Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT: Dziennik praktyki zawodowej

Dziennik praktyki zawodowej 2020/06/15 11:12 #12575

• NowaD
  • NowaD Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam pytanie czy inwentaryzacja powykonawcza przydomowej oczyszczalni ścieków lub przyłącza wodociągowego można zaliczyć w dzienniku praktyk jako inwentaryzacja powykonawcza sieci uzbrojenia terenu ???
Dziękuje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/06/21 07:59 #12580

• gagatek13
  • gagatek13 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 18
Tak

Dziennik praktyki zawodowej 2020/06/24 20:53 #12588

• DvD93
  • DvD93 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam!

Chciałbym zabrać się za wypełnianie dziennika praktyk, ale mam parę dylematów. Domyślam się, że owe dylematy zapewne były już poruszane na forum, ale jest tego zbyt dużo żeby przejrzeć wszystko od A do Z. Dlatego proszę o wyrozumiałość.

1) Jeżeli pracuję głównie w terenie tj. sam dokonuje pomiarów do mdcp, inwentaryzacji przyłączy i sieci uzbrojenia itd. to w dzienniku powinienem pisać, że asystowałem geodecie uprawnionemu w danej czynności?
2) Czy żeby móc wpisać daną robotę do dziennika muszę widnieć gdzieś w operacie, czy wystarczy, że geodeta uprawniony zaświadczy o moim udziale w tworzeniu tego operatu/pomiarach?

Dziękuję za poświęcony czas.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/06/25 10:10 #12589

• Damian25
  • Damian25 Avatar
  • Wylogowany
  • Profesjonalista
  • Profesjonalista
  • Otrzymane podziękowania: 17
1) Jeśli pracujesz w terenie to możesz napisać że wykonałeś mapę wywiadu, szkic polowy, odszukałeś osnowę czy też że wykonałeś pomiar, ja i moi znajomi pisali np. "sporządziłem szkic polowy" ewentualnie "sporządzono szkic polowy" ale raczej nie pisz że asystowałeś komuś w sporządzaniu szkicu polowego, sam masz to wykonać ;)

2) Geodeta uprawniony podpisuje Ci się w dzienniku więc zaświadcza że wykonałeś prace tam zawarte pod jego nadzorem, dobrze by było żebyś był wpisany bo niby Komisja może się porozumieć z PODGiKiem w którym robiłeś daną robotę i sprawdzić czy jesteś w sprawozdaniu wpisany lub czy jesteś podpisany na na szkicu jako że go wykonałeś. Ale w praktyce nie słyszałem nigdy żeby tak robili także tym raczej się nie przejmuj.
The following user(s) said Thank You: DvD93

Ostatnia edycja: przez Damian25.
Czas generowania strony: 0.238 s.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się