admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2020/02/02 16:08 #11555

  • nnnnnnn7
  • nnnnnnn7 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hej !
Jeżeli ktoś mógłby mi podesłać, zdjęcia, pdfy itp. jak uzupełnić dzienniki na zakres 1 i 2 byłbym bardzo wdzięczny !
Pozdrawiam Serdecznie, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/02/09 16:40 #11664

  • Iwona27091991
  • Iwona27091991 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,
szukam osoby która mogłaby wysłać zdjęcia uzupełnionego dziennika praktyk, zakres 1.
Dogadamy się.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/02/20 08:40 #11879

  • angelikax
  • angelikax Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam serdecznie,
Mam pytanie dotyczące dziennika praktyk na zakres 1. Przejrzałam całe forum i niestety nie znalazłam odpowiedzi na nie.

Zakres wykonywanych prac to m. in. " pomiary sytuacyjne i wysokościowe oraz opracowywanie ich wyników, w tym sporządzanie lub aktualizacja mapy zasadniczej" oraz "zakładanie i pomiar osnów pomiarowych lub realizacyjnych sytuacyjnych i wysokościowych".

Czy w związku z tym, jeśli robię pomiar syt-wys to muszę wpisać pełną nazwę zakresu: " pomiary sytuacyjne i wysokościowe oraz opracowywanie ich wyników, w tym sporządzanie lub aktualizacja mapy zasadniczej" czy mogę ją uprościć do " pomiary sytuacyjne i wysokościowe oraz opracowywanie ich wyników"
Czty jeśli w robocie była osnowa realizacyjna to w rubryce powinnam wpisać "zakładanie i pomiar osnów pomiarowych lub realizacyjnych sytuacyjnych i wysokościowych" czy wystarczy konkretny, skrócony zapis "zakładanie i pomiar osnów realizacyjnych sytuacyjnych i wysokościowych"?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/02/20 12:05 #11889

  • Damian25
  • Damian25 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 137
  • Otrzymane podziękowania: 34
Ja wpisywałem "aktualizacja mapy zasadniczej - mapa do celów projektowych". W drugim przypadku napisałbym skrócony zapis, ale dopisałbym że było to np tyczenie budynku, czyli "zakładanie i pomiar osnów realizacyjnych sytuacyjnych i wysokościowych - wytyczenie obiektu budowlanego".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/02/25 18:35 #12100

  • BOCIAN
  • BOCIAN Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Również jestem zainteresowany przykładowymi wpisami do dziennika praktyk zakres 1, zakres 2. Na pewno się dogadamy :) Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/02/27 20:35 #12180

  • nnnnnnn7
  • nnnnnnn7 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć, mam pytanie które mnie nurtuje.
A mianowicie czy według RUZDGiK, tj. po dniu 30 września 2019 r. dokumentuje się swoje praktyki tylko w dzienniku praktyk czy trzeba też dodatkowo wypełniać wykaz prac wykonanych w ramach praktyki zawodowej oraz opis prac, uznanych przez osobę zainteresowaną za najważniejsze z wykonanych w ramach praktyki zawodowej ? Dodam tylko ze dziennik pobrałem w styczniu tego roku a roboty które wpisałem są najdalej ze stycznia 2019 roku. Czytałem odnośnie tego na stronie GUGIKu i nie było to dla mnie do konca zrozumiałe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/02/27 20:48 #12181

  • Kamil_KJM
  • Kamil_KJM Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 22
Tylko dziennik praktyk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/02/27 20:55 #12182

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

nnnnnnn7 napisał: Cześć, mam pytanie które mnie nurtuje.
A mianowicie czy według RUZDGiK, tj. po dniu 30 września 2019 r. dokumentuje się swoje praktyki tylko w dzienniku praktyk czy trzeba też dodatkowo wypełniać wykaz prac wykonanych w ramach praktyki zawodowej oraz opis prac, uznanych przez osobę zainteresowaną za najważniejsze z wykonanych w ramach praktyki zawodowej ? Dodam tylko ze dziennik pobrałem w styczniu tego roku a roboty które wpisałem są najdalej ze stycznia 2019 roku. Czytałem odnośnie tego na stronie GUGIKu i nie było to dla mnie do konca zrozumiałe.


Jeżeli masz prace sprzed wydania Rozporządzenia w sprawie uprawnień 2014r. wtedy robisz po staremu - wykaz, opis prac. W każdym innym przypadku tylko dziennik ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/02/27 22:25 #12187

  • raflick90
  • raflick90 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, czy ktoś posiada jakiś wzór wypełniania dzienniczka i mógłby podesłać jakies zdjęcia, pdfy? Byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam, mój e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/03/01 21:02 #12230

  • Geoline
  • Geoline Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 4
Witam, jestem zainteresowany przykładowymi wpisami do dziennika praktyk zawodowych zakres 1, 2. Oczywiście zapłace:) mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
tel 726683716.
Mam również pytanie odnośnie tego czy moge juz podchodzic do egzaminu:
-2014 roku uzyskałem tytuł technika geodety
-04.2015 zacząłem prace w wykonawstwie
- 08.2015 pobrałem dzienniki zakres 1,2
-05.2019 uzyskałem tytuł inzyniera
od 2015 do teraz pracuje w wykonawstwie, i teraz tak te 6 lat doswiadczenia mam liczyc od dnia uzyskania technika czy pobrania dziennika?
Czy jako ze mam 5 lat doświadczenia moge podchodzic juz stąd ze mam inż czy jednak ma upłynąć kolejne 2 od uzyskania tytułu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/03/02 05:07 #12233

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200
Prawo Geodezyjne:
Art. 44. 1. Uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii
3) posiadają wyższe, średnie lub średnie branżowe wykształcenie geodezyjne;
4) posiadają rok praktyki zawodowej w przypadku ukończenia studiów
wyższych drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, 2 lata
praktyki zawodowej w przypadku ukończenia studiów wyższych pierwszego
stopnia albo 6 lat praktyki zawodowej w przypadku posiadania średniego lub
średniego branżowego wykształcenia geodezyjnego;

Rozp Uprawnienia 2014-2019
§ 6. Praktykę zawodową uznaje się za rozpoczętą w dniu przystąpienia przez osobę zainteresowaną do wykonywania
prac geodezyjnych lub kartograficznych pod kierunkiem osoby posiadającej uprawnienia zawodowe. Rozpoczęcie praktyki
zawodowej nie może nastąpić wcześniej niż w dniu wydania dziennika praktyki zawodowej.

Nowe Rozp w Sprawie Uprawnien (2019)
§ 5. Praktykę zawodową uznaje się za rozpoczętą w dniu przystąpienia przez osobę zainteresowaną do wykonywania
prac geodezyjnych lub prac kartograficznych pod kierunkiem osoby posiadającej uprawnienia zawodowe.

Czyli po nowemu liczysz 6lat od momentu rozpoczęcia praktyki po technikum albo po inżynierze. (umowa Ci wskaże datę albo pierwszy wpis).
Za tę wiadomość podziękował(a): Geoline

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marekszczepan.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/03/02 21:24 #12246

  • Geoline
  • Geoline Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 4
Dziękuję za bardzo rozbudowaną odpowiedź, tylko właśnie zastanawia mnie sprawa po co był usuwany zapis :Rozpoczęcie praktyki
zawodowej nie może nastąpić wcześniej niż w dniu wydania dziennika praktyki zawodowej.

Nie wiem jak to mam interpretować, teraz mam tytuł inż i 5 lat udokumentowanej pracy w zawodzie.
Byłem u WINGiKa osobiście, powiedział że nie widzi przeciwskazań i to mnie bardzo zaskoczyło gdyż mnie osobiście się też wydawało ze dopiero za rok...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/03/03 04:59 #12247

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200
Przedzwoń do GUGiK wszystko Ci wyjaśnią z interpretacją :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Geoline

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/03/05 08:20 #12263

  • aleksandrakrol
  • aleksandrakrol Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,
Zaczelam uzupelniac dziennik rok temu i nie wiem czy poprawnie. Teraz chce dokonczyc poprawnie. Moje pytanie dotyczy formy w jakiej go uzupełnianiacie. W punktach, czy pełnymi zdaniami? W której osobie? Mam nowy dziennik
Dzięki za każdą wskazówkę

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/03/05 13:30 #12264

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200
Każda forma jest dobra.
Ja robiłem w punktach i bezokolicznik, ale myślę, że nie ma to kompletnie znaczenia. Ważne, żeby był opis
Za tę wiadomość podziękował(a): aleksandrakrol

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.084 s.