admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/03 00:16 #11313

  • Przemek1
  • Przemek1 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 198
  • Otrzymane podziękowania: 67
Jeżeli tyczymy, a za 3 dni wykonujemy inwentaryzację to niczym to się nie różni w sposobie dokumentowania od tego gdybyśmy tyczyli dziś a inwentaryzowali za rok (jeśli w ciągu 30 dni od tyczenia nie dokonamy inwentaryzacji to teoretycznie powinien być złożony operat tylko z tyczenia). W obu przypadkach (tych do 30 dni i powyżej tego terminu) jeśli tyczymy - sporządzamy szkic tyczenia. Jest to dokument z wykonanych czynności, które nie zależą od żadnego terminu. W terminie do 30 dni - zgłoszeniem powinien być objęty asortyment prac: tyczenie obiektów + inwentaryzacja obiektów.

Odpowiadając na pytanie warto w dzienniku praktyk wpisać w rodzaju prac: tyczenie i inwentaryzacja obiektów budowlanych (sieci uzbrojenia terenu). Pozostaje jeszcze okoliczność, że komisja i bez takiego zapisu uzna praktykę. Jestem jednak zdania, że jeśli chce się mieć 100 % pewność to lepiej dla świętego spokoju pisać tak, żeby nie wzbudzać niepotrzebnych wątpliwości.
Za tę wiadomość podziękował(a): monia0220

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Przemek1.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/03 15:51 #11316

  • monia0220
  • monia0220 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 1
Mam jeszcze pytanie, co do ilości tematów, które trzeba zamieścić w dzienniku praktyk. W tabelce jest 45 pozycji do wpisania tematów prac, a 39 miejsc na opis. W sumie powinno się wykonać 48 prac. Czy mogę dostać od kogoś potwierdzoną informację, jakie prace mogę łączyć, żeby mi się wszystko zmieściło w jednym dzienniku. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/03 17:08 #11317

  • Przemek1
  • Przemek1 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 198
  • Otrzymane podziękowania: 67
* mapa do celów projektowych i pomiary sytuacyjno-wysokościowe
* tyczenie i inwentaryzacja sieci

Można dokupić drugi dziennik i rozpisywać każdą pracę z osobna + np. 1/2 więcej niż wymaga rozporządzenie jeśli ktoś z jakiegoś powodu czuję taką potrzebę,
Praca dot. MDCP musi zawierać w opisie prac - opracowanie tejże mapy poprzez uzupełnienie treści jej opisu oraz skompletowanie w dokumentacji technicznej.
Za tę wiadomość podziękował(a): monia0220

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/04 00:22 #11321

  • sikora12
  • sikora12 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 8
Kartki do opisu prac poprostu Kreską przedzielić i tyle. opisywać sobie dwie prace na jednej stronie. Przecież i tak mdcp to praktycznie cały czas to samo się pisze .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/07 18:18 #11338

  • Fifarafa
  • Fifarafa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 1
Czy poratował by mnie ktoś przykładem wypełnionych dzienników na zakres 1 i 4? Z góry dziękuję. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/08 18:40 #11358

  • tomo324
  • tomo324 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 9
Zakres 2.
Jeśli chodzi o modernizację i wpis odnosnie pracy przy niej, to czy trzeba brać udział na każdym etapie, czy wystarczy praca przez ok 2 miesiące, w opracowaniach biurowych?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/08 22:43 #11361

  • geodetaGB
  • geodetaGB Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Odnośnie tyczenia budynku. Oddając operat do Ośrodka, to do operatu dołączacie szkic dokumentacyjny oraz szkic tyczenia - obydwa te dokumenty? Pytam, bo zastanawia mnie jak szczegółowo są sprawdzane wypisane roboty w dzienniku przez komisję.
Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/09 04:08 #11362

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Z dala
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 482
  • Otrzymane podziękowania: 200
Zakres 2.
Jeśli chodzi o modernizację i wpis odnosnie pracy przy niej, to czy trzeba brać udział na każdym etapie, czy wystarczy praca przez ok 2 miesiące, w opracowaniach biurowych?

Trzeba brać w tym udział po prostu i mieć wpisane, dla pewności np dwie prace.
Rozp Uprawnienia
"prace związane z ewidencją gruntów i budynków – prace geodezyjne o różnym charakterze na obszarze minimum 1 obiektu objętego kompleksową modernizacją ewidencji lub na obszarze minimum 2 obiektów o różnym zakresie modernizacji ewidencji gruntów i budynków; "
Odnośnie tyczenia budynku. Oddając operat do Ośrodka, to do operatu dołączacie szkic dokumentacyjny oraz szkic tyczenia - obydwa te dokumenty? Pytam, bo zastanawia mnie jak szczegółowo są sprawdzane wypisane roboty w dzienniku przez komisję.
Pozdrawiam!
Szczerze, do tej pory nikt w to aż tak nie wnikał, ilość i rodzaj prac się liczyła najbardziej i żeby były pieczątki, podpisy, daty i jakiś opis

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/09 23:15 #11367

  • NitroAndrzej
  • NitroAndrzej Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 23
Cześć,
Mam pytanie odnośnie prac dotyczących tyczenia i inwentaryzacji wliczanych do dziennika praktyk. Czy zapis:
2) tyczenie obiektów budowlanych – minimum 15 prac geodezyjnych obejmujących tyczenie budynków lub budowli, w tym 8 sieci uzbrojenia podziemnego;
interpretować można tak, że wszystkie 15 prac będzie dotyczyło sieci uzbrojenia podziemnego i to wystarczy do dziennika - innymi słowy czy sieć uzbrojenia podziemnego zaliczamy do budowli, czy też wśród tych 15 prac musi być 8 dotyczących sup a pozostałe 7 musi dotyczyć budynków?
Odpowiedź analogicznie rozumiem dotyczyć będzie również 12 prac z inwentaryzacji (7 z sup).

Nie mam po prostu robót z budynkami, a mam dużo z uzbrojeniem terenu i nie wiem czy muszę coś kombinować z tym do dziennika.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/10 14:42 #11368

  • Warmik
  • Warmik Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 124
  • Otrzymane podziękowania: 23
napisane jest min. 15, w tym 8, a nie min. 15, w tym min. 8. Dla mnie to oznacza, że musisz mieć min 7 budynków. Tak będzie bezpiecznie, nigdy nie wiadomo co pomyśli komisja.
Za tę wiadomość podziękował(a): NitroAndrzej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/11 20:56 #11370

  • GeodetaVillz
  • GeodetaVillz Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam pytanie, czy jeśli pracowałem w firmie geodezyjnej przez 5 lat i wykonywałem wyłącznie modernizacje EGiB to wystarczy żeby podejść do egzaminu z 2 zakresu? Czy jednak komisja odrzuci mój wniosek tylko dlatego, że nie wykonałem podziałów? Podczas modernizacji wykonuje się wiele zadań z 2 zakresu między innymi wznawianie znaków granicznych, ustalenie przebiegu granic, prace podobne do rozgraniczenia, które są wykonywane w ramach modernizacji. Też miałem sytuację kiedy z jednego obrębu tworzyliśmy dwa, także ustalaliśmy przebieg rzeki. Modernizowałem około 35 obrębów, więc jest to duży obszar pracy. Co myślicie jak podejdzie do tego komisja?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/11 21:50 #11372

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Z dala
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 482
  • Otrzymane podziękowania: 200
Musisz mieć podziały, nie przejdzie Ci dziennik bez tego. Musisz mieć przynajmniej tyle prac ile masz opisane w rozporządzeniu:

1) udział w postępowaniu rozgraniczeniowym wykonywanym w trybie administracyjnym
lub sądowym – minimum 2 rozgraniczenia;
2) wznawianie znaków granicznych, wyznaczanie punktów granicznych lub prace
związane z ustalaniem granic w trybie przepisów dotyczących ewidencji gruntów i budynków – minimum 2 prace geodezyjne;
3) podział nieruchomości w trybie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce
nieruchomościami (Dz. U. z 2018 r. poz. 2204, z późn. zm.) – minimum 8 opracowań
geodezyjnych;
4) inne podziały, w tym na terenach rolnych i leśnych – minimum 3 opracowania
geodezyjne;
5) prace związane z ewidencją gruntów i budynków – prace geodezyjne o różnym
charakterze na obszarze minimum 1 obiektu objętego kompleksową modernizacją ewidencji lub na obszarze minimum 2 obiektów o różnym zakresie modernizacji ewidencji gruntów i budynków;
6) prace związane ze sporządzaniem map do celów prawnych, w tym: badanie stanu
prawnego nieruchomości, sporządzanie dokumentacji geodezyjnej do celów prawnych
lub wykonywanie prac geodezyjnych związanych z wykupem lub wywłaszczeniem
nieruchomości, sporządzenie wykazów synchronizacyjnych – minimum 3 opracowania
geodezyjne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/13 21:32 #11382

  • Kicekk
  • Kicekk Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Dziennik założyłem 2014 roku czy mogę wpisywac roboty z 2020 roku ??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/14 07:50 #11383

  • Damian25
  • Damian25 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 137
  • Otrzymane podziękowania: 34
Tak możesz, tylko nie możesz mieć przerwy w praktyce dłuższej niż 5 lat. Czyli między kolejnymi wpisami do dziennika nie możesz mieć przerwy dłuższej niż 5 lat. Możesz np wpisać robote z 2014 z 2017 i z 2020 i będzie ok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/15 12:44 #11398

  • Jarek1984
  • Jarek1984 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 32
Witam.
Mam pytanie odnośnie wpisów do dziennika dotyczących "prace związane z ewidencją gruntów i budynków – prace geodezyjne o różnym charakterze na minimum 1 obiekcie objętym kompleksową modernizacją ewidencji lub minimum w 2 obiektach o różnym zakresie modernizacji ewidencji gruntów i budynków". Czy można wpisać np inwentaryzację 2 budynków (mieszkalny i gospodarczy) gdzie zakładane były arkusze danych ewidencyjnych budynków i to będzie zaliczone jako "...obiekt o rożnym zakresie modernizacji... ? Numer pracy oczywiście będzie z inwentaryzacji a nie z modernizacji jaką robi konsorcjum w którym nie pracuje tylko akurat przekazaliśmy im dane z Naszej inwentaryzacji.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.091 s.