Czy ustalenia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego...
Wykonawca prac geodezyjnych otrzymał zlecenie na wykonanie na terenie zamkniętym mapy z projektem podziału nieruchomości znajdującej się na obszarze określonym w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego jako objęty obowiązkiem uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Gmina jak dotąd nie podjęła uchwały o przystąpieniu do opracowania planu. Proszę opisać, jakie są możliwości wykonania zleconego podziału nieruchomości i jakie warunki powinny zostać spełnione? Czy ustalenia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego są wiążące dla gminy? Czy studium stanowi akt prawa miejscowego? Jak przepisy regulują sprawę zgłoszenia do właściwego starosty tego typu prac geodezyjnych?
Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami
Art. 94. Podział nieruchomości w przypadku braku planu miejscowego
3. Jeżeli nie został uchwalony plan miejscowy dla obszarów objętych, na mocy przepisów odrębnych, obowiązkiem sporządzenia takiego planu, postępowanie w sprawie podziału nieruchomości zawiesza się do czasu uchwalenia tego planu.
Art. 95. Cel podziału nieruchomości
Niezależnie od ustaleń planu miejscowego, a w przypadku braku planu niezależnie od decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, podział nieruchomości może nastąpić w celu:
8) wydzielenia działek gruntu na terenach zamkniętych.