admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2021/06/14 15:00 #15037

  • OkruszekPL
  • OkruszekPL Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 1
Szanowna Pani,
w odpowiedzi na e-maila z dnia 20 października 2020 r. uprzejmie informuję,
że zgodnie z § 29 ust. 1 rozporządzenia z 2020 r.1 osoba zainteresowana nabyciem uprawnień
zawodowych, która przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia rozpoczęła
praktykę zawodową, może dokumentować jej przebieg przy wykorzystaniu dziennika
praktyki zawodowej zgodnego ze wzorem stanowiącym: załącznik nr 1 do rozporządzenia
z 2019 r.
2
lub załącznik nr 1 do rozporządzenia z 2014 r.
3 – jeżeli praktyka została
rozpoczęta przed dniem 30 września 2019 r.
Powyższe oznacza, że dziennik praktyki zawodowej z 2015 r. może być wypełniany
wstecz i nie ma konieczności zachowywania chronologii wpisów w dzienniku praktyki
zawodowej.
Z poważaniem,
z upoważnienia
Z - C A D Y R E K T O R A
Departamentu Nadzoru, Kontroli i Organizacji
Służby Geodezyjnej i Kartograficznej
Adrianna Ogonowska

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/06/21 18:38 #15122

  • mat7
  • mat7 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam,
wypełniam dziennik praktyki z zakresu nr 2 i mam pytanie dotyczące rodzaju wymaganych prac:

sporządzanie innych niż wymienione w pkt 3 map i dokumentów geodezyjnych do celów prawnych, łącznie z badaniem stanu prawnego nieruchomości – minimum 3 prace geodezyjne.
Chodzi tutaj o mapy do zasiedzenia, mapy do ustanowienia służebności  czy też można wykorzystać jakieś mapy/dokumenty częściej spotykane?
Czy jako badanie stanu prawnego można uznać protokół badania KW przy podziale nieruchomości?
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/06/22 11:58 #15125

  • dkmiecik
  • dkmiecik Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hej, mam pytanie dotyczące zakresu 1 i tyczeń. Wykonywałem w firmie dużo tyczeń na terenach kolejowych jeszcze przed wejściem w życie nowego prawa geodezyjnego, Żadne z tych tyczeń nie było zgłaszane, więc też nie ma ID zgłoszenia. Według Art. 12c Prawa Geodezyjnego nie ma konieczności zgłaszania robót na terenach zamkniętych do ODGiK. Czy w takim razie jeżeli wpisze takie tyczenia z 2019 i 2020 roku, bez id zgłoszenia komisja je zaliczy?
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/06/22 16:20 #15126

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 482
  • Otrzymane podziękowania: 200

Hej, mam pytanie dotyczące zakresu 1 i tyczeń. Wykonywałem w firmie dużo tyczeń na terenach kolejowych jeszcze przed wejściem w życie nowego prawa geodezyjnego, Żadne z tych tyczeń nie było zgłaszane, więc też nie ma ID zgłoszenia. Według Art. 12c Prawa Geodezyjnego nie ma konieczności zgłaszania robót na terenach zamkniętych do ODGiK. Czy w takim razie jeżeli wpisze takie tyczenia z 2019 i 2020 roku, bez id zgłoszenia komisja je zaliczy?
Pozdrawiam
Tak

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/06/28 18:54 #15145

  • Karol123
  • Karol123 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0

Witam, mam podobny dylemat odnośnie pkt 4. Ale pójdę z moim pytaniem jeszcze dalej : Dziennik praktyk na zakres 2 pobrałem w 2015
Wtedy obowiązywało rozporządzenie w sprawie uprawnień z 2014 i inne wymagania(zakres prac do zrobienia i wpisania)
Wiadomo dziennik sobie leżał i czekał nie wypisywany.
Teraz zaczynam go uzupełniać i mam dylemat czy trzymać się wymagań z 2014 czy wymagań z lipca 2020? (zakres prac się zmienił)

Wiadomo jeśli zacznę wpisywać roboty z 2020 to mam tak naprawdę tylko roboty pomiędzy 2020-2021r,.
A roboty z lat 2015-2020 nie mogą się tam znaleźć??

Przepraszam, że może mieszam ale to wypełnianie dziennika to jakiś stres i niepewność czy robię to dobrze.

 
do dziennika pobranego w 2015 r. wpisujesz roboty wykonane od 2015 do dnia wejście w życie nowego rozporządzenia czyli do dnia 31 lipca 2020. Prace wykonane w późniejszym czasie muszą być wpisane do nowego dziennika. Jeżeli go nie masz to przepadają .. :(
 
 Chwila jak to przepadają?? W zeszłym tygodniu dzwoniłem do GUGiKU i Pani absolutnie o niczym takim nie wspominała.
Powiedziała ,że nie ma już chronologii i wpisuje wszystkie roboty jakie mam od 2015 do teraz.

Gdzie jest zapis,że muszę pobrać nowy dziennik po 31 lipca 2020 i tam wpisywać resztę robót?

 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Karol123.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/06/29 10:48 #15148

  • Smol
  • Smol Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam, 
bądźcie uczuleni na daty rozpoczęcia i zakończenia prac oraz na to, że wszelkie skreślenia muszą zostać zaparafowane przez kierownika prac, który podbija Wam robotę. Z tych właśnie względów zostałem właśnie niedopuszczony do egzaminu 21.07.2021.

Na jedynkę składałem papiery drugi raz, w tamtym roku dziennik w identycznej postaci został zaakceptowany. Zadziałał czynnik ludzki, ktoś inny sprawdzał papiery, tak mi powiedział Pan w sekretariacie komisji egzaminacyjnej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/06/29 16:58 #15152

  • OkruszekPL
  • OkruszekPL Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 1

Witam, 
bądźcie uczuleni na daty rozpoczęcia i zakończenia prac oraz na to, że wszelkie skreślenia muszą zostać zaparafowane przez kierownika prac, który podbija Wam robotę. Z tych właśnie względów zostałem właśnie niedopuszczony do egzaminu 21.07.2021.

Na jedynkę składałem papiery drugi raz, w tamtym roku dziennik w identycznej postaci został zaakceptowany. Zadziałał czynnik ludzki, ktoś inny sprawdzał papiery, tak mi powiedział Pan w sekretariacie komisji egzaminacyjnej.
 
a kogo miałes w komisji? dzis dostałes zawiadomienie? 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/06/29 18:21 #15153

  • Karol123
  • Karol123 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,pytanie do wymagań z zakresu 2.
Jakie podziały można wpisać jako inny tryb?
Według mnie podział rolny ale czy ZRiD też??
W poprzednich postach jest to opisane dość lakonicznie bez żadnej podstawy prawnej.
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/06/30 10:45 #15160

  • Smol
  • Smol Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 1
Ludmiła Pietrzak, tak, info dostałem 29.06.2021, na mejla

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Smol.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/06/30 17:51 #15164

  • kubeusz
  • kubeusz Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzień dobry, czy mógłby ktoś podesłać poprawnie wypełniony wykaz prac i opis czynności Zakres 1? Chciałbym mieć jakiś wzór. mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Z góry dziękuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/06/30 17:54 #15165

  • OkruszekPL
  • OkruszekPL Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 1
ej a jak to jest jak teraz jest komisja wyłoniona to jedna komisja na wszystkie 3 dni, czy kazdy dzien ma inna komisja, tj. np. 21 komisja x, 22.07 komisja y i 23 komisja z? nie wiecie moze? 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/07/07 14:30 #15207

  • an.gr
  • an.gr Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 4
Cześć koledzy i koleżanki geodeci. 

Staram się uzupełnić swój pierwszy 

 dziennik praktyki, ale mam wątpliwości czy robię to dobrze..
Czy mógłby ktoś z naszego grona podzielić się informacjami jak wypełnił dziennik i w takiej formie został zaakceptowany przez komisje ? 
dla zainteresowanych zostawiam maila:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

dziękuję  

 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez an.gr. Powód: błąd w adresie e maill

Dziennik praktyki zawodowej 2021/07/07 14:34 #15208

  • an.gr
  • an.gr Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 4
poprawiam adres e mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/07/11 09:19 #15241

  • Kuba K
  • Kuba K Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Wyrobiłem dziennik zaraz po skończeniu technikum. Według przepisów po szkole średniej obowiązuje 6 lat praktyki. W międzyczasie skończyłem studia inżynierskie na kierunku geodezyjnym, więc po studiach I stopnia obowiązują 2 lata praktyki zawodowej. Odkąd mam dziennik nie robiłem żadnych wpisów, chce się za to zabrać teraz. I stąd moje pytanie: Czy obowiązuje mnie 6 lat praktyki (bo dziennik był wyrabiany na podstawie świadectwa ukończenia szkoły średniej), czy 2 lata, bo mam ukończone studia I stopnia? Proszę o jakieś wskazówki. Pozdrawiam 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/07/11 12:38 #15242

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 482
  • Otrzymane podziękowania: 200

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Wyrobiłem dziennik zaraz po skończeniu technikum. Według przepisów po szkole średniej obowiązuje 6 lat praktyki. W międzyczasie skończyłem studia inżynierskie na kierunku geodezyjnym, więc po studiach I stopnia obowiązują 2 lata praktyki zawodowej. Odkąd mam dziennik nie robiłem żadnych wpisów, chce się za to zabrać teraz. I stąd moje pytanie: Czy obowiązuje mnie 6 lat praktyki (bo dziennik był wyrabiany na podstawie świadectwa ukończenia szkoły średniej), czy 2 lata, bo mam ukończone studia I stopnia? Proszę o jakieś wskazówki. Pozdrawiam 
Dwa lata, bo w między czasie uzyskałeś tytuł inżyniera. Tylko do dokumentów musisz dołaczyć ten dyplom

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.103 s.