admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2020/06/10 08:45 #12572

  • Damian25
  • Damian25 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 137
  • Otrzymane podziękowania: 34
Ze mną na zakres 1 zdawała osoba, która dzień wcześniej zdawała na zakres 4. Oba egzaminy zaliczyła więc jest do zdania, dzienniki wysłała jednocześnie.
Za tę wiadomość podziękował(a): ela123

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/06/15 11:12 #12575

  • NowaD
  • NowaD Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam pytanie czy inwentaryzacja powykonawcza przydomowej oczyszczalni ścieków lub przyłącza wodociągowego można zaliczyć w dzienniku praktyk jako inwentaryzacja powykonawcza sieci uzbrojenia terenu ???
Dziękuje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/06/21 07:59 #12580

  • gagatek13
  • gagatek13 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 18
Tak

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/06/24 20:53 #12588

  • DvD93
  • DvD93 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam!

Chciałbym zabrać się za wypełnianie dziennika praktyk, ale mam parę dylematów. Domyślam się, że owe dylematy zapewne były już poruszane na forum, ale jest tego zbyt dużo żeby przejrzeć wszystko od A do Z. Dlatego proszę o wyrozumiałość.

1) Jeżeli pracuję głównie w terenie tj. sam dokonuje pomiarów do mdcp, inwentaryzacji przyłączy i sieci uzbrojenia itd. to w dzienniku powinienem pisać, że asystowałem geodecie uprawnionemu w danej czynności?
2) Czy żeby móc wpisać daną robotę do dziennika muszę widnieć gdzieś w operacie, czy wystarczy, że geodeta uprawniony zaświadczy o moim udziale w tworzeniu tego operatu/pomiarach?

Dziękuję za poświęcony czas.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/06/25 10:10 #12589

  • Damian25
  • Damian25 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 137
  • Otrzymane podziękowania: 34
1) Jeśli pracujesz w terenie to możesz napisać że wykonałeś mapę wywiadu, szkic polowy, odszukałeś osnowę czy też że wykonałeś pomiar, ja i moi znajomi pisali np. "sporządziłem szkic polowy" ewentualnie "sporządzono szkic polowy" ale raczej nie pisz że asystowałeś komuś w sporządzaniu szkicu polowego, sam masz to wykonać ;)

2) Geodeta uprawniony podpisuje Ci się w dzienniku więc zaświadcza że wykonałeś prace tam zawarte pod jego nadzorem, dobrze by było żebyś był wpisany bo niby Komisja może się porozumieć z PODGiKiem w którym robiłeś daną robotę i sprawdzić czy jesteś w sprawozdaniu wpisany lub czy jesteś podpisany na na szkicu jako że go wykonałeś. Ale w praktyce nie słyszałem nigdy żeby tak robili także tym raczej się nie przejmuj.
Za tę wiadomość podziękował(a): DvD93

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Damian25.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/07/18 10:55 #12632

  • United38
  • United38 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,
szukam osoby która mogłaby wysłać zdjęcia uzupełnionego dziennika praktyk, zakres 4.
W zamian mogę udostępnić zdjęcia swoich uzupełnionych dzienników z zakresów 1 i 2 .
Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
796529106

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/07/22 13:23 #12640

  • agatam
  • agatam Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hej. Mam pytanie: czy roboty, które chcę wpisać do dziennika muszą być zgłoszone po dacie wydania dziennika praktyk ? Wydaje mi się, że wcześniej obowiązywała taka zasada, lecz teraz nie mogę znaleźć informacji na ten temat w rozporządzeniu o uprawnieniach. Jak uzupełnialiście swoje dzienniki ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/07/22 16:49 #12641

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

agatam napisał: Hej. Mam pytanie: czy roboty, które chcę wpisać do dziennika muszą być zgłoszone po dacie wydania dziennika praktyk ? Wydaje mi się, że wcześniej obowiązywała taka zasada, lecz teraz nie mogę znaleźć informacji na ten temat w rozporządzeniu o uprawnieniach. Jak uzupełnialiście swoje dzienniki ?


W nowym rozporządzeniu usunęli ten zapis, także mogą być pracę zanim dostałeś dziennik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/07/29 11:16 #12670

  • geodetaGB
  • geodetaGB Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam serdecznie.
Na mocy nowelizacji PGiK od 31 lipca zostanie całkowicie zniesiony obowiązek zgłaszania prac geodezyjnych polegających na tyczeniu budynków lub sieci uzbrojenia terenu i przekazywania ich wyników do PZGiK.

Jak to się ma do zakresu robót wymaganych na uprawnienia z zakresu 1 czyli "tyczenie obiektów budowlanych – minimum 15 prac geodezyjnych obejmujących tyczenie budynków lub budowli,w tym 8 sieci uzbrojenia podziemnego"? Do tej pory złożyłem tylko 3 operaty z tyczenia budynku i 4 z tyczenia przyłącza, więc do łącznej sumy 15 prac trochę mi brakuje. A jak rozumiem po 31 lipca tyczeń już nie zgłaszamy, więc nie będzie z tego operatu ani numeru przyjęcia do zasobu, który wpisujemy do dzienniczka. Jak mam udokumentować brakujące tyczenia które wykonam po 31 lipca?

Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/08/05 15:45 #12723

  • divx
  • divx Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzień dobry,
Obecnie prowadzę obsługę inwestycji dla PKP (odcinek ponad 30 km podzielony na 3 roboty/zgłoszenia do KODGIK). Mam następujące pytania:

ad. 1 Podczas 2 letniej obsługi wykonałem wszystkie prace z zakresu 1 przedstawione w wykazie wymaganych robót (poza aktualizacją MDCP). Czy dla każdej z pozycji robót mogę wpisać ten sam nr ID roboty otrzymany z KODGIK?
ad. 2 Jeżeli budowa podzielona jest na 3 odrębne zgłoszenia, mogę to traktować jako 3 odrębne inwestycje (od stacji do stacji)?
ad. 3 Do ośrodka składam tylko operat z mapą podwykonawczą razy 3. Czy komisja nie będzie miała przeciwwskazań? (brak operatów z tyczeń, inwentaryzacji itp. W czasie trwania inwestycji wykonywane były operaty wewnętrzne na cele sprzedaży i dla inspektorów.
ad. 4 Czy jest tu osoba, która miała styczność z pracą na kolei i wypełnianiem dzienników praktyki zawodowej? Jeżeli tak, proszę przesłanie wypełnionego dziennika - zakres 1 i 4. Mój email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Oczywiście możemy się dogadać :)

Proszę o pomoc w odpowiedzi na powyższe pytania.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/08/08 22:12 #12738

  • karolsz_04
  • karolsz_04 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam
Rozpocząłem pracę w biurze zajmującym się scaleniami gruntów. Chciałbym od razu zabrać się za pobranie i uzupełniania dziennika. Myślę nad zakresem 5 oraz chciałbym się dowiedzieć, czy wykonując pracę w tym zakresie jest szansa, aby wypełnić dziennik praktyk w zakresie 2? Czy jest możliwość podawania kilku prac pod jednym numerem KERG?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/08/09 07:42 #12739

  • Damian25
  • Damian25 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 137
  • Otrzymane podziękowania: 34
Myślę, że bez problemu możesz podać kilka prac pod jednym KERGiem, zwłaszcza jak robisz np scalenie a w trakcie tej pracy robisz rozgraniczenie czy tam wznowienie znaków. Według nowego rozporządzenia z tego co widzę to jak zrobisz roboty wymagane na zakres 5 to do zakresu 2 zostaną Ci tylko podziały i inne mapy do celów prawnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Damian25.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/08/12 17:30 #12746

  • Rudyweteran
  • Rudyweteran Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wiem że ten temat był poruszany już pewnie wielokrotnie, ale nie mogę go znaleźć. Chodzi mi o praktyki z przed lutego 2014r (już je napisałem). Moje pytanie brzmi czy w wykazie prac geodezyjnych i kartograficznych wykonywanych w ramach praktyki zawodowej (przed 2014r) pod każdą z prac ma się tez podpisać geodeta uprawniony?
Z góry dziękuje za odpowiedź:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/08/15 09:59 #12754

  • HallamFoe
  • HallamFoe Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 9
Cześć, czy mając dziennik praktyk wpisywaliście wszystko odręcznie do niego? Ja tak robiłem na jedynkę, ale teraz rozpisałem sobie wszystko na komputerze i zastanawiam się czy muszę to przepisywać? Zastanawiam się, bo wydruk to będą takie kartki luzem - trochę słabo... Jak to robiliście?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/08/16 21:05 #12755

  • Rudyweteran
  • Rudyweteran Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ja tez mam ten problem teraz. Raczej na pewno będę przepisywał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.081 s.