admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/15 13:07 #11399

  • Damian25
  • Damian25 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 137
  • Otrzymane podziękowania: 34
Myślę, że może być słabo. Z tym "różnym zakresem modernizacji" wydaje mi się, że chodzi gdy robią modernizację obrębu w zakresie np samych działek a nie mierzą budynków. Lepiej pogadaj z kimś z tego konsorcjum czy nie możesz coś im pomóc w zamian za wpis np. Będziesz miał wtedy pewność.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/15 13:08 #11400

  • wild2nite
  • wild2nite Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 4
Nie chodzi o to żebyś wykonał obojętnie jaką robotę na obiekcie objętym modernizacją. Masz wykonać prace w ramach modernizacji w firmie która tą modernizację wykonuje. (firma która wygrała robotę lub podwykonawcy)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/15 13:25 #11401

  • Jarek1984
  • Jarek1984 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 32

Damian25 napisał: Myślę, że może być słabo. Z tym "różnym zakresem modernizacji" wydaje mi się, że chodzi gdy robią modernizację obrębu w zakresie np samych działek a nie mierzą budynków. Lepiej pogadaj z kimś z tego konsorcjum czy nie możesz coś im pomóc w zamian za wpis np. Będziesz miał wtedy pewność.


Ok dzięki za odpowiedź.
Jeśli np będę miął już ten wpis z tego konsorcjum to podpieram to oświadczeniem o odbyciu bezpłatnej praktyki tak jak było napisane w tym temacie wcześniej tak ? Wpis geodety u którego nie pracuję musi być czymś podparty tak ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/15 13:43 #11402

  • Damian25
  • Damian25 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 137
  • Otrzymane podziękowania: 34
Tak dokładnie, ja miałem takie zaświadczenie że uczestniczyłem w pracach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/16 19:55 #11422

  • Kicekk
  • Kicekk Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam jeszcze jedno pytanie czy mój dziennki może podbić trzech geodetów uprawnionych

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/17 06:28 #11430

  • Damian25
  • Damian25 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 137
  • Otrzymane podziękowania: 34
Tak jak najbardziej. Z tym że jedna robotę podbija jeden geodeta. Np do zakresu 2 do ustalenia granic miałem geodete X a do modernizacji geodete Y

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/17 09:04 #11433

  • Marcin260492
  • Marcin260492 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 6
Witam,
wypełniam właśnie dziennik praktyki zawodowej i tam w podpunkcie 6) na zakres 2 jest napisane:
"prace związane ze sporządzeniem map do celów prawnych, w tym badanie stanu prawnego nieruchomości, sporządzanie dokumentacji geodezyjnej do celów prawnych lub wykonywanie prac geodezyjnych związanych z wykupem lub wywłaszczeniem nieruchomości, sporządzenie wykazów synchronizacyjnych - minimum 3 opracowania geodezyjne."
I moje pytania:
Czy sporządzenie mapy z projektem podziału nieruchomości lub mapy podziału nieruchomości rolnej/leśnej będzie uznane jako sporządzenie mapy do celów prawnych?
Czy badanie księgi wieczystej podczas podziału nieruchomości będzie zaliczone jako badanie stanu prawnego?
Czy sporządzenie wykazu synchronizacyjnego na mapie z projektem podziału także zostanie pod ten punkt podciągnięte?

Zapraszam do dyskusji i z góry dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/17 13:42 #11438

  • Lukash
  • Lukash Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 17
radziłbym nie brać pod uwagę podziałów jako map do celów prawnych. Najlepiej, jeśli masz możliwość, żeby wykaz synchronizacyjny lub mapa do celów prawnych były osobnymi dokumentami (zgłoszeniami). Wtedy wykazie synchronizacyjnym opiszesz m. in. badanie stanu prawnego. Najlepiej, żeby wykaz synch. stanowił odrębny dokument, a nie był powoływany na mapie z projektem podziału. Wtedy masz pewność, że nikt się nie przyczepi. Możesz wziąć 2 wykazy synch. i jedną mapę do celów prawnych np. do ustanowienia służebności gruntowej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/18 19:45 #11444

  • Marcin260492
  • Marcin260492 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 6
Ktoś wpisywał w dziennik mapy z podziałem jako mapy do celów prawnych. Czy miał ktoś taki przypadek na własnej skórze i czy to przeszło ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/24 01:15 #11468

  • shaz_
  • shaz_ Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0

Marcin260492 napisał: Ktoś wpisywał w dziennik mapy z podziałem jako mapy do celów prawnych. Czy miał ktoś taki przypadek na własnej skórze i czy to przeszło ?


Jestem w trakcie wypełniania dziennika, z tego co można na forum przeczytać to wszystko zależy od interpretacji komisji, a komisje były różne i interpretacje też :) a ostatnio doszło podobno do grubych zmian w składzie komisji.
Chyba nie ma się co doszukiwać logiki w tym wszystkim. Mapy do celów prawnych osobno, podziały osobno. Wykaz synchronizacyjny lub badanie stanu prawnego, czyli prace związane z tzw. opinią geodezyjną do np. spraw sądowych - regulacja stanu prawnego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/24 04:02 #11469

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Z dala
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Marcin260492 napisał: Ktoś wpisywał w dziennik mapy z podziałem jako mapy do celów prawnych. Czy miał ktoś taki przypadek na własnej skórze i czy to przeszło ?


tak ja wpisywałem - przeszło - ale osobno podziały i osobno mapy prawne (nie jako jedna robota)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marekszczepan.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/28 19:30 #11498

  • Geo-majster
  • Geo-majster Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 30
  • Otrzymane podziękowania: 6
Witam, byłby ktoś tak dobry i wysłał przykładowe zdjęcie opisanych robót dziennika na zakres 1. Zrobiłem swoje ale chciałem porównać. Możemy się nawet wymienić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/28 23:19 #11500

  • iwras
  • iwras Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam,
Przetarg wygrała firma A, natomiast firma B jest oficjalnym podwykonawcą zgłoszonym do oferty przetargowej i wpisanym do umowy pomiędzy zamawiającym i firmą A. Do zgłoszenia pracy geodezyjnej wpisana jest firma A. Firma B wykonuje prace w pewnej części w czym ja biorę udział. Wytworzone przez nas dokumenty zostają podbite naszą pieczątką firmową - firmy B i przekazane firmie A. Nie wiem czy firma A przybija także swoje pieczątki na dokumentach. Jak to prawidłowo udokumentować w dzienniku? Jako wykonawcę wpisać firmę A czy B? Rozumiem, że jak wpiszę firmę A to muszę mieć oświadczenie firmy B, że firma A wykonywała prace jako podwykonawca. Miał ktoś taki przypadek? Słyszałem różne opinie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/01/31 11:28 #11522

  • iwras
  • iwras Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 2
Pomoże ktoś? Jakieś opinie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/02/01 05:42 #11534

  • Damian25
  • Damian25 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 137
  • Otrzymane podziękowania: 34
Zależy jak podejdzie komisja do tego, może dołączyć umowe z której wynika że firma B jest podwykonawca i wpisać firmę B do dziennika i oczywiście umowę o pracę jeśli masz taką z firmą B. Albo jeśli masz kontakt z firmą A to dla pewności możesz poprosić żeby podbili Ci zaświadczenie że uczestniczyłeś w pracach i wydaje mi się że ta druga opcja jest pewniejsza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.079 s.