admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Znam odpowiedź
Nie znam odpowiedzi
Do powtórzenia

Proszę wyjaśnić jaki rodzaj przewodu sieci uzbrojenia terenu był przedmiotem geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, w której wyniku sporządzono zamieszczony poniżej szkic polowy. Z jaką dokładnością należy wykonać geodezyjny pomiar wysokościowy elementów tego przewodu? Jakie typy przewodów, w myśl przepisów, wyróżnia się w tej sieci? Jaki jest cel wykonania geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej obiektów budowlanych oraz jaki dokument powstaje w wyniku tych prac i co powinien ten dokument zawierać?

 

Z jaką dokładnością należy wykonać geodezyjny pomiar wysokościowy elementów tego przewodu?

Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 18 sierpnia 2020 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego

§ 20. Geodezyjny pomiar wysokościowy
Geodezyjny pomiar wysokościowy wykonuje się w sposób zapewniający określenie wysokości szczegółu terenowego względem punktów wysokościowej osnowy geodezyjnej lub pomiarowej, z dokładnością nie mniejszą niż:
1) 0,02 m – dla przewodów i urządzeń kanalizacyjnych, o których mowa w § 19 ust. 3 pkt 1 i 2;
2) 0,05 m – dla obiektów budowlanych i urządzeń budowlanych oraz pikiet markowanych w terenie;
3) 0,1 m – dla budowli ziemnych, elastycznych lub mierzonych elektromagnetycznie podziemnych obiektów sieci uzbrojenia terenu oraz pikiet niemarkowanych w terenie.

Jaki jest cel wykonania geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej obiektów budowlanych oraz jaki dokument powstaje w wyniku tych prac i co powinien ten dokument zawierać?

Ustawa z dnia 17 maja 1989 r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne

Art. 2. 7b) geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej obiektów budowlanych – rozumie się przez to wykonanie pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych mających na celu zebranie aktualnych danych o przestrzennym rozmieszczeniu elementów zagospodarowania terenu objętego zamierzeniem budowlanym i sporządzenie dokumentacji geodezyjnej zawierającej wyniki tych pomiarów, w tym mapę opatrzoną, z uwzględnieniem art. 12c wyłączenie obowiązku zgłoszenia prac geodezyjnych i przekazania ich wyników ust. 1 pkt 1, klauzulą urzędową, o której mowa w art. 40 państwowy zasób geodezyjny i kartograficzny ust. 3g pkt 3, stanowiącą potwierdzenie przyjęcia do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego zbiorów danych lub dokumentów, o których mowa w art. 12a zakończenie prac geodezyjnych ust. 1, w oparciu o które mapa ta została sporządzona, albo oświadczenie wykonawcy prac geodezyjnych o uzyskaniu pozytywnego wyniku weryfikacji;

Log in to comment