admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2021/03/28 14:11 #14354

  • Helena2012
  • Helena2012 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 1
Wysyłając osobno dziennik na zakres 2 muszę ponownie dołączać wszystkie dokumenty potwierdzające wykształcenie oraz umowy o pracę, jeśli pół roku temu wysłałam dziennik na zakres 1 ze wszystkimi dokumentami? Czy wystarczy wysłać tylko ponowne oświadczenia, potwierdzenie wniesienia opłaty, dziennik i ewentualnie dołączyć informację,że dokumenty są już u nich? jak postępowaliście w takiej sytuacji? Może ktoś pisał o to do GUGiK?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/03/28 14:51 #14355

  • jogi521
  • jogi521 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 96
  • Otrzymane podziękowania: 39
Wydaje mi się że wszystko osobno. Oddzielne postępowania i oddzielne komisję będą to sprawdzały więc ja bym wysyłał wszystko na nowo. Przynajmniej tak będę robił z 2 zakresem, jedynkę zdałem niedawno.
Za tę wiadomość podziękował(a): Helena2012

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/03/28 17:41 #14356

  • Ala
  • Ala Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 55
  • Otrzymane podziękowania: 16

Wysyłając osobno dziennik na zakres 2 muszę ponownie dołączać wszystkie dokumenty potwierdzające wykształcenie oraz umowy o pracę, jeśli pół roku temu wysłałam dziennik na zakres 1 ze wszystkimi dokumentami? Czy wystarczy wysłać tylko ponowne oświadczenia, potwierdzenie wniesienia opłaty, dziennik i ewentualnie dołączyć informację,że dokumenty są już u nich? jak postępowaliście w takiej sytuacji? Może ktoś pisał o to do GUGiK?
 
Ja, wysyłając wnioski miesiąc po miesiącu, przesyłałam komplet niezębędbych dokumentów, do obu dzienników.
Każdy zakres, to nowe postępowanie.
Owszem, możesz wspomnieć, że część dokumentów zostało już do nich przesłane, ale nie wiem na ile to przejdzie
Za tę wiadomość podziękował(a): Helena2012

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/03/28 18:40 #14357

  • Wyszyn03
  • Wyszyn03 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 59
  • Otrzymane podziękowania: 22
Cześć.
Dziennik praktyki zawodowej na zakres 2 mam od lipca 2019 roku i obowiązują mnie przepisy takie, jakie były w dniu wydania tego dziennika.
Mam wątpliwości co do dwóch ostatnich punktów:
5. prace związane z ewidencją gruntów i budynków – prac geodezyjne o różnym charakterze na minimum 1 obiekcie, objętym  kompleksową modernizacją ewidencji lub minimum na 2 obiektach o różnym zakresie modernizacji ewidencji gruntów i budynków;
6. prace związane ze sporządzaniem map do celów prawnych, w tym: badanie stanu prawnego nieruchomości, sporządzanie dokumentacji geodezyjnej do celów prawnych lub wykonywanie prac geodezyjnych związanych z wykupem lub wywłaszczeniem nieruchomości, sporządzenie wykazów synchronizacyjnych – minimum 3 opracowania geodezyjne.
Do którego punktu mam zaliczyć takie prace jak:
- złączenie działek (działki w jednej kw stają się jedną działką i otrzymują całkowicie nowy numer w danym obrębie) - moim zdaniem punkt 6
- wyniesienie podziału na podstawie wyroku sądowego - moim zdaniem punkt 6
- aktualizacja egib poprzez sporządzenie wykazu zmian danych ewidencyjnych budynku (budynek rozebrany i trzeba go usunąć) - moim zdaniem punkt 5

Co o tym Państwo sądzą?

Pozdrawiam, Radek. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Wyszyn03.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/03/28 19:10 #14358

  • jogi521
  • jogi521 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 96
  • Otrzymane podziękowania: 39
Chciał bym tylko zwrócić uwagę że obowiązują Cię obecne przepisy, a nie te które obowiązywały na dzień wydania dziennika.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/03/28 19:29 #14359

  • Wyszyn03
  • Wyszyn03 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 59
  • Otrzymane podziękowania: 22
No właśnie nie do końca. Dzwoniłem w tej sprawie do GUGiK (gdzieś pod koniec tamtego roku). Tam jedna z pań powiedziała mi, że mam wypełniać dziennik zgodnie z przepisami, które obowiązywały w dniu wydania dziennika.
A poza tym od wydania dziennika do nowelizacji rozporządzenia o uprawnieniach minął ponad rok. Więc na dobrą sprawę moja praktyka zakończyła się przed wprowadzeniem zmian (rok praktyki, bo 5 lat studiów). Dziennik mam już wypełniony, ale nie jestem pewny, czy dobrze przypasowałem poszczególne roboty do odpowiednich punktów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/03/28 20:23 #14360

  • Amsterdam
  • Amsterdam Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dzwoniłem do GUGiK pod koniec stycznia 2021 i Pani mi powiedziała że obowiązują mnie obecne przepisy mimo że dziennik został wydany przed zmianami prawa. Też się zdziwiłem,ale nic na to nie poradzimy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/03/28 20:55 #14361

  • jogi521
  • jogi521 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 96
  • Otrzymane podziękowania: 39

Dzwoniłem do GUGiK pod koniec stycznia 2021 i Pani mi powiedziała że obowiązują mnie obecne przepisy mimo że dziennik został wydany przed zmianami prawa. Też się zdziwiłem,ale nic na to nie poradzimy.
Czyli 2 różne osoby udzielające informację i dwie różne interpretację? 

Moim zdaniem obowiązują przepisy obecne - tak samo dla wypełnienia dziennika (możliwość zastąpienia modernizacji ustaleniami działek) jak dla samej formy egzaminu. Jak ja wybierałem dzienniki -  to obowiązywały przepisy, że można mieć akty prawne  na części testowej i była ona pisana na kartce. A obecnie egzaminy łącznie z pisemnym będą odbywać się komputerowo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/03/28 21:05 #14362

  • Amsterdam
  • Amsterdam Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 1
Obecne przepisy to znaczy te które teraz obowiązują na dzień dzisiejszy. Te po zmianach. Czyli te które obowiązują od sierpnia 2020. I to że dziennik pobrałem w 2015 nie ma teraz żadnego znaczenia. Mam mieć w dzienniku te prace w ramach praktyki które są od sierpnia 2020.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/03/29 07:07 #14367

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Z dala
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 482
  • Otrzymane podziękowania: 200

Wysyłając osobno dziennik na zakres 2 muszę ponownie dołączać wszystkie dokumenty potwierdzające wykształcenie oraz umowy o pracę, jeśli pół roku temu wysłałam dziennik na zakres 1 ze wszystkimi dokumentami? Czy wystarczy wysłać tylko ponowne oświadczenia, potwierdzenie wniesienia opłaty, dziennik i ewentualnie dołączyć informację,że dokumenty są już u nich? jak postępowaliście w takiej sytuacji? Może ktoś pisał o to do GUGiK?
Na nowo wszystko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/03/29 19:27 #14373

  • Wyszyn03
  • Wyszyn03 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 59
  • Otrzymane podziękowania: 22
No to żeście mnie teraz zmartwili, bo dziennik praktycznie wypełniony...
Będę musiał teraz coś kreatywnego wymyślić, bo do nowelizacji rozporządzenia logiczne, że wypełniałem po staremu, a wtedy były i inne prace wymagane i inaczej nazwane, bo widzę że teraz podziały są w jednym punkcie, bez znaczenia czy według ustawy o gn, czy rolny, a wcześniej te podziały były rozdzielone na dwa osobne punkty.
No dobrze, ponowię jeszcze pytanie dotyczące moich wątpliwości do którego punktu zaliczyć te prace:
- złączenie działek (działki w jednej kw stają się jedną działką i otrzymują całkowicie nowy numer w danym obrębie)
- wyniesienie podziału na podstawie wyroku sądowego
- aktualizacja egib poprzez sporządzenie wykazu zmian danych ewidencyjnych budynku (budynek rozebrany i trzeba go usunąć)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/04/06 22:29 #14425

  • GeoSmart
  • GeoSmart Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam,
Zacząłem uzupełniać dziennik zakres 2. Proszę o radę. Czy bardziej szczegółowo opisywać roboty czy wręcz przeciwnie. Jeżeli ktoś by się odważył udostępnić skan było by super. Na roboczo wrzucam zdjęcie jak ja bym to widział. Pozdrawiam
 
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/04/08 08:32 #14427

  • GeoKas
  • GeoKas Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hej, mam małe pytanie bo czytam wasze wpisy i już sama się gubię. Dziennik wydany w 2016 roku i rozumiem że, obowiązują mnie istniejące przepisy ale roboty mogę wpisywać te sprzed zmiany? I prośba jakby ktoś był w trakcie wypisywania dziennika na zakres 1 i chciałby udostępnić część opisową byłabym wdzięczna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/04/09 10:51 #14433

  • rub
  • rub Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 57
  • Otrzymane podziękowania: 21
Prawo nie działa wstecz. To nielogiczne, jeśli mam wydany dziennik w 2014 r i obowiązywałoby mnie prawo z 2014 mimo, ze zmieniło się kilka razy? Wysłałam dziennik w grudniu, zgodnie z obowiązującym prawem w 2020 r. Bez modernizacji, prace wpisane chronologicznie, bo tak zaczęłam wpisywać. Nie widzę problemu jak ktoś ma wpisaną w dziennik modernizację, która teraz nie jest wymagana, ma wpisane roboty chronologicznie, a teraz nie trzeba, może być więcej prac, nie może być mniej, wystarczy uzupełnić i tyle. Jak dotąd nie dostałam informacji czy jestem dopuszczona do egzaminu czy nie. Ale skoro przez 5 lat po wprowadzeniu dzienników przyjmowano jeszcze stare wykazy prac bez dzienników, no to chyba nie znaczy, że dzienniki wydane w latach 2014-2019 mają pójść do kosza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/04/09 15:19 #14434

  • VIIIX
  • VIIIX Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 6
Dziennik na zakres 1 mam od 2017 roku, został uzupełniony w końcem 2020r. (wpisy są chronologicznie, ale ich liczba i rodzaj zgodnie z nowym wykazem) termin egzaminu ustalony. Zakładam, że dziennik jest już po sprawdzeniu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.199 s.