admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2024/01/21 16:22 #21978

  • Geowise
  • Geowise Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzień dobry, w przypadku gdy na zgłoszeniu prac jest kilku uprawnionych geodetów (jeden z nich jako kierownik) to wpis do dziennika musi potwierdzić właśnie kierownik czy może inny ze zgłoszenia, z którym faktycznie pracowałem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/01/21 21:50 #21979

  • *geometra*
  • *geometra* Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 624
  • Otrzymane podziękowania: 380
Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 28 lipca 2020 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii
§ 4. 2. Potwierdzenie wykonywanych w ramach praktyki zawodowej prac geodezyjnych lub prac kartograficznych następuje przez złożenie przy każdym wpisie podpisu osoby posiadającej uprawnienia zawodowe w odpowiednim zakresie, pod kierunkiem której były prowadzone prace geodezyjne lub prace kartograficzne, z podaniem imienia i nazwiska, numeru uprawnień zawodowych oraz daty dokonania wpisu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/01/23 23:38 #21993

  • marzenia_2
  • marzenia_2 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dzien dobry, 
mam pytanie odnosnie zakresu 2.
Czy mapa z projektem podzialu do celow sadowych do zasiedzenia, podchodzi pod ,podzialy nieruchomosci w innym trybie niz UoGN, 
czy ktos taki tryb wpisywal?
czy raczej tylko rolny/lesny?
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/01/24 12:46 #21995

  • Iwona27091991
  • Iwona27091991 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam,
Czy mogę do wpisu w dzienniku z wytyczenia budynku  wykorzystac zgłoszenie z inwentaryzacji, gdzie wytyczenie było w 2020 a inwentaryzacja zgłoszona i wykonana w 2021r.?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Iwona27091991.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/01/24 18:14 #21996

  • moni
  • moni Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć! Tak jak reszta z Was chciałabym zdawać na uprawnienia geodezyjne z zakresu 1 oraz 2, dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wypełnieniu dzienników. Będę wdzięczna za każde zdjęcie wypełnionych kartek dziennika na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wspierajmy się i pomagajmy! :) Z góry dziękuję!
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/01/24 19:41 #21997

  • k0las
  • k0las Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 13
umowa o wolontariat

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/01/24 19:42 #21998

  • k0las
  • k0las Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 13
tak

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/01/24 19:43 #21999

  • k0las
  • k0las Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 13
wpisywałem rolne i leśne i było ok
Za tę wiadomość podziękował(a): marzenia_2

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/01/25 10:04 #22005

  • Krzysztof_B
  • Krzysztof_B Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czy muszę być podpisany w operacie, który chciałbym wpisać do dziennika praktyk? Wykonywałem robotę, ale podpisywał się tylko geodeta uprawniony.
Czy ktoś mógłby podzielić się przykładowo wypełnionym dziennikiem na zakres 1? Mój adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Z góry dziękuję 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/01/25 19:46 #22015

  • zero7
  • zero7 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 2
Jeśli ktoś może wspomóc jakimiś przykładowymi wpisami lub zdjęciami wypełninego dziennika na ZAKRES 4, który został zaopiniowany pozytywnie w GUGiKu, był bym niemizernie wdzięczny. Jestem po zdaniu zakresu 1 i z tego co widzę część prac które miałem wpisane w dzienniku z Z1 pasuje również do Z4. Osobę która była by wstanie podzialić się przykładowym wypełnieniem proszę o wiadomość prywatną. Pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/01/28 14:02 #22030

  • luki1408
  • luki1408 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Biorę się za uzupełnianie dziennika praktyk zawodowych zakres: 1. Możecie mi podesłać wymagania do niego: ile czego trzeba (MDPC, inwentaryzacji, tyczenia) oraz czy stosujecie taką metodę, że np. tyczenie z grudnia budynku (bez zgłoszenia) a potem inwentaryzacja z 22r (już z KERG) czyli to się zalicza jako 2 roboty? Adekwatnie do tyczenia sieci, a potem jej inwentaryzacji?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/01/29 11:35 #22032

  • Andrea Galler
  • Andrea Galler Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mi właśnie z tego powodu nie zaakceptowali dziennika. W zawiadomieniu miałam wpisane "Prace wymienione w pozycjach 1, 2, 9, 10, 27 dziennika praktyki zawodowej nie zostały uwzględnione w związku z uzyskaną informacją, o której mowa w par. 13 ust. 3 rozporządzenia w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii." Dzwoniłam do GUGIK i pytałam, czy podpis geodety uprawnionego nie wystarczy jako potwierdzenie to mi pani powiedziała, że sprawdzali operaty, nie byłam wpisana więc mi nie uznali. Powiedziałam, że to jest duża firma i bardzo dużo osób bierze udział w tych robotach. Pani mi na to odpowiedziała, że w rozporządzeniu jest napisane, że w sprawozdaniu muszą być wpisane WSZYSTKIE osoby, które brały w jakikolwiek sposób udział w robocie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/01/29 19:04 #22033

  • MPB93
  • MPB93 Avatar
  • Z dala
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 7
Kiedy to było? Też nie jestem wpisywana do operatów z uwagi na regulamin mojej pracy. Dzwoniłam w tej sprawie do gugik i powiedzieli że to zależy od komisji która weryfikuje dzienniki 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/01/29 19:22 #22035

  • Tomek1974
  • Tomek1974 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 11
Wysłałem na maila :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2024/01/29 19:57 #22039

  • MPB93
  • MPB93 Avatar
  • Z dala
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 7

Mi właśnie z tego powodu nie zaakceptowali dziennika. W zawiadomieniu miałam wpisane "Prace wymienione w pozycjach 1, 2, 9, 10, 27 dziennika praktyki zawodowej nie zostały uwzględnione w związku z uzyskaną informacją, o której mowa w par. 13 ust. 3 rozporządzenia w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii." Dzwoniłam do GUGIK i pytałam, czy podpis geodety uprawnionego nie wystarczy jako potwierdzenie to mi pani powiedziała, że sprawdzali operaty, nie byłam wpisana więc mi nie uznali. Powiedziałam, że to jest duża firma i bardzo dużo osób bierze udział w tych robotach. Pani mi na to odpowiedziała, że w rozporządzeniu jest napisane, że w sprawozdaniu muszą być wpisane WSZYSTKIE osoby, które brały w jakikolwiek sposób udział w robocie.

Czy ktoś mógłby się podzielić czy miał podobną sytuację że nie był powpisywany w operatach a dziennik mu przeszedł weryfikację?

 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.106 s.