admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Geodeta ma wykonać mapę do celów projektowych, a zamierzeniem budowalnym jest posadowienie budynku w odległości 3.2 m od granicy działki. Co powinien zrobić? Kto i jak podpisuje mapę do celów projektowych? W jaki sposób... 2024/03/20 21:55 #22530

  • *geometra*
  • *geometra* Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 616
  • Otrzymane podziękowania: 374
Kto i jak podpisuje mapę do celów projektowych?
...

Geodeta ma wykonać mapę do celów projektowych, a zamierzeniem budowalnym jest posadowienie budynku w odległości 3.2 m od granicy działki. Co powinien zrobić? Kto i jak podpisuje mapę do celów projektowych? W jaki sposób dokonuje się pomiaru odległości między budynkami/obiektami budowlanymi?

 

Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 18 sierpnia 2020 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego

§ 31. Określenie przewidywanego usytuowania budynków i innych obiektów budowlanych
1. W przypadku gdy w zamierzeniu budowlanym przewiduje się usytuowanie:
1) budynków w odległości mniejszej lub równej 4 m lub
2) innych obiektów budowlanych w odległości mniejszej lub równej 3 m
– od granicy nieruchomości, a w zasobie brak jest danych określających położenie punktów granicznych tej granicy z dokładnością właściwą dla szczegółów terenowych I grupy, wykonawca określa położenie tych punktów w drodze pomiaru.
2. W przypadku gdy punkty graniczne nie są oznaczone na gruncie znakami granicznymi lub nie stanowią jednoznacznie identyfikowalnych elementów szczegółów terenowych, pomiar, o którym mowa w ust. 1, wykonawca poprzedza czynnościami mającymi na celu ustalenie przebiegu granic działek ewidencyjnych w trybie przepisów wydanych na podstawie art. 26 ust. 2 ustawy.

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Geodeta ma wykonać mapę do celów projektowych, a zamierzeniem budowalnym jest posadowienie budynku w odległości 3.2 m od granicy działki. Co powinien zrobić? Kto i jak podpisuje mapę do celów projektowych? W jaki sposób... 2024/03/21 19:51 #22531

  • gosiaczez
  • gosiaczez Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. W sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
§9.3. Określone w rozporządzeniu odległości budynków od innych budynków, urządzeń budowlanych lub granicy działki budowlanej mierzy się w poziomie w miejscu ich najmniejszego oddalenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.038 s.