admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jaką wybrać umowę? Jak liczyć staż? zakres 1, 2 2021/12/03 11:11 #16785

  • Monika Spychalska
  • Monika Spychalska Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzień dobry,
Skończyłam studia inżynierskie na kierunku geodezja i kartografia, a potem magisterskie na kierunku geoinformatyki. 
Pracowałam od drugiego roku studiów w przedsiębiorstwach geodezyjnych (3,5 roku). Rok temu zamówiłam dzienniki praktyki do zakresu 1 i 2.
Od 6 miesięcy pracuję w Starostwie Powiatowym, ale chciałabym podjąć bezpłatną współpracę po godzinach z geodetami uprawnionymi w celu uzupełnienia dziennika praktyk.
Chciałabym zapytać od którego momentu liczyć moją praktykę zawodową? Czy od pierwszej umowy związanej z geodezją czy może od pierwszego wpisu do dziennika praktyk? I jak rozwiązać kwestię z umową? Czy wystarczy tylko zaświadczenie o odbytej praktyce (czy dotyczy ono tylko studentów?). Czy może na zasadzie innej umowy o staż, o dzieło lub wolontariat. I czy geodeta z którym podejmę taką współpracę będzie musiał się w jakiś sposób z tego rozliczać, zgłaszać to gdzieś?
Liczę na wyrozumiałość i konkretne odpowiedzi i rady. Chciałabym, żeby to wszystko było prawidłowo pozałatwiane i w przyszłości przy egzaminie nie było wątpliwości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaką wybrać umowę? Jak liczyć staż? zakres 1, 2 2021/12/03 12:22 #16789

  • Tyska17
  • Tyska17 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 31
  • Otrzymane podziękowania: 7
Dopuszczalne formy umowyOkres praktyki zawodowej winien być poświadczony odpowiednim dokumentem, wystawionym przez pracodawcę (np. oryginałem lub poświadczoną notarialnie kserokopią: zaświadczenia o praktyce zawodowej/ umowy o pracę/ umowy zlecenie/ umowy o dzieło/ umowy o wolontariat/ umowy o staż/ świadectwa pracy; jak również wydrukiem z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej) (art. 44 ust. 1 pkt 4, art. 44a ust. 1 pkt 3 lit. b i ust. 2 pkt 4 UPGiK).

Jeśli chodzi o wolontariat to nie zgłasza firma nigdzie (w teorii powinni zapewnić tylko ubezpieczenie NNW i mogą, ale nie muszą opłacić Ci składki zdrowotne jeżeli nie jesteś nigdzie zatrudniona i się nie uczysz). Koleżanka z pracy miała zaświadczenie o wolontariacie (bez umowy, samo zaświadczenie) 
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika Spychalska

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Tyska17.

Jaką wybrać umowę? Jak liczyć staż? zakres 1, 2 2021/12/03 12:47 #16795

  • Monika Spychalska
  • Monika Spychalska Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czyli teoretycznie wystarczy sporządzić zwykły dokument "Zaświadczenie o wolontariacie", napisać na nim datę rozpoczęcia, nazwę firmy, opatrzyć ją podpisem geodety i pieczątką i już? Mogę być wpisywana do operatów technicznych? Czas praktyki będzie się liczył od początku wystawienia tego zaświadczenia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaką wybrać umowę? Jak liczyć staż? zakres 1, 2 2021/12/03 13:23 #16800

  • Tyska17
  • Tyska17 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 31
  • Otrzymane podziękowania: 7
Koleżanka miała cos w stylu, że zaświadcza się że osoba taka i tak odbywała wolontariat w firmie xyz, w jakich dniach. Dodatkowo miała wypisany zakres czynności, tj. nr zgłoszeń robót. To miała na chyba dwie roboty. Na pozostałe.miala normalna umowę o pracę. Tyle co wiem. Koleżanka ze studiów z drugiego końca Polski i sporadycznie mamy kontakt

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaką wybrać umowę? Jak liczyć staż? zakres 1, 2 2021/12/03 16:32 #16809

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Czyli teoretycznie wystarczy sporządzić zwykły dokument "Zaświadczenie o wolontariacie", napisać na nim datę rozpoczęcia, nazwę firmy, opatrzyć ją podpisem geodety i pieczątką i już? Mogę być wpisywana do operatów technicznych? Czas praktyki będzie się liczył od początku wystawienia tego zaświadczenia?
tak wystarczy, albo umowa o praktyke absolwencka (darmowa)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaką wybrać umowę? Jak liczyć staż? zakres 1, 2 2021/12/06 23:10 #16856

  • jordekap
  • jordekap Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 75
  • Otrzymane podziękowania: 34

Mogę być wpisywana do operatów technicznych? 
Jeśli zajmujesz się weryfikacją operatów i trafi w Twoje ręce operat z roboty, w której brałaś czynny udział to może to nasuwać pewne prawne wątpliwości. :)

ustawa o pracownikach samorządowych:

Art. 30.
1. Pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, nie może wykonywać zajęć pozostających w sprzeczności lub związanych z zajęciami, które wykonuje w ramach obowiązków służbowych, wywołujących uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub interesowność oraz zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy.
2. W przypadku stwierdzenia naruszenia przez pracownika samorządowego któregokolwiek z zakazów, o których mowa w ust. 1, niezwłocznie rozwiązuje się z nim, bez wypowiedzenia, stosunek pracy w trybie art. 52 § 2 i 3 Kodeksu pracy lub odwołuje się go ze stanowiska.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez jordekap. Powód: literówki
  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.055 s.