admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2021/04/26 17:20 #14560

  • Qadek
  • Qadek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzień dobry,Piszę z prośbą o udzielenie informacji odnośnie przykładowego wpisu do dziennika praktyki zawodowej dla uprawnień nr 1 oraz 4.  
Z góry dziękuje za pomoc.
Mój e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pozdrawiam,
Radosław

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Qadek.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/04/27 19:45 #14595

  • Qadek
  • Qadek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć, 
Przepraszam że post pod postem, ale nie mogę edytować poprzedniego.
A więc czy moglibyście doradzić mi w kwestii uzupełniania dzienniki do zakresu 1?
1. Kolumna 5 - czy ten opis ogólnikowy jest wystarczający oraz czy termin realizacji czynności jest równoważny z datą zgłoszenia i datą pozytywnej  weryfikacji.
 Prace związane z inwentaryzacją:
- zgłoszenie pracy geodezyjnej,
- analiza materiałów otrzymanych z PODGiK,
- przeprowadzanie wywiadu terenowego,
- założenie osnowy pomiarowej,
- wykonanie pomiaru powykonawczego 2 budynków, sieci kanalizacyjnej  oraz zagospodarowania terenu
- wykonanie szkiców polowychCzy może opisywać dokładniej, np.:- założenie osnowy sytuacyjno-wysokościowej metodą...
- przeprowadzanie wywiadu terenowego dokonano wykreśleń ma mapie z porównania
- wykonanie pomiaru powykonawczego metodą… itp. 
2. W kolumnie 3 - odnośnie rodzaju prac geodezyjnych wpisywać ogólnikowo: geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza obiektów budowlanych, tak jak mam to w zgłoszeniu pracy oraz sprawozdaniu. Czy może już w tej tabeli opisać, czego ona dotyczy dokładnie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Qadek.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/04/28 14:55 #14608

  • MapService
  • MapService Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 68
  • Otrzymane podziękowania: 38

Cześć, 
Przepraszam że post pod postem, ale nie mogę edytować poprzedniego.
A więc czy moglibyście doradzić mi w kwestii uzupełniania dzienniki do zakresu 1?
1. Kolumna 5 - czy ten opis ogólnikowy jest wystarczający oraz czy termin realizacji czynności jest równoważny z datą zgłoszenia i datą pozytywnej  weryfikacji.
 Prace związane z inwentaryzacją:
- zgłoszenie pracy geodezyjnej,
- analiza materiałów otrzymanych z PODGiK,
- przeprowadzanie wywiadu terenowego,
- założenie osnowy pomiarowej,
- wykonanie pomiaru powykonawczego 2 budynków, sieci kanalizacyjnej  oraz zagospodarowania terenu
- wykonanie szkiców polowychCzy może opisywać dokładniej, np.:- założenie osnowy sytuacyjno-wysokościowej metodą...
- przeprowadzanie wywiadu terenowego dokonano wykreśleń ma mapie z porównania
- wykonanie pomiaru powykonawczego metodą… itp. 
2. W kolumnie 3 - odnośnie rodzaju prac geodezyjnych wpisywać ogólnikowo: geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza obiektów budowlanych, tak jak mam to w zgłoszeniu pracy oraz sprawozdaniu. Czy może już w tej tabeli opisać, czego ona dotyczy dokładnie?
 
Myślę że jak dopiszesz po prostu - wywiad terenowy to będzie ok.
Ja pisałem zawsze jaką metodą mierzyłem.
A co do rodzaju prac to pisałem tak jak w rozporządzeniu dot. uprawnień czyli inwentaryzacja obiektów budowlanych
i wtedy np. jako wielkość obiektu pisałem 1 budynek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/04/28 22:16 #14614

  • Pawel9
  • Pawel9 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 79
  • Otrzymane podziękowania: 23
Mam pytanie dotyczące pieczątek w dzienniku praktyki zawodowej. Dzisiaj mój Szef (jest na emeryturze) mi zrobil wpisy, pieczątki troszkę nie przypilnowalem go i chyba miał mało tuszu że w niektórych miejscach jest niewyraźnie, na szczęście zawsze coś widać imię nazwisko lub nr uprawnień. Czy ktoś miał podobnie? Czy komisja czepia się takich szczegółów?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pawel9.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/05/07 10:17 #14712

  • zytaka91
  • zytaka91 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 3
Cześć, mam nietypowe pytanie:
Mam dziennik z 2017r. i na samym początku w wykazie przy pracach geodezyjnych - POTWIERDZENIE WYKONANYCH CZYNNOSCI - podpisuje geodeta urawiony wiadomo, ale czy konieczna i niezbędna jest pieczątka? czy starczy jak mam przy opisie tej pracy pieczątke? 
2* [ta sama kolumna] czynnosci ktore os. zainteresowana wykonała osobiscie w ramach prac dot. obiektu w terminie od .... do .... napisalam tylko jedna date potwierdzenia czynnosci . czy przejdzie?
czy jest ktos kto mial podobnie i mu przeszlo

Z góry dziękuje za odpowiedz :)))))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/05/08 18:35 #14723

  • Pawel9
  • Pawel9 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 79
  • Otrzymane podziękowania: 23
Ja w wykazie przy pracach geodezyjnych wykonanych w ramach praktyki zawodowej mam pieczątke uprawnionego, wydaje mi się, że powinna być.
Z datą też myślę, że powinna być od... do...., nie wiem czy przejdzie dziennik z jedną datą.
Za tę wiadomość podziękował(a): zytaka91

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/05/08 18:56 #14724

  • Pawel9
  • Pawel9 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 79
  • Otrzymane podziękowania: 23
Jestem na ukończeniu dziennika praktyki zawodowej na zakres 2, wykazuje prace od 2019 do 2021. Brakuje mi jednego wpisu z pkt. nr 5) sporządzanie innych niż wymienione w pkt 3 map i dokumentów geodezyjnych do celów prawnych, łącznie z badaniem stanu prawnego nieruchomości – minimum 3 prace geodezyjne.
Mam już wpisy dwóch map do celów prawnych (mapy pod zasiedzenie). Potrzebuje trzeciej.
Mam dwie opcje ostatniego wpisu:
Pierwsza opcja To kolejna mapa pod zasiedzenie u Geodety, u którego robiłem na czarno, ale jest ona z 2015 roku i troszkę słabo to wygląda wszystkie roboty z lat 2019 i 2021 a tu jeden rodzynek z 2015 i na ostatniej pozycji.
Druga opcja to mapa klasyfikacyjna z 2020 r., u innego Geodety (któremu pomagałem też na czarno), ale tutaj nie bada się stanu prawnego nieruchomości.
Dlatego też Wymyśliłem, że mogę wpisać jeszcze inną pracę połączenie działek, które robiłem u dotychczasowego Szefa tylko tutaj nie robimy mapy do celów prawnych, ale sporządzamy inne dokumenty i badamy stan prawny..
Więc proszę o podpowiedź co sądzicie o tym żeby w ramach tego punktu 5 wykazać:
2 mapy pod zasiedzenie, 1 mapę klasyfikacyjną (bez badania stanu prawnego) oraz 1 połączenie działek ???
Czy to przejdzie?

 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/05/09 06:33 #14725

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Jestem na ukończeniu dziennika praktyki zawodowej na zakres 2, wykazuje prace od 2019 do 2021. Brakuje mi jednego wpisu z pkt. nr 5) sporządzanie innych niż wymienione w pkt 3 map i dokumentów geodezyjnych do celów prawnych, łącznie z badaniem stanu prawnego nieruchomości – minimum 3 prace geodezyjne.
Mam już wpisy dwóch map do celów prawnych (mapy pod zasiedzenie). Potrzebuje trzeciej.
Mam dwie opcje ostatniego wpisu:
Pierwsza opcja To kolejna mapa pod zasiedzenie u Geodety, u którego robiłem na czarno, ale jest ona z 2015 roku i troszkę słabo to wygląda wszystkie roboty z lat 2019 i 2021 a tu jeden rodzynek z 2015 i na ostatniej pozycji.
Druga opcja to mapa klasyfikacyjna z 2020 r., u innego Geodety (któremu pomagałem też na czarno), ale tutaj nie bada się stanu prawnego nieruchomości.
Dlatego też Wymyśliłem, że mogę wpisać jeszcze inną pracę połączenie działek, które robiłem u dotychczasowego Szefa tylko tutaj nie robimy mapy do celów prawnych, ale sporządzamy inne dokumenty i badamy stan prawny..
Więc proszę o podpowiedź co sądzicie o tym żeby w ramach tego punktu 5 wykazać:
2 mapy pod zasiedzenie, 1 mapę klasyfikacyjną (bez badania stanu prawnego) oraz 1 połączenie działek ???
Czy to przejdzie?



 
2 mapy pod zasiedzenie, 1 mapę klasyfikacyjną (bez badania stanu prawnego) oraz 1 połączenie działek ???

wpisz tak jak mówisz powinno być ok
Za tę wiadomość podziękował(a): Pawel9

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/05/09 14:40 #14726

  • Rodion
  • Rodion Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 3

Dlatego też Wymyśliłem, że mogę wpisać jeszcze inną pracę połączenie działek, które robiłem u dotychczasowego Szefa tylko tutaj nie robimy mapy do celów prawnych, ale sporządzamy inne dokumenty i badamy stan prawny..
Więc proszę o podpowiedź co sądzicie o tym żeby w ramach tego punktu 5 wykazać:
2 mapy pod zasiedzenie, 1 mapę klasyfikacyjną (bez badania stanu prawnego) oraz 1 połączenie działek ???
Czy to przejdzie?

Cześć,
Myślę, że dobrze kombinujesz, przy połączeniu działek uwypukliłbym kwestie badania stanu prawnego, który trzeba wykonać przed sporządzeniem takiej mapy (na wszelki wypadek, żeby czasem komisja nie zakwalifikowała takiej mapy jako prace związane w ewidencją gruntów).

Opiszę mój przypadek, ponieważ też ostatnio skończyłem pisać dziennik a mam podobny problem. W firmie robimy sporo dużych tematów, ZRIDy i związane w tym ustalenia granic, wyznaczenia punktów, jednak map do celów prawnych w naszej firmie jak na lekarstwo. Dlatego ja wymyśliłem to w ten sposób, że wpisuję trzy roboty polegające na:
1) "sporządzanie wykazów synchronizacyjnych (badanie stanu prawnego nieruchomości)", co prawda temat był robiony przy okazji podziałów ZRID ale jedną taką robotę zarezerwowałem sobie pod temat właśnie wykazów. Ponieważ opis wykonanych prac u mnie w dzienniku ma formę sprawozdania (a nie wykonanych czynności od myślników)  to tematowi badania stanu prawnego poświęciłem 80%  opisu. Opisałem, wszystkie wykonane czynności, problemy i zagadnienia związane z takim badaniem.
2)  "sporządzanie wykazów synchronizacyjnych (badanie stanu prawnego nieruchomości)" oraz pod tym samym zgłoszeniem "inna mapa do celów prawnych - połączenie działek ewidencyjnych", akurat miałem jedno takie zgłoszenie gdzie wykonywałem obie te prace pod jednym numerem
3)  "inna mapa do celów prawnych - połączenie działek ewidencyjnych", powiem szczerze po przeczytaniu twojego postu nazwałbym tą pracę nieco inaczej, tj. "inny dokument do celów prawnych - połączenie działek.....", ale myślę, że to już mało ważny szczegół,

Moim zdaniem zagadnienia z punktu nr 5 , zawierają w sobie dość szeroką listę prac geodezyjnych. Oprócz tych oczywistych jak: mapa pod służebność, mapa pod zasiedzenie, na pewno są to też wykazy synchronizacyjne, które są w pewnym sensie raportem z badania stanu prawnego nieruchomości (stare rozporządzenie wymieniało je nawet w tym punkcie z nazwy), trzeba zweryfikować rozbieżności miedzy EGiB a KW, czasem nie wystarczy sama analiza ksiąg elektronicznych tylko trzeba przejrzeć w sądzie dokumenty stanowiące podstawy wpisów. Mapa z połączenia działek to moim zdaniem również praca geodezyjna polegająca na badaniu stanu prawnego (chociaż znam ośrodki gdzie uważają, że to praca czysto techniczna z zakresu aktualizacji EGiB i każde działki zapisane w tej samej KW można połączyć, co moim zdaniem nie jest prawdą). Trzeba sprawdzić czy działki należą do tej samej KW, trzeba sprawdzić pochodzenie tych działek (czy czasem nie były wydzielone tą samą decyzją administracyjną co wyklucza ich połączenie na wniosek stron), także bez otwarcia KW, analizy dokumentów będących podstawą wpisów, a tym samym badania stanu prawnego, tej pracy nie da się zrobić.

Podsumowując, wydaje mi się, że wykazując prace pod ten punkt, trzeba je dobrze opisać, słowami klucz: INNA MAPA DO CELÓW PRAWNYCH, INNY DOKUMENT DO CELÓW PRAWNYCH, BADANIE STANU PRAWNEGO.

Pozdrawiam
 
Za tę wiadomość podziękował(a): Pawel9, chawratka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/05/12 18:21 #14741

  • wojtast
  • wojtast Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hej. Mam pytanie odnośnie przejścia stare nowe przepisy. Złożyłem papiery kolejny raz na 1 po niezdanym egzaminie we wrześniu 2020. Wcześniej miałem dziennik i wykaz. Ale po zmianie przepisów wszystkie prace trzeba udokumentować w dzienniku. Wszystkie prace mi się nie zmieszczą w starym, także podejrzewam, że mam wziąć kolejny... Roboty, które mam w wykazie będą po dacie wydania dziennika. Czy ktoś się ma taką sytuację? Czy te roboty wcześniejsze tracą ważność? Czy mam po prostu wziąć kolejny dziennik i je wpisać? Jutro będę dzwonił do gugiku, ale moze ktoś wie co i jak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/05/13 06:30 #14742

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Hej. Mam pytanie odnośnie przejścia stare nowe przepisy. Złożyłem papiery kolejny raz na 1 po niezdanym egzaminie we wrześniu 2020. Wcześniej miałem dziennik i wykaz. Ale po zmianie przepisów wszystkie prace trzeba udokumentować w dzienniku. Wszystkie prace mi się nie zmieszczą w starym, także podejrzewam, że mam wziąć kolejny... Roboty, które mam w wykazie będą po dacie wydania dziennika. Czy ktoś się ma taką sytuację? Czy te roboty wcześniejsze tracą ważność? Czy mam po prostu wziąć kolejny dziennik i je wpisać? Jutro będę dzwonił do gugiku, ale moze ktoś wie co i jak.
Nie ważne, że będą po dacie. Weż dziennik nowy i wpisz. Dziennik nowy wystarczy, ale jak chcesz mieć spokojne sumienie dołącz ten stary wykaz z wyjaśnieniem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/05/17 20:53 #14760

  • Althon1
  • Althon1 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 4
Brak możliwości potwierdzenia wpisu przez osobę posiadającą uprawnienia zawodoweW przypadku braku możliwości potwierdzenia wpisu przez osobę posiadającą uprawnienia zawodowe w odpowiednim zakresie, pod której kierunkiem osoba zainteresowana wykonywała prace geodezyjne lub prace kartograficzne, w miejsce potwierdzenia osoba zainteresowana może złożyć oświadczenie, w którym przedstawi okoliczności braku możliwości potwierdzenia wpisu oraz wskaże osobę, pod której kierunkiem wykonywała prace geodezyjne lub prace kartograficzne. Geodeta zmienił firmę w której pracowałem i nie można ustalić miejsca aktualnego pobytu. Na stronie Gugik w wytycznych jest napisane by takie oświadczenie składac bezpośrednio w dzienniku. Ktoś z was pisał takie oświadczenie ? Jak powinno wyglądac ? 

 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/05/17 23:15 #14762

  • Lukasz_Sz
  • Lukasz_Sz Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witajcie,

mam pytanie w jaki sposób udokumentować lub też co wpisać w rubryce "Identyfikator zgłoszenia prac geodezyjnych lub prac kartograficznych" odnośnie wytyczeń budynków po lipcu 2020? Od tego czasu nie ma obowiązku zgłaszania takich robót, więc jak sobie z tym radzicie? Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/05/18 11:06 #14763

  • matik0709
  • matik0709 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 1
Nie wpisujesz, tak samo jak na zakres 4ry nie wpisywało się numerów ID prac, jeżeli ich się nie zgłaszało, a zostawały w dokumentacji budowy. Jak chcesz to w polu Identyfikator wpisz "nie wymaga zgłoszenia", według mnie to dowolność. Sam zostawiałem puste, a egzamin mam 20.05, więc musiało to przejść. Możesz nawet wpisywać jedną robotę do dwóch pól np. Tyczenie urządzeń podziemnych, możesz wpisać razem z tyczeniem budynku, i w ten sposób załatwiasz "dwie pieczenie na jednym ogniu" i w ten sposób "ściągasz" z dziennika 1 pozycje z tych 10ciu (tyczenie ob. budowlanych) za budynek i 1 też z tych 10ciu (za tyczenie podziemne), czyli razem z 10ciu zostaje ci 8 pozycji i 4ry GESUTU. Myślę, że teraz masz już jasność - wszystko poparte tym, że dokładnie w taki sposób sam to robiłem i uzupełniłem cały dziennik w niecały miesiąc i zostałem dopuszczony do egzaminu bez żadnego uzupełniania

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/05/25 18:35 #14823

  • mat7
  • mat7 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam, 
mam pytanie odnośnie wypełnienia dziennika na zakres nr 1. Czy założony w 2016 dzienniki może zostać wypełniony według rodzaju i liczby prac wymaganych w rozporządzeniu w sprawie nadawania uprawnień z 2020r. czy musi być wypełniony w zakresie prac wymaganych rozporządzeniem w sprawie nadawania uprawnień z 2014 r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mat7.
Czas generowania strony: 0.101 s.