admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2019/04/26 08:22 #9978

  • Tkonieczny
  • Tkonieczny Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam.. może uzyskam odpowiedz na nurtujace mnie pytania..
W roku 2010 ukończyłem studia i uzyskałem tytuł inżyniera.. w zawodzie
pracuje nieprzerwanie od 2006 roku, teraz chce uzyskać uprawnienia
zawodowe i mam pytanie odnośnie procedury: czy wyrabiając teraz dziennik
praktyki zawodowej mogę się w nim powoływać na wykonane zadnia z lat
poprzednich np. 2016, 2017, 2018?
Czy w dzienniku mogę wpisać jedynie prace wykonane po dacie wyrobienia
owego dziennika?
Czy mogę iść jeszcze starym "tokiem" uzyskania praktyki
zawodowej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/04/26 10:35 #9979

  • kubahansa
  • kubahansa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Z tego co się orientuję, to prace po zmianie przepisów dokumentuje się w dzienniku praktyk (ale można wpisywać tylko te, które wykonano po uzyskaniu dziennika). Prace wykonane przed nowelizacją przepisów dokumentujesz "po staremu".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/04/26 12:43 #9980

  • Tkonieczny
  • Tkonieczny Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
czyli prace przed 2014 dokumentuje w "wykazie prac.." a nie w dzienniczku.. a robił ktoś może zestawienie łączone: część po staremu, w wykazie a reszta już w dzienniczku? Przejdzie coś takiego?
Dziennik praktyk wyrabia się w wojewódzkim inspektoracie.., a jak wygląda z tym "wykazem"? tez się u nich jakiś druk pobiera, rejestruje czy wystarczy jak z np. z GUGIKu wydrukuje?
Może głupie me pytania ale odpowiedz będzie pomocna ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/04/26 13:50 #9981

  • dimmo
  • dimmo Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 51
  • Otrzymane podziękowania: 25
Tak, do zmian w 2014 robisz po staremu. W rozporządzeniu z 2003 r. na temat uprawnień masz wzory dokumentów. Ja stworzyłem sam na wzór wykazanych w załącznikach, Komisja Kwalifikacyjna przyjęła. Pamiętać należy o wszystkich dokumentach i oświadczeniach wykazanych z 2003 i 2014 tz. i wykaz które prace geodezyjne były najważniejsze oraz oświadczenie, że wykonywałeś je samodzielnie. Procedura jest zawiła i skomplikowana, bo korzystasz z 2 odrębnych rozporządzeń, ale do przejścia. Pamiętaj o przerwie, że nie może być dłuższa niż 5 lat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/04/26 14:43 #9982

  • Aleksandra
  • Aleksandra Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 123
  • Otrzymane podziękowania: 29
i teraz pytanie jak komisja odniesie się do tego, że od lutego 2014 do maja 2019 nie miałeś dzienniczka,
wg. mnie brak dzienniczka = brak praktyki czyli jest przerwa 5 lat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Aleksandra.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/04/27 10:19 #9984

  • geokamil
  • geokamil Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 68
  • Otrzymane podziękowania: 18

Aleksandra napisał: i teraz pytanie jak komisja odniesie się do tego, że od lutego 2014 do maja 2019 nie miałeś dzienniczka,
wg. mnie brak dzienniczka = brak praktyki czyli jest przerwa 5 lat.


Też tak to rozumiem, potrzebny jest wpis z datą nieprzekraczającą okresu 5 lat od ostatniego wpisu "po staremu".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/04/29 08:56 #9986

  • Tkonieczny
  • Tkonieczny Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pisałem do GUGIKu i dostałem taka odpowiedz, że jest taka możliwość tylko trzeba pamiętać o wspomnianych 5 latach.. więc nie wiem czy jest sens to łączyć i komplikować sobie sprawę poprzez zgranie terminów.. wyrobie dzienniczek i jadę z tym wszystkim po nowemu..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/05/13 14:12 #10055

  • kaarolinaa
  • kaarolinaa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam pytanie dotyczące modernizacji w zakresie 2. Czy pod modernizację można podciągnąć aktualizację ewidencji gruntów i budynków np. zleconą przez starostę?
Wysłałam pytanie do GUGiKu i dostałam trochę niejednoznaczną odpowiedź. Po przytoczonych aktach prawnych w podsumowaniu było: "nie należy wywodzić, że każda praca geodezyjna w wyniku której organ dokona „aktualizacji” danych ewidencyjnych jest realizowana w celu określanym jako „modernizacja ewidencji gruntów i budynków”. Niby w rozporządzeniu jest, że modernizacja obejmuje prace o różnym charakterze, ale realizowane na potrzeby zarządzonej modernizacji, a nie aktualizacji. "Przy tak sformułowanym przepisie nie da się obronić tezy, że chodzi tu o każdą pracę geodezyjną
wykonywaną dla dowolnego celu, w wyniku której w operacie technicznym zostaną zawarte dane będące podstawą aktualizacji danych ewidencyjnych".

Skąd wziąć modernizację, skoro nie wiele firm i powiatów wykonuje je w dzisiejszych czasach?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/05/13 15:31 #10056

  • Aleksandra
  • Aleksandra Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 123
  • Otrzymane podziękowania: 29
Wystarczy znaleźć firmę, która wygrała przetarg na robienie modernizacji.
Zwykle są to wygrane za niskie kwoty i takie firmy z miłą chęcią przyjmują na nieodpłatną praktykę / w zamian za pieczątkę w dzienniczku.
Nie musi to być firma w której normalnie pracujesz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/05/14 07:38 #10058

  • iwras
  • iwras Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 2
Mam pytanie dotyczące zakresu 2, dokładnie chodzi mi o "prace związane ze sporządzaniem map do celów prawnych, w tym: badanie stanu prawnego nieruchomości, sporządzanie dokumentacji geodezyjnej do celów prawnych lub wykonywanie prac geodezyjnych związanych z wykupem lub
wywłaszczeniem nieruchomości, sporządzenie wykazów synchronizacyjnych". Czy przy typowych pracach geodezyjnych tzn. podział, wznowienie itp. badając KW wpisywaliście to w jednej pozycji z taką robotą?. W kolumnie "Rodzaj prac lub opracowań" np. "podział zgodnie z UoGN i badanie stanu prawnego nieruchomości"? Ktoś tak pisał?
Brałem udziałem w modernizacji EGiB. Firma w której pracuje wykonywała prace jako podwykonawca. Z tego co mi wiadomo została wpisana oficjalnie do oferty przetargowej. Czy w tym przypadku mogę mieć pieczątkę podwykonawcy, czy muszę ubiegać się o pieczątkę głównego wykonawcy? Podejrzewam, że na zgłoszeniu był tylko główny wykonawca. W ramach tej modernizacji wykonywaliśmy weryfikację użytków i budynków - pomiar wyłącznie zmian. Czy można to podciągnąć pod kompleksową modernizację? Da się to jakoś ubrać dobrze w słowa? Nie znalazłem definicji kompleksowej modernizacji, ale przypuszczam, że musi być dodatkowo wykonywane ustalenie granic. Miał ktoś podobną sytuację?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/05/28 10:51 #10144

  • geopiotr88
  • geopiotr88 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 3
czy ktoś mógłby mi wysłać kilka zdjęć swojego wypełnionego i zaliczonego dziennika praktyk dla przykładu ?
interesuje mnie zakres 1 i dziennik po nowemu, mój mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z góry dziękuję. pozdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/05/29 19:29 #10152

  • jordekap
  • jordekap Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 75
  • Otrzymane podziękowania: 34
Witam,
Zakres 1, tyczenie obiektów budowlanych - minimum 15 prac geodezyjnych obejmujących tyczenie budynków lub budowli, w tym 8 sieci uzbrojenia podziemnego.

Czy obsługa geodezyjna budowy drogi, czyli m.in. jej wytyczenie podchodzi pod tyczenie budowli?
według prawa budowlanego w skrócie, budowlą jest każdy obiekt budowlany nie będącym budynkiem, a w szczególności m.in. obiekty liniowe, czyli również drogi.

Oczywistym dla mnie jest, że po wpisaniu w dzienniku 3 budynków, 3 dróg i 9 sieci komisja nie powinna mieć z tym problemu. Ktoś może miał już taki przypadek?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/05/30 18:10 #10164

  • Aleksandra
  • Aleksandra Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 123
  • Otrzymane podziękowania: 29
Droga to obiekt budowlany czyli - tak możesz wpisac

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/05/31 18:06 #10172

  • Przemek1
  • Przemek1 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 198
  • Otrzymane podziękowania: 67
a wpisywał ktoś inwentaryzację obiektu budowlanego (np. konstrukcji stalowej hali: posadzka, słupy, torowisko jezdni podsuwnicowej) jako inwentaryzację bez zgłoszenia ? często takie prace są wykonywane podczas procesu budowlano - montażowego obiektów przez podwykonawców, gdzie inwentaryzację w postaci tylko już narożników budynków ma firma lokalna, która robi to kompleksowo po "zamknięciu" takich obiektów mierząc zagospodarowanie terenu i narożniki budynków z GPS

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/06/11 20:59 #10206

  • Shubi
  • Shubi Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0

jordekap napisał: Witam,
Zakres 1, tyczenie obiektów budowlanych - minimum 15 prac geodezyjnych obejmujących tyczenie budynków lub budowli, w tym 8 sieci uzbrojenia podziemnego.

Czy obsługa geodezyjna budowy drogi, czyli m.in. jej wytyczenie podchodzi pod tyczenie budowli?
według prawa budowlanego w skrócie, budowlą jest każdy obiekt budowlany nie będącym budynkiem, a w szczególności m.in. obiekty liniowe, czyli również drogi.

Oczywistym dla mnie jest, że po wpisaniu w dzienniku 3 budynków, 3 dróg i 9 sieci komisja nie powinna mieć z tym problemu. Ktoś może miał już taki przypadek?


Witam Państwa serdecznie!

Chciałbym rozwinąć pytanie. Pobrałem dziennik praktyki zawodowej na zakres 1. W firmie, w której pracuję prowadzimy pełną obsługę przebudowy drogi. W zakresie moich (naszych) obowiązków jest przygotowywanie szkiców dokumentacyjnych, szkiców tyczenia, wyniesienie elementów w teren oraz pomiar wykonanych elementów i wykonanie szkicu inwentaryzacyjnego dla wykonawcy. Przygotowujemy zarówno elementy konstrukcyjne jezdni, towarzyszące budowle inżynierskie jak i sieci podziemne. Do PODGiK nie przekazywane są żadne nowe dane związane z prowadzonymi pracami (prace budowlane potrwają 2 lata). W związku z powyższym, czy mogę te działania wpisywać do dziennika? Jeśli tak, to co wpisać w kolumnę 'Identyfikator ewidencyjny materiału'?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Shubi.
Czas generowania strony: 0.085 s.