admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2020/11/03 11:11 #13830

  • WM
  • WM Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,
mam pytanie czy dziennik praktyki trzeba wypełniać ręcznie, czy jest może jakaś możliwość, aby wypełniać go elektronicznie? Pytam się, ponieważ mam dziennik z 2015r i tam jest trochę mało miejsca w kolumnie 3 i 4 na wypełnienie wszystkich danych

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez WM.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/11/03 20:13 #13832

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 482
  • Otrzymane podziękowania: 200

WM napisał: Witam,
mam pytanie czy dziennik praktyki trzeba wypełniać ręcznie, czy jest może jakaś możliwość, aby wypełniać go elektronicznie? Pytam się, ponieważ mam dziennik z 2015r i tam jest trochę mało miejsca w kolumnie 3 i 4 na wypełnienie wszystkich danych


Recznie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/11/05 08:41 #13834

  • verkaa9696
  • verkaa9696 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witajcie,
Bardzo proszę o pomoc, dopiero się orientuję w tych sprawach. Mam wybrane dzienniki od grudnia roku 2019 i wtedy też zaczęłam pracę w zawodzie. We wrześniu tego roku ukończyłam mgr. Od kiedy liczy mi się praktyka zawodowa? Bo zupełnie tego nie rozumiem :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/11/05 13:59 #13835

  • kermit01
  • kermit01 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 6
Praktykę zaczynasz w momencie jeżeli masz to pokrycie z umową o prace/ stażem/ praktykami itp. Pobranie dziennika nie jest równoznaczne z rozpoczęciem praktyki do uprawnień. Daty wykonywanych robót mogą być sprzed wydania dziennika :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/11/05 20:25 #13837

  • Przemek1
  • Przemek1 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 198
  • Otrzymane podziękowania: 67
a w momencie pobrania dziennika miałaś wykształcenie geodezyjne (inżynierskie lub technik) ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/11/05 23:32 #13838

  • Rodion
  • Rodion Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 3

emergency12 napisał: Mam pytanie odnośnie zakresu 2 pkt 5) sporządzanie map i dokumentów do celów prawnych. Mam troche podziałów rolnych i na ZRID ale one raczej podchodzą pod pkt 3) podziały "w innym trybie". Czy np robota z połączenia działek może być zaliczona do pkt 5? Moze ktoś podać przykłady robót jakie zaliczają sie do pkt 5?


Moim zdaniem np.: mapa pod zasiedzenie, mapa pod ustanowienie służebności, itp.
Ja robiłem i wpisuje do dziennika:
1) "mapa z połączenia działek ewidencyjnych" - na wniosek strony o zmianę danych EGiB
2) "badanie stanu prawnego - sporządzanie wykazów synchronizacyjnych", trochę kieruje się tutaj wykazem prac z rozporządzenia z 2014 r. i mam nadzieje, że wykazy synchronizacyjne komisja zakwalifikuje mi pod pkt. 5
Pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): emergency12

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/11/06 11:00 #13839

  • format12
  • format12 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich, czy ktoś może ma podobną sytuację do mnie albo jest mi w stanie podpowiedzieć czy mogę wypełniać stare dzienniki: prace w zawodzie zacząłem w 2008 r. ( posiadałem już tytuł technika geodety oraz byłem w trakcie studiów inż które skończyłem w 2011 r. ). W sierpniu 2015 r wyrobiłem dziennik praktyk - tak w razie jakby był mi potrzebny. W międzyczasie uzupełniałem dziennik praktyk wg starego schematu czyli: wykaz prac oraz opis prac wykonanych w ramach praktyki zawodowej uznanych za istotne. Czy teraz chcąc przystąpić do uprawnień mogę dokończyć dziennik po staremu czy muszę wykupić dziennik po nowelizacji 2020r. ? Z góry dziękuję za każdą podpowiedz, niestety nie mogę się dodzwonić do GUGiK.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/11/08 12:52 #13840

  • Mariusz22051985
  • Mariusz22051985 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 5
Piszesz roboty w dzienniku praktyk z sierpnia 2015. i roboty z wykazu mozesz przepisac do dziennika poniewaz wykaz prac juz nie obowiazuje ani opis prac. Mozesz wpisac roboty z przed pobrania dziennika. Nie obowiazuje kolejność itd. pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/11/09 18:37 #13841

  • verkaa9696
  • verkaa9696 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Miałam już inżyniera, a we wrześniu tego roku obroniłam mgr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/11/13 12:15 #13848

  • Goga
  • Goga Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam.

Dziennik praktyk pobrałam po wejściu w życie rozporządzenie w sprawie nadani uprawnień zawodowych z dnia 28 lipca 2020 .
Praktykę zawodową zaczęłam w 2017 r..Mogę dokumentować wszystkie roboty od 2017r, w nowym dzienniku ?
Nie obowiązuje już zasada, ze praktyka zawodowa rozpoczęta w dniu wydania dziennika, tak?

Nie obowiązuje, też żadna systematyczność wpisów i chronologia?

Czy dziennik może być podpisany przez kilku geodetów? Wykonuję różne roboty od kilku geodetów .

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/12/07 20:11 #13877

  • galaxy01
  • galaxy01 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 0
potrzeba mieć umowę? jak pracuję w urzędzie a roboty wykonuje na urlopie w celu posiadania odpowiednich wpisów?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/12/08 14:36 #13878

  • Slavko0706
  • Slavko0706 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 30
Tak, trzeba mieć umowę. Jest konieczna i trzeba ją przesłać razem z wnioskiem o nadanie uprawnień.
Ja również pracuje w urzędzie. Z wykonawcą spisałem umowę o wolontariat.
Jestem już po egzaminie i wszystko przeszło bez najmniejszego problemu.
A to jest fragment ze strony GUGIKu:
Do wniosku o nadanie uprawnień zawodowych dołącza się dokumenty potwierdzające spełnienie wymagań, o których mowa w art. 44 lub 44a UPGiK oraz dokumenty wymienione w § 2 ust. 3 RUZDGiK:
4) Dokument potwierdzający okres praktyki zawodowej
Okres praktyki zawodowej winien być poświadczony odpowiednim dokumentem, wystawionym przez pracodawcę (np. oryginałem lub poświadczoną notarialnie kserokopią: zaświadczenia o praktyce zawodowej/ umowy o pracę/ umowy zlecenie/ umowy o dzieło/ umowy o wolontariat/ umowy o staż/ świadectwa pracy; jak również wydrukiem z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej)
Za tę wiadomość podziękował(a): galaxy01

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Slavko0706.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/12/09 07:22 #13879

  • murynt
  • murynt Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 75
  • Otrzymane podziękowania: 36

galaxy01 napisał: potrzeba mieć umowę? jak pracuję w urzędzie a roboty wykonuje na urlopie w celu posiadania odpowiednich wpisów?

Nie trzeba mieć umowy, sam byłem w podobnej sytuacji. Pracuję w firmie nie zajmującej się geodezją i dostałem pozwolenie od kierownictwa na robienie praktyk w czasie godzin pracy. Żadnej umowy oczywiście z firmą geodezyjną, w której wykonywałem praktyki nie podpisywałem. Przy składaniu dokumentów dołączyłem oświadczenie o treści mniej więcej "Oświadczam, że pan ....... odbył w czasie ....... praktyki geodezyjne wyszczególnione w dzienniku praktyk w firmie ....." i do tego podpis i pieczątka uprawnionego u którego robiłem praktyki oraz tej firmy. Przed złożeniem papierów dzwoniłem do GUGIK i pytałem czy w ogóle coś takiego przejdzie w mojej sytuacji (tzn czy przejdzie brak umowy) i właśnie taki sposób mi doradzono. Przeszło bez problemów.
Za tę wiadomość podziękował(a): galaxy01

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/12/15 21:15 #13884

  • GEOpoint123
  • GEOpoint123 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam.
Czy jest możliwość przesłania przykładowych 2, 3 stron wypełnionego dziennik na zakres 1 i 2.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/12/20 10:41 #13886

  • galaxy01
  • galaxy01 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 0
Uprzejmie was proszę o przykładowo wypełnione strony które podałem poniżej na mail, albo tutaj na forum: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zależy mi na odpowiednim wypełnieniu. Dziennik był wybierany w 2018r. Bardzo dziękuję!! Poniżej zdjęcia mojego:
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez galaxy01.
Czas generowania strony: 0.099 s.