admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Opisz ogólne zasady – parametry dokładnościowe i warunki techniczne – wykonywania pomiarów i opracowywania wyników geodezyjnej inwentaryzacji sieci uzbrojenia terenu. Na czym polega generalizacja tych pomiarów? 2017/02/06 19:16 #3967

  • Aniak
  • Aniak Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 3
Mam pytanie odnośnie generalizacji... sama generalizacja to standardy wykonywania pomairów syt-wys.... §31.1,32.2,31.3, ale co z rozporządzeniem w sprawie GESUT, załącznik nr 3 rozdział 2
§ 18. 1. Klasę obiektów SUUS reprezentuje urządzenie techniczne związane z siecią
uzbrojenia terenu.
2. Reprezentacją geometryczną klasy obiektów SUUS jest:
1) punkt, jeżeli wymiary podłużne i poprzeczne są nie większe niż 0,75 m;
2) linia, jeżeli jeden z wymiarów: podłużny lub poprzeczny, jest większy od 0,75 m;
3) powierzchnia, jeżeli wymiary podłużne i poprzeczne są większe od 0,75 m.

Jak dla mnie jest tu sprzeczność... Czy ktoś uważa tak jak ja ze warto o tym pisać???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opisz ogólne zasady – parametry dokładnościowe i warunki techniczne – wykonywania pomiarów i opracowywania wyników geodezyjnej inwentaryzacji sieci uzbrojenia terenu. Na czym polega generalizacja tych pomiarów? 2017/02/06 19:39 #3970

  • JANUSZ S.
  • JANUSZ S. Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 40
  • Otrzymane podziękowania: 9
Tu raczej chodzi o rozporządzenie w sprawie standardów z 2011
w GESUT chodzi o bazy danych - w jaki sposób są reprezentowane obiekty w tych bazach
Moim zdaniem to może zagmatwać trochę sprawę bo np. w GEUST nie pokazuje się rur ochronnych a należałoby napisać o ich pomiarze i dokładnościach

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opisz ogólne zasady – parametry dokładnościowe i warunki techniczne – wykonywania pomiarów i opracowywania wyników geodezyjnej inwentaryzacji sieci uzbrojenia terenu. Na czym polega generalizacja tych pomiarów? 2017/02/06 21:19 #3974

  • Aniak
  • Aniak Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 3
chodzi o bazy danych które tworzy się i aktualizauje na podstawie m.in. inwentaryzacji.... a co masz na myśli pisząc: "nie pokazuje się rur ochronnych a należałoby napisać o ich pomiarze i dokładnościach" jaka podstawa prawna?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opisz ogólne zasady – parametry dokładnościowe i warunki techniczne – wykonywania pomiarów i opracowywania wyników geodezyjnej inwentaryzacji sieci uzbrojenia terenu. Na czym polega generalizacja tych pomiarów? 2017/02/06 21:53 #3975

  • JANUSZ S.
  • JANUSZ S. Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 40
  • Otrzymane podziękowania: 9
troche namieszałem w GESUT jest SUOP jako obudowa a wcześniej czytałem o BDOT 500 i tam nie zawsze pokazuje się obudowę - sorry
ale tak czy inaczej wg mnie to pytają o standardy pomiaru, dokładnościach, generalizacji itd
§ 35 - tu po kolei jest wymienione co się mierzy w pkt f - .... a także górne krawędzie rur ochronnych ( mimo że w przewodzie np. gazu zmierzymy oś)
tak to rozumiem i ja opisałbym tylko rozporządzenie o standardach

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.049 s.