wykonywałam w firmie A?
Bo rozumiem, że mam posługiwać się starym wykazem, ale jak z podpisem przez ówczesnego szefa?


Do 22 lutego 2014 r. możesz dokumentować praktykę starym sposobem, czyli poprzez wykaz wykonanych prac. Z podpisem może być problem, ale nie musi to być podpis szefa firmy tylko osoby która "opiekowała" się Tobą podczas wykonywania prac geodezyjnych i posiadała uprawnienia geodezyjne w zakresie wykonywanych robót.

Z tego co pamiętam na forum jest gdzieś informacja o tym, że nie wszyscy mieli w wykazie podpis geodety uprawnionego. Przeglądałem przed chwilą wzór wykazu i nie ma tam miejsca na pieczątkę dla geodety uprawnionego. Jest za to informacja, że "Niniejszy wykaz prac wykonanych przeze mnie w ramach praktyki zawodowej, przedstawiam świadoma/y odpowiedzialności za składanie fałszywych oświadczeń."

agnieszka napisał: Pytanie nr 2:
Przewinął się wątek dotyczący momentu rozpoczęcia praktyki zawodowej.
Jeżeli rozpoczęłam studia 2008 roku, to "zbieranie" robót mogę rozpocząć dopiero od uzyskania tytułu (w tym przypadku) inżyniera, czy mogę zbierać już roboty od szóstego semestru studiów?"

Wydaje mi się, że tak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/09/15 08:40 #1300

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201

zmooda napisał: Z tego co pamiętam na forum jest gdzieś informacja o tym, że nie wszyscy mieli w wykazie podpis geodety uprawnionego.


Znalazłem i podaję link do wiadomości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2015/09/27 18:28 #1304

  • m.t.zamojski
  • m.t.zamojski Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 5
Witam,
Uzupełniłem dzienniki praktyki zawodowej, ale datami rozpoczęcia robót a nie zakończenia - nie wiem czy nie będę miał z tego tytułu problemu:/(??)

A pytanie mam o udokumentowanie praktyki zawodowej przed wejściem w życie rozporządzenia - czyli przed styczniem 2014 r. Mianowicie czy sam WYKAZ PRAC GEODEZYJNYCH I KARTOGRAFICZNYCH WYKONYWANYCH W RAMACH PRAKTYKI ZAWODOWEJ wystarczy czy opis prac też należy zrobić- jak on ma być szczegółowy i do ilu robót powinien być wykonany?

//Pisanie wielkimi literami jest niezgodne z regulaminem forum.
//zmooda

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez zmooda.
Czas generowania strony: 0.075 s.