admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2020/03/30 13:23 #12435

  • ciekawa
  • ciekawa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć wszystkim,
Mam takie pytanie. Czy jeśli przy wykonywaniu inwentaryzacji podwykonawczej budynku robiliśmy także inwentaryzacje przyłącza wody, kanalizacji i gazociągu, to czy te przyłącza można uznać jako osobne roboty z inwentaryzacji. Wiem, że nie ma szczególnego znaczenia czy było tyo przyłącze czy sieć. Robota była zaewidencjowana pod jednym numerem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/04/02 09:58 #12439

  • agatam
  • agatam Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć,
na forum jest sporo pytań odnośnie kolejności wpisywania robót do dziennika praktyk.Sama miałam wątpliwości, więc napisałam maila do GUGiKu. Odpowiedź w załączniku.

"Witam,
dziennik praktyki zawodowej uzyskałam przed wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju
z dnia 20 września 2019 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii.
Mam pytanie odnośnie kolejności wpisywania robót do dziennika.
Czy nadal obowiązuje zasada dokonywania wpisów systematycznie po zakończeniu każdej roboty geodezyjnej,
czy można wpisywać roboty w innej kolejności?"
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/04/04 17:17 #12444

  • Pawel_o
  • Pawel_o Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 9
Cześć, chciałem zapytać o dwie rzeczy, pierwsza co wpisujemy w 5 kolumnie numer, który dawniej zwany był KERG-iem czy numer po klauzuli P.1206.... i drugie: wymaga minimalna ilość robót do zakresu 1 to 42 a dziennik do opisu robót zawiera stron 39, czy jest możliwość opisu większej ilości prac na jednej stronie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/04/04 19:29 #12445

  • Damian25
  • Damian25 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 137
  • Otrzymane podziękowania: 34
Jeżeli pytasz o kolumnę 5 to pewnie masz stary dziennik, więc wpisujesz numer ewidencyjny materiału przyjętego do PZGiK (P.1206....) w nowych dziennikach wpisuje się w kolumnie 4 numer zgłoszenia zwany KERG-iem.
Co do 2 pytania, ja brałem drugi dziennik z WINGiK i tam resztę wpisałem. Ale jeśli masz stary dziennik teraz dali by Ci nowy więc inaczej wpisujesz, trochę byś miał zamieszanie. Były osoby, które np. dzieliły stronę na 2 części, lub jedną swoją pracę traktowały jako dwie z tych co są wymagane np. zrobili tyczenie budynku i sieci i opisywali jako jedną pracę na jednej stronie. Komisja zazwyczaj uznawała takie działanie z tego co słyszałem.
Za tę wiadomość podziękował(a): galaxy01

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/04/06 17:58 #12448

  • tomo324
  • tomo324 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 9
Cześć!
Zakres II
Mam pobrany nowy dziennik praktyki zawodowej, proszę o pomoc, jaką datę mam wpisać w kolumnie potwierdzenie wykonanych czynności?
Bo dziennik pobrałem we wrześniu 2019, a roboty mam z 2017 roku, to wpisywać datę wcześniejszą, kiedy operat był oddany do Ośrodka? Czy jakąś obecną, bo już nie wiem sam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/04/20 17:03 #12475

  • galaxy01
  • galaxy01 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 0

Damian25 napisał: Poczytaj tutaj: www.gugik.gov.pl/urzad/katalog-wytycznyc...wanie-kwalifikacyjne

Jeśli masz umowę o pracę to dołączasz umowę. Ja np na zakres 2 nie miałem umowy o pracę z wykonawcą modernizacji, więc wtedy dołączyłem takie zaświadczenie że uczestniczyłem w pracach.

ja nie miałem umowy, muszę takie oświadczenie mieć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/04/20 17:31 #12476

  • galaxy01
  • galaxy01 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 0
czy ktoś może mi wytłumaczyć w jaki sposób wypełnić tą rubrykę?
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/04/21 07:08 #12478

  • murynt
  • murynt Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 75
  • Otrzymane podziękowania: 36
Kolego ja też nie miałem umowy, dołączyłem oświadczenie w stylu: "Oświadczam że pan XY odbył praktykę geodezyjną w okresie ..... i brał udział w pracach wymienionych w dzienniku praktyk" podpisane przez geodetę uprawnionego u którego robiłem praktyki, przeszło bez problemów. A odnośnie tego zdjęcia które wysłałeś, nie uzupełniałem tego i nikt się nie przyczepił, miałem wpisane daty przy każdej robocie i wystarczyło. Wiem że znajomy w "od" wpisywał pierwszą datę roboty na danej stronie, a w "do" datę ostatniej roboty na tej stronie.
Za tę wiadomość podziękował(a): galaxy01

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez murynt.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/04/23 22:10 #12491

  • Pawel_o
  • Pawel_o Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 9
Po mojemu "od" data zgłoszenia roboty, "do" data klauzuli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/04/23 22:16 #12492

  • Pawel_o
  • Pawel_o Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 9
Takie pytanie, czy w dzienniku pobranym przed wejściem w życie nowego rozporządzenia w sprawie uprawnień zawodowych, mogę wpisywać roboty, które były rozpoczęte przed wejściem w życie rozporządzenia a zakończone po wejściu tegoż rozporządzenia czy nie mogę tego zrobić i muszę pobrać nowy dziennik?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/04/27 16:45 #12495

  • Ernest93
  • Ernest93 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, Mam wpisanych do swojego dziennika praktyki zawodowej następujące roboty:

- 5 mdcp o łącznej powierzchni ponad 25 ha z aktualizacją mapy zasadniczej,
- 15 robót tyczenie plus inwentaryzacja obiektu budowlanego (siec telekomunikacyjna - światłowód) z aktualizacją mapy zasadniczej,
- 1 robota w której mam założoną i pomierzoną osnowę pomiarową.

Czy suma tych robot pozwala mi na przystąpienie do egzaminu? Ktoś mi mówił że powinienem mieć wpisany pomiar budynku w dzienniku ale jak się wyczytywałem w rozporządzeniu to wydaje mi się, że nie potrzeba gdyż jest napisane: " prac geodezyjnych obejmujących
tyczenie budynków lub budowli, w tym 8 sieci uzbrojenia podziemnego" wiec słowem klucz dla mnie jest słowo LUB budynki LUB budowle a z tego co wiem, sieć telekomunikacyjna jest budowlą.

Pomoże mi ktoś rozwiać moje wątpliwości, potwierdzić moją analizę bądź wyprowadzić mnie ze złego założenia?
Pozdrowienia dla geodetów :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/04/28 14:37 #12496

  • agatam
  • agatam Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
W załączniku przesyłam wykaz prac niezbędnych do uznania praktyki zawodowej, pod którym jest informacja o wykazaniu w dzienniku praktyki zawodowej co najmniej 4 różnych prac lub opracowań niezbędnych do uznania praktyki - zaznaczone na czerwono.

Rozumiem to tak, że jeżeli np. na zakres 2 mam do wyboru 6 różnych prac to wybieram z tej listy 4 lub więcej.
Jak się ma ten wpis do rzekomo obowiązkowej modernizacji o której tyle napisane jest na forum ?
Napiszcie jak Wy to rozumiecie, bo być może ja coś nadinterpretuję :)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/04/28 20:33 #12499

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 482
  • Otrzymane podziękowania: 200
Nie, na zakres drugi musisz mieć wszystkie pozycje. Wybór 4/6 dotyczy zakresu 3ciego

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/05/31 16:25 #12556

  • grzegeo
  • grzegeo Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hej !
Jeżeli ktoś mógłby mi podesłać, zdjęcia, pdfy itp. jak uzupełnić dzienniki na zakres 1 i 4 byłbym bardzo wdzięczny !
Pozdrawiam Serdecznie, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/06/09 12:27 #12571

  • ela123
  • ela123 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 10
Czy ktoś z Was wysyłał dzienniki na dwa zakresy jednocześnie?
Czy egzaminy wyznaczone były dzień po dniu?
I czy w ogóle zakres materiału na dwa zakresy jednocześnie jest do ogarnięcia, czy lepiej sobie rozłożyć w czasie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.092 s.