admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2024/02/16 20:28 #22240

  • *geometra*
  • *geometra* Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 624
  • Otrzymane podziękowania: 380

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/02/17 19:11 #22263

  • t.brzoza
  • t.brzoza Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 33
  • Otrzymane podziękowania: 1
Czy jest jeszcze jakaś osoba która komisja weryfikowała odnośnie wpisów w dzienniku praktyk?(albo słyszeliscie o takiej osobie)-chodzi o brak wpisania w operacie jego imienia i nazwiska ?co wiązała się z odrzuceniem dziennika praktyk ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez t.brzoza.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/02/18 11:27 #22265

  • Theo
  • Theo Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 3

Mi właśnie z tego powodu nie zaakceptowali dziennika. W zawiadomieniu miałam wpisane "Prace wymienione w pozycjach 1, 2, 9, 10, 27 dziennika praktyki zawodowej nie zostały uwzględnione w związku z uzyskaną informacją, o której mowa w par. 13 ust. 3 rozporządzenia w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii." Dzwoniłam do GUGIK i pytałam, czy podpis geodety uprawnionego nie wystarczy jako potwierdzenie to mi pani powiedziała, że sprawdzali operaty, nie byłam wpisana więc mi nie uznali. Powiedziałam, że to jest duża firma i bardzo dużo osób bierze udział w tych robotach. Pani mi na to odpowiedziała, że w rozporządzeniu jest napisane, że w sprawozdaniu muszą być wpisane WSZYSTKIE osoby, które brały w jakikolwiek sposób udział w robocie.
 
To są jakieś jaja?
Jakaś decyzja? Uzasadnienie?

Czy też w GUGiK-u zachowania wyczerpujące znamiona przestępstwa z art. 271 KK w referuje sobie jakaś Pani Jola przez telefon?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/02/18 19:20 #22272

  • cel41
  • cel41 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam pytanie odnośnie dziennika praktyki. Mam uprawnienia 1 i chce startować na 4. Czy mogę wpisać siebie jako kierownika praktyk pod robotami które sam wykonałem jako kierownik z zakresem 1 a które pokrywają się zakresem 4 na który się ubiegam (np. opracowanie projektu i tyczenie budynków). Co na to komisja? Jak to wygląda? Mogę wpisać kolegę z zakresem 4 ale jeśli ktoś sprawdzi w PZGiK i wyjdzie, że ktoś inny jest kierownikiem? Co na to komisja? Miał ktoś taki dylemat?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/02/18 19:50 #22273

  • Theo
  • Theo Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 3
Jam mam dylemat - czy tym całym geodezyjnym interesem zawiadują sabotażyści, czy pospolici wariaci...?



> Czy mogę wpisać siebie jako kierownika praktyk pod robotami które sam wykonałem jako kierownik
> z zakresem 1 a które pokrywają się zakresem 4 na który się ubiegam

Rozporządzenie w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii, § 4. pkt 2.:

Potwierdzenie wykonywanych w ramach praktyki zawodowej prac geodezyjnych lub prac kartograficznych następuje
przez złożenie przy każdym wpisie podpisu osoby posiadającej uprawnienia zawodowe w odpowiednim zakresie, pod
kierunkiem której były prowadzone prace geodezyjne lub prace kartograficzne


A więc - NIE.



> Mogę wpisać kolegę z zakresem 4 ale jeśli ktoś sprawdzi w PZGiK i wyjdzie, że ktoś inny jest kierownikiem?

Od kiedy to tyczenie budynku i "opracowanie projektu" jest pracą geodezyjną?



> Co na to komisja?

Jak na wstępie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Theo.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/02/18 19:56 #22274

  • Erzsébet
  • Erzsébet Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 72
Ja się zastanawiałam czy w ogóle ktoś z 1 może podpisać roboty w dzienniku na 4, bo teoretycznie kilka robót tych samych jest i czemu nie, ale nie wiem jak w praktyce się do tego odnosi komisja. Bo w rozporządzeniu jest tak:
§4.2. Potwierdzenie wykonywanych w ramach praktyki zawodowej prac geodezyjnych lub prac kartograficznych następuje przez złożenie przy każdym wpisie podpisu osoby posiadającej uprawnienia zawodowe w odpowiednim zakresie, pod kierunkiem której były prowadzone prace

Do Theo: mógłbyś trochę grzeczniej? Gdybyś się trochę zagłębił w naukę, to byś wiedział że przepisach i ich interpretacji nie ma oczywistości. Zawsze można polemizować czym jest "odpowiedni zakres".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Erzsébet.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/02/18 20:35 #22275

  • Theo
  • Theo Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 3
Jasne... Albo koledzy wyżej wypisują jakieś wyssane z palca fantasmagorie, albo niektórym w urzędzie autentycznie odbiło - no ale to ja jestem "niegrzeczny"...

Nie obraź się, ale gdybyś "zagłębiła się w naukę" na poważnie, to byś wiedziała, że istnieje pewna hierarchia aktów prawnych i reguły dokonywania ich wykładni.
Otóż - z przepisów ustawy PGiK wynika, iż sam fakt kierowania pracami geodezyjnymi implikuje konieczność posiadania uprawnień zawodowych - i to bezwzględnie - w odpowiednim zakresie! Nie może być więc czegoś takiego, jak: osoba nie posiadająca uprawnień zawodowych w odpowiednim zakresie, pod kierunkiem której były prowadzone prace.
Cytowany przepis pochodzi natomiast z rozporządzenia dotyczącego materii nadawania uprawnień zawodowych - i wiąże wyłącznie z punktu widzenia tego rozporządzenia.

To się mądrze nazywa reductio ad absurdum i wykładnia celowościowa - no, ale to... Nieważne...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Theo.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/02/23 08:44 #22317

  • CreO
  • CreO Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witajcie.  Czy mógłbym prosić o przykłady wpisu pracy do dziennika z zakresu 1 oraz 2?   mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/03/14 15:49 #22472

  • tina90
  • tina90 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, mogłabym prosić również o przykład wypełnienia dziennika z zakresu 1? e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/03/19 21:50 #22516

  • Gpvstrom197
  • Gpvstrom197 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam, czy ktoś mógłbym podzielić się przykładowym wypełnieniem robót lub całych dzienników z zakresów 2 i 4? email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/03/23 17:14 #22540

  • Jacek_Dymarczyk
  • Jacek_Dymarczyk Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
witam, znalazłem coś takiego odnośnie praktyki absolwenckiej:

Umowę o praktyki absolwenckie reguluje Ustawa z 17 lipca 2009r. o praktykach absolwenckich oraz Kodeks pracy. Mają one pomóc absolwentom w uzyskaniu doświadczenia i nabycia umiejętności niezbędnych do wykonywania pracy. Prawodawca nie określił ścisłej definicji tego, kto może ubiegać się o praktykę absolwencką. Jednak musi to być osoba, która skończyła przynajmniej gimnazjum i w dniu rozpoczęcia praktyki nie ukończyła 30 lat.
Zobacz więcej: poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wzor-umowa-o-praktyke-absolwencka
Macie może jakieś alternatywy dla "starszaków" ;)
Jestem w sytuacji gdzie zatrudniony w firmie A robię głównie na obsługach, a 90% robót do dziennika praktyk z zakresu 2-go zgłoszonych i zrobionych było w firmie znajomego i tam faktycznie je robiłem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/03/25 14:21 #22549

  • *geometra*
  • *geometra* Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 624
  • Otrzymane podziękowania: 380
Umowa o wolontariat

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/03/25 16:01 #22550

  • latajacekolano
  • latajacekolano Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 194
  • Otrzymane podziękowania: 52
Osoba prowadząca działalność nie może "zatrudniać" wolontariuszy, więc taki typ odpada. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/03/25 20:26 #22551

  • *geometra*
  • *geometra* Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 624
  • Otrzymane podziękowania: 380
Nie wiem czy to zgodne  z prawem ale kilka osób pisało, że w GUGiK nie zgłaszali uwag do takich umów/zaświadczeń. Jedna z osób napisała też coś o zaświadczeniu o odbyciu praktyk. Poniżej wklejam kilka linków

uprawnienia-geodezyjne.pl/index.php/foru...wej?start=1470#20603

uprawnienia-geodezyjne.pl/index.php/foru...wej?start=1470#20604

uprawnienia-geodezyjne.pl/index.php/foru...owej?start=930#13879

uprawnienia-geodezyjne.pl/index.php/foru...taz-zakres-1-2#16800

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/03/26 14:13 #22553

  • navi01
  • navi01 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 79
  • Otrzymane podziękowania: 2
czy można założyć działalność i wykonywać prace na dany zakres? czy wykonawca też musi być z "zewnątrz?"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.134 s.