admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/14 22:05 #8811

  • pawbyt
  • pawbyt Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
Co oznacza "2) tyczenie obiektów budowlanych – minimum 15 prac geodezyjnych obejmujących tyczenie budynków lub budowli, w tym 8 sieci uzbrojenia podziemnego"?
- 8 SUT i 7 budynków/budowli?
- 15 budynków/budowli i w tych 15 dodatkowo choć 8 SUT?
- czy jeśli chodzi o SUT, wystarczy tyczenie przyłączy do budynków, czy muszą być sieci?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/15 07:48 #8812

  • geogis
  • geogis Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 16
Minimum 8 sieci uzbrojenia podziemnego, łącznie 15 obiektów, czyli może być 8 SUT i 7 budynków/budowli. Lepiej zrobić tak, jak jest to napisane w rozporządzeniu, czyli sieci, a nie same przyłącza

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/18 08:41 #8837

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 87
przyłącze jest siecią uzbrojenia terenu a nazwę przyłącze zawdzięcza położeniu w granicach jednej działki najczęściej poprzez przyłączenie z sieci "miejskiej" do budynku.
A co w przypadku gdyby geodeta pracował w firmie w której wykonuje się tylko "drobnice" czyli tylko przyłącza?
Śmiało można wpisywać tyczenie i inwentaryzacje przyłączy - będzie liczone jako sut.
Za tę wiadomość podziękował(a): pawbyt

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/18 08:44 #8838

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 87
damianos
ja miałem wpisane w dzienniku na zakres 1 tyczenia i inwentaryzacje wykonane w ramach obsługi inwestycji. Bez problemu przechodzi. Każda sieć liczona jest wtedy na sztuki. Myślę że warto przy wpisach z tyczenia lub inwentaryzacji na koniec podsumować ile było sieci.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/18 16:24 #8846

  • pawbyt
  • pawbyt Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dziękuję za jasne odpowiedzi, również myślę, że przyłącza są ok. Jeszcze pytanko. Suma wymaganych obiektów prac na zakres 1 to 49 obiektów. Miejsc w wykazie 45 w opisie 39. Łączyć to jakoś.
Czyli... wykonałem w jednej robocie pomiar, założyłem osnowę, opracowałem wyniki i opracowałem mapę dc p. - nadaje się do 3 rodzajów prac.
Wpisać przy jednej robocie wszystkie 3 rodzaje i uznać, że mam załatwione 3. Proszę o łopatologiczną odpowiedź, bo ten temat się przewija, ale ciągle jest różnie interpretowany. Opis prac. Dzielić stronę na pół i opisywać np. 2 różne prace?
...i pytanie o datę przy potwierdzeniu przez geodetę... Prace wykonuję i opisuję sukcesywnie przez cały rok (chronologicznie) - może podpisać z datą na koniec roku?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/18 22:19 #8852

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 128
  • Otrzymane podziękowania: 22
Bezpieczniej będzie wpisać daty po zakończeniu każdej z prac. Można łączyć asortyment w jednej robocie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/19 09:56 #8853

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 87
na podzieliłem stronę na pół, i dwie różne prace wpisałem na jednej stronie (w opisie prac). Natomiast np. MDCP, zakładasz osnowę, wykonujesz pomiary, i opracowujesz ją kartograficznie. 3 pozycje wyczerpane. Jak masz obsługę to piszesz że w ramach obsługi np. założono osnowę i wykonano tyczenie kanalizacji, wodociągu, C.O. elektroenerget Niskiego Napięcia, potem średniego, oświetlenie do tego tyczenie krawężników, chodników, i potem inwentaryzacja tego. czyli pomiary sytuacyjne i wysokościowe.
Za tę wiadomość podziękował(a): pawbyt

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/24 12:46 #8973

  • Kartkor
  • Kartkor Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam kolegów i koleżanki po fachu.
Po zapozaniu się z wątkiem mam nadal kilka wątpliwości i chciałbym zasięgnąć rady. Oto one:
1. Jeśli w opisie prac opiszę dwie prace na jednej stronie (odzielone kreską) to uprawniony geodeta podpisuje się raz na samym dole w wyznaczonym miejscu czy musi podpisać się pod każdą stroną odzielnie?
2. Czy w opisie prac podajecie termin w jakim wykoane zostały prace, np. styczeń 2019 ?
3. Jeśli pomylę się przy wpisywaniu to lepiej korektorować czy skreślać?
4. W zakresie 1, przy opisywaniu mdcp (podczas której robiłem pomiary syt. - wys. oraz aktualizacje mapy zasadniczej) w kol.3 "rodzaj prac lub opracowań" mam wpisać tylko mdcp, a resztę w opisie czynności, czy jednak wszystkie trzy rodzaje tu muszę wpisać? Jeśli wszystkie to czy mogę w jednej pozycji?
5. Czy prace wymienione w dzienniku muszą być wykonane w jakiś ramach czasowych, np. rok lub dwa lata? Czy mogą być rozciągnięte w czasie?
6. Załóżmy, że mam uzupełniony dziennik i odkładam go na półkę to jaki ma termin ważności?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/24 18:56 #9011

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 87
1. raz na dole
2. tak, ja pisałem że prace wykonano w okresie od marzec 2018 do maj 2018
3. rozporządzenie w sprawie uprawnień zawodowych - zapoznaj się z tym lepiej, tam jest napisane że omyłki w pisowni mogą być tylko skreślone.
4. w spisie prac mdcp, a w szczegółowym opisie wypisujesz te wszystkie rzeczy jakie w ramach tej pracy które wykonałeś.
5. nie bardzo rozumiem. pierwszą pracę jaką wpisujesz to praca którą rozpocząłeś po otrzymaniu dziennika lub w trakcie. a potem możesz wpisywać jak chcesz, robisz 50 prac rocznie a wpiszesz 1 robote, a za 3 lata kolejną.
6. rozporządzenie w sprawie uprawnień zawodowych - nie może być przerwy dłuższej niż 5 lat w praktyce zawodowej.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kartkor

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/25 09:13 #9041

  • Kartkor
  • Kartkor Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dziękuje za rzeczowe odpowiedzi.
Odnośnie punktu 5: Ktoś we wcześniejszych wypowiedziach napisał, że do składanych dokumentów trzeba dołączyć zaświadczenie od pracodawcy o odbytej praktyce zawodowej. W przykładzie, który podał był podany roczny termin odbycia praktyki (dla mgr inż.). Chodziło mi o to czy wszystkie prace wymienione w dzienniku musiały zostać wykonane w tym rocznym terminie, czy wystarczy że część (oczywiście nie wcześniej niż data założenia dziennika), a reszta np. w ciągu 3 lat?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/27 10:32 #9206

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 87
jasne że tak. masz mieć staż odbyty, minimum 6, 2 lub 1 rok, w zależności od tytułu zawodowego. a prace mozesz dokumentować przez tyle lat ile chcesz. może całą wymaganą praktyke odbyć w przeciągu 1 miesiąca albo 4 lata zbierać pracę. myśle że wykonalne

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/28 07:22 #9248

  • majka_b1
  • majka_b1 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 55
  • Otrzymane podziękowania: 5
do Kartkor
Ja np 15 lat temu zdawałam jedynkę i miałam zaświadczenie od pracodawcy. Jutro zdaję dwójkę i żadnego zaświadczenia nie miałam a u różnych ludzi robiłam. Tak że myślę że jak w dzienniku praktyk będziesz miał pieczątkę zakładu pracy i podpis szefa a drugą pieczątkę geodety uprawnionego z jego podpisem to też powinno przejść. Ja tak miałam co prawda teraz zdaję jeszcze na starych zasadach ale mi tak przeszło.Nie zapomnij o datach, bo na to zwracają uwagę. Wniosek tez trzeba dobrze wypełnić bo czepiają się do szczegółów .Ja np. we wniosku nie miałam słowa „wyższe” przy wykształceniu tylko „mgr inż” i pojechałam poprawić bo pismo oczywiście było tak napisane, że nie wiadomo było o co chodzi.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kartkor

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/28 08:05 #9251

  • Kartkor
  • Kartkor Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dziękuję za odpowiedzi. Majka_b1 powodzenia :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/28 09:16 #9252

  • P.Walczak
  • P.Walczak Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam, mam pytanie odnośnie kolejności wpisywanych prac. Na stronie gugiku w temacie dziennika praktyk jest informacja że wpisy powinny być dokonywane w sposób systematyczny. Czy jest osoba której zaliczono dziennik uzupełniony robotami nie chronologicznie? Wpisałem 20% prac segregując je po asortymencie nie patrząc na daty i nie wiem czy kontynuować czy lepiej pobrać duplikat dziennika i zacząć od nowa chronologicznie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/28 17:54 #9280

  • geo_glks
  • geo_glks Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 4
Cześć, ja również mam pytanie do bardziej zorientowanych. A mianowicie mam podbitą praktyke na starych zasadach (ostatnia robota luty 2014), czy jeżeli taki dziennik złoże w najbliższym czasie to problem 5letniej przerwy w praktyce będzie liczony do dnia złożenia dokumentów (wtedy przerwa wyniesie 4 lata i 11 miesięcy :) ) czy do dnia w którym komisja będzie to oglądała (moze być ponad 5 lat). Dzięki z góry za podpowiedź, pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.115 s.